Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2020., 14:57   #1051
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ujutro se spojim na PC a kad ono novi Edge baziran na Chromiumu otvoren preko cijelog ekrana i poruka "imamo novi browser za vas!". I naravno ikonica na desktopu i pinan na taskbar... Za poludit kako guraju svoj "novi" browser.
Eđ cromijum je sasvim ok. Postao mi je primarni browser.

Naravno, slažem se da ga bezobrazno forsiraju....
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 15:21   #1052
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako se sam upalio? :-)
Mozda iz hibernacije/standby-ja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 18:41   #1053
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako se sam upalio? :-)
Zato jer mi je uključena opcija Allow wake timers u Power Options, a PC je uvijek u sleep-u... Ali ono, očekuješ da će se upaliti zbog nečega zaista bitnoga, a ne zato da ti zakelje Eđ na desktop i taskbar. Nek je on dobar i super, ali me zasad ne zanima.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 20:28   #1054
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
A šta bi to bilo stvarno bitno da ti kad god pale komp
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 13:06   #1055
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Pozdrav ekipa,

imam jedan problemčić pa bih molio savjet, ako je netko imao sličnih iskustava...

Na ženinom laptopu su instalirani Win 10 Home i sve je radilo manje više OK nekoliko godina. Zadnjih mjesec-dva se događa da nakon logina desktop bude crn (black screen) par minuta. Nakon toga sve radi ponovo OK. Prvo sam mislio da je do startup-a, neki proces koji usporava bootanje, ali sam onda skužio da sve u pozadini radi, bez obzira na black screen. Miš radi, sa Win tipkom postane mi vidljiv taskbar i mogu pokrenuti task manager. On nije vidljiv jer je ispod black screena, ali kad s mišem dođem na njegovu ikonu u taskbaru, vidi se da je njegov prozor otvoren i da se nalazi na standardnom desktopu s wallpaperom, ali mu ne mogu pristupiti dok ne prođe tih par minuta i dok ne nestane black screen.

Ima netko ideju zbog čega se to događa? Pokušavao sam isključivati pokretanje određenih procesa, ali ništa nisam do sada postigao.

Thx,
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 14:11   #1056
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Pozdrav ekipa,

imam jedan problemčić pa bih molio savjet, ako je netko imao sličnih iskustava...

Na ženinom laptopu su instalirani Win 10 Home i sve je radilo manje više OK nekoliko godina. Zadnjih mjesec-dva se događa da nakon logina desktop bude crn (black screen) par minuta. Nakon toga sve radi ponovo OK. Prvo sam mislio da je do startup-a, neki proces koji usporava bootanje, ali sam onda skužio da sve u pozadini radi, bez obzira na black screen. Miš radi, sa Win tipkom postane mi vidljiv taskbar i mogu pokrenuti task manager. On nije vidljiv jer je ispod black screena, ali kad s mišem dođem na njegovu ikonu u taskbaru, vidi se da je njegov prozor otvoren i da se nalazi na standardnom desktopu s wallpaperom, ali mu ne mogu pristupiti dok ne prođe tih par minuta i dok ne nestane black screen.

Ima netko ideju zbog čega se to događa? Pokušavao sam isključivati pokretanje određenih procesa, ali ništa nisam do sada postigao.

Thx,
Ako se u safe mode to ne događa onda je vjerojatno problem u driverima.
Ako je u driverima problem onda uninstalliraj grafičke drivere u safe modu sa DDU https://www.guru3d.com/files-details...-download.html i zatim instaliraj nove drivere grafičke kartice.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 18:11   #1057
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Exclamation

Bok ekipa, imam administratorske probleme na W10. (Windowsi su došli skupa sa MSI gaming laptopom).
Problem je nastao u zadnjih pola godine otprilike i do sada me nije smetalo jer bi tražio samo potvrdu kada npr. kopiram datoteke u Program Files, no sada mi ne dopušta da promjenim frekvenciju osvježavanja (screen refresh rate), naime - kupio sam 144Hz gaming monitor i sad mi Windows ne dopušta promjenu, isto je i sa nekim drugim stvarima, ali to nije bilo bitno, no ovo je sada katastrofa.
Hvala unaprijed!

__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 23.06.2020. u 18:17. Razlog: OK, prihvatio mi je nakon 10-og puta, iako nema logike u tome. Htio bi trajno rješenje.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 19:34   #1058
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
a) pokušaj preoteti kontrolu da postaneš puni Administrator
b) možda blokira promjenu jer taj priključeni monitor drži kao nepoznati (iako mu je čini se pročitao EDID) > vidi jeli možeš naći njegov "drajver"

Kad sam napisao post onda sa tek vidio edit na dnu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 20:22   #1059
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Mislim da je bilo iz desetog pokušaja jer je ipak to windows 10 Dakle, behaving as designed. MS voli sprovesti stress test nad svojim korisnicima.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 21:17   #1060
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
prva stvar koju napravim mahom nakon instalacije win10


alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 23:16   #1061
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
a) pokušaj preoteti kontrolu da postaneš puni Administrator
b) možda blokira promjenu jer taj priključeni monitor drži kao nepoznati (iako mu je čini se pročitao EDID) > vidi jeli možeš naći njegov "drajver"

Kad sam napisao post onda sa tek vidio edit na dnu

U podešenjima piše da sam glavni admin na računalu, mora da se nešto promjenilo u nekom updejtu zbog sigurnosti.


Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Mislim da je bilo iz desetog pokušaja jer je ipak to windows 10 Dakle, behaving as designed. MS voli sprovesti stress test nad svojim korisnicima.

Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
prva stvar koju napravim mahom nakon instalacije win10


E ovo mi se čini najbolje, još kad bi znao kak' doći do toga



EDIT: samo da okačim još ovo, izgleda puno bolje :-)
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 23.06.2020. u 23:38.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 23:36   #1062
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Kako doći do toga je lako, c/p sa Google > "To open Local Security Policy, on the Start screen, type secpol. msc, and then press ENTER.".

Kada sam ranije aludirao na pravog Administratora, W10 je uveo svinjariju da User kao ima Admin ovlasti (po nazivu) ali nema potpune Admin ovlasti kao kod starijih winsa,
da ne govorim da sva njihova M$ gofna imaju veće ovlasti od navedenog Admina ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 23:50   #1063
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kako doći do toga je lako, c/p sa Google > "To open Local Security Policy, on the Start screen, type secpol. msc, and then press ENTER.".

Kada sam ranije aludirao na pravog Administratora, W10 je uveo svinjariju da User kao ima Admin ovlasti (po nazivu) ali nema potpune Admin ovlasti kao kod starijih winsa,
da ne govorim da sva njihova M$ gofna imaju veće ovlasti od navedenog Admina ...

Sumpora im...


-probao sam, neće, iz cmd-a upišem i javi grešku. Grrrr


EDIT: https://www.isumsoft.com/it/5-ways-t...in-windows-10/ probao sam svih 5 načina i uvijek mi javi grešku
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 23:59   #1064
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Kakvu grešku? Pokreni cmd as admin pa onda secpol.msc.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 00:02   #1065
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kakvu grešku? Pokreni cmd as admin pa onda secpol.msc.

Pokrenuo sam cmd sa admin i opet isto: 'secpol.' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.



Što god da napravim uvijek ista priča.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 00:04   #1066
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Da nemaš Win 10 Home? Home nema group policy editor.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 00:12   #1067
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da nemaš Win 10 Home? Home nema group policy editor.
Bome bit će da je to toga. Mislim, znao sam da imam Home verziju, ali nisam znao da je ovaj problem zbog toga... Ta verzija mi došla uz laptop i inače je sve 5 bilo... eh...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 00:17   #1068
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Evo još 2 alternative:
- aktiviraj skriveni Super Administrator Account > https://www.majorgeeks.com/content/p...n_windows.html
- instalraj NSudo, postavi da ga Defender ne "davi" pa preko njega odrađuj šta trebaš kao Admin:
https://www.majorgeeks.com/files/details/nsudo.html
https://m2team.github.io/NSudo/en-us/
Code:
https://github.com/M2Team/NSudo/releases/download/8.0/NSudo_8.0_All_Components.zip
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 14:09   #1069
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo još 2 alternative:
- aktiviraj skriveni Super Administrator Account > https://www.majorgeeks.com/content/p...n_windows.html
- instalraj NSudo, postavi da ga Defender ne "davi" pa preko njega odrađuj šta trebaš kao Admin:
https://www.majorgeeks.com/files/details/nsudo.html
https://m2team.github.io/NSudo/en-us/
Code:
https://github.com/M2Team/NSudo/releases/download/8.0/NSudo_8.0_All_Components.zip

Hvala puno legendo!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2020., 14:24   #1070
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Nema frke, zato smo tu
Za stvari koje trebaš češće, možeš "složiti" shortcut da pokreće NSudo + potrebni program (vidi help, npr. ... put do NSudo.exe "-U:S -P:E put do programa\x.exe").
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 16:05   #1071
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Question

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nema frke, zato smo tu
Za stvari koje trebaš češće, možeš "složiti" shortcut da pokreće NSudo + potrebni program (vidi help, npr. ... put do NSudo.exe "-U:S -P:E put do programa\x.exe").

Hvala ti do neba!


-sada imam 'drugi' problem koji se pojavio otkad sam instalirao svježe W10 (isto Home verzija) jer imam licencu koja je bila došla s laptopom.


Naime, od hpre USB stickova koje imam, baš ovaj mi Winsi prikazuju kao prazan iaoko u Windows Exploreru se jasno vidi da je na pola popunjen.
Winsi ne prijavljuju nikakvu grešku i tako to... zašto baš ovaj USB? Kada uđem u taj folder, piše da je prazan. Probao sam ga kopirati na HDD, pri kopiranju se vide sve datoteke, no nakon kopiranja i na hardu kad otvorim taj folder bude prazan... ovo mi opet smrdi na neku W10 Administratorsku zaštitu... Provjerio sam driveru u Device Manager i sve je OK...








EDIT: sinulo mi je probati alternativni explorer, pa sam probao prvo sa Explorer++ / Free Commander i bez problema sam mogao pristupiti USB sticku, tako da je nešto do Windows Explorera
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 05.07.2020. u 16:20. Razlog: -3rd party Explorer je riješio problem!
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 17:05   #1072
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
A ne znam šta bi rekao za taj šroteks poluproizvod, umjesto da smanjuju oni samo povećavaju broj slučajeva / problema ...
Prebaci se na alternative, i tako su bolje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 17:32   #1073
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Smile

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A ne znam šta bi rekao za taj šroteks poluproizvod, umjesto da smanjuju oni samo povećavaju broj slučajeva / problema ...
Prebaci se na alternative, i tako su bolje.

OK, upravo sam slučajno otkrio problem - i bila je 'ljudska pogreška'...
-naime, sve datoteke na tom USB-u su bile skrivene, zato ih Windows Explorer nije prikazivao, jer kako sam inst. svježe Winse, očito po defaultu su datoteke skrivene (što inače držim isključeno).


No u svakom slučaju alternativni Explorer je pomogao da na kraju riješim misteriju
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 20:51   #1074
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
To skrivanje inače uzrokuje malware pa ne bi bilo loše proskenirati cijeli PC i USB stick.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 18:04   #1075
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Iako ja nemam problema sa zadnjim updateom 2004, svi strojeve bez problema. Ali, na jednim je problematičan - nestane konekcija. Nema ih LAN i WIFI a u device manageru je vidljivo. Nikako da se to osposobi probao sam system restore pa nema učinaka. Samo ponovna reinstalacija windowsa gine. Probao sam wifi prebaciti na druge stojeve i također dešavaju nestajanje konekcije.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 20:51   #1076
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Primjetio sam na par laptopa već sa zadnjim ažuriranjem da više ne pokazuje baterija vremenski kolko traje samo u postocima. Da li vi ostali imate takvih problema ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 21:59   #1077
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To skrivanje inače uzrokuje malware pa ne bi bilo loše proskenirati cijeli PC i USB stick.

Čekaj malo jel ti zezaš? Kako to može išta uzrokovati osim da folderi/datoteke budu vidljivi? I to kak' sad' vidim vrijedi samo za original Windows Explorer, ako se koristi neki drugi ili Linux onda je sve vidljivo, kakvi sad malweri?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 22:22   #1078
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Većina malicioznih programa funkcionira na taj način da (između ostalog) najprije isključi prikazivanje ekstenzija, a onda (ovisno o tome kakvo smeće se pokupi) se prezentira kao npr. PDF datoteka, mada je zapravo riječ o tipičnoj izvršnoj (.exe) datoteci koja se lijepo pokrene čim korisnik otvori dokument za koji misli da je PDF. Ovo je samo jednostavni primjer, ali nažalost ransomware uredno koristi popratni malware za pripremu terena. U ovom slučaju ti si zaboravil isključiti skrivanje ekstenzija, pa nema nikakve štete, ali ovo kaj domy_os spominje je itekak dobro provjerena taktika za kojekakve sumnjive aktivnosti i upravo radi toga većina običnih kućnih, ali i poslovnih korisnika nasjedne na foru i pokupi neki oblik malware + ransomware štetočina.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 22:26   #1079
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Većina malicioznih programa funkcionira na taj način da (između ostalog) najprije isključi prikazivanje ekstenzija, a onda (ovisno o tome kakvo smeće se pokupi) se prezentira kao npr. PDF datoteka, mada je zapravo riječ o tipičnoj izvršnoj (.exe) datoteci koja se lijepo pokrene čim korisnik otvori dokument za koji misli da je PDF. Ovo je samo jednostavni primjer, ali nažalost ransomware uredno koristi popratni malware za pripremu terena. U ovom slučaju ti si zaboravil isključiti skrivanje ekstenzija, pa nema nikakve štete, ali ovo kaj domy_os spominje je itekak dobro provjerena taktika za kojekakve sumnjive aktivnosti i upravo radi toga većina običnih kućnih, ali i poslovnih korisnika nasjedne na foru i pokupi neki oblik malware + ransomware štetočina.

Ato, uf, jbg... ma ovdje sam ja bio sakrio datoteke, ne znam ni sam zašto... a i prikaz ekstenzije imam uvijek uključen da znam što je što.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 22:43   #1080
Tean
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Danas mi se instalirao neki windows update, a i jucer ocito (inace mi je windows update - disabled).

https://snipboard.io/4na6bq.jpg

https://snipboard.io/1l3QkS.jpg

https://snipboard.io/QdkGar.jpg

Ne mogu ih ni uninstalirati.

Problem je sto su nestale programske ikonice desno u taskbaru (od inace otvorenih programa), ni xampp mi vise ne radi, pise da je otvoren u taskbar, windows processima međutim ne mogu pristupiti localhost/xampp u browseru.

Neki savjet kako to to sto bezbolnije rijesim?
Tean je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na