Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2014., 14:19   #1
Zeljo1921
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 11
Problem CPU Ram

Pozdrav svima..

Danima pretrazujem i nisam uspio naci odgovor.. Izvinjavam se ako je negdje vec pisalo o slicnom problemu ali ja nisam mogao naci..

Problem je u sledecem.. Radi se o staroj kofiguraciji..
MBO asus m2v
CPU amd athlon 64 x2 5000+ 2,6GHz
napajanje msi 400w
graficka nvidia geforce 8400 gs
OS windows 7 64 bit

Do prije par dana koristio sam amd 64 3200+ procesor i sve je bilo uredu osim sto mi je komp bio uzasno spor zbog tog procesora.. Prijatelj mi je dao ovaj gore proc koji sam stavio i racunar sam uspio upaliti tek kada sam iz drugog i cetvrtog utora za ram izvadio plocice.. Ram je ddr2 533 1gb i radi normalno sa starim procesorom.. Bios je nadogradjen na zadnju verziju koja je ponudjena za moju plocu i podrzava ovaj dual core 5000+..

Kada ram postavim u prva dva utora samo se ventilatori popale i mrak.. Nema ni beep-a maticne..
Kada stavim sve cetiri plocice dobijem beep ali sve smrzne na dijelu kada bios ucitava uredjaje i ne mogu uopste uci u bios..
Kada stavim ram u prva tri utora mogu uci u bios i dodje do dijela kada treba da dize OS i tu zablokira i pojave se neke kockice raznih boja i neki hijeroglifi..

Uglavnom racunar radi normalno samo kada su plocice u prvom i trecem utori ili pojedinacno u prvom ili trecem.. Micao sam i bateriju na maticnoj, prespajao onaj jumper ali nista.. U bios-u je sve na default..

Racunar koristim u najvecem dijelu za surfanje i gledanje filmova i ne treba mi nista bolje, bar, sad za sad, pa bi volio da rijesim ovaj problem jer je 2gb ram-a malo za 64 bitni Windows.. Ako se ne moze rijesiti uzecu dvije plocice ram-a po 2gb jer ja drugu ideju nemam..

Unaprijed hvala na prijedlozima..
Zeljo1921 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 15:36   #2
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Uvjek se radi o staroj konfiguraciji. Sam si rekao sebi odgovor; da neki utori na rade. Moguće je da su neispravni, zaprljani ili što je vjerojatnije jednostavno memorija nije kompatibilna sa pločom i neće da radi u dual čenel režimu. Ostaje ti samo da probaš druge memorije, ako imaš da li će raditi, ili da ih ostaviš u 1 i 3 utor memorije većeg gabarita. Nemaš druge... Treba ići na sajt pa ako piše, negde piše negde ne, koje su memorije kompatibilne sa pločom....
Talaba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2014., 16:12   #3
Zeljo1921
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Talaba Pregled postova
Uvjek se radi o staroj konfiguraciji. Sam si rekao sebi odgovor; da neki utori na rade. Moguće je da su neispravni, zaprljani ili što je vjerojatnije jednostavno memorija nije kompatibilna sa pločom i neće da radi u dual čenel režimu. Ostaje ti samo da probaš druge memorije, ako imaš da li će raditi, ili da ih ostaviš u 1 i 3 utor memorije većeg gabarita. Nemaš druge... Treba ići na sajt pa ako piše, negde piše negde ne, koje su memorije kompatibilne sa pločom....
Sve bi meni bilo jasno da te memorije ne rade sa starim procesorom.. Rade u dual channel-u i nikad nisu pravile problem sa starim procesorom dok sa ovim "novim" prave probleme.. To je meni cudno.. Hvala u svakom slucaju na odgovoru..
Zeljo1921 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 16:59   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Vidi ako su svi pinovi procesora na broju, pusti sto Talaba trkelja
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 17:33   #5
Zeljo1921
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 11
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Vidi ako su svi pinovi procesora na broju, pusti sto Talaba trkelja
Oci su mi ispale od gledanja.. Svi su na broju.. Jedan pin na jednom uglu procesora je blago zakrivljen i recimo da je za neki dio milimetra kraci od ostalih pinova ali bas minimalno kraci zbog tog zakrivljenja.. Procesor sjeda normalno.. Jeli moguce da je problem do tog blagog defekta i kako mogu ispraviti taj pin a da ga ne iscupam ili da ne iskrivim ostale pin-ove posto su jako blizu jedan drugog??
Zeljo1921 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 22:53   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Sve je moguće, memorijski kontroler je integriran u procesoru i ako ti svi slotovi rade sa drugim procesorom, moguće da je ovaj defektan, dali zbog tog pina ili je bio ranije "silovan", to neznamo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 23:04   #7
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
možda je napajanje na izdisaju
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 09:06   #8
Zeljo1921
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 11
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Sve je moguće, memorijski kontroler je integriran u procesoru i ako ti svi slotovi rade sa drugim procesorom, moguće da je ovaj defektan, dali zbog tog pina ili je bio ranije "silovan", to neznamo.
Nije nikad oc ako si na to mislio pod "silovan".. Probacu nekako ispraviti taj pin a ako ne uspijem uzecu dva keksa rama od 2gb posto je ova koju imam 533 i onako spora a mogu staviti od 800 MHz..

Citiraj:
Autor vm@
možda je napajanje na izdisaju
Kako mogu provjeriti jeli napajanje pri kraju?
Zeljo1921 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na