Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2022., 09:41   #451
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Još je teže shvatiti da se RB preko Maxa bori za prvenstvo i da je Perez tu da obavlja zadaće broja 2.

Pa bas su ga fino ispostovali (Pereza) . Sutaju ga ko staru kantu.

http://www.gptoday.com/full_story/vi..._Bull_promise/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 13:04   #452
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
To su gluposti da ga sutaju ko staru kantu,svaka cast oerecu kaj zna jebeno sacuvat, pogotovo stražnje gume,ali maxje konstantno brži od njega, bilo u fp, qualy ili utrci.

Za bottasa se moglo reci da ga šikaniraju, za pereca se totrenutno nemre.

Btw. prekretnica utrke je bila bas zbog maxovog drsa kad nije mogao preteci russela, da ga tada nisu poslali po soft imao bi gori race pace u zadnjem stintu. Namjerno ili ne rb je zbog drsa bio prisiljen ici na promjenu taktike kaj se pokazalo odlično zbog visokih vrucina, zapravo je na kraju ispalo daje uoravo ta taktika bila ispravna,a ne kako je vecina na početku išla/racunala da ce biti dva zaustavljanja
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 14:04   #453
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Za bottasa se moglo reci da ga šikaniraju, za pereca se totrenutno nemre.
U cemu je razlika? Klasicno tretiranje 2. vozaca, ista stvar barrichello, massa, bottas, perez.
Drugi vozac, sporiji, njegova uloga postaje primarno osigurati timu i momcadskom kolegi cim vise bodova. Isto bih ocekivao da i Sainz napravi (kad bi barem bio iole konkurentan..).
rendula je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 14:21   #454
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Sto je to "daleko vise" pokazao?
Nisi gledao utrke ove sezone?
Došao je kao drugi vozač i pospremio Lewisa u ladicu.
Dečko je konstantan, ne kmeči, šuti i vozi. Bolji i u kvalifikacijama i u utrci. Pokazao daleko više od Hamiltona zasad. Ne znam u čemu je problem.
https://www.racing-statistics.com/en/f1-drivers/compare
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 14:47   #455
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
U cemu je razlika? Klasicno tretiranje 2. vozaca, ista stvar barrichello, massa, bottas, perez.
Drugi vozac, sporiji, njegova uloga postaje primarno osigurati timu i momcadskom kolegi cim vise bodova. Isto bih ocekivao da i Sainz napravi (kad bi barem bio iole konkurentan..).
ako tako gledas da, ali nije ista stvar, merc je tada bio puno dominantniji bolid nego rb sada, isto tako ham je tada imao puno vecu bodovnu zalihu nego max sada(zapravo je max bio drugi u poretku), bottas je bio blize hamiltonu, pa makar u jednom krugu(kvalifikacije), perec to nije, bez obzira koliko mi je perec draži kao osoba od maxa nije bas isti slucaj za usporedbu. Kada RB napravi perecu ono kaj je merc bottasu u sochiju onda mozemo pricati o nekim usporedbama i nazivima da ga sutaju(pereca)kao staru kantu kak je lewis napisao.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 14:49   #456
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nisi gledao utrke ove sezone?
Došao je kao drugi vozač i pospremio Lewisa u ladicu.
Dečko je konstantan, ne kmeči, šuti i vozi. Bolji i u kvalifikacijama i u utrci. Pokazao daleko više od Hamiltona zasad. Ne znam u čemu je problem.
https://www.racing-statistics.com/en/f1-drivers/compare
Meni ne radi onaj tvoj link?

A jesi pogledao filmić što je postan gore? Pogledao sam ga ja još prije par dana i iznenadio se da Rusell zapravo ne "gazi" Hamiltona po race paceu. A treba uzet u obzir i da vjerojatno voze različite aute jer se isprobavaju različite stvari.

I Hamiltonu ne pašu ovi novi bolidi, odnosno nisu do zadnjih izmjena, pričalo se da će Merc ići na dva različita bolida, jedan za Hama, jedan za Rusella.

Ne volim Hama, stvarno mi ide na živce, ali nećemo pretjerivati i pričati da odjednom ne zna vozit... jučer je pokazao koliko dobro zna vozit još uvijek, bez obzira što je razmaženi kmečavac... kao čovjeka ga ne volim i ne poštujem, ali nećemo ići toliko daleko da sumnjamo ili pljujemo njegove vozačke vještine.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 15:32   #457
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A jesi pogledao filmić što je postan gore? Pogledao sam ga ja još prije par dana i iznenadio se da Rusell zapravo ne "gazi" Hamiltona po race paceu. A treba uzet u obzir i da vjerojatno voze različite aute jer se isprobavaju različite stvari.
Nije pogledao, nego ce se drzati bodovnog stanja i sada srati da je Hamilton najprecjenjeniji vozac ikada i slucajno je osvojio vise od ikoga ikada. Nece usporedjivati koliko je Bottas dobar ove godine, a koliko ga je Hamilton prao u Mercedesu, niti ce ici traziti race paceove, niti ce se sjetiti razloga zasto je Russell bodovno toliko ispred (vjerojatno mu je Hamilton kriv i za sudar s Magnussenom, i jer je isao prije safety cara u box...).
I cisto da se razumijemo, mislim da je Russell super odvozio ove godine. Nije vodonosa kao sto sam mislio da ce biti.

Brko je u pravu, nasta je spala ova tema i tko su najglasniji, nemres vise imati normalnu diskusiju.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 23.05.2022. u 16:36.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 17:19   #458
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 18:25   #459
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644


Gledam činjenično stanje. Jedan je osvojio x naslova prvaka s Mercedesom, drugi je praktički tek sjeo u Mercedes.

Koliko različit taj bolid mora biti da se Hamilton odjednom, nakon što je 9 godina u Mercedesu i ohoho još u motorsportu općenito, ne može nikako naviknuti na bolid, dok dečko koji je iz Williams kante tek uletio u momčad...može.

I dajte me nemojte o tome da se navikava. Nije jučer sjeo u trkaći bolid da mu trebaju mjeseci da se navikne. Imao je jednako dugo kao i svi ostali na gridu. Nigdje nije zakinut.
Posao mu je da se navikne da ono što tim složi, a posao tima je da napravi fine tuning da oboje funkcioniraju što je bolje moguće.

Ako nije do Hamiltona, onda mu inženjeri ne valjaju? Ne budite smiješni.

Koji god da je razlog pa bio to možda i manjak volje/želje, činjenica je da je Russell bolji vozač trenutno.

Nitko nigdje nije rekao da Hamilton ne zna, i ne može. Pokazao je jučer da može, i svaka čast na vožnji, ali i dalje gledam činjenice, a one kažu da je iza Russella.

Ne znam kaj su pojedinci toliko nabrijani čim se spomene Hamilton.

Kontakt s Magnussenom...pogledaj nekoliko puta kadrove između 6. i 7. sekunde pa reci da nema krivice i s Hamiltonove strane. Posebno gledaj koliko se desni kotač miče od pasice u trenucima kad mu je Magnussen pored. Usporedi s Ferrarijevom putanjom ispred. Namjerno ili slučajno, ali Hamiltonu nije prvi put.



Za usporedbu, pogledaj Bottasovo ponašanje kad ga je Max obilazio izvana. Ne da mi embeddati zbog F1 prava
https://www.youtube.com/watch?v=hAi_4oyEgUs
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2022., 19:10   #460
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945