Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2008., 22:38   #1
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
Baterija za laptop - Ebay ili dućan?

Pozdrav, evo krepala mi baterija na laptopu i sad imam pitanje: dali se isplati kupiti bateriju na ebayu Našo sam 7200maH bateriju za 300kn s besplatnom dostavom. Ista takva baterija kod nas košta 800kn, pa me zanima dali će ta baterija sa ebaya uopće valjati šta ili je samo loša kineska kopija originalne? Jel bolje možda žrtvovati još 500 kn pa kupiti original našemu dućanu?
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 11:31   #2
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Zagy-ni-me Pregled postova
Ista takva baterija kod nas košta 800kn, pa me zanima dali će ta baterija sa ebaya uopće valjati šta ili je samo loša kineska kopija originalne?
Valjat će sigurno, možda tek 20% manji kapacitet od deklariranog, ALI i to veliko ALI, imaj u vidu da su Li-ion baterije nestabilne i da mogu pri punjenju eksplodirati ako imaju loš kontroler. Eksplodirale su mislim i Sonyijeve i Dellove, s tim da veliki proizvođaći povuću cijelu seriju i objave zajmenu u lokalnim medijima.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2008., 12:08   #3
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
misliš da ova u dućanu nebi eksplodirala? jer gledam malo u ovom jedinom ducanu u hr koji ima te baterije http://www.baterije-shop.com/ i nigdje ne vidim na bateriji da piše dell, hp, compaq.... znači isto tak su mozda neoriginalne kak i ove sa ebaya?
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 16:00   #4
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Zagy-ni-me Pregled postova
misliš da ova u dućanu nebi eksplodirala? jer gledam malo u ovom jedinom ducanu u hr koji ima te baterije http://www.baterije-shop.com/ i nigdje ne vidim na bateriji da piše dell, hp, compaq.... znači isto tak su mozda neoriginalne kak i ove sa ebaya?
Pa mislim da nisu originalne, no i originalne se proizvode tamo negdje u Kini, pitanje je samo jesu li "exact" kopija (industrijska spijunaza - u Kini cesto) ili "reverse engenering".

Koliko se pamcenje sluzi baterija moze eksplodirati samo kad se prilikom punjenja zagrije na vise od 150C, pa kvalitetniji kontroleri u bateriji imaju termometar.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 16:43   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Bitno je da je baterija nova, istih ili boljih karakteristika. Da li vjerovati oglašivaču na ebay - u je posebna priča ali nabavkom "vani" ćeš proći puno jeftinije nego ovdje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 16:49   #6
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
ovak piše pa sad ko zna kaj je od tog sveg istina:
  • This is a BRAND NEW rechargeable laptop battery
  • High capacity with 7200mAh,REAL 7200mAh !!! Not like others making 7200mAh, actual 6600mAh
Opet ove kaj su kod nas u ducanima u 6cell baterije, pa i ova bi morala bit barem malo bolja od te, a i jeftinija je za 500kn.
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 16:59   #7
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
daj neki link od tog artikla
LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 17:02   #8
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 17:12   #9
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
oba dva izgledaju u redu što se tice trgovca.
Plati paypalom pa ceš vidjet.ak zayebe vratiš lovu i gotovo.
Probaj ih kontaktirat pa se malo raspitat
LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 17:16   #10
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
kak mogu vratit lovu? nije mi jos samo jasan nacin placanja prek toga.
Futura IT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2008., 18:17   #11
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
onda bolje odustani od ebaya.

oke, sori, mozda sam malo bio lose volje
htio sam u biti reć da bolje prvo skuzi to sa paypalom i ebayom (IMO velika muka i procedura, jer sam upućen) prije nego što kreneš u kupovinu. ISPLATI SE, makar 90% nećeš dobiti genuine robu nego fejkanu, ali i to je nešto.

gledao sam ovog tvojeg sellera i fejkav je...

baci oko na

http://www.toolhaus.org/cgi-bin/negs...rn=Received+by

u principu, ako želiš original i bez muke i zajebancije, daj više love i kupi u dućanu
ako si alternativac i hoces ustedit a nije ti se bed zaebavat s tim (99% ljudi sa pce, a tako i ja), odi na eBay soluciju

i zapamti, do 300kn nema carine...sve iznad je lutrija

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 29.12.2008. u 20:21. Razlog: isprike :)
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 19:34   #12
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
da, super savjet, budem našo već nekog ko će pomoć oko kupnje.
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:01   #13
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Što te točno zanima oko Paypala?
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:20   #14
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
registriram se na paypal, i idem potvrdit karticu i skine mi nekih 2$ il kolko vec. e sad kad placam, kak to ide, dam prodavatelju broj paypala, pa mi se automatski skine kolko treba love s kreditne kartice il kak?
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:26   #15
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Tih 1.95 dolara bi ti trebao Paypal vratit na prvoj transakciji.Ako govorimo o plaćanju na eBayu(a i ostalo je praktički isto),kada pritisneš "Buy it now" sustav će ti automatski ponudit plaćanje(pay now ili tome slično),klikneš na npr. "pay now" i preusmjeri te na Paypal gdje se ulogiraš i nakon nekoliko klikova roba je tvoja(sve je jako jednostavno i praktički ne možeš pogriješit).Paypal će skinut novac sa tvojeg računa koji si pri registraciji naveo i oko toga nemaš brige.

Ako imaš još kakvih pitanja ili treba nešto pojasnit,reci!
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:38   #16
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
znači misliš da vara frajer? a ovaj prvi makar ima 300 postova, ima 100% uspješnih, a našao sam ga i pod drugim imenom http://cgi.ebay.com/NEW-9-CeLL-BATTE...3A1|240%3A1318

ima skoro 99% kaj mi se ne čini tolko loše. A čitam malo i o tome paypalu, ako mi ne pošalje robu il ima neki problem da mogu trazit povrat love, pa tu nebi trebalo bit problema.

Još jedno pitanje, cijena je 57$ i 2$ osiguranje, jel to konačna cijena koju plaćam ili mi može piknut gore još neke "nepredviđene" troškove? Ova cijena je točno negdi oko 300kn, al ak se računa još i poštarinu mogu mi i carinu puknut na taj iznos, jelda?
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:52   #17
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Pa i jedan i drugi imaju dosta dobar feedback(oko 98%) što nam govori da su pozitivne kritike u velikoj većini.Ima i negativnih kritika,ali je ovako teško reći koja je pozadina(i koliko su opravdane) tih kritika.Na tebi je da odlučiš koliko ti to znači!

eBay je 2002. kupio Paypal stoga ti Paypal vraća novac(do određenog iznosa) ako te neki eBay user prevari.

57 dolara bi trebala biti konačna cijena.Ako želiš,možeš poslat još mail selleru i priupitat ga oko besplatne dostave.Ovako kako je seller naveo,to bi trebala biti konačna cijena.

Ne računa se u ovom slučaju cijena poštarine u ukupnu cijenu jer je ti ne plaćaš.Kao što si naveo i sam,to je oko 300kn i ne bi trebao platit carinu na to.
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 20:58   #18
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
super, hvala puno, niš sad idem stavit novce na karticu pa naručit bateriju i vidjet šta dalje.

BTW jel mislite hoće li valjati šta ta baterija? Kupio sam neorginalnu bateriju za mobitel kod nas u dućanu i radila je nekih mjesec dva držala je nakon toga po sat-dva.
Futura IT je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 21:05   #19
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Nema na čemu!

Iskreno,ne bih stavio ruku u vatru ni da valja ni da ne valja(ipak su Kinezi u pitanju)!Feedback nam govori da su zadovoljni kupci u većini stoga bi se mogao i ti naći među njima.Ali kao što rekoh,ništa nije isključeno,na tebi je da odlučiš!
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 12:01   #20
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Već 3 mjeseca pokušavam naručiti bateriju iz kine, eBay i aliexpress, sa eBaya sam 3 puta pokušao naručiti od razlicitih sellera, ali kinezi mi kažu 2 tjedna nakon narudzbe da je zapelo na carini,izgubilo se ili nesto trece, i da cu dobiti refund, sad probao sa aliexpress ali cini mi se po trackingu da opet nista od toga. Zna netko u čem je fora i kako da dobijem bateriju?

Imam bateriju za laptop koja je ok radila dok mi baterija nije ispala na pod, znaci nije problem u kapacitetu celija nego nešto drugo, otvorio sam ju i nisam primijetio nikakav loš spoj. Možda da probam popraviti nekako ovu bateriju umjesto naručivanja druge posto je nemoguće očito.

Neki savjet a da nije kupovanje originalne u vrijednosti laptopa ili zamjenske kod nas za 3x cijenu nego vani. Prije sam normalno mogao naučiti iz kine bateriju i došla je i meni i frendu
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 13:33   #21
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
Već 3 mjeseca pokušavam naručiti bateriju iz kine, eBay i aliexpress, sa eBaya sam 3 puta pokušao naručiti od razlicitih sellera, ali kinezi mi kažu 2 tjedna nakon narudzbe da je zapelo na carini,izgubilo se ili nesto trece, i da cu dobiti refund, sad probao sa aliexpress ali cini mi se po trackingu da opet nista od toga. Zna netko u čem je fora i kako da dobijem bateriju?

Imam bateriju za laptop koja je ok radila dok mi baterija nije ispala na pod, znaci nije problem u kapacitetu celija nego nešto drugo, otvorio sam ju i nisam primijetio nikakav loš spoj. Možda da probam popraviti nekako ovu bateriju umjesto naručivanja druge posto je nemoguće očito.

Neki savjet a da nije kupovanje originalne u vrijednosti laptopa ili zamjenske kod nas za 3x cijenu nego vani. Prije sam normalno mogao naučiti iz kine bateriju i došla je i meni i frendu

bas cudno... ja sam prije pola godine uredno narucio bateriju s ebaya za neki stariji lenovo, 20-ak dolara, proslo uredno bez carine...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2019., 14:26   #22
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Zabranjeno je slati litijeve baterije avionom, zato se svaka pošiljka vraća pošiljatelju.
Smije se slati jedino ako je umetnuta u uređaj, npr. komplet laptop s baterijom ili mobitel, ali solo baterija ne.
Znači iz Kine neće ići, jedino probati na nekom europskom amazonu jer to većinom ne ide avionom.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 13:05   #23
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ima mjesec-dva meni je došlo u 4 navrata bez problema odavde


https://liitokalahongkong.aliexpress...5fa84c4d3ryXLi


i odavde
https://13760394452.aliexpress.com/s...27424c4dkKovIp


je da put podosta traje i ide preko kazahstana ali došlo je... eh da imam u putu još 2 kom 26650 otamo..


Eh da ako oš iz europa imaš ovde



https://www.ev-power.eu/Li-Ion-Techn...on-LG-MH1.html


https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size.html

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 23.09.2019. u 13:13.
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na