Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2020., 08:49   #1
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
usb safetly remove

dal ima kakva aplikacija il sl. za uklanjanje hardvera, moj primjer (imam usb zvučnu koja se ne vidi u klasičnom uklanjanju hardvera od win10) pa ako netko zna kako se može externa zvučna uklonit kad je komp upaljen na siguran način ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 09:16   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Samo je iskopcas. Imam interface na usb-u (malo bolja eksterna zvucna kartica) i s vremena na vrijeme nesto zna poblesaviti. Samo je pocupam i vratim nazad. Sav ostali softver uredno registrira interface cim ga ustekam, windowsi isto. Isto nema opcije za uklanjanje hardvera, kao i kod tebe. Probaj par puta, ako driveri ne prdnu i ako windowsi to uredno odrade, ne vidim problem. Hardveru nece biti nista.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2020., 09:40   #3
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Samo je iskopcas. Imam interface na usb-u (malo bolja eksterna zvucna kartica) i s vremena na vrijeme nesto zna poblesaviti. Samo je pocupam i vratim nazad. Sav ostali softver uredno registrira interface cim ga ustekam, windowsi isto. Isto nema opcije za uklanjanje hardvera, kao i kod tebe. Probaj par puta, ako driveri ne prdnu i ako windowsi to uredno odrade, ne vidim problem. Hardveru nece biti nista.
to i radim, al se trudim ugasit cjeli komp , al nekad ne mogu isgasit komp jer je u radu, misliš da nece biti ništa s hardverom ?
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 10:37   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Osobno mislim da mu nista nece biti i osobno bih radio tako sa svojim hardverom da moram. Da se razumijemo, kartica me kostala soma kn i volio bih da mi potraje jos 8 godina koliko je trenutno imam. Ipak na kraju i ti i ja sve ovo radimo na vlastitu odgovornost.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 11:08   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Kolega je sve fino objasnio, samo mali dodatak,
nema je pod "safe remove" jer ta opcija nije predviđena u drajveru,
jer je očito postavljeno kao aktivna ...

Moguće je da tako postavljaju / definiraju drajver jer time izbjegavaju prekide i sl. radi se o zvučnoj ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 11:33   #6
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Safe remove se koristi kod uređaja gdje može doći do cachiranja podataka, npr. USB memorije. Safe remove je vezan za sigurnost podataka, ne za napajanje. Tako da se USB uređaji poput zvučnih kartica mogu iskopčati bez problema pošto tu nema spremanja podataka na njih, naravno poželjno je prvo ugasiti program koji ih koristi da se ne sruši.
Naravno update firmwarea i slični zahvati su iznimke, tu treba biti oprezan jer gubitak napajanja može zbrikati uređaj.
Night je online   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 08:49   #7
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
hvala na info !
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na