Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2019., 16:41   #3121
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Ja sam isto planiram preći za 2600 na 3600 i očekujem da će biti veliki upgrade. Samo me zanima da li će imati i bolju podršku za ram s novim CPU ili ću morati i s vremenom i ploču mijenjati?

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 17:18   #3122
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
10-20% sto ce te dobiti prelaskom sa svog ryzena 1. ili 2. generacije NIJE veliki upgrade, ali jasno veci bencevi i da se napokon ima perfomans neklokanog intela pojedinca moze uveseliti.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2019., 17:53   #3123
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
U prijevodu - napredak kao intel u 5 generacija
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 17:58   #3124
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Dečki,
Planiram uzeti Ryzen 1600
Je li bi mi savjetovali da uzmem aftermarket cooler, ili stock radi "okey" posao?
Bitno mi je da stock cooler nije glasan
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 17:59   #3125
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ili u jos boljem prijevodu, napokon postizu intelov single core perfomans od prije 5god.
  Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 18:08   #3126
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Dečki,
Planiram uzeti Ryzen 1600
Je li bi mi savjetovali da uzmem aftermarket cooler, ili stock radi "okey" posao?
Bitno mi je da stock cooler nije glasan
OK je stock cooler ako ne misliš max OC od nekih cca 3.9ghz radit. Od 3.6-3.8ghz (ovsno o primjerku) bi trebao biti OK

Nije glasan, no ako si silent freak može se malo čuti..

@Silthrax

Ako se ne baviš nečim što ti baš ovisi o samom cpu, nego recimo gamingom - nećeš vidjeti napredak ako ti ostane ta gpu. Zato ti je bolje uložit u nju (ako pričamo o gaymingu)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 19:34   #3127
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
eto danas uzeo u Linksu r5 1600 za 930 kunjerosa čekovima građana (bez razlike na način plačanja)
kad se sredi situacija i smiri tržište novih ryzena serije 3 možda ubodem nešto bolje
do tada živi bili pa vidili
electro je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 19:40   #3128
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
@Silthrax

Ako se ne baviš nečim što ti baš ovisi o samom cpu, nego recimo gamingom - nećeš vidjeti napredak ako ti ostane ta gpu. Zato ti je bolje uložit u nju (ako pričamo o gaymingu)
Igram WoWa i u njemu raidam sto je jako CPU intenzivno a kako je engine star sve radi preko samo jednog cora, tako da mi treba single thread performence jak. I to mi je bitnije nego GPU. To mi je iskreno glavni razlog za novu seriju.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 20:24   #3129
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ljudi nikada zadovoljni, čim izađe nekaj novo "staro" im ide na živce

Da imam argumente, i nemam. Ali s obzirom da još uvijek puno klikam po kompu svaki dan, i još taj neoptimizirani warface, ma osjetiti će se. A gušti su gušti. Jednom se živi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2019., 20:56   #3130
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Igram WoWa i u njemu raidam sto je jako CPU intenzivno a kako je engine star sve radi preko samo jednog cora, tako da mi treba single thread performence jak. I to mi je bitnije nego GPU. To mi je iskreno glavni razlog za novu seriju.

Sve ti je to nebitno ako ti je pritom gpu u potpunosti iskorištena (jer ona realizira fps), a budući da se radi o gtx 1060 3gb rekao bih da jest...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2019., 07:47   #3131
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
10-20% sto ce te dobiti prelaskom sa svog ryzena 1. ili 2. generacije NIJE veliki upgrade, ali jasno veci bencevi i da se napokon ima perfomans neklokanog intela pojedinca moze uveseliti.
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ili u jos boljem prijevodu, napokon postizu intelov single core perfomans od prije 5god.
Tebe baš nešto žuljaju AMD i Ryzeni ?
Ok, tvoja stvar ali ne moraš onda iskrivljavati činjenice.
Ovo JEST veliki upgrade jer uz veći IPC, taktove i manju potrošnju donosi 12 i 16-core u mainstream čega prije Zena nije bilo ni u HEDT-u (bar na ovom forumu to ne treba posebno pojašnjavati). Mogao si onda napisati i koliki su bili skokovi kod Intela po generacijama ili da je povećanje broja jezgri u mainstreamu od 2007. do 2017. = 0.

Uhvatio si se single core performansi kao da je to jedino mjerilo (ako tebi i jest isto tako je nekom drugom zadnja rupa na svirali) a i SMT Zen arhitekture je primjetno bolji.
Meni jedini "dobar" Intelov CPU zadnjih par godina je bio i7-5820k i tu mislim na cijenu i efekt upgradea jer sami procesori nikad nisu bili problem, dapače, odlični su (od i3 do Xeona), ali Intelova politika i bahatost je prešla sve granice.

Možda malo offtopic, ali AMD je uveo i praksu da se stariji modeli procesora ostave na tržištu uz osjetno sniženje cijena pa se sad R7 1700 može naći po cijeni i3-8300 odnosno manje od cijene za npr. i5-9400F. Naravno, to ne znači da je sad AMD super-duper altruistička firma, ali meni je Lisa Su, prema većini CEO-a drugih IT firmi, drugi svemir. Sluša i razumije korisnike, bitniji joj je napredak od politike i ono po čemu je stvarno posebna, razumije i zna što radi. Pravi IBM-ov kadar u najboljem smislu te riječi .
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 10:33   #3132
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
kakvo iskrivljavanje cinjenica

cinjenica jest da svaki hardverski osvijesten gradanin overclocka te da jednako "teskim" overclockom amd tek sada moze postici perfomans pojedine jezgre intela iz 2011/2012 godine (4ghz na amd ryzenu = 4.5ghz na intel sandy bridgeu)
  Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 11:01   #3133
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
To nije točno, zašto lažeš?
sti je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 11:11   #3134
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
kakvo iskrivljavanje cinjenica

cinjenica jest da svaki hardverski osvijesten gradanin overclocka te da jednako "teskim" overclockom amd tek sada moze postici perfomans pojedine jezgre intela iz 2011/2012 godine (4ghz na amd ryzenu = 4.5ghz na intel sandy bridgeu)
na stocku (imaju slične stock i boost frekvencije) u single core cinebenchu 15:

ryzen 2600 - 162
Intel 2600k - 131

Znači ryzen 23% brži, a tek kad tome pridodamo ipc boost od serije 3xxx, nikakav overclock to neće dostići
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 11:30   #3135
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
cinjenica jest da svaki hardverski osvijesten gradanin overclocka te da jednako "teskim" overclockom amd tek sada moze postici perfomans pojedine jezgre intela iz 2011/2012 godine (4ghz na amd ryzenu = 4.5ghz na intel sandy bridgeu)
Nemoj se srditi, ali ovo je već lagano smiješno kolko se mučiš s tim AMD-om. Možemo se lako vratiti u vrijeme 2C/4T procesora za 1.500 kn i voljno. U međuvremenu Intel sprema ubojicu AMD-ovih Ryzen fazana.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 11:54   #3136
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Onda im ostaje Oregon za 10nm, s obzirom da će Arizona i Irska na 7nm.

Amd-u ovo opet sjelo ko budali, Tsmc će već izbacivati 5nm dok ovi izmuzu 10, 10+ i 10++.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:32   #3137
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
To nije točno, zašto lažeš?
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
na stocku (imaju slične stock i boost frekvencije) u single core cinebenchu 15:

ryzen 2600 - 162
Intel 2600k - 131

Znači ryzen 23% brži, a tek kad tome pridodamo ipc boost od serije 3xxx, nikakav overclock to neće dostići
kako mislis lazem, necemo amdu tjerati mak na konac i usporedivati na istim frekvencijama kad intel moze postici 1ghz vise, mani se stocka, tko je vidio procesor drzati na stocku, evo ti sa jednako teskim odnosno jednako dostiznim overclockom, ljubljeni cinebench na kraju videa: https://youtu.be/Hm6A_zd0s0A
intel 2600k naklokan do krajnjih mogucnosti 4.8ghz =164
ryzen 1800x naklokan do krajnjih mogucnosti 4.1ghz=167

dakle intel na sandy bridge-u iz 2011. je imao krajnje moguc konkretni ipc perfomans amd novotarije iz 2017.
  Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:41   #3138
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ja se isto slazem da se treba gledat performanse kada izvuces iz jednog i drugog max, znaci kada ih klokas do kraja onda se uspoređuje, stock nista ne predstavlja.

Isto tako stock nije ni mjerodavan jer jedan proizvođac moze nabiti stock taktove 200-300mhz od max kloka a drugi ih moze ostaviti 1ghz od max kloka pa nisi opet nigdje.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:42   #3139
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Ako spominješ ipc onda nema smisla nego uspoređivati na istoj frekvenciji
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:47   #3140
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ako spominješ ipc onda nema smisla nego uspoređivati na istoj frekvenciji
IPC je nebitan, bitne su krajnje performanse koje postizes
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:52   #3141
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ja se isto slazem da se treba gledat performanse kada izvuces iz jednog i drugog max, znaci kada ih klokas do kraja onda se uspoređuje, stock nista ne predstavlja.

Isto tako stock nije ni mjerodavan jer jedan proizvođac moze nabiti stock taktove 200-300mhz od max kloka a drugi ih moze ostaviti 1ghz od max kloka pa nisi opet nigdje.
Malo klimavi argumenti ... kako se to izvlači max. iz zaključanog proca ? Nije baš da su iste cijene a ni max. oc nije baš isti na svim primjercima.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:53   #3142
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
kako mislis lazem, necemo amdu tjerati mak na konac i usporedivati na istim frekvencijama kad intel moze postici 1ghz vise, mani se stocka, tko je vidio procesor drzati na stocku, evo ti sa jednako teskim odnosno jednako dostiznim overclockom, ljubljeni cinebench na kraju videa: https://youtu.be/Hm6A_zd0s0A
intel 2600k naklokan do krajnjih mogucnosti 4.8ghz =164
ryzen 1800x naklokan do krajnjih mogucnosti 4.1ghz=167

dakle intel na sandy bridge-u iz 2011. je imao krajnje moguc konkretni ipc perfomans amd novotarije iz 2017.
Nisam impresioniran, moj neklokani ima jaču jezgru

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:53   #3143
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
IPC je nebitan, bitne su krajnje performanse koje postizes

Poštedi me očitih stvari.


Ti nisi ni spominjao ipc, nego je trpi. Rekao je da je sb imao "krajnje moguć ipc performans", što samo po sebi nema smisla pošto je ipc isti i na 3.3 ghz i na 4.7 ghz.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 13:56   #3144
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Malo klimavi argumenti ... kako se to izvlači max. iz zaključanog proca ? Nije baš da su iste cijene a ni max. oc nije baš isti na svim primjercima.
Ne pricam o zakljucanim procesorima niti me zanimaju, a koliko vidim nitkondrugi nije spomenuo ni jedan zaljucani proc.

Kad smo kod overkloka, da max oc nije isti na svakom ali je u max 200mhz razlike sta ne mijenja puno.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:04   #3145
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
kako mislis lazem, necemo amdu tjerati mak na konac i usporedivati na istim frekvencijama kad intel moze postici 1ghz vise, mani se stocka, tko je vidio procesor drzati na stocku, evo ti sa jednako teskim odnosno jednako dostiznim overclockom, ljubljeni cinebench na kraju videa: https://youtu.be/Hm6A_zd0s0A
intel 2600k naklokan do krajnjih mogucnosti 4.8ghz =164
ryzen 1800x naklokan do krajnjih mogucnosti 4.1ghz=167

dakle intel na sandy bridge-u iz 2011. je imao krajnje moguc konkretni ipc perfomans amd novotarije iz 2017.
Ti prvi si prije par tjedana pisao kako Oc procesora nema smisla, a sad odjednom mjerenje ipc-a na stock taktu nema smisla. Očito nema onda kad tebi odgovara. Evo tvoj quote:

Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ne bash, evo 3.2ghz vs 4ghz na gtx1080 i vega64, uglavnom onak 85fps vs 90fps, za duplo vecu potrosnju, +20c i vjerojatno +1000rpm na ventilatorima, overclocking uglavnom nema smisla osim za rajcanje u benchmarcima kamoli davati 1000kn+ kupovati specijalno cooler i dobru plocu kako bi se moglo overclockat.


zapravo kad vidim konkretne rezultate koliko nema smisla overclockati - odoh u bios vratiti sve na stock.
Izgubim volju za raspravu s tobom kad si ovako nedosljedan. IPC mjeri na stock taktu, ajmo se držati toga, nitko ne spori da se Inteli klokaju ko blesavi.

Zadnje izmijenjeno od: sti. 17.06.2019. u 14:17.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:07   #3146
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
dakle intel na sandy bridge-u iz 2011. je imao krajnje moguc konkretni ipc perfomans amd novotarije iz 2017.
Očito ne kužiš što znači IPC

isto tako, kad kažeš "amd tek sada moze postici " podrazumijeva se da si mislio na 3xxx seriju ryzena, a ne na 1xxx
Već model 2600 ima bolji rezultat (a mislim da je i jeftiniji od 1800X iz tvog videa)

2600 clockan = 175

https://www.youtube.com/watch?v=zqmndc643Lw

3600 clockan će vjerojatno imati rezultat bliže 200

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 17.06.2019. u 14:14.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:07   #3147
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ja se isto slazem da se treba gledat performanse kada izvuces iz jednog i drugog max, znaci kada ih klokas do kraja onda se uspoređuje, stock nista ne predstavlja.

Isto tako stock nije ni mjerodavan jer jedan proizvođac moze nabiti stock taktove 200-300mhz od max kloka a drugi ih moze ostaviti 1ghz od max kloka pa nisi opet nigdje.
Zar ti stvarno misliš da proizvođači paušalno određuju taktove procesora?
Zapravo me uopće ne iznenađuje da to misliš.
Ajmo ih kontaktirati i tražiti da izbace base i boost clock i postave ih 100 mhz ispod "max clocka" (šta god to značilo).
sti je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:10   #3148
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
ajme koji hejt intelaša (i self-hating amdovaca) koji se drže ko pijani plota single thread performansi naclockanih k procesora na z pločama (oboje cjenovna premija)

Dajte ohladite više. Slobodno je tržište, kupujte šta hoćete, a vrijednost za novac nek si svako sam odredi s obzirom na budžet i što želi od proca. Konkurencija donosi bolju ponudu i cijene za nas kupce i fala bogu da se napokon zaoštrilo nakon decenije četverojezgraša s pomacima u ipcu u razini statističke greške.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:14   #3149
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ne pricam o zakljucanim procesorima niti me zanimaju, a koliko vidim nitkondrugi nije spomenuo ni jedan zaljucani proc.

Kad smo kod overkloka, da max oc nije isti na svakom ali je u max 200mhz razlike sta ne mijenja puno.
Sry, nisam to izdvojio posebno ... poanta je da nema smisla uzimati to kao mjerilo ako svi procesori nisu otključani niti se svi mogu jednako oc-ati (a i sam oc je rastezljiva kategorija jer uključuje ploču, RAM i hlađenje).
Da ne idem dalje u offtopic, ovo je tema koji AMD procesor kupiti i srećom, trenutno je izbor više nego izdašan i pristupačan. Od starog R5 1600 za 950 Kn, R7 1700 1.200 pa do novog 3900X za 4.200 Kn koji će u ukupnoj snazi nadmašiti sve do sada viđeno u mainstreamu.

Već sam spominjao 5820K pa usput mala usporedba sa R5 1600.
5820K @4.4GHz = R5 1600 @3.9GHz s tim da je za mbo+cpu combo za prvi trebalo minimalno 4.500 dok je za drugi danas dovoljno 1.500 Kn. Ne znam kako ostalima, ali meni je to dobar napredak.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:16   #3150
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Zar ti stvarno misliš da proizvođači paušalno određuju taktove procesora?
Zapravo me uopće ne iznenađuje da to misliš.
Ajmo ih kontaktirati i tražiti da izbace base i boost clock i postave ih 100 mhz ispod "max clocka" (šta god to značilo).
To uopce nije ni bitno niti ista predstavlja. Imas 9900kf i 8086 koji koliko znam imaju stock jako blizu max kloka.

I celeron na 100ghz bi razmetao bilo koji 8core, tako da su krajnji taktovi ononkaj se gleda pa uspoređuje spram konkurencije
High_End je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na