Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2012., 15:33   #1
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
(riješeno) HP ProBook 4710s se gasi

Dakle, kao prvo pozdrav, novi sam na forumu (doduše, pratim ga već duže kao gost) i imam jedan problem.

Imam hp4710s koji nakon 3 ipo godine ima jedan problem koji ne znam riješiti.

Naime, neki dan mi se par puta ugasio za vrijeme korištenja, što do sad nije nikad radio (osim jednom, ali to je bio slučaj gadnog pregrijavanja). Naravno, otvorio sam ga, propuhao, očistio koliko se može bez kompletnog rastavljanja, ali se i dalje gasi u radu. Nakon toga sam slučajno otkrio i kad i gdje se gasi. Kad ga pritisnem na palmrestu na touchpad ili odmah lijevo od njega (a i sa donje strane laptopa na istom mjestu) se odmah ugasi. Skinuo sam palm rest, i u tom dijelu se nalazi southbridge (ako se ne varam) na koji pritisak ne djeluje jer je taj dio plastike skroz krut, i CMOS baterija. E sad, dio kućišta iznad nje je skroz savitljiv i kad se pritisne nasloni se na sredinu baterije, pa sam nekom logikom došao do zaključka da se zbog toga gasi.
Ostaje mi samo jedno veliko ALI, a to je da unatoč mojoj opservaciji nikad nisam čuo da se zbog pritiska na cmos bateriju komp ugasi.
Uz to, speed fan i core temp očitavaju normalne temperature, dakle ne grije se, ne daje mi nikakav cmos ili bios failure koji bi ukazivao da je baterija pri kraju i osim tog jednog ali itekako iritantnog problema sve radi kako treba.

Ako itko ima ikakav prijedlog, ideju, sugestiju ili savjet bio bih zahvalan.

Ostavljanje statusa quo mi ne odgovara jer je to na tako prokletom mjestu da i nesvjesno stavim ruku tamo pa se ugasi, a sa ovlaštenim servisima imam jako zanimljiva iskustva pa bi ga radije prvo sam probao srediti.
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 20:02   #2
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
ja sam imao sličnih problema nažalost nerjesivih. Riječ je isto o 17-ici koje su malo teže i znao sam ga dosta prenašat dok radi (dok je ekran utvoren) i gresku sam čino jer sam ga pri nošenju hvatao odmah za početak u ravnini touchpada (onako za uglove) i pri tom prenašanju i dizanju mi je ciknula matična ploča na jednom mjestu ali ne ni s doljnje strane ne ni s gornje, nego kroz nju sto prolaze kontakti. Laptop kad bih drzao na stolu i mirovao radio bih bez problema, ali kad bih ga pritisnuo ili isao pomaknut ugasio bih se. Sad sam naučio za ubuduće da ga hvatam ispod ekrana kad ga hocu preositi otvorenog ;-)
uglavnom meni popravak bio neisplativ jer je trebalo novu matičnu za racunalo staro 3 god a stara se nije mogla nikako popraviti. Nadam se da ti nećeš imati takvih problema.
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2012., 21:08   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
prvo ufati voltmetar u ruke, i izmjeri tj provjeri bateriju dali je ispravna....

ako je, onda probaj ubaciti neki papir na bateriju da se nedodiruje sa kucistem ko zna mozda je stvarno nesto do pritiska, nest ima kontakta....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 23:54   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Oko SB-a imaš WLAN karticu, modem, GPU i RAM. Probaj jedno po jedno lagano stiskati, ali se prije toga uzemlji (zbog statičkog elektriciteta). Kad otkriješ što je, daj nekome da prekugla ili zamijeni komponentu (preporuka Alvinu).
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 11:05   #5
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
@tomislav - ma teško da je napukla matična, ipak pazim donekle na njega. a i mogu ga nosit i micat bez problema...dok ga ne uhvatim za to jedno misto. A što se tiče tvoje matične, vidio sam dosta ljudi tu na forumu koji popravljaju matične, možda bi se s njima mogao nešto dogovoriti, popravak, tj. zamjena u servisu ti se stvarno nikako ne isplati.

@domy - je, tamo je i wlan i gpu i modem, hard i memoriju sam odmah izvadio da ne bi bilo ajme meni. Nijedno nije reagiralo na pritisak, samo ta baterija, mogu i sliku linkat čim nađem fotoaparat.
@Fripper - da, to ću i napraviti.

A laptop se od jutros više ne želi ni upaliti. Šteta što mi je tek noćas palo na pamet da mi kod startupa nešto piše za bateriju, samo što ja to nikad nisam pročitao do kraja jer mi je bateriju od laptopa proglašava mrtvom već više od 6 miseci, možda je ovo bilo za cmos bateriju. kad ga krenem paliti sad zasvitli power button, zablinka ledica kod priključka za ac adapter i ugasi se. Sad je to već kriza. Postao sam topic i na hp supportu pa nitko ne odgovara, servisi ne rade subotom, a najbliži hp-ov ovlašteni servis mi je trenutno 100tinjak km udaljen.
Idem sad nać voltmetar, raspitat se gdje u istri mogu naći cmos bateriju za njega ako je ona umrla jer nisam nazad u zagrebu do sredne sljedećeg tjedna, i sad se već nadati da je stvarno to sve do baterije jer ako nije onda sam tek u govnima
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 11:11   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Debeli023 Pregled postova
Idem sad nać voltmetar, raspitat se gdje u istri mogu naći cmos bateriju za njega ako je ona umrla jer nisam nazad u zagrebu do sredne sljedećeg tjedna,..
Ako si blizu Umaga, navrati.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 13:39   #7
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ako si blizu Umaga, navrati.
Ako imaš matičnu za 4710 viška dođem odmah

UPDATE: kupio bateriju i uočio p*zdariju. sad se pali gasi pali gasi pali gasi, kontakt koji mi radi probleme je u bermudskom trokutu procesor-gpu-cooling system.

Eto veselja. Sad ga otvaram do kraja. Srića pa je vikend pa imam gdje kupiti termalnu pastu i neki kvalitetni kontakt sprej
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2012., 17:54   #8
Debeli023
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 14
radi!
prominio bateriju koja stvarno je bila prazna, ali to nije bio razlog što se nije htio opet upaliti nego je neko govno uletilo oko northbrigdgea i gpua i nije se zbog toga htio upaliti. Propuhao, očistio , promijenio pastu, sastavio, upalio, sritan!

Hvala na savjetima, a i ovako javno hvala čoviku iz linksa u Puli kojem sam uletio 2 min prije zatvaranja po malu pastu, on je imao samo veliko pakiranje coolermasterove pa mi je samo dao malo njihove paste koju oni tamo u servisu koriste.
I da, više definitivno ne kupujem nijednu pastu osim arctic silver, zadnji put sam je mijenjao prije 2,5 godine (kad sam skidao tvorničku mogao sam je otpuhati, u prah se pretvorila) dan danas je ostala ista kao prvi dan.
Debeli023 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na