Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2015., 19:10   #4381
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Meni adsl 2, vdsl 21 Sve se mislim da su mi lagano promjenili paricu kad sam otiso na h1 :P
Malo ot, bio sam na optimi 7 godina, line att mi je bio 29, prešao na iskon i sad mi je 10. Oboje adsl2+. Lako moguće da konkurenciji daju zadnji škart.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 23:57   #4382
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Ma sumnjam ja na to duze vrijeme. Ali kako sam blizu iovako ionako nemogu me "sjebat" Da mi se da izracunavat tocno gusenja pri prelasku napravio bi to pa bi imao "dokaz" ali eto, neda mi se jer i jedan i druga radi vise nego dobro :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 13:58   #4383
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
zvao sam ih jucer da priupitam za VDSL i rekli mi da nazovem poslije 15.2. da imaju trenutno nekakve tehničke poteškoće i ukoliko je moguće da ce prebaciti
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:03   #4384
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
imam jedno brzinsko pitanje.. u 9. mjesecu 2013. godine starog su zvali na kućni iz t-coma, imali su neku ponudu bla bla, i uglavnom aktivirali su nam max3 L paket (dodatni neki programi), ali stari je izričito rekao da ne želi ugovornu obvezu na 2 godine i ženska koja je zvala rekla je da se ne brine, može se to otkazat kad god želi.. sjećam se da sam gledao na stranicama hrvatskog telekoma i išao u t-centar, jer je postojala ugovorna obveza na taj paket i slao sam prigovor.. rečeno je da će to riješiti.. ali tad sam bio na faksu, zaboravio sam na to sve.. i evo ga, malo više od godinu i pol ugovorna obveza je još tu, jer smo htjeli otkazat maxtv pa moramo platiti penale do 9. mjeseca ove godine.. i šta sad? stari ništa nije potpisao, sve je bilo preko telefona, dali su mu krivu informaciju za ugovornu obvezu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:25   #4385
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
i šta sad?
Sad plati penale ili plaćaj taj ugovor do kraja, ne vidim šta bi ti drugo nakon godinu i pol dana...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:35   #4386
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Sad plati penale ili plaćaj taj ugovor do kraja, ne vidim šta bi ti drugo nakon godinu i pol dana...
a što sam slao prigovor, i što lažu da nema ugovorne obveze to ništa aa?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:41   #4387
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
a što sam slao prigovor, i što lažu da nema ugovorne obveze to ništa aa?
Stvar kod ht-a je da si ti mislim na sljedecim racunima dobijao obavijest da mozes raskinut ugovor u roku od xx dana. To ste ignorirali i time se smatra da ste pristali na to. E sad, inace takvo produljivanje ugovora na daljinu ne bi igralo, ali ovo s dopisom na racunu gdje te oni obavijestavaju je vjerojatno pravna caka kako su oni tome doskocili. Kad si ti tocno slao prigovor, kako si ga slao, kakve dokaze o tome imas?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:42   #4388
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Naglasak je na tome da si to trebao rješiti odavno, ako je neka njihova greška i ako su ti aktivirali nešto što nisi želio, to treba odmah rješavati, a ne se sjetiti nakon godinu i pol.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:44   #4389
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Stvar kod ht-a je da si ti mislim na sljedecim racunima dobijao obavijest da mozes raskinut ugovor u roku od xx dana. To ste ignorirali i time se smatra da ste pristali na to. E sad, inace takvo produljivanje ugovora na daljinu ne bi igralo, ali ovo s dopisom na racunu gdje te oni obavijestavaju je vjerojatno pravna caka kako su oni tome doskocili. Kad si ti tocno slao prigovor, kako si ga slao, kakve dokaze o tome imas?
e tako reci.. nije problem ako je tako.. odradit ćemo ugovor do kraja i to je to.. ali to dođe isto ko ona stvar kad smo prvi put uzimali maxtv, kao nećemo platiti uređaj, kad ono na prvom računu uređaj košta 300kn.. prošlo je godinu i pol, svjestan sam da je puno prošlo, ali majku im jebem i "sitna slova".. bio sam u tcentru, teta tamo je rekla da je najbolje da pošaljem mail, umjesto pisanog prigovora što sam htio tamo napravit
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:45   #4390
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Naglasak je na tome da si to trebao rješiti odavno, ako je neka njihova greška i ako su ti aktivirali nešto što nisi želio, to treba odmah rješavati, a ne se sjetiti nakon godinu i pol.
jel ja trebam još jednom reći da je prigovor poslan ili? jel radiš u tcomu?
i prigovor je poslan unutar mjesec dana otkako su ti paketi aktivirani
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:50   #4391
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
jel ja trebam još jednom reći da je prigovor poslan ili? jel radiš u tcomu?
i prigovor je poslan unutar mjesec dana otkako su ti paketi aktivirani
Zakonski rok je 14 dana, uvijek dobiješ doma obavijest o ugovoru koji si sklopio i tamo ti to piše. Ako si već slao nakon mjesec dana, trebao si onda to pokušati istjerati, ovako si ipak malo kasno odlučio... Piši kući propalo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:51   #4392
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
jel ja trebam još jednom reći da je prigovor poslan ili? jel radiš u tcomu?
I šta? Čekaš odgovor na taj prigovor koliko? Godinu dana? Više od toga?
Jer eto:
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ali tad sam bio na faksu, zaboravio sam na to sve
Ako želiš raskinuti nešto onda ih zoveš, šalješ mejlove, ideš osobno u t-centar i uglavnom, ne prestaješ dok ne raskineš, ali ok, ti si bio na faksu...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:54   #4393
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
I šta? Čekaš odgovor na taj prigovor koliko? Godinu dana? Više od toga?
Jer eto:

Ako želiš raskinuti nešto onda ih zoveš, šalješ mejlove, ideš osobno u t-centar i uglavnom, ne prestaješ dok ne raskineš, ali ok, ti si bio na faksu...
tu jesi u pravu.. tcom je takav da moraš biti uporan.. ali brate ej, lažu na telefon i onda pošalješ prigovor, očekuješ da će to riješit i na kraju šipak.. gledam stare mailove, da vidim šta se tu radilo
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 20:16   #4394
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
e tako reci.. nije problem ako je tako.. odradit ćemo ugovor do kraja i to je to.. ali to dođe isto ko ona stvar kad smo prvi put uzimali maxtv, kao nećemo platiti uređaj, kad ono na prvom računu uređaj košta 300kn.. prošlo je godinu i pol, svjestan sam da je puno prošlo, ali majku im jebem i "sitna slova".. bio sam u tcentru, teta tamo je rekla da je najbolje da pošaljem mail, umjesto pisanog prigovora što sam htio tamo napravit
Općenito, bilo kakve "prodajne upite na telefon" treba odjebavati..
mom starom su isto uvaljali ono smeće od M tarife, umjesto da mu kažu,, da ima samo 200 min prema tcom mreži i 200 mb rekla mu ženska "SVE NEOGRANIČENO", evo baš neki dan, išao sa njim platit penale i odhebat ugovornu uslugu, tako da svaka telefonska prodaja, NE, ne, kategorički i izričito i nedvosmisleno NE.
  Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 20:25   #4395
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
pa nije mu se ženska ništa zlagala.
Može otkazat ugovor bilo kada, pa i sad.
E druga stvar je što moraš platit penale.. a to on nije pitao.
To su te cake.. ništa drugo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 20:29   #4396
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
tako da svaka telefonska prodaja, NE, ne, kategorički i izričito i nedvosmisleno NE.
Nekad ni to ne pali ako je agent koji te zvao pritisnut kvotom koju mora ispunit. Meni su tak aktivirali bili maxtv iako sam 5 puta rekao da me ne zanima. Znaci bas pazim kod tih poziva da nema nijedna pozitivna recenica koju cu rec da se kasnije moze izvlacit da "me krivo shvatio" i svejedno mi je to aktivirao. Reagirao sam u roku 30 minuta jer sam vidio da su mi statsi povecani a brzina ostala ista.
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
e tako reci.. nije problem ako je tako..
Kako si slao prigovor, kakav dokaz imas o tome? Ako imas neki suvisli dokaz posalji ti to opet putem maila tcomu, mozda ispadne nesto korisno.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 20:29   #4397
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
pa nije mu se ženska ništa zlagala.
Može otkazat ugovor bilo kada, pa i sad.
E druga stvar je što moraš platit penale.. a to on nije pitao.
To su te cake.. ništa drugo

Ako je rečeno da "je prema svim mrežama neograničeno i besplatno" na M tarifi,
to je laž i svinjarija.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nekad ni to ne pali ako je agent koji te zvao pritisnut kvotom koju mora ispunit. Meni su tak aktivirali bili maxtv iako sam 5 puta rekao da me ne zanima. Znaci bas pazim kod tih poziva da nema nijedna pozitivna recenica koju cu rec da se kasnije moze izvlacit da "me krivo shvatio" i svejedno mi je to aktivirao. Reagirao sam u roku 30 minuta jer sam vidio da su mi statsi povecani a brzina ostala ista.

Kako si slao prigovor, kakav dokaz imas o tome? Ako imas neki suvisli dokaz posalji ti to opet putem maila tcomu, mozda ispadne nesto korisno.
Upravo to, idu na foru, "nećemo lagati, samo nećemo sve reći", teža seljačija i jednostavno, prijevara.
  Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 15:55   #4398
ilje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: SB
Postovi: 114
pozz ovako kome bi mogao prijavit sluzbu za korisnike istekao je zakonski rok od 30 dana a mobitel nisam dobio svaki put kad nazovem szk kazu mi dobit ce te do kraja tjedna i tako me lazu iz dana u dan ja vise neznam o cemu se radi pokusavaju li oni to mene prevarit ?
ilje je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 16:30   #4399
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor ilje Pregled postova
pozz ovako kome bi mogao prijavit sluzbu za korisnike istekao je zakonski rok od 30 dana a mobitel nisam dobio svaki put kad nazovem szk kazu mi dobit ce te do kraja tjedna i tako me lazu iz dana u dan ja vise neznam o cemu se radi pokusavaju li oni to mene prevarit ?
Probaj ovdje prije svega...

Meni se pokazalo da na Facebooku najbrže rješavaju probleme, ali tek kad pogledaš video i primijeniš.

Na ovako postavljeno pitanje(?) ti neće nitko normalan odgovoriti
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 17:25   #4400
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Lazu i kradu gdje god stignu. Ja sam isao uzet fixni internet plud telefon na 24 mjeseca. Tzv max 2s to je flat sa brz do 10mbit. I racun 215kn. Kad meni dodje prvi racun 235kn. Ja zovem szk i kaze lik da krivo su van u ugovoru stavili brzinu van ugovora pa je 30kn a u ugovoru je 10kn pita hocete da ju stavimo u ugovor onda bude 10 kn. Ja velim daaaa pa uzeo sam paket u kojem je ona default 10kn kak moze bit 30. Ah kolegica krivo napisala. Kak nije krivo napisala manje nego vise.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 17:29   #4401
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
To mi je i kolegi napravilo, još on meni cili sritan priča kako mu je diglo brzinu besplatno, reka san mu da pogleda ugovor, pa je skužija da i nije baš besplatno... Tih 20 kn je nebitno u ciloj priči, meni osobno bar, bitna je ta lopovska APP metoda koju očito "uvaljaju" svima...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline