Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2022., 09:39   #481
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Hm, tek sad vidim da je kod mene neki OPPO Fusion Light Sensor.
Radi super, evo preslike ekrana, ovaj pad na grafu je kad sam ga pokrio rukom.

Rekao bih da si ti dobio loš ili pokvaren senzor
Stvarno bad ako je Realme počeo u flagshipove trpati neki koma hardver da uštede par centi po uređaju.

Da nisi možda nalijepio kakvu čudnu foliju ili kaljeno staklo? Probao skinuti original foliju?

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2022-01-13-09-34-17-30.jpg‎
Views:	97
Size:	301.9 kB
ID:	24802  
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 11:34   #482
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Kod mene je isto Oplus, a na Realme 6s sensortek...
locks je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 13:03   #483
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Originalna folija koja ima cutout za proxmity senzor tako da nije do folije. Ma dobro ovaj realme nije flagship nego "Premium All - rounder" po gsm areni.

Ali da izgleda da OnePlus senzor nevalja, a oppov je dobar. Locks ako se sjecam rekao si da je dobar bio na oppu?

Fali mu bas tih par luxa kad nije mrak i to je to. Rješenje bi bila neka aplikacija s kojom mozes limitirat mon brightness na nešto vise od pravog minimuma. Mislim da to nebi bio neki problem ni napravit, samo nezz jel se u Androidu mozes subscribeat na event promjene, ili mkra stalno provjeravat.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 13:36   #484
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Na Find X2 Pro automatic brightness je radio sasvim dobro. Skoro da nisam uopće morao korigirati. I na OP8 Pro je koliko se sjećam radio dobro. Nije ni čudo, jer je brat blizanac od Find-a...
Na Neo2 je najveći problem navečer ili ako u zatamnjenoj prostoriji ga izvadim iz džepa.

Zadnje izmijenjeno od: locks. 13.01.2022. u 13:59.
locks je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 10:53   #485
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ajme ovaj Realme GT Master je u k****, a virujem da je ovo problem svim Reameima pretjerano, ali bas pretjerano, agresivan battery management.

Znaci u jednu aplikaciju upisujem podatke, tabam se u drugu aplikaciju na cca 20 sekundi da kopiram podatak. Realme je ubio prvu aplikaciju i vratio me na pocetak... Nisam siguran jeli iti 20 sekundi proslo.

Ako Realme UI 3.0 vecinu ovog ne popravi, a sumnjam da oce, cekam da izadje neki pristojan mob bez rupe na ekranu i to je to, na Realme se sigurno ne vraćam. OP 5T nije ovoliko agresivno ubijao nikad. A jos su sve battery optimisation gluposti isključene a baterija realno slabo traje vako i nako, cca 6 sati SoT, sa 4500 mah baterijoma a OP5T sa 3300 starom baterijom je traja 4.30 sata SoT, kad je bio nov preko 6.

Mobitel je krcat bugovima, uz to Realme ima neke svoje gluposti, a hardware ocito ima i svoje probleme(senzor).

U međuvremenu jos jedan bug, fingerprint na AOD ekranu nekad, kad je duze neaktivan mob, jednostavno zamrzne, trebam pritisnit 5-6 puta da se aktivira...

Pricao sam sa servisom, ako se bugovi ne poprave, ja ga saljem na servis, pa nek oni poprave te bugove ako mogu

Punjenje je jedini razlog zašto ga se nisam još riješio.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:26   #486
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kad kazes rupa na ekranu mislis na sredini?
Raspitaj se za nord2 ili mi 11 lite 5g NE. Slicni mobovi.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:32   #487
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Na kameru mislim, ne volim to nikako, već imam mob par mjeseci i ne mogu se naviknut, a ne pomaže ni screen protector koji još povećava dojam.
Bas mi upada u oci i odvraća pozornost, a nedaju mi da to isključim kao sto se može na drugim mobitelima (da to bude crni notification bar a da se ne koristi ko realestate ekrana)

Zbog tog razloga sam gledao ZTE Axon 30, al sam mislio da je bolje da ostanem u barem slicnom ekosistemu ko OnePlus, a i Axon je cigletina od skoro 7 incha.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 14.01.2022. u 12:39.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 13:14   #488
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Taj ZTE mi se ne čini baš kao dobar deal. 17cm u visinu, skoro 7" ekran, a 4200 mAh baterija. 4h sot, ne više od toga...

Nema ni stereo zvučnike, a pitaj boga kakva je softverska podrška...
locks je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 13:48   #489
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Nema ni stereo zvučnike, a pitaj boga kakva je softverska podrška...
Nije sigurno lošija od razvikanog Realmea, vidimo koliko OuttaControl ima problema i ti problemi se nemaju di prijavit niti će to netko ispravljat.
Sve ti kinezi su low budget i nema tu podrške ni kod jednog proizvodača.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 14:25   #490
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne znam, ja imam X2 pro vec godinu dana, radi vrhunski. I AoD, i auto brightness, i ne killa mi nikakve aplikacije bezveze. Nema nikakvih bugova

Ocito taj GT master nije nesto
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 14:51   #491
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Isto x2 pro već 2 godine, nikakvih problema kao ni kolege prije.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 14:59   #492
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Samo bez generaliziranja i zaključivanja po indukciji: ako moj Realme ne valja, ne valja nijedan.
Nije točno, Outta je očito naletio na loš model/primjerak, događa se kod svih, kod kineza vjerojatno češće nego renomiranih proizvođača.
Riješiti se tog mobitela i tražiti dalje, izbora barem ima
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 15:19   #493
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Eto ti nisi imao, Outta ima. Ja nisam imao na Xiaomiju, drugi imaju. Sve je relativno. Ne treba po sebi gledati. Očito je da se kinezi sve manje trude da nešto bude vrhunsko, bez obzira na brand, što je vidljivo na novijim modelima. Super hardware, loš software.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 16:02   #494
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Samo bez generaliziranja i zaključivanja po indukciji: ako moj Realme ne valja, ne valja nijedan.
Nije točno, Outta je očito naletio na loš model/primjerak, događa se kod svih, kod kineza vjerojatno češće nego renomiranih proizvođača.
Riješiti se tog mobitela i tražiti dalje, izbora barem ima
Eh po mojim uvjetima i nema baš 65W+ punjenje, OLED ekran bez rupa, kompaktniji i ono, bez gadnih bugova sa što čišćim androidom.


Baš tako bez generaliziranj, ja sam dobio loš model šta je je, zaj*** su sa ovim GT Masterom totalno, čekam UI 3.0 u nadi da ce popravit ako ne ide na servis, pretpostavljam da imam dobru listu bugova za popravit pa ce mi ili popravit ili vratit novac. Triba ih udrit tamo di boli, a to je novac, da se puno mobitela reklamira zbog bugova ispravljali bi oni to i trudili se ispolirat software malo bolje.

Kad se sjetim OP5T kad sam ga dobio imao je 2-3 sitna bugica niti primjetna, ali kako su isli updateovi isa je sve gore. A to je iskljucivo zato jer su dodali jos 48 modela u ponudu na vjerojatno 10% više ljudi.

Problem sa kinezima je što su počeli štancat 300 modela mobitela, xiaomi, realme i oneplus prvi, a nemogu to ispratit sa ljudstvom i onda rade na principu: "Ma ajde dobro je to".

Realno imas Realme GT, GT Master, GT Master Explorer, GT Neo, GT Neo2 i to je samo GT lineup, male razlike imaju u SoCu i u kamerama uglavnom, ali ocito ne dijele vecinom isti codebase nego svaki tim nesto svoje izvodi i onda imas hrpu problema koje nema ko ispravit.

Ima meni mater Realme 6 cca god ipo , niti jedan jedini problemcic na tom mobitelu nije imala. Niti gasi aplikacije, problema sa otkljucavanjem, sve super. GT Master nije nazalost takav i ima previse glupih limita

Sta se tice ZTE-a velicina je prvi razlog zasto sam odustao. Citao sam da je software poprilično clean android.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 16:15   #495
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Naučio sam ne gledati rupu u ekranu pa me ne smeta toliko, ali jedva čekam neku novu interaciju (pristupačnih) mobitela kao što je sad Realme bez te rupe u ekranu. Idu mi na živce s time, sve je podređeno dzajnerskim hirovima i jeftinoj proizvodnji, a ergonomiju i korisnika ko j...
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 16:38   #496
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ma da izgleda da je to trend, neko izleti na tržiste, napravi bomba uređaj po prihvatljivoj cijeni, i onda pomalo počmu dizat cijene i kvalitetu hardvera i spuštat kvalitetu softwarea jer pocmu stancat sto modela.

OnePlus, Huawei, Xiaomi, Realme prate isti tok a ako ne dižu cijenu onda ugl propadnu (meizu, lenovo, nokia?).

A to isto ne kuzim od njih, imas mobitel, sa losim softwareom, daj ga otkljucaj, daj drivere za sve komponente i lipo stavi na github nek svako sebi popravi šta mu smeta. To je android prije skoro i bio, sad je sve više sličan iOSu, koji je realno puno bolji i funkcionalniji sustav. Iako ga više nikad nebi uzeo, ali ono...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 16:39   #497
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Kad se sjetim OP5T kad sam ga dobio imao je 2-3 sitna bugica niti primjetna, ali kako su isli updateovi isa je sve gore. A to je iskljucivo zato jer su dodali jos 48 modela u ponudu na vjerojatno 10% više ljudi.

Problem sa kinezima je što su počeli štancat 300 modela mobitela, xiaomi, realme i oneplus prvi, a nemogu to ispratit sa ljudstvom i onda rade na principu: "Ma ajde dobro je to".
Ja sam primjetio da je moj Mi9T Pro najbolje i najbrze radio sa originalnim romom(9) s kojim je dosao. Sa svakom daljnjom nadogradnjom sto roma sto MiUi-a radi(o) je sporije i unosio neke nebuloze koje sam morao dodatno podesavat/ukljucivat/iskljucivat. Iako sam jos uvjek relativno zadovoljan mobom, da sam to znao unapred, nebi ga nikad nadogradio, jer kao ono - novi softver ce radit bolje/brze. Jest kineski qrac...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 19:32   #498
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Vrh u BBK su Oppo i Vivo, sve ostalo su sekundarni brendovi koji dižu prodaju, jer su povoljniji, ali negdje se mora štedjeti.

Najlošiji Realme s kojim sam se susreo je Realme 7i. Loša kvaliteta razgovora, loš odziv ekrana, sporost, štucanje, baterija 5000 mAh, a jedva 7h sot s HD ekranom

Svi ostali koje sam imao ili koristio neko vrijeme su sasvim ok. A to znači Realme 6s, 7, 8, X2 Pro, X50 Pro (dva komada), vrlo kratko GT (SD888) i sada GT Neo2...

Jbg, Outta je naletio na totalno sranje, i jedina nada je Realme UI 3.0 ili servis. Sve si mislim da je najbolja opcija prodaja
locks je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 22:58   #499
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Moje zamjerke za GT nakon 3 tjedna:
1. Android auto ne radi, smrzne se čim se zalocka ekran i tak je skoro svima, nisam neki workaround probao
2. baterija na 23% nakon 16 sati, od toga 2:42 SOT
3. senzor svjetline ne radi nikak
4. senzor otiska ne radi dok ga ne dignes sa stola ili dva put tapnes po ekranu

Da sam prezadovoljan i nisam, mislim da bi mi bilo bolje sa Xiaomi 11T PRO koji sam inicijalno htio, ali ih sa 256GB nije bilo
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 08:10   #500
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Zbog baterije sam upravo izbjegavao kupnju GT-a. Kolega ga kratko imao i prodao. Krivac je SD888 😒
Malo sam ga isprobao, fini kompaktan, ali baterija loša...

Zadnje izmijenjeno od: locks. 15.01.2022. u 08:24.
locks je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 15:18   #501
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Svakome po potrebi jel, meni je prije dok sam ko mladic zula okolo baterija bila sve, odma iza nje glasnoća zvučnika, kamera odma iza. Sad mi je uvjet za kameru da je ima, zvučnik bio zelio da je i tiši, a baterija bitno da izdrzi dan, ako ne moze brzo punjenje je najbitnije.


Sta se navigacije tice, kad god je upaljena, ako je duža ruta, mob je na auto punjacu i završim put na 100% baterije. Ako znam da cu duže izbivati ponesem powerbank. Nisam vec 2 godine.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 09:28   #502
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Da se javim nakon godinu dana koristenja, mozda nekom pomogne

Iskreno zaboravio sam kak se moj model uopce zove, pise u postavkama RMX2002 to je neki kodni naziv, trgovackim imenim realme 6s

Jako sam zadovoljan mobitelom , vise od ocekivanja. Jesam ga platio iznad 1000kn sto mi je inace budjet, al maltretiram ga svaki dan, hrpa tabova, surfanje konstantno, google maps karte, glazba, youtube konstantni, viber whatsup, kamera, sve koristim.Bluetooth slusalice , bt u autu.

Prakticki nikakvih bugova nema, baterija dan i pol do 2 izdrzi. Updejtao se na android 11.

Brzo punjenje je stvarno - brzo, odlicna stvar. Jako puno koristim ocito wifi, mobilne podatke i gps, sve radi bez pucanja i prekida. Citac otiska odlicno radi, ma sve.

Kazem paralerno gledam 40tabova u operi + 3x7 tabova u chromu, bez ikakvih trzanja ili problema.

Da mogu birat za sljedeci mobitel, takav bi mobitel samo manjeg displaya, 5.5 bi mi bilo dosta, eto jedino to zbog tezine i velicine.

Recimo mama mi ima p40lite, meni se cini ovaj moj bolji, mada je meni subjektivno mozda zbog onog zmotanog sucelja njihovog tj nedostatka googla.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:38   #503
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Jel vam radi VoLTE na Realmeu?
Imam bonbon na R7 Pro i nemam opcije u izborniku. Kod uspostave poziva prebacuje se na 3G.

Zvao sam bonbon i vele mi na korisničkoj da s njihove strane ne treba ništa uključivati, APNovi i pristup na net uredno radi.

Na Realme 6S + Tomato kobinaciji sve uredno radi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:43   #504
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Vidiš,nemam ni ja tu opciju na 6 Pro,što bi značilo da BonBon nema VoLTE?
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:54   #505
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Pa jel ti radi VoLTE?
Kad ti je gore prikazano 4G, nazovi nekoga i ako u trenutku uspostave veze pukne veza na net i prebaci se na 3G, onda ti ne radi
Usput, ovaj moj 7 Pro ne prikazuje 4G uz ikonicu signala tek kad isključim Wlan. Čudno.

U temi o bonbonu je bilo nedavno priče da treba od njih tražiti aktivaciju. Zvao, ali me uvjeravaju da je u mobitelu problem. Nemam sad slobodnu SIM karticu pri ruci , ali baš ću probati ako ubodem tomato iz drugo telefona da li radi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 13:01   #506
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
bonbon ima volte trazi se od njih aktivacija kroz chat,ako mob podrzava .

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 13:11   #507
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Imam uključen VoLTE na bonbonu, ali mob ne podržava (GT Neo2). Na Oneplus 8 uredno radilo.
locks je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 13:42   #508
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Pa jel ti radi VoLTE?
Kad ti je gore prikazano 4G, nazovi nekoga i ako u trenutku uspostave veze pukne veza na net i prebaci se na 3G, onda ti ne radi
Usput, ovaj moj 7 Pro ne prikazuje 4G uz ikonicu signala tek kad isključim Wlan. Čudno.

U temi o bonbonu je bilo nedavno priče da treba od njih tražiti aktivaciju. Zvao, ali me uvjeravaju da je u mobitelu problem. Nemam sad slobodnu SIM karticu pri ruci , ali baš ću probati ako ubodem tomato iz drugo telefona da li radi.
Normalno,baca na 3g.

Da nije problem to što je starija SIM kartica pa nemam tu opciju?

Veli podrška da nije do sim kartice,ukoščali mi ručno,pokrenu ponovo mobitel i nema opcije i ne radi VoLTE.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dewil23. 17.01.2022. u 14:11.
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:16   #509
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Imam uključen VoLTE na bonbonu, ali mob ne podržava (GT Neo2). Na Oneplus 8 uredno radilo.
Kako znaš da ne podržava?
Baš gledam na GSMArena, ali nema podataka tamo za naše mobače.

Citiraj:
Autor dewil23 Pregled postova
Normalno,baca na 3g.

Da nije problem to što je starija SIM kartica pa nemam tu opciju?
Veli podrška da nije do sim kartice,ukoščali mi ručno,pokrenu ponovo mobitel i nema opcije i ne radi VoLTE.
Rekli mi na chatu da može biti i starija kartica, da probam ubaciti neku iz telefona gdje provjereno radi.
Zanimljivo da mi ne prikazuje uopće tu opciju u postavkama. Možda je radi androida 10/realme UI 1 jer nisam pustio nadogradnju
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 14:59   #510
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Ja jesam na 11 i rui 2.0,jedino da probam sa necjom sim kojoj radi .
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na