Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.01.2010., 16:11   #1
kekec
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Vista i server licence... pitanje...

Ovako, firma mi je imama Action Pack od microsofta prije nego se raspala... sad kako vise nema firme taj kofer se vise manje raskupusao medju nama djelatnicima... ono sto je meni ostalo je Vista Ultimate 32 i 64 bita sa serijskim brojevima i Windows Home server, nisam ziher koja verzija... isto sa serijskim brojem i jos nekoliko dodatnih diskova...

Ono sto mene zanima je mogu li ja to koristiti bez ogranicenja doma? mislim, hoce li mi iscuriti antivacija ili tako nesto obzirom da je kao namijenjeno za firmu? U biti, ima li kakve razlike uopce izmedju te vise i one kaj se kupuje solo zasebno? osim naravno izgleda medija...

I jos jedna hipotetska stvar, kada bi se ja odlucio sad otvorit firmu, a pod uvjetom da me bivsa ne postojeca firma nis ne pita, mogou li ja koristit te OS-ove za svoje klijentsko racunalo i server?

hvala
kekec je offline  
Staro 24.01.2010., 17:03   #2
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor kekec Pregled postova
Ono sto mene zanima je mogu li ja to koristiti bez ogranicenja doma? mislim, hoce li mi iscuriti antivacija ili tako nesto obzirom da je kao namijenjeno za firmu? U biti, ima li kakve razlike uopce izmedju te vise i one kaj se kupuje solo zasebno? osim naravno izgleda medija...
Nema razlike, sve je to isto. Eventualne su razlike u broju aktivacija koje možeš napraviti sa jednim ključem ali pošto si rekao da svaki medij ima svoj ključ, pretpostavka je da imaš i samo jednu aktivaciju. To što je namijenjeno za firmu nema nikakve veze. Također, ključ za 64bitne verzije rade i na 32bitnim verzijama i obrnuto.

Citiraj:
Autor kekec Pregled postova
I jos jedna hipotetska stvar, kada bi se ja odlucio sad otvorit firmu, a pod uvjetom da me bivsa ne postojeca firma nis ne pita, mogou li ja koristit te OS-ove za svoje klijentsko racunalo i server?
Imati ključ za aktivaciju Windowsa nije isto kao i imati licencu za korištenje. Doma ti nitko ništa ne može (postoji zakon ali nemoguće ga je provesti bez sudskog naloga) ali firma je pravna osoba i inspekcija neće tražiti ključ već dokaz o kupnji.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 17:31   #3
kekec
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Imati ključ za aktivaciju Windowsa nije isto kao i imati licencu za korištenje. Doma ti nitko ništa ne može (postoji zakon ali nemoguće ga je provesti bez sudskog naloga) ali firma je pravna osoba i inspekcija neće tražiti ključ već dokaz o kupnji.
A ako ja kao privatna osoba prodam svojoj firmi te windowse, hoce li onda to vrijediti? ili ce se naknadno moci od mene kao privatne osobe traziti racun? jer realno, zasto ja preko oglasnika ne bi mogao za firmu kupiti OS? ili sam u zabludi?
kekec je offline  
Staro 08.02.2010., 09:29   #4
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Licenciranje Microsoftovih proizvoda je nedorečeno i pravno teško za rješit. Između ostaloga zavisi kakvu je vrstu agreementa firma imala prema Microsoftu.

Ti kao fizička osoba ne možeš novoj firmi prodat licence od prethodne firme jer ti nisi pravni sljednik firmw koja je propala. Ukoliko firma nije u potpunosti ugašena nego egistira u stečajnom postupku onda se pravno licence mogu prenjeti putem zakonskog zastupnika sa svim pravima i obevzama prema Microsoftu.
buzz11 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na