Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2018., 20:36   #39961
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Neki dan smo pričali o mjerenju ispravnosti amortizera na tehničkom i tada sam napisao da za koji dan idem na TP.

E pa jutros sam ga obavio i ovaj put mi nisu mjerili ispravnost amortizera. Na upit zašto, lik je rekao da imaju uređaj za mjerenje (da, nalazi se ispred valjaka za kočnice) i da su ga prije koristili, ali da daje nepouzdane rezultate pa su prestali dok to ne postane zakonska obveza.

Inače i ove godine (neki novi lik u STP) je prilazeći autu počeo vrtiti glavom uz prema meni upućeni pogled na što sam mu prišao i rekao da xenoni nisu fejk i da sam ponio račun od auta poučen iskustvom od prošle godine. Nije tražio da mu ga pokažem jer ne na kućištima farova našao neke oznake koje njemu govore da je sve OK, ali je i on rekao da prvi put u životu vidi na tom autu oriđiđi xsenon


Lik je inače bio čist ok i profesionalan, nije tražio/gledao žarulje, rezervni kotač, prvu pomoć, prsluk i slične budalaštine, ali je auto pregledavao dobrih 15 minuta (kočnice, ovjes, pranje šajbe i farova, gume i sve drugo kaj je zapravo i bitno na autu za sigurnost pa i dalje nastavljam ići u STP Utrine iako su strogi

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 24.10.2018. u 20:48.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 21:40   #39962
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Haha
15 min

Pa šta bi onda mi hrvati napravili da je tehnicki ko u austriji?
Gdje ti servis daje potpis da ti je auto ispravan
Nema tamo stp ko u nas budala hrvata
Pa ti izmjeri debljinu diskova i mjenjaj ako nije ok
90% automobila bi bila na otpadu
Zato se i uvozi svo smece u nas
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 21:50   #39963
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Sta bi ja dao da je kao u Land of freedom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:31   #39964
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ja sam shvatio da je kolega rekao da mu daljinsko otključavanje hvata na 5-6m. Ako je on mislio da mu keyless entry lovi na toj udaljenosti, onda sam ja krivo shvatio. I ne, ne moraš objašnjavati što je to.
EDIT: Previdio sam postove iznad, tako da se ispričavam što si morao trošiti svoje vrijeme na edukaciju neukih
za pojasnjenje:
ja sam citirao "Colop"-a koji je pricao o keyless - ergo: i ja sam pricao o keyless

a tih "5-6" m je testirano od mene i frenda, ja s kljucem toliko udaljen od auta a on otkljucava bravu stavljanjem ruke u doticnu bravu.
Koliko je Keyless/Comfort domet kod ostalih proizvodaca, ne znam.

znam da Daimler kod E klase ima domet OBICNOG* otkljucavanja preko 30m. Vidio uzivo.

Da keyless nije siguran - znam, posto imam staro auto koje ne vrijedi puno i nije zanimljivo za kradu nije me toliko strah. A kod kupnje nisam ni isao za tim keylesseom jer nisam ni znao za to
No kod sljedece kupnje cu gledat da nema keyless. Zasto? nedavno sjedim u kaficu i auto je vani na parkingu, koji je sa straznje strane kuce. Taj zid (straznja strana kuce) je meni iza leda. Zracna udaljenost (racunajuci da ide se ide kroz zid) <2-3m. Najvj bi neko mogao uc u auto bez problema dok ja pijem nesto u kaficu (ako je signal dovoljno jak da probije zid). Te me ta situacija malo potaknula na promisljanje kako bi lako netko mogao uci u auto.
Dobra fora i kljuc cijeli dan drzim u dzepu, no sigurnost vezano za kradu mi je ipak vaznije

*bold da ne bude zabune kod (ne)citanja
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:39   #39965
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Nije to nužno ni loše, možda spriječi krkane da ostave auto odmah pred ulaznim vratima pekare/kvartovskog dućana/Lidla i Kauflanda...
Ne vidim da im nešto drugo zasad stvara probleme...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 22:54   #39966
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nije to nužno ni loše, možda spriječi krkane da ostave auto odmah pred ulaznim vratima pekare/kvartovskog dućana/Lidla i Kauflanda...
Ne vidim da im nešto drugo zasad stvara probleme...
Mozes mu uc u auto, ali ne upalit pa propisno parkirat (u zid) :c
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:50   #39967
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Da ne bi ispalo da bahato parkiraju samo krkani (i plavuše) koji voze sveto trojstvo i policajci iz presretača... prekjučer ujutro parkiram u podzemnoj garaži Konzuma (možda je bilo do tada parkirano 10 auta, a mjesta ima barem za 200) i vraćam se nakon 15-20 minuta do auta i mislim si kako me lik iza mene naguzio pa je ostavio auto i zbrisao... no nije, on ili ona se samo odlučili parkirati uz neki drugi auto (u hebenoj praznoj garaži), da njihov auto ne bude usamljen... to što ih hebe optika i pojam prostora nije bitno.



... i onda mene žena pita zašto nikad ne parkiram blizu ulaza u dućan

PS: Trebam li reći da je Accent izudaran i izgreban po svim branicima i blatobranima
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:51   #39968
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
nek sam lud, slijep, al kolko god da je retardirano parkiran zapravo zauzima samo jedno mjesto?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:53   #39969
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nek sam lud, slijep, al kolko god da je retardirano parkiran zapravo zauzima samo jedno mjesto?
Onda se tak smije i treba
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 00:54   #39970
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
žurilo mu se na wc
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 01:03   #39971
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
To se gospođa ili gospodična napeljala kaj ne bu morala u rikverc s parkirnog mjesta ili gurati se među autima, nego samo u prvu i po gasu dok odlazi.

level Pro
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 06:29   #39972
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Koliko prometnih prekrsaja osoba treba napraviti da joj se oduzme vozacka i sprijeci ovo???

https://m.24sata.hr/news/pijana-voza...e-snove-596685
Bezveze ju napadate, pa vidite da je izjavila da nije vozila. Zašto bi lagala, ne? 💩
Strašno......
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 07:02   #39973
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Upravo bio na testnoj vožnji najjačeg tesla modela s.
Ima neki ekstra mega magma cool Zdenka Kovačiček Ludicrous+ mode (skida kao nekih 0.1-0.2 sekunde u odnosu na "običan" Ludicrous mode ).

Brate mili, ovo treba doživjeti, 2.3-2.4 sekunde do 100km/h. Priljepi ti bubrege i facu u sic
A skoro ju nemaš što čuti... čudo jedno. Ako vam se ikad pruži prilika - obavezno probati!
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 07:19   #39974
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da ne bi ispalo da bahato parkiraju samo krkani (i plavuše) koji voze sveto trojstvo i policajci iz presretača...
Osjecam se duznim objasniti razmisljanje i ponasanje ovakvih vozaca, jer sam sretno izasao iz veze s jednom pripadnicom koja parkira upravo - ovako.

Prvo, ne kuzis. Jer oni imaju potrebu staviti auto kako njima odgovara.
Drugo, drugi ne postoje. Hah, da se tu nasao neki drugi auto, u tom trenutku bi mozda i parkirala ok. No u ovom tocno trenutku - drugi ne postoje. Koji drugi?
Trece, definitivni manjak bilo kakvog oblika pristojnosti prema drugima, obzirnosti, nekih nepisanih pravila ponasanja u drustvu.

Cetvrto, svaki pokusaj ulaska u raspravu s ovakvom osobnom izade na a) svadu, b) nevjericu i žaljenje te osobe, jer definitivno nije socijalizirana na ispravan nacin.


I ko' za klinac, crvendac sivonja. No s druge strane, te kantice sada idu za 4000-5000 kuna. Sa pol godine ili skoro godinu dana rege.

Uzmes, vozis godinu dana i odnosis se prema njemu ko' prema otiracu ispred ulaznih vrata i tako. Inace jos ima zivota u tim accentima, oni koji nisu sjebani od hrdje i ne kuzim ekipu koja ih rjesava u bescjenje. Cak si razmisljam uzeti dva-tri komada i navesti kod matere u Sisak, bit ce dijelova s njih i BMK sljedecih 5 godina .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 08:03   #39975
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Osjecam se duznim objasniti razmisljanje i ponasanje ovakvih vozaca, jer sam sretno izasao iz veze s jednom pripadnicom koja parkira upravo - ovako.
.

Neka si se ti nama spasio, lako ćemo za parkiranje
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 08:33   #39976
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Koliko je Keyless/Comfort domet kod ostalih proizvodaca, ne znam.
Seat - manje od pola metra. Moraš baš biti kraj auta da se otključa, upalit neće dok je ključ izvan vozila
vex je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 08:55   #39977
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
U Pravilniku o tehničkim pregledima vozila na cesti piše što se sve pregledava (prilog II.) sto se sve pregledava
U članku 12. je opisano kako se procjenuju nedostaci.

koliko sam shvatio svako to može tumačit kako želi. Zato i postoje takve razlike između pojedinih STP-ova.
Tnx, pročitao. Obožavam kad se relativno detaljno navodi što spada u pregled, a onda za zadnju stavku napišu "i ostalo".
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 09:32   #39978
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Neka si se ti nama spasio, lako ćemo za parkiranje

__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 13:56   #39979
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Apropo eV-ova.. Kona eV je u slabijoj verziji sa do 300km dometa 230kkn a u jačoj dometa do 500km 260kkn. Sa poticajem to dođe 150kkn odnosno 180kkn. Razina opreme je ekvivalentna normalnoj benzinskoj ili dizelskoj od opet nekih 150kkn. Ako gledamo recimo 15kkm godišnje i potrošnje benzina od 7l/100km to je 10.5kkn godišnje a struje za istu kilometražu dođe 10kn po 100km 1.5kkn. Tu je ušteda od 9kkn godišnje. Garancija na bateriju je 8 godina.. U tom međuvremenu se uštedi ovim ritmom 72kkn a tu su još i jeftiniji servisi i registracija tako da je cifra barem 80kkn. Meni ovo zvuči isplativo.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 13:59   #39980
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Nego jel neko ima takav ili slican eV ?
Vidim redovito se prica da su servisi jeftiniji ali neznam zasto bi to tako bilo, Naime obicno servisi deru na cjenama ruku/sat tako da ako nema ulja i filtera neznaci da oni nece smisliti neku "kontorlu elektri spojeva...." ili slicno pa da servis opet ispadne 1500+ kn ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:01   #39981
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Eto još jednog Accenta... Maloprije

DSC-0324
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:05   #39982
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
U hrvatistanu je sve moguće ali u najmanju ruku ti kočnice traju barem duplo i ne plaća se mislim naknada za ceste kod registracije i još pokoji eko namet.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:13   #39983
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Eto još jednog Accenta... Maloprije

Eto.......
Umjesto da gurnes ruku u gepek i izvuces prekidac zbog kojeg mi je zaruljica u gepeku pocuclala akumulator, pa sam isao linijom manjeg otpora i samo maknuo zaruljicu i nepopravljao prekidac i tako vec nekih 6-7 godina.......
ti njega slikas........

O jebemte zivote i smartfonima!
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:14   #39984
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
U hrvatistanu je sve moguće ali u najmanju ruku ti kočnice traju barem duplo i ne plaća se mislim naknada za ceste kod registracije i još pokoji eko namet.
Nek mi netko objasni kako na električnom vozilu kočnice traju BAREM DUPLO, i to u najmanju ruku.

Gledam tu spomenutu Konu EV, oko 400 kg je teža od "obične".
Ako kočnice obavljaju isti posao kao i na svakom drugom autu, neće li se više trošiti da zaustave veću težinu?

Nisam vozio EV, pa ne znam što se događa (koliko usporavaju) kad se gas otpusti, no i "obični" auti koče motorom.

Znači, kakve čarolije omogućavaju EV-ima da im kočnice traju barem duplo, samo me to zanima?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:16   #39985
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Duze traju kocnice na EV. Mozes podesiti vise levela kocenja motora. Kad se ljudi ispraksaju, skoro ne koriste kocnice u gradu i drugdje.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:17   #39986
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Nema šanse da traju duplo, čovjek se malo preračunao...
Iako moram priznati da ta konaEv sa ovakvom cijenom izgleda zanimljivo...mislim da je čak i golfEv skuplji od toga....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:19   #39987
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Duze traju kocnice na EV. Mozes podesiti vise levela kocenja motora. Kad se ljudi ispraksaju, skoro ne koriste kocnice u gradu i drugdje.
Zar nije ista stvar i s mjenjačem? Ako ga na 50 ubaciš u drugu, koči više nego da si ga ubacio u treću...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:27   #39988
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Zar nije ista stvar i s mjenjačem? Ako ga na 50 ubaciš u drugu, koči više nego da si ga ubacio u treću...
Baš i ne. Npr. i3 ima podešen agresivniji brake energy regeneration tako da kad pustiš gas ti pali štop svjetlo, tj. isto kao da si stisnuo kočnicu.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:35   #39989
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nego jel neko ima takav ili slican eV ?
Vidim redovito se prica da su servisi jeftiniji ali neznam zasto bi to tako bilo, Naime obicno servisi deru na cjenama ruku/sat tako da ako nema ulja i filtera neznaci da oni nece smisliti neku "kontorlu elektri spojeva...." ili slicno pa da servis opet ispadne 1500+ kn ?
https://www.tesla.com/Support/maintenance-plans-ms-mx

Ali kažu da ju ne moraš vozit na servise, a garancija ostaje.

Ne sumnjam da će naši ovlašteni mijenjati motorno ulje, gefufne i cincilatore, tho.


Imate pravo, kočnice ne traju duplo dulje. Traju barem 3-4-5 puta više. El. auti mogu fajn jako kočit motorom, tj. regeneracijom, a kočnica se koristi za zadnjih 10km/h (karikiram, ne znam sad u detalj kad i koliko, ali otprilike je tako nešto). Kad sam to isprobao u e-Up!u, nisam mogao vjerovat koliko jako koči, ali se treba priviknuti voziti samo gasom, a kočnicu ne dirati. Doduše, kad stisneš i kočnicu, zapravo regenerira, a mehaničke ne upotrebljava, osim ako si fajn nagazio. Između ostalog, zato neki el. auti imaju male diskove, u odnosu na masu. Ono, 1500kg, a 260mm diskovi.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 25.10.2018. u 14:42.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:39   #39990
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Baš i ne. Npr. i3 ima podešen agresivniji brake energy regeneration tako da kad pustiš gas ti pali štop svjetlo, tj. isto kao da si stisnuo kočnicu.
Sve to vrijedi pod pretpostavkom da si sudionik prometa s idealnim tokom i da sve možeš riješiti puštanjem gasa.

Kako se onda ponaša na većim brzinama? Na autocesti sam, vozim 130 i u traku mi izleti auto koji se vozi manje, ali imam dosta prostora do njega, da se puštanjem gasa (na običnom autu) mogu dovoljno približiti bez kočenja.

Na EV onda moram stiskati i puštati gas (naravno da da, ali mislim na to da se auto cima od naglog ubrzanja i naglog usporavanja) neko vrijeme da bih zadržao trenutnu potrebnu putnu brzinu, dok se stvari ne rasčiste ispred? I još živcira sve iza mene jer misle da kočim? Ne zvuči ugodno ako je tako
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na