Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.10.2009., 00:29   #601
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
evo novog ponosnog vlasnika mugena 2


sta je krasan

stock cooler : 10 min load: 72 72
10 min kasnije idle 33 33

mugen2 : 10 min load 48 48
10 min kasnije idle 28 27

ja zadovoljan .... jos ubodem jedan gentletyphoon i milina
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline  
Staro 18.10.2009., 02:25   #602
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
kupi više i tog Mugena ,odradi test poljepi ga gdje god stigneš na forumu ako rezultati budu dosljedni
NE hvala, jedino da ga netko posudi na test. Tak i tak bi bilo svejedno, makar se i Scythe istopi iznad jadnog procesora, opet će neki k'o papige ponavljati Mugen-Mugen, odnosno Scythe-Scythe, koda im se plača za propagandu , ko i Dizni za antipropagandu trulje
Nažalost kod nas tržište nije dovoljno popunjeno pa je izbor takav kakav je

Point is, nit će ti TRUE dati veći ou-si potencijal, niti će ti Mugen dati manji, kad već daješ prek 300 kn ko tu govori o yebenoj isplativosti? Što svi trolovi ovdje ubacuju u jednađbu, nekakva isplativost... isplativost je stock kuler ne komad bakra i aluminija koji košta 350/450 kn.
Mislim, stvarno da se zapitaš...
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 19.10.2009. u 15:30.
hammer_of_thor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2009., 11:04   #603
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Interesantno je koliko dugo se na PCE povlaci ta rasprava truljo vs ostali cooleri. Vlasnici trulje mozda i imaju najbolji cooler (ok, nemaju, Megahalems i IFX-14 su bolji), i to tek nakon poliranja ocajno odradjene baze, sto je imho nedopustivo za tako skup cooler.

Ja sam kupio Mugena 2 za 350kn i imam 45-50C u loadu na 3.2GHz sa Q6700 na 1.31V, cooler hladan na dodir. Vent se vrti na 900-1000rpm. Hoce mi neko reci da bih imao manje od toga s truljom? Yeah right. Sve i da truljo ima 2C nize temperature (sto uopce nije sigurno i vrlo je upitno), za 350kn dobijes mmmmonster cooler s odlicnim PWM ventom. Kad se usporedi sa truljom, ima vrlo priblizne performanse, a opet ispod 350kn nema coolera koji je jos uvijek u klasi trulje/mugena 2. Bilo je nekad onih OCZ Gladiator Max/Vendetta 2 coolera po 200kn, ali to je vec proslost.
SRV je offline  
Staro 18.10.2009., 11:36   #604
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
možda je već neko linkao na ovu listu ali.. kome se da nek gleda i uspoređuje

link je na cijelu sliku cca 650 kb


testna konfiguracija je malo zastarjela, ali se lijepo mogu iščitati rezultati u jednakim uvijetima, odnosno sa istim ventilatorima

meni najzanimljivija kategorija je NO FAN
E-mil je offline  
Staro 18.10.2009., 21:29   #605
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
nagradno pitanje, ali ne, za sve truljuljubce

koji cooler nazivaju TRUE killer ??

->http://www.madshrimps.be/?action=get...16&articID=917

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 19.10.2009. u 15:35.
E-mil je offline  
Staro 18.10.2009., 21:42   #606
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
U jbt cak za 0.5C isusa ti!!!Ma truljo ftw,ugrabis ga polovnog s dobrim ventom za 400kn i eto ti veselja...

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 19.10.2009. u 15:36.
Majo je offline  
Staro 18.10.2009., 21:44   #607
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Nemojte postat testove u kojima najniža vrijednost buke koju ventilator proizvodi iznosi ~40db jer ne želite tako nešto imat u kućištu...
žile je offline  
Staro 18.10.2009., 21:49   #608
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
pogledajte opet post #603

i izbacite sve rezultate hladnjaka sa ventilatorima i onda uspoređujte koji je bolji
za 0,5C onda 0,5C

il gledajte samo testove sa istim ventilatorima pa uspoređujte koji je bolji
tu nema puno dvojbi

o isplativosti kupovine istih nebi sada, jer da je tako onda ne bih sada imao kilo bakra u kućištu nego Hyper TX2

Zadnje izmijenjeno od: E-mil. 19.10.2009. u 15:47. Razlog: lapsus - ne hladnjacima nego ventilatorima
E-mil je offline  
Staro 19.10.2009., 08:53   #609
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mislio sam osobno mijenjati Freezera za nešto jače,pa ni ja nisam siguran kad već nema Gladiatora više,da mi se isplati Ninju uzimati,dobrodošao je stoga odgovor na ovo gore žiletovo. Proc je na 3.6 odnosno 4.0, 1.3675 tj. 1.3875V,za te clockove.

Temp su idle 38c,load 56,57 na 3600mhz,41c idle,63 load za 4050. 2,3 stupnja sad gore dolje ovisno o uvjetima,ali tako jest sa zatvorenim caseom.

Mislim da ću ga očistiti,propuhati,malo bazu srediti i novu pastu silber5 ili koju već,staviti. Moralo bi dati tih 1,2C bolji rezultat koji očekujem.
thedream je offline  
Staro 19.10.2009., 10:04   #610
hobitxxx
Premium
Moj komp
 
hobitxxx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 412
ovako uzmi si coolermaster hiper 212 zbog toga jer je cooler jako dobar ja ga imam na svojem i5 i jako mi se sviđaju temperature...on ima prednost zbog toga jer ide na sve sockete tak ak poslije odlucis uzeti i7 ili i5 moci ces ga staviti gore.....
hobitxxx je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2009., 11:31   #611
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
'Best Water... vs Best Air...'

Watercool Heatkiller 3.0 CU vs. Prolimatech Megahalems Rev. B




izvor - http://www.hardwareluxx.de/community...d.php?t=653427



baban je offline  
Staro 19.10.2009., 13:54   #612
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Ovako, komp selim par puta godišnje na relaciji ZG-VŽ (zbog studiranja).
Koliko bi bilo pametno cooler "osigurati" sajlama (vidio ih u Linksu)?
I da li bi tako nešto utjecalo na preformanse samog coolera i koliko su sajle "potrošne" (možda bi bolje bilo - kako podnose visoke temp)?
Čisto me, ovako, informativno zanima.
Znam da je malo teže razgovarati bez konkretnog coolera, ali bih volio ovo znati prije odabira istog da znam koliko imam dodatne prtljancije i troškova s jednim coolerom ala Debela Berta.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline  
Staro 19.10.2009., 14:38   #613
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Blah meni osobno je glavni razlog za mjenjanje coolera/venta buka, npr trenutno mi je i7 na stocku, ne mislim ga klokat, smanjeni su naponi ventova i kanta je prihvatljivo bučna i ne pada mi na pamet mjenjat hladnjak, kasnije ako mi nekaj prozuji ili se pokaže potreba za klokanjem i7 (a to mislim da nebu tako skoro) onda ću uzet kaj već bude najisplativije u tom momentu, razlike temperatura od 10% kad govorimo o vrijednostima koje su 30C udaljene od neke kritične točke su besmislene,većini starijih hladnjaka je ionako najveći hendikep da ih migriramo na s1366 to kaj nema kompleta za montiranje a ne to da su preslabi kao takvi, mislim gledao sam intel stock i takve coolere (ruže) se stavljalo prije 5-6g i vjeroajtno je svaki spomena vrijedan heatpipe hladnjak bolji po temperaturama od njega a opet odradi posao i takav kakav je...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 19.10.2009., 14:58   #614
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Nakon što sam postao uvodnih par mjerenja temperatura:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=600
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=605
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=607

evo i nekoliko slika novog bakrenjaka u mom kompu



pokušao sam slikati bazu, i ovo je najbolje što sam uspio dobiti a zbog lošeg mobitela i svjetlosti



ovako je to izgledalo prije montiranja u kućište




i sad malo o problemu koji sam imao prilikom montaže

s775 backplate koja je došla sa coolerom imala je predugačke vijke (ili kako se to već zove) koji upadaju sa stražnje strane matične u s775 rupe

-desno je original backplate a lijevo jedna koju sam našao u ladici



na ovoj slici se lijepo vidi koliko ima lufta (vijci su stegnuti do kraja) - nisam mjerio ali onako od oka - 3-4 mm razmaka



našao sam na jubitou tipa koji je imaš sličan problem (samo što se radilo o s1366)
http://www.youtube.com/watch?v=-Amw7...eature=related

Obzirom da nisam imao izbora, morao sam smisliti nešto. Uz par savjeta koje sam dobio (guma,karton) odluka je pala na gumenu prozorsku lajsnu (jedini komad gume koji sam našao doma - čak ni običnih šajbi za plinske boce nisam imao). Priručne šajbice, ručno rezane kuhinjskim nožem ne izgledaju lijepo, ali su poslužile svrsi.



na kraju nisam uopće koristio original s775 backplate (ona koja je došla sa coolerom) nego sam stavio onu svoju iz ladice + što sam i na nju na kraju stavio gumice (za svaki slučaj)

i za kraj dvije slike svega toga u kućištu, prije spajanja kablova



nastavak slijedi kad ulovim malo vremena
(kako sam i najavio, ako stignem - usporedba IFX-14 sa Tt BigTyp 14Pro i Noctua NH-U12F - hladnjacima koje sam imao prije ovog)


PS: napomena za one koji misle kupovati IFX-14

U Linksu gdje je kupljen (link na proizvod), navedeno je da dolazi sa Back-Side Heatsink-om (IFX-10), što je pogrešno jer ne dolazi. Rečeno mi je da će to biti brzo ispravljeno (pogreška u opisu proizvoda na web stranici)
Proizvod koji je za sada dobavljiv kod njih i koji sam ja dobio je
IFX-14 Intel BP - link na stranicu proizvođača
E-mil je offline  
Staro 19.10.2009., 15:26   #615
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Može delete.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 19.10.2009. u 17:41. Razlog: Vidio da postoji tema o pastama
thedream je offline