Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2018., 19:17   #40081
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Automobili

Ja nisam imao problema iako me vole često zaustavljati bio ja na biciklu ili u autu. No, zbog 2 situacije u prošlosti, sad na mobu imam ZoSPnC i Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 19:58   #40082
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Ma to doslovce ovisi o vozaču. Fascinantno je kako ljudi koji imaju problema s murijom inače imaju isto tako problema na poslu, sa ženom, susjedima, mahom slušaju cajke.

PS
bomba je postavljena. tko se nađe prozvan "ja ne slušam cajke", jebote - šuti. iz ovoga se izvući nećeš
E sad si se baš prosrao, nije ti ovo trebalo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 21:12   #40083
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
E sad si se baš prosrao, nije ti ovo trebalo.

Namjerno
Zato meni iz zvučnjaka, slušalica ili onih većih, uvijek piči nešto a-la ovoga.

Kada ovo pila pojačano do granice distorzije, nemaš problema sa nikim.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 21:13   #40084
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Jeben si ti neki lik.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 22:03   #40085
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Namjerno
Zato meni iz zvučnjaka, slušalica ili onih većih, uvijek piči nešto a-la ovoga.

Kada ovo pila pojačano do granice distorzije, nemaš problema sa nikim.
hm
bas sam nedavno s jednim kolegom pricao o tome kako glazba moze poprilicno utjecat na stil voznje.
Dosli smo do zakljucka da sporija i lagodija glazba (barem kod njega i mene) dovede da vise krstarimo, dok ona uzurbana (npr otvoreni radio s trenutnim hitovima) zna negativno utjecat u smislu da nakon duze voznje se osjecas umornije.

Pa me bas zanima kako je kod tebe? s obzirom da je ta vrsta glazbe brza i (meni) 'stresna'

edit: ne impliciram na nesto negativno u smislu da divljas po cesti i sl., ovo je serious question..
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 22:59   #40086
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Namjerno
Zato meni iz zvučnjaka, slušalica ili onih većih, uvijek piči nešto a-la ovoga.

Kada ovo pila pojačano do granice distorzije, nemaš problema sa nikim.
Dođe mi da provalim sam sebi u kuću kolko ovo nabrijava.

*gasi tab sa metalikama, nastavlja slušati šokačku rapsodiju 2012*


Međutim, da slušam tak nekaj u autu puno bi bila veća šansa da se vozim "malo" iznad prosjeka. Probao sam i skužim koliko se trebam jače fokusirati da vozim opreznije i malo (bez navodnika) iznad dopuštene brzine
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 00:33   #40087
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kad idem za Zg u pravilu poslusam istu pjesmu triput i znam da cu doci na rotor prije zadnjeg rifa
https://youtu.be/hIw7oeZKpZc
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 08:08   #40088
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Samo jednom sam imao neugodno iskustvo, kad su me probali optuziti za nesto sto nisam napravio. Vozim se od Av. Malla prema Slavonskoj, preko mosta i imam tempomat postavljen na 64km/h, ogranicenje je 60km/h. Jos mi i blicaju iz suprotnog smjera, u mojem smjeru nema nikoga osim mene. Zaustavljaju me pred kraj mosta i pitaju jel znam koliko sam brzo vozio... Kazem, da, po tempomatu 60-64km/h. A kad on krene ... gospodine, vozili ste 86km/h. Oci su mi ispale skoro, bio sam jako ljubazan cijelo vrijeme, ali nakon ustrajnosti da sam tako brzo isao, a nisam drzao ni nogu na gasu, pitao sam jel sam na skrivenoj kameri. Onda me poslao da idem razgovarat s njegovim sefom koji sjedi u autu. Tu sam vec bio malo izvan sebe, ali i dalje relativno ljubazan. Na moje objasnjenje da bih uvijek priznao da sam nesto pogrijesio, da su mi drugi auti blicali jos prije mosta, i da u autu jos uvijek na ekranu stoji 64 km/h, oni me pustaju kao da mi rade najvecu uslugu na svijetu.

Ne znam jesu li namjerno pecali, je li slucajno okinuo auto iz suprotnog smjera (ako je to moguce), jer kraj mene nije bilo nikoga. Dok su me gnjavili za nesto sto nisam napravio, prosla su 2-3 auta s pravih 80-ak km/h...

Sva ostala zaustavljanja, uvijek sam ljubazan, oni su ljubazni, nikad nije bilo problema...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 08:29   #40089
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Mene su preko pola sata zadržali, jednom. Tvrde pretjecao sam na punoj liniji, a tamo jasno stoji znak dozvoljenog pretjecanja i, naravno, isprekidana linija.
Scena ko iz Monti Pajtona.
  Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 08:34   #40090
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 13:13   #40091
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Više puta su me zaustavljali, dapače, bratić mi je u policiji i kaže da me vidi i sa 1km kada mu prilazim...i uvijek dobra iskustva, osim 2 slučaja;


1. Kako sam rekao, genijalac koji mi jeg ovorio da će mi vatrogasni aparat ubrzo isteći i koji nije shvaćao da ja to znam i da ih mijenjam na godišnjoj bazi.

2. Ovo mi je žao što nemam na kameri, jer nisam bio u svom autu nego u dostavnom jednom.
Znači, išao sam prema gore i vidim policijski auto. Ispred auta stoji policajka, mlada, a unutra sjedi stariji policajac. I sada vidim da joj je odjednom mahnuo nešto, i onda odluči skočiti na ulicu ispred mene sa STOP znakom. Dobro da sam vidio što radi, jer sam zakočio i zamalo je pobrao, izašao vani i izderao se na nju da li je normalna jer da će je netko ubiti ako ikada iskoči na cestu čovjeku 10m ispred.
Ispričala se


Zato sada imam lijepo kameru, i objavim ovako nešto bez razmišljanja da mi se opet desi. Mislim da dosta ljudi ima pogrešan pristup prema policiji (nevoljko priznajem, ja prvi), ali i oni na kraju dana samo žele ići doma svojoj obitelji, i ne da im se drkati ljude bezveze.

P.S. Što se tiče lasera, zna nekada biti "saved" opcija, tj. da ti samo piše brzina kojom si vozio, a ne u koliko sati itd., što znači da mogu snimiti nekoga i hvatati svakoga...što povlači drugu stranu, on bi trebao biti "osposobljen" za takv uređaj, a koliko znam...nisu
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 14:05   #40092
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Ja u slovackoj par puta platio kaznu za neku glupost i policajci zbilja vrlo uvidjavni i korektni. Svaki put aaa iz Rijeke, bio sam na odmoru u Opatiji, Crikvenici ili Istri i bla bla ali oprostite moram vam naplatit 10 EUR jer ste okrenuli tu polukruzno a nesmije se i dovidjenja ugodan nastavak puta drugi put pazite vidite tamo znak.

Hrvatska. Dakle vozim se na aveniji cetri trake i lik me iz policijskog auta doslovno iz prometa iskljucuje mahanjem da se zaustavim. Vozio nisam brzo dapace kao i uvijek sve po propisu.
Bahato bez kape mulac izlazi van i trazi dokumente. Dam mu vozacku i prometnu. Gleda vrti proemtnu i ne kuzi kako prometna moze izgledat ko osobna kartica velicine da sta je ovo. Reko to je prometna u zemlji gdje je vozilo registrirano. Zatim mi kaze da izadjem iz vozila.
Izadjem iz vozila i pocne me ispitivati sta radim ovdje sta radim u Slovackoj bla bla preseravanja. I onda krece. Niste bili vezani. WTF!? Moja rijec protiv njegove. Nema svjedoka on sam u autu ja sam u autu. Posto me izvukao iz auta ja mu nemogu dokazat da sam bio vezan (UVIJEK se vezem dok vozim)
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 14:52   #40093
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jeben si ti neki lik.


Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Međutim, da slušam tak nekaj u autu puno bi bila veća šansa da se vozim "malo" iznad prosjeka. Probao sam i skužim koliko se trebam jače fokusirati da vozim opreznije i malo (bez navodnika) iznad dopuštene brzine
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Pa me bas zanima kako je kod tebe? s obzirom da je ta vrsta glazbe brza i (meni) 'stresna'
Kao i alkohol. Ili bilo koji oblik droge. Ili bilo koji oblik umjetnosti. Ili jela.

Nekoga tjera na povraćanje, nekoga na svršavanje. Meni odgovara, iako naravno ne obvezno uvijek.

Utječe li na stil vožnje? Nebi rekao jer sam samo sretniji i lakše gutam kretenska ponašanja okolnih vozača, gužvetine, iritacije. Jednako se sporo/brzo krećem, jednako sudjelujem u prometu po pitanju praćenja drugih vozila, jednako ja reagiram tipa kočenja/ubrzavanja/prestrojavanja/žmigavaca........

@Romul
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 15:12   #40094
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
P.S. Što se tiče lasera, zna nekada biti "saved" opcija, tj. da ti samo piše brzina kojom si vozio, a ne u koliko sati itd., što znači da mogu snimiti nekoga i hvatati svakoga...što povlači drugu stranu, on bi trebao biti "osposobljen" za takv uređaj, a koliko znam...nisu
Krivo ti je taj bratić objasnio . Ne postoji saved opcija nego kad mjerimo imaš mod za namještanje sound alerta. Npr namjestis 64 kmh i onda dok buljis kroz laser i stiskas gumb sve brzine ispod 64 ignorira i ne pisti a na 65 zapisti.

U tom modu ti piše na jednom ekranu željena brzina a na drugom addj (kao addjustment).

Kad mjeris zapravo piše ti udaljenost i brzina, nema vremena nikakvog ali se u slučaju da ne ponistis ručno brzinu sama resetira nakon cca 4 do 5 minuta pa nema opcije da podvalis nekome popodne brzinu od jutra i slično nebuloze.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 18:04   #40095
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meni recimo nije htio pokazati brzinu na laseru... I to su bila dva starija “gospodina”, bas neugodno iskustvo. Ali opet, izuzetak, jer su svi ostali bili okej.

Vjerujem da hrpa ljudi bude nepristojna prema sluzbenim osobama koje samo rade svoj posao. I to kad su uhvaceni u krsenju zakona i sve je jasno, budu neugodni umjesto da se poklope usima. Kao da im je policija kriva jer su nagazili na gas, nisu se vezali ili su popili casicu previse.

A imao sam i slucaj da stojim na parkingu kraj auta od frenda (moj je bio dva parkirna mjesta dalje) i nesto se pozdravljamo kroz prozor (izgleda kao da mu dilam drogu, valjda) i doletavaju dva plain obucena lika u crnoj Octaviji. Gledam njih, dva veća lika, mislim si sad će nas prebit, raskomadat i bacit u šumu pa krenem prema svojem autu, a kad oni izvlace iskaznice krim policije uz dovikavanje: “A kamo si ti sad krenuo, ne moras bjezat.” Isto sve normalno, dao sam im dopustenje da pregledaju auto, i to je to. A sad, mogao sam se i bahatit (jer niti sam diler niti konzumiram drogu) pa sam siguran da bi i ja i auto zavrsili u policijskoj stanici na njuskanju od strane krim peseka. 300m dalje me opet zaustavi prometna policija uz komentar: “Malo su ti crvene oci.” Reko pa sta ste se svi na mene okomili, i vi, i krim policija prije dvije minute, uz osmijeh. Pa se i on nasmijao i to je to.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 18:45   #40096
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Imamo li kojeg ponosnog vlasnika 307-ice?
Isplati li se kupiti u 2018-toj? Na oko ima sve bitno; ABS, ESP, klima, jastuci, dizajn (bezvremenski ), dobri dizelaši...
  Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 19:00   #40097
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Imamo li kojeg ponosnog vlasnika 307-ice?
Isplati li se kupiti u 2018-toj? Na oko ima sve bitno; ABS, ESP, klima, jastuci, dizajn (bezvremenski ), dobri dizelaši...
Tu sam, ali sa 1.6 benzincem, 2006 godina.
Fora auto.

Od mana bi rekao struja, lak, loši farovi, 1.6 problematičan motor.
Sve ostalo je super.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 20:13   #40098
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Tu sam, ali sa 1.6 benzincem, 2006 godina.
Fora auto.

Od mana bi rekao struja, lak, loši farovi, 1.6 problematičan motor.
Sve ostalo je super.
Od mana bi rekao struja, lak, loši farovi, problematičan motor, loš ovjes, loša elektronika, loša limarija, loša unutrašnjost ali sve ostalo super
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 21:15   #40099
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Kad mjeris zapravo piše ti udaljenost i brzina, nema vremena nikakvog ali se u slučaju da ne ponistis ručno brzinu sama resetira nakon cca 4 do 5 minuta pa nema opcije da podvalis nekome popodne brzinu od jutra i slično nebuloze.



Nije mi bio bratić ovo objašnjavao. Znači, to ne može? To sigurno? Meni kada bi me snimili do sada bi mi pokazali i snimku, nisam naletio samo na laser bez snimke..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 21:40   #40100
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Nije mi bio bratić ovo objašnjavao. Znači, to ne može? To sigurno? Meni kada bi me snimili do sada bi mi pokazali i snimku, nisam naletio samo na laser bez snimke..
Ovi sa slikom su druga stvar. Tu su i vrijeme ubacili. Ako ti na laseru ne piše udaljenost nego limit ili addj,ili lim kmh onda je namješteno😂

Kod nekih pištolja svijetli i lampica kraj moda u kojem je pištolj. Npr limit, meassure...

Može te zeznuti na sto načina ako hoće. Npr izmjeri brzinu auta kraj tebe ili par auta ispred tebe ali ne vjerujem da će netko riskirati svoj posao zbog gluposti . Ako je slika priložena nema lažiranja nikako.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 22:39   #40101
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ovi sa slikom su druga stvar. Tu su i vrijeme ubacili. Ako ti na laseru ne piše udaljenost nego limit ili addj,ili lim kmh onda je namješteno😂

Kod nekih pištolja svijetli i lampica kraj moda u kojem je pištolj. Npr limit, meassure...

Može te zeznuti na sto načina ako hoće. Npr izmjeri brzinu auta kraj tebe ili par auta ispred tebe ali ne vjerujem da će netko riskirati svoj posao zbog gluposti . Ako je slika priložena nema lažiranja nikako.
Osim ako pričamo o federaciji
Osobno sam bio prisutan tj zaustavljen u takvoj situaciji, na nesreću plavca bio sam upućen u te igranke oko 'pištolja' i namještanja brzine i svih ostalih makinacija. U ovom slučaju, lik br.1 je pao sa 103 u naselju, i vidi vraga, još nas 3 auta 2 iz mog smjera i 1 iz suprotnog iz kojeg je i taj lik br.1 bio, svi smo vozili 103, ali su nas mudro zaustavili sa 20ak m razmaka da ne čujemo što se kojem govori, no zaj.. je bio što em sam čuo ovog da se žali da nije ni približno toliko vozio, em smo se frend i ja vozili totalno drugom brzinom od tih 103 (nebitno, ali isto ni približno 103). Inače se radi o dionici ceste širokoj ko autoput, ravnoj ko svijeća, nekoliko km nizbrdo, pa nekoliko uzbrdo, nenaseljeno 9 od 10km i brzine su tu ko na autoputu, i lokalna murija to zna, pa na tih parsto metara 'naseljenog' (razrušen kraj, neobnovljen nakon rata), ima uredno montiran znak 50 (80-90 je u ostalih 9+km) i tu uredno stoje bar pola dana. Znači, summa summarum, 4 auta, SVI se kažnjavaju za ISTU brzinu, a NAJJAČE je da je za zadnja 2 auta, zaustavljeni poslije nas, likovi su toliko bili u frci što su ih zaustavili da nisu ni skužili da je pištolj/laser, ZAKVAČEN za vanjski retrovizor, da ga murjak uopće nije držao u ruci, al uredno im ga skida s retrovizora i tvrdi da su vozili 103. Za nama se smijao, jer smo mu ostavili za ćevape samo da se ne natežemo bezveze, i 'vikao' kroz prozor dok smo kretali, samo mi reci koliko ste vozili, molim te, neću ti ništa, al zanima me jeste najluđi danas
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 23:51   #40102
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jesu li ovi u Mercedesu testirali ta matrix/multibeam svjetla u E klasi uopce, i tko od regulatora ih je pustio da prođu?! Po ovoj kisi zasljepljuju sve zivo, mimoisao sam se danas s dva takva i gori su od pet kineskih xenona zajedno.

https://mbworld.org/forums/e-class-w...eam-issue.html

Nabijem im takva svjetla koja malo rade, malo ne. To sta cu ja zavrsit u jarku a ciko u Mercu ce prosisat dalje, briga njih.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 28.10.2018. u 23:57.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 01:34   #40103
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ovi sa slikom su druga stvar. Tu su i vrijeme ubacili. Ako ti na laseru ne piše udaljenost nego limit ili addj,ili lim kmh onda je namješteno😂

Kod nekih pištolja svijetli i lampica kraj moda u kojem je pištolj. Npr limit, meassure...

Može te zeznuti na sto načina ako hoće. Npr izmjeri brzinu auta kraj tebe ili par auta ispred tebe ali ne vjerujem da će netko riskirati svoj posao zbog gluposti . Ako je slika priložena nema lažiranja nikako.

E o tome govorim, na to sam i mislio. Prijatelja su tako zaustavili pa ih je ispitivao o tome, skužili da on ustvari zna sve to i pustili ga
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 06:38   #40104
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@nybelung
Stari je imao 307 1.6 hdi 112ks. Imao je problema sa svjetlima jer su mu H7 žarulje stalno rikavale. Navodno je to default problem na 307 jer dobivaju previše struje. Može se riješiti ugradnjom nekakvog uređajčića (ispravljač?) za cca. 200 kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 07:07   #40105
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@nybelung
Stari je imao 307 1.6 hdi 112ks. Imao je problema sa svjetlima jer su mu H7 žarulje stalno rikavale. Navodno je to default problem na 307 jer dobivaju previše struje. Može se riješiti ugradnjom nekakvog uređajčića (ispravljač?) za cca. 200 kn.

15kn dva termistora rješavaju taj problem


Kolega s posla ima P307 1.6 benzinca. Gori mu cijelo vrijeme lampica geške motora, i ni ovlašteni to nije mogao riješiti
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 07:52   #40106
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
@nybelung

imao karavana, 1.6hdi 90ks, redizajn, jedan mi je od drazih autiju kaj sam vozio, nikad problema, ali kupili smo novog i vozili ga do stotinjak tisuca kad je nazalost zavrsio u totalki, da nije vjerujem da bi ga jos imali. Nije se vise proizvodio, pa uzeli 308 koji je ispao totalna suprotnost, al doslovno, na 307 nista, na 308 sve umiralo, drama. Valjda kak pogodis


btw c3 picasso 2012 1.6hdi, 112ks 6 brzina, kupil bi polovnog, jel netko zna nesto protiv njega?
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 08:04   #40107
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Kolega s posla ima P307 1.6 benzinca. Gori mu cijelo vrijeme lampica geške motora, i ni ovlašteni to nije mogao riješiti
Meni to isto gori cijelo vrijeme. I ona poruka "depollution faulty". Baš iritira.
Nitko to još nije riješio, no dok ne utječe na motor - ne briga me.

Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
btw c3 picasso 2012 1.6hdi, 112ks 6 brzina, kupil bi polovnog, jel netko zna nesto protiv njega?
1.6 i dizel u istoj rečenici? Ne mogu preporučiti. Injektori se ne daju reparirati i užasno su skupi, kao i ostatak (pumpa, turbokompresor). Jeftino za održavanje sve dok ide, kad se jedan od ovih elemenata pokvari, ode masu novaca u vjetar. Za ostatak auta ne znam jer nemam iskustva.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 08:11   #40108
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Zašto te čudi 1.6 dizel?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 08:15   #40109
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Zato kaj živim od toga
To su VDO (ex Siemens) injektori i skupi su kao svetog petra kajgana.
I nema reparacije. Postoje neke kemije, ali još ništa službeno. Tako da ako ti dođe do rikavanja injektora, neće te koštati oko 1000kn kao npr za 1.5dci, nego će te izaći oko 2.500kn. Komad.

I ono što bih napomenuo je da su kvarovi 1.6 modela jako česti u zadnje vrijeme. Nama dolaze praktički svakodnevno. Pogledaš li oglasnik, gle čuda, svaki drugi je 1.6. I to upravo najčešće zbog injektora.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2018., 08:16   #40110
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
On ti ima trojku jedan devet tedei i to je zakon i nepoderivo pa zato...
Šalim se,naravno. 1.6 ugrađuju i u folciku,bemvea,mecu,renola,bla bla,ne cudite se nicemu. Nisu to losi motori.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na