Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2008., 20:18   #241
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
hm, nemamo router.
taj ap je samo ap, ima samo konektor za antenu, struju i 1 kompjuter.
ali imam ja višak router od optime, se može nekako njega podesit? jer ne želimo da mora stalno 1 kompjuter dizati vezu, nego da bude kao na adsl-u sve stalno upaljeno. ali to valjda sa modemom ne ide, trebao bi neki žešći router tipa linksys , a to nemamo.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 20:57   #242
Vteh
Premium
Moj komp
 
Vteh's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
hm, nemamo router.
taj ap je samo ap, ima samo konektor za antenu, struju i 1 kompjuter.
ali imam ja višak router od optime, se može nekako njega podesit? jer ne želimo da mora stalno 1 kompjuter dizati vezu, nego da bude kao na adsl-u sve stalno upaljeno. ali to valjda sa modemom ne ide, trebao bi neki žešći router tipa linksys , a to nemamo.
Možeš koristit bilo koji router koji ima WAN port.
Vteh je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 21:21   #243
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
A to taj "router od optime" zasigurno nema.
A nema jer ako se zna da je riječ o Edimaxu(a zna se) i ako se pogleda izgled stražnje strane uređaja vidi se da isti ima:
Citiraj:
ADSL
Priključite priloženi RJ-11 telefonski kabel u ovaj priključak te drugu stranu kabla u
ADSL/telefonsku utičnicu.
A zapravo, zar svi uređaji od ISP-ova ionako ne dolaze s integriranim modemima?

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 27.09.2008. u 21:34.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 21:33   #244
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
samo kažem da imam samo od optime.
ali našao rođak u firmi d link DI-304, koji skuplja prašinu a ima UPLINK port na sebi. probat ćemo nešto s time...
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 02:53   #245
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Posudio od frenda PSP da malo isprobam wlan doma i to. Al mi naprosto ide na živce i wlan router od Bneta i PSP, sve super radi dok ne stavim enkripciju, kad hoću zaključat wlan onda mi se PSP neće spojit(mada sam upisao wep key u njega)
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:23   #246
srle
Premium
Moj komp
 
srle's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Pozega/Osijek
Postovi: 195
sta se ne moze stavit mac filter?
__________________
g2top only!
srle je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:29   #247
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
A moze ali pitam se zasto ne radi enkripcija. Mada koliko sam čitao na netu to je do PSPa, da bi proradilo treba iz kozna kojeg razloga napraviti master reset PSPa. Ali kao što sam napisao to je od frenda psp pa ne želim to radit, a nemam trenutno ništa kod sebe što ima WIFI ugrađen
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 12:49   #248
Javorko
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
Postavit cu pitanje ovdje da ne ozivljavam temu staru godinu dana...

Naime, radi se B.netovoj usluzi XCarnet (Mistral paket, manje vazno)....
Frend me zamolio da mu saznam jel istina da ''nadgledaju'' promet (bilo dl, bilo ul) i da je moguce pobrati neku vrstu ''bana'' ukoliko se pretjera.
Cuo sam da neki provideri to cine, ako se pretjera ili sa torrentima ili p2p mrezama...

Hvala unaprijed!
Javorko je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 14:08   #249
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
ja imam XCARNet i mislim da ne nadgledaju jer tjedno skinem oko 60-70GB sa neta (demo igre, free programe i razne distribucije Linuxa) i dosad nisam imao problema osim što im je od 9 mjeseca počela pucati veza, nekad je dobro i tjedan dana a onda neki dan zajebava po sat dva.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 20:56   #250
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Koliko se ceka na uvodenje? I da li sam trebao dobiti mejl nakon sto sam preko neta poslao zahtjev?
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 21:04   #251
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ovisi, koliko imaju posla, mene su zvali nakon ri dana kad mogu doć stavit spliter, a modem dođu kasnije stavit.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2008., 15:23   #252
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Jedno 2 tjedna, osim ako prebacuješ i tel. broj sa t coma na njih onda i do mjesec dana
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 15:40   #253
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Vec pet godina imam osnovni paket (33 programa) analogne kablovske televizije preko bneta. Koaksijalni kabel je sproveden na dvije lokaciju stanu (dvije telke).
Slika je uglavnom OK, ali nije bas idealna. Sada bi uzeo jos i internet vezu preko njih. Provjera lokacije na njihovim stranicama tvdri da je usluga dostupna.
Trenutno se na net spajam preko obicnog modema. Ne bih uzimao ADSL jer T-com hoce ugovor na dvije godine i moram razvlaciti kablove po stanu.

Pitanja:
Da li za taj kabelski modem od bneta mora ici poseban kabel ili se jednostavno spoji UHF spliter i obican tv?

1. opcija
XNET prikljucak bez ugovorne obveze 200kn jednokratno
paket Mistral Light 1024/128 flat 94,00 kn + 14kn najam modema - mjesecno
+ postojecih 69kn mjesecno za TV

2. opcija
2D paket internet+TV prikljucak bez ugovorne obveze 300kn jednokratno
brzina 2048/256 flat i TV 33 programa za 160kn mjesecno
+ 14kn najam modema mjesecno

Iskljucenje je 100kn, radovi 1h=183kn

Ima tko ovakvu kombinaciju i koliko je zadovoljan sa uslugom?

EDIT:

Sada je ovako
Code:
-----ulazni kabel-----postojeci UHF splitter1------------telka1
                                   |
                                   ----------------------------TV tuner PCI

Trebalo bi ovako:
Code:
-----ulazni kabel-----postojeci UHF splitter1------------telka1
                                 |
                                    -----------novi spliter------ TV tuner PCI
                                                           |
                                                            --------cable modem-LAN

Jel moze ici kabliranje ovako? Modem i komp bi bili na istom mjestu - cilj mi je izbjeci provlacenje jos jednog kabela izmedju postojeceg splittera i kompa

Zadnje izmijenjeno od: majk. 01.10.2008. u 16:04.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:09   #254
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Na mjestu najpogodnijem za «račvanje» postavlja se razdjelnik (TV/DATA splitter), i od te točke dalje se provodi do mjesta gdje želite imati internet.
A ta bi točka trebala bit iza onog "ulaznog kabela".
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:29   #255
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
EDIT:

Sada je ovako
Code:
-----ulazni kabel-----postojeci UHF splitter1------------telka1
                                   |
                                   ----------------------------TV tuner PCI
Trebalo bi ovako:
Code:
-----ulazni kabel-----postojeci UHF splitter1------------telka1
                                 |
                                    -----------novi spliter------ TV tuner PCI
                                                           |
                                                            --------cable modem-LAN
Jel moze ici kabliranje ovako? Modem i komp bi bili na istom mjestu - cilj mi je izbjeci provlacenje jos jednog kabela izmedju postojeceg splittera i kompa[/quote]

neće ti ići tako, na ulazni kabal se spaja spliter TV-data. Morat ćeš vuć još jedan kabal.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:51   #256
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
EDIT:
neće ti ići tako, na ulazni kabal se spaja spliter TV-data. Morat ćeš vuć još jedan kabal.
Da to sam i mislio, onda mi je svejedno dal vucem UTP, telefonski za ADSL ili koaksijalni za kabelsku... ili se moram odreci telke na kompu...

Svejedno mislim da je Bnet trenutno najpovoljniji sto se tice instalacije/deinstalacije bez ugovorne obveze na 24 mjeseca kao kod tcoma ili iskona.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 17:53   #257
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Može, a i ne mora. Ja imam dva frekvencijska (ili kako se već zovu) splittera zbog posebnog rasporeda u stanu i još mislim tri obična i radi normalno.

Dakle, meni je na glavnom vodu jedan frekvencijski splitter koji razdvaja internet i TV. Na TV izlaz je spojen jedan TV, a drugi izlaz se opet dijeli na internet i još tri TV-a, a prije ta tri TV-a stoji drugi frekvencijski splitter.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 18:26   #258
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
rekao sam ti na pm , ne moras nista vuci , ako ti je na istom mjestu , internet i tv , samo ti promjene uticnicu

ne mora se na ulazu razdvajati data i tv , moze se to napraviti bilo gdje , u vecini slucajeva , osim ako nemas zbog raznih razloga , velike gubitke - citaj los kabel ili slicno
mef je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2008., 18:56   #259
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
@domy_os i mef - hvala, sad mi je sve jasno
majk je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2008., 12:09   #260
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Eh, da, zaboravih napomenuti da je vrlo važno koji kabel i koji splitteri se koriste. Obavezno uzmi barem RG6 kabel s F-male konektorima i isto takve splittere. Jedino tako ćeš imati minimalne gubitke.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 21:49   #261
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Cool

pozz

od 01.10. uzeo sam si 2D opciju od b.net-a. Dakle kablovska+internet. Osnovni paket kablovske i 2mbps internet. Uglavnom slika na tv je losa, lagano se vidi da su u pitanju neke smetnje. Internet mi je tek proradio nakon sto sam morao zvati korisnicku podrsku i cekati frajera da to pokopca kako treba (likovi koji su mi radili prikljucak nisu to napravili kako treba). A jedan od tipova koji su mi dosli napraviti prikljucak kaze da mi je Htv1 los zato sto je na tv trenutno nekakva meksicka sapunica koja je ko zna koliko puta vec presnimavana pa mi je zato losa slika. Looool.

Sto se tice interneta brzina je 2mbps i ping je u igri 30-40 sto je prihvatljivo, ali zato se non stop osijeti lagani lagg. Vjerojatno je ista stvar kao i sa kablovskom(nekekve smetnje). Zato imam pitanje za nekoga tko se kuzi u te stvari spajanj-kablove i tako to. Buduci da na mom katu (2 kat) nije bio provucen nikakav kabel od strane b.neta likovi su mi iz B.net-a direktno iz stana provukli kabel do kutije koja se nalazi u prizemlju. Taj kabel je dugacak nekih 40-50m. Pa me zanima dali se na tu duzinu kabela gubi i koliko kvaliteta signala? I dali se uopce spaja na taj nacin kablovska i internet? Dali mozda treba doci sa nekim kvalitetnijim kablom do stana a onda se prikopcati sa drugim koji ulazi u stan!?

Hvala svima na odgovoru...
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 00:36   #262
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Ne znam, koliko sam ja primjetio slika nema one specificne smjetnje kao kod antene (duhove), nego je lagano zamucena i zrnata.

Teorija elektromagnetskih valova je jako slozena. Nije bitna toliko duljina kablova nego broj spojeva i splitera. Svaki spliter mora unositi neko gusenje u transmisijsku liniju signala jer bi se inace signal zrcalno vracao sa svakog "odvojka" i kvario trenutni signal.

Tesko je spojiti bez smetlji cijelu zgradu na jedno pojacalo signala - to je sigurno 50-80 TV uredjaja?!
majk je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2008., 16:38   #263
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Korisnik sam T-com ADSL paketa bez ugovorne obveze. U petom mjesecu sam zatražio MAX-TV promo i po isteku 3 mjeseca isti sam otkazao ali su mi tražili i da vratim žičani modem koji sam dobio sa MAX-TV-om. Kako sam na forumima uglavnom pročitao da su ljudima ostavljali te modeme, a meni su izričito tražili da isti vratim ako ne želim novu ugovornu obvezu, odlučio sam promijeniti operatera.
Pogledao sam malo diskusiju na forumu i naišao od hvale do pokude za ovog operatera (bitna mi je stabilnos internet veze) pa evo uz neke nedoumice i mali presjek za neke buduće pretplatnike da manje pitaju:

Koristio bi najvjerojatnije 2D paket flat internet i telefon za 159 kn (na T-com-u mi je minimalan račun bio za ovo 320 kn).
Imam par pitanja iako sam možda za neke već našao odgovore ali da to potvrdim:
- provjerio usluga dostupna
- ugovor potpisujem na 24 mj (kao novi pretplatnik, a postojeći na 18 mj) i ako otkažem ranije plaćam 98 kn i najam modema do kraja ug. obveze( točno ili ne?)
- uz modem trebam kupiti i router (koji nije adsl i u trgovini informatičke opreme) da bi imao priključak na više računala (ako pređem na drugog operatera koji ima modem i router u jednom onda mi je ovaj router recimo višak!?)
- WLAN router da li je on i modem?
- oni ne koriste postojeću tel. instalaciju nego razvode vlastitu koaksijalnu, što znači bušenje zidova razvod po stanu putem PVC kanala.
- ako imam više od jedne televizije tražim spliter sa isto toliko priključaka (je li tako?) a razvod kablova izvodim sam ili to rade oni i posebno se plaća( točno ili ne?)
- x-tel flat 159 kn mjesečno neograničeno telefoniranje prema svim nac. mrežama (jel to znači da onih besplatnih 55 min otpada a u cjelosti se koristi samo ova opcije ili ne?) i ovdje je u cijenu uključeno onih 20 kn za flat.
-povećanje brzine interneta, ovdje nisam pronašao kolika je cijena za povećanje brzine sa 2 na 3 ili više kbps ako se koristi ovaj 2D paket.

Eto toliko, sorry ako je malo poduže pa ako netko ima volje da odgovori na ove dileme ili nadopuni
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2008., 21:57   #264
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Jedno pitanje za korisnika XCARNeta.

Dali se vama promjeni IP adresa kada se diskonektirate i ponovo konektirate?

Meni se ne promjeni pa pitam.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 16:32   #265
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Imam problem sa podesavanjem veze sa bnetovim kabelskim modemom. Na jednom racunalu na kojemu je Vista uspio sam bez problema podesiti: ipove dobavlja automatski, napravio broadband connection sa carnetovim usernameom i stvar radi. No na laptopu sa XP-om nece da se spoji nikako, a postavke sam namjestao na slican nacin. Izbaci error broj 678. Isprobao sam i na jos jednom racunalu sa xpom sa istim rezultatom. Ako tko ima bnetov internet i da radi na winxp molio bih da mi kaze kako točno idu postavke...

Hvala!
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 18:58   #266
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Imam ja bnet sa carnetovim usernameom na XP-u i radi normalno. Netrebaš ništ podešavat, nek ti sam nađe a ipove.

Za postavit pass i username ideš u New Connection wizard -> Connect to the internet -> Set my connection manually -> Connect using a broadband connection that requires a user name and password. I ukucaš šta se traži i trebalo bi radit jer tak radi meni.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 19:45   #267
LynkS
Registered User
 
LynkS's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Imam ja bnet sa carnetovim usernameom na XP-u i radi normalno. Netrebaš ništ podešavat, nek ti sam nađe a ipove.

Za postavit pass i username ideš u New Connection wizard -> Connect to the internet -> Set my connection manually -> Connect using a broadband connection that requires a user name and password. I ukucaš šta se traži i trebalo bi radit jer tak radi meni.
Bio sam sve dobro postavio, trebalo je restartati modem i malo sacekati. Ipak, puno hvala na odgovoru!

Sad me jos zanima da li se moze pristekati neki router na modem tako da mi mogu dva kompa istodobno ici na net. Dakle, koje mi je najprakticnije i najjeftinije rjesenje.
LynkS je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 16:53   #268
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Ogorčeni T-Com korisnik

Pozdrav B.Net-ovci

Evo, nakon dugih, mučnih i gorkih godina korištenja isključivo i samo T-Com usluga, bilo bi vrijeme za promjene.

Koristim telefon naravno njihov, i ADSL (2Mbit/10GB).
Mjesecima već tražim nešto drugo, gledam na netu, nazivam službe, raspitujem se, informiram, sve smo da nađem operatera i providera koji će mi (za razliku od T-Coma) naplatit samo ono što iskoristim, tj da ću za svoje novce dobit ono što sam platio, što u tcomu nije slučaj.
Od 60kn pretplate za telefon (pričo ti s nekim il ne), do neobjašnjivo ogromnog prometa na netu koji je već u startu skup sam po sebi.

Inaće sam u Remetinečkom gaju, ako to kome šta znači, pa je situacija ta da mi nisu dostupni ni AMIS (koji bih najradije uzeo), ni METRONET.
Iskon ima ok ponude, ali tu je i druga stvar, treba mi i TV, tako da su u obzir došli jedino Metronet i B.net.
Htio bih uzeti sve od istog operatera, da ne plačam na sto strana, a i takvi paketi su u pravilu jeftiniji neg da uzimam tv od jednog, net od drugog itd...

B.net ima stvarno odličan taj 3D paket. Kolko sam shvatio, 225kn za sve.
E sad tu dolazimo na detalje koje mi nitko u B.Netu ne želi baš precizno izgovorit, pa da se obratim direktno korisnicima. (i btw, pročitao sam svih 7 stranica foruma, tako da sam otprilike dobio predodžbu kakav je B.Net)

Dakle, u tih 225kn:
1. dobijem 2Mbit vezu i flatrate. Kolika je nadoplata za recimo 3Mbit? Može li se to uopće? Ne mogu nać na njihovoj stranici taj podatak.

2. što je sa tim pustim modemima, ima lošijih i boljih? Vidim tu od 14-29kn. Jel se isplati taj kao bolji uzimat, po čemu bolji u biti, u čemu je caka? Imam jedan komp doma, ne trebam ni wlan, ni neke dodatne routere, baš ništa, pa ne znam kolko je to bitno za moj slučaj.

3. ti modemi, plača se svaki mjesec tih npr 14kn?

4. na tu cijenu od 225kn, da li plačam još išta osim najma modema? dakle mjesečno da li ti frknu nutra još kakvu cifru pa skužiš kad je već kasno. osim naravno i poziva prema mobitelima.

5. kakva je veza, jel često puca, jel bar donekle pouzdana. Kakav je ping, zaigram tu i tamo prek neta, makar to je najmanje bitno zapravo.

Eto to je recimo najbitnije što me zanima. Stvarno sam već lud, i svi ukućani doma, mjenjali smo pakete za net već neznam kolko puta, stalno neki neobjašnjivi računi, a o telefonu da ne pričam, 60kn ti naplate zato jer na računu piše T-Com.

I to me interesira u biti, imate li kakvih loših iskustava sa tim računima, neobjašnjive neke cifre i tome slično, jer mi je već dosta preznojavanja svaki put kad vidim čestitku od T-Coma u kasliću.
Eto, pa tko ima volje, nek napiše neke dojmove, dobre i loše, čisto da se informiram, jer nisam pametan više.

Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 17:07   #269
mef
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 81
1. imas u cjeniku
+ 1024/128 kbps
50,00 kn

+ 4096/256 kbps 120,00 kn

2. i to imas u cijeniku
Modem
299,00 kn 14,00 kn

WLAN modem
399,00 kn 23,00 kn

WLAN router 499,00 kn 29,00 kn

sve ti pise - treba ti samo modem iz onog sto si napisao

3. placas svaki mjesec , to je i odrzavanje , ali placas mislim 2-3 godine , a mozes i platiti odjedanput , samo ne znam tocno koliko , pitaj , uglavnom isplativije je platiti odjednom

4. osim modema nista osim dodatnih opcija , ako si ih uzeo , npr, brzina

5. za ping ne znam , ali kazu da je bolji nego kod adsl-a , znaju imati neke radove ili slicno , pa ne radi jednom do dva puta mjesecno po sat -dva , inace nema problema , povremeni restart je normalna stvar , 1-2 puta dnevno
mef je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 20:10   #270
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Pretplata za žičani modem ( tako kaže curetak na info telefonu ) plaća se prvih tri godine a pretplata za wlan modem ili router plaće se forever. Na moje pitanje u čemu je kvaka, ne dobih suvisla odgovora. No, pristup dvaju računala dade se riješiti s nekim drugim routerom.
Sve ostalo što se tiče kvalitete usluge je ok. Ako puno pričaš, uzmi si doplatu za flat rate telefon.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na