Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.09.2012., 22:02   #1141
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kakva svađa? Zoveš policiju ako te skrši i točka.
Pa nije me skršila, napisao sam skoro. Al mi je počela skidat sve po spisku, te je meni tlak skočio na 1000 pa sam stao da popričamo. Al glupači se nije dalo objasnit.
Isto slučaj s trebicom, vozim se sveticama u smjeru juga, i taman poslije ekonomskog faksa, dvije trake se stapaju u jednu. I ja u desnoj koja je glavna, a treba u lijevoj koja se stapa u moju. I ona piči, al pičim i ja. Taman mi stari zgulio zadnja lijeva vrata, pa ak me treba zakači da riješim to. I na koncu treba ipak zakoči uz trubljenje i mahanje itd. No stavim je na ignore listu i stanem na crvenom na križanju s novom branimirovom. I evo ti trebe, izlazi i dolazi do mog auta. Ja ne vjerujem, treba počela da kak se ja vozim. Ja ju gledam, stara mi u autu pa sam je samo guskom počastio. Na to ona da kaj ja mislim, još ju vrijeđam, bla bla. Ja velim pa kad da ti velim kad me napadaš a ne znaš osnove cestovnog prometa. I na to ona meni veli, pazi sad, da kaj ja balavac (wtf, ja imao 35-36 a ona ak je 5 godina starija od mene) prosipam pamet kad se ona tu vozi 20 godina te valjda zna ko je u prednosti. E onda mi je prekipilo te sam bez obzira na mamu u autu izgovorio svašta. Mislim ono, jebeš sve, al ona se 20 godina gura, dovodi ljude u opasnu situaciju i još misli da je u pravu. Pa nije nuklearna fizika prepoznat koja traka nestaje, a koja nastavlja.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 23:20   #1142
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
eh, zato ne volim vozit po zagrebu, ljudi voze gore nego međimurci
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2012., 01:35   #1143
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Domis, apsolutni potis.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 06:48   #1144
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
eh, zato ne volim vozit po zagrebu, ljudi voze gore nego međimurci
Mora bit da je dobitna kombinacija kad Oršuš i Balog sjednu u auto i odu u Zagreb nekaj obavit...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 09:19   #1145
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa nije me skršila, napisao sam skoro. Al mi je počela skidat sve po spisku, te je meni tlak skočio na 1000 pa sam stao da popričamo. Al glupači se nije dalo objasnit.
Takvih imaš na tone. Možeš se povući ili pjeniti, no u oba slučaja je rezultat isti - ništa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 09:35   #1146
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To je problem nepoznavanja propisa, nažalost jako očigledan.
.. isto kao i kod 'T' krizanja - gdje vecina smatra da prednost ima onaj 'koji ide ravno'.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 09:46   #1147
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
.. isto kao i kod 'T' krizanja - gdje vecina smatra da prednost ima onaj 'koji ide ravno'.
Varaždin, raskrižje kod Varteksovog stadiona
vrijeme, oko ponoci dok su semafori iskljuceni
glavna cesta ide iz smjera Varteksa na nadvoznjak (skretanje ulijevo)

ja komotno idem iz smjera varteksa, vec skoro zaletim na nadvožnjak kad ono policija projuri s oko 100 na sat iz suprotnog smjera bez rotirki jer su kao na glavnoj kad idu samo ravno...

tak da, samo zaboravite i znakove i pravilo desnog u prometu...uvijek ima takvih seljačina (stal bum na ovom epitetu da ne poberem bodove ) da to nije normalno.

dok vozim u ZG, jedino što pazim su semafori, prometni policajci i drugi auti...ma koje pravilo desnog, jos bum poginul s tim


dobro, jedino ko me smeta su oni bedaki na skuterima koji rade slalome dok je crveno ili biciklisti koji voze po cesti dok ima biciklisticke il pjesacke staze...njih komotno zagradim, pa neka si **** *****
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 10:12   #1148
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije bilo nikad. Čak štoviše, kružni tok nikad nije imao ikakav poseban trag u zakonima, to je obična cesta ukrug i nema posebnih pravila za to.
Ekipa 50+ godina tako priča, neki ovak kak sam napisao neki da su unutra sa lijevim i kad ideš van sa desnim.

Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Kad ulaziš ne daješ ništa, samo...
Daješ kad ulaziš samo ako izlaziš na prvom izlazu, jedino u tom slučaju daješ prije uključivanja u rotor, tak su mene učili
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:19   #1149
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ekipa 50+ godina tako priča, neki ovak kak sam napisao neki da su unutra sa lijevim i kad ideš van sa desnim.
Pusti priču. Formalno te nadobudni policajac može fino kazniti radi toga.

Jedino što još uvijek ne shvaćam zašto su ti kružni tokovi toliko problematični.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:30   #1150
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ekipa 50+ godina tako priča, neki ovak kak sam napisao neki da su unutra sa lijevim i kad ideš van sa desnim.



Daješ kad ulaziš samo ako izlaziš na prvom izlazu, jedino u tom slučaju daješ prije uključivanja u rotor, tak su mene učili
Dobro da, ako izlaziš desno, odnosno na prvi izlaz, onda ide žmiga. Zaboravio sam na taj case scenario.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2012., 11:35   #1151
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Što je najbolje sad se u sekundi sjetim par takvih (Mirogoj, Mercatone, Zapruđe). A sve što treba je staviti patrolu na par mjeseci da kažnjava redom.
Time da je Mirogojski posebna priča jer se koristi pravilo desne strane na dva ulaza a na trećem pravilo ceste niže kategorije. Prednost ulaska (desna strana) stoji na ulazu sa aleje Hermana Bollea i onaj koji ulazi sa Mirogojske. Onaj koji ulazi sa pješačke zone mora čekat da osoba u kružnom prođe. Tak su bar mene učili.


Vezano za onaj znak gdje glavna cesta skreće lijevo a imaš mogućnost odvajanja za ravno i desno ti moraš dat lijevi žmigavac bez obzira što ostaješ na glavnoj cesti. Opet, tako su barem mene učili.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:45   #1152
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Time da je Mirogojski posebna priča jer se koristi pravilo desne strane na dva ulaza a na trećem pravilo ceste niže kategorije. Prednost ulaska (desna strana) stoji na ulazu sa aleje Hermana Bollea i onaj koji ulazi sa Mirogojske. Onaj koji ulazi sa pješačke zone mora čekat da osoba u kružnom prođe. Tak su bar mene učili.
Tamo je sve jasno definirano, kao i kod svih ostalih.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Vezano za onaj znak gdje glavna cesta skreće lijevo a imaš mogućnost odvajanja za ravno i desno ti moraš dat lijevi žmigavac bez obzira što ostaješ na glavnoj cesti. Opet, tako su barem mene učili.
Daješ pokazivač smjera u zavoju?

Pokazivač smjera se daje kod svake promjene prometne trake, a toga tu nema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:53   #1153
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Daješ pokazivač smjera u zavoju?

Pokazivač smjera se daje kod svake promjene prometne trake, a toga tu nema.
Tak su mene učili,a i logično je
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:10   #1154
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Delikatno pitanje, i uvijek ima problema oko tog znaka, no kod ovog gore konkretno prema zakonu si duzan dat zmigavac jer je to križanje ( spoj dviju ili više cesta ), te po tome tvoja "traka" odnosno cesta prestaje te se nastavlja novom.

Ako nedaš žmigavac dužan si otići ravno, ako daješ pak desni žmigavac ( tak su vjerojatno učili u starim školama ) moraš ići desno, a ne ravno ko što većina radi.

problem je opet u učenju između generacija, ja sam noviji vozač ( položio prije 6 godina ) i tako su nas učili, ali isto tako moj stari kaže da su njega drugačije učili, odnosno po Iggijevom načinu.


Tu je problem, stara i nova škola i različita pravila.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:24   #1155
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Delikatno pitanje, i uvijek ima problema oko tog znaka, no kod ovog gore konkretno prema zakonu si duzan dat zmigavac jer je to križanje ( spoj dviju ili više cesta ), te po tome tvoja "traka" odnosno cesta prestaje te se nastavlja novom.

Ako nedaš žmigavac dužan si otići ravno, ako daješ pak desni žmigavac ( tak su vjerojatno učili u starim školama ) moraš ići desno, a ne ravno ko što većina radi.

problem je opet u učenju između generacija, ja sam noviji vozač ( položio prije 6 godina ) i tako su nas učili, ali isto tako moj stari kaže da su njega drugačije učili, odnosno po Iggijevom načinu.


Tu je problem, stara i nova škola i različita pravila.
Ispočetka, nema različitih pravila. U zakonu nikad nije postojao kružni tok kao zasebna kategorija i pravilo davanja pokazivača smjera oduvijek je isto.

U kružnom toku se ide ili ravno ili desno, ne ide se nikad lijevo (osim u slučaju kad vozač želi prijeći u lijevu traku, ako ih ima više u kružnom toku). Stoga ni nema potrebe niti se smije davati lijevi pokazivač smjera osim u slučaju promjene trake.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:31   #1156
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Pardon, ne pričam o kružnom toku već o znaku za raskrižje sa prednošću prolaska!

Niasm quoteao
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:33   #1157
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Daješ pokazivač smjera u zavoju?

Pokazivač smjera se daje kod svake promjene prometne trake, a toga tu nema.
Mene su učili da to nije zavoj nego križanje kao svako drugo samo se u ovom slučaju cesta s prednošću prolaza ne nastavlja ravno nasuprot križanja nego lijevo ili desno. Samim time ti si došao na križanje i biraš smijer u kojem ćeš nastaviti kretanje.

Velim možda sam u krivu, no tako su mene učili prije kakvih 11-12 godina. Ne znam kako je sad niti kako je bilo prije 20+ godina.

Također meni je to logično ako tu situaciju promatraš kao križanje.


Govorim za ovu situaciju
http://psspartner.hr/images/Dopunske_ploce/E36.png

IMHO to nije zavoj nego križanje
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 01.10.2012. u 12:39.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:33   #1158
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Svakakvi pacijenti rade u autoskoli...dobro je da nema vise mrtvih na cesti. Ok je jos probaviti da se daje zmigavac u zavoju ako sa te strane ne postoji mogucnost skretanja, to je onda samo dodatna informacija, ali ako postoji, onda je davanje zmigavca potencijalno fatalna dezinformacija.

(info za sve kamikaze ovdje)
A kaj se tice kruznog toka, prednost ima onaj ko je u njemu, tak da nije obicna cesta u krug, na obicnoj cesti prednost ima desni ako znakova nema. (pravilno oznacen kruzni tok, kraj samog znaka za isti ima i znak upozorenja da dolazis na glavnu cestu) U suprotnom bi vazilo pravilo desnog i kruzni tok bi bio kruzni kaos.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:37   #1159
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
A kaj se tice kruznog toka, prednost ima onaj ko je u njemu, tak da nije obicna cesta u krug, na obicnoj cesti prednost ima desni ako znakova nema. (pravilno oznacen kruzni tok, kraj samog znaka za isti ima i znak upozorenja da dolazis na glavnu cestu) U suprotnom bi vazilo pravilo desnog i kruzni tok bi bio kruzni kaos.
Daj mi citiraj zakon koji to kaže.

Kružni tok je zasebna cesta koja u ovom posebnom slučaju vodi u krug. Na njoj vrijede prometna pravila kao i za svaku drugu cestu (hijerarhijski prometni policajac/semafor/prometni znak/pravilo desne/pravilo ceste niže važnosti)
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:39   #1160
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Pogledaj zakon koji propisuje postavljanje prometnih znakova, tamo ces naci.

EDIT: I ajde zamisli sad da nije tako, da je obicna cesta, desni ulazi u kruzni tok, i opet desni ulazi u kruzni tok i tako sve trake.... kaj se desava kad 50 automobila ulazi u isti kruzni tok?
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:40   #1161
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ako na ulasku u kružni stoji trokut onaj tko je već na kružnom je u pravu, ako nema nikakvog znaka onda vrijedi pravilo desne strane-tak sam barem ja učil
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:40   #1162
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Slažem se, očito nisi naišao na kružne tokove gdje ti usred toka moraš stat i propustit sva vozila koja se uključuju u njega?



Primjetit ćeš da na svakoj cesti koja vodi u većinu rotora ima trokut, znači da nailaziš na cestu s prednošću prolaza, ali ne i na to da je onaj ko je u rotoru u prednosti.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:40   #1163
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Mene su učili da to nije zavoj nego križanje kao svako drugo samo se u ovom slučaju cesta s prednošću prolaza ne nastavlja ravno nasuprot križanja nego lijevo ili desno. Samim time ti si došao na križanje i biraš smijer u kojem ćeš nastaviti kretanje.
Tako je. I nastavljaš ravno, u kružni tok, trakom u kojoj jesi. Zato nema nikakvih pokazivača smjera.

BTW, ako pod "učili" smatraš instruktore vožnje, oni vrlo često imaju problema s tumačenjem pravila.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Velim možda sma u krivu, no tako su mene učili prije kakvih 11-12 godina. NE znam kako je sad niti kako je bilo prije 20+ godina.

Također meni je to logično ako tu situaciju promatraš kao križanje.
I je križanje.

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Svakakvi pacijenti rade u autoskoli...dobro je da nema vise mrtvih na cesti. Ok je jos probaviti da se daje zmigavac u zavoju ako sa te strane ne postoji mogucnost skretanja, to je onda samo dodatna informacija, ali ako postoji, onda je davanje zmigavca potencijalno fatalna dezinformacija.
Točno.

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
(info za sve kamikaze ovdje)
A kaj se tice kruznog toka, prednost ima onaj ko je u njemu, tak da nije obicna cesta u krug, na obicnoj cesti prednost ima desni ako znakova nema. (pravilno oznacen kruzni tok, kraj samog znaka za isti ima i znak upozorenja da dolazis na glavnu cestu) U suprotnom bi vazilo pravilo desnog i kruzni tok bi bio kruzni kaos.
Netočno. Pravo prednosti definiraju znakovi, ne "kružni tok" jer je on prometno - pravno nepostojeći objekt. Ne postoji "defaultna" varijanta "u kružnom toku sam, imam prednost". Ima prednost samo ako na ulazima vozači imaju trokut/stop, ako ga nemaju onaj u kružnom toku nema prednost (pravilo desne strane).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:43   #1164
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Meni je instruktor utuvil u glavu da prednost ima onaj ko je u kruznom toku, cak i ako nema nikakvih znakova, u tom slucaju ili nije kruzni tok ili je nepropisno oznacen.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:45   #1165
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Isto tak ti je mogao utuviti u glavu i da smiješ proći kroz crveno ako zažmiriš i polako prođeš

To je problem, što svaki šošo danas bude instruktor vožnje.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:46   #1166
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@ robert7 tebi bi mozda mogel

EDIT: ja nemam problema s prihavacanjem neceg logicnog
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:47   #1167
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Meni je instruktor utuvil u glavu da prednost ima onaj ko je u kruznom toku, cak i ako nema nikakvih znakova, u tom slucaju ili nije kruzni tok ili je nepropisno oznacen.
To i je najstrašnije - potpuno nepoznavanje propisa od onog koji uči.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:48   #1168
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@old iggy
Znaci ti na ovom znaku samo prolazis, imas prednost i deres po gasu?
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:49   #1169
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Pogledaj zakon koji propisuje postavljanje prometnih znakova, tamo ces naci.
Citiraj mi ga.

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
EDIT: I ajde zamisli sad da nije tako, da je obicna cesta, desni ulazi u kruzni tok, i opet desni ulazi u kruzni tok i tako sve trake.... kaj se desava kad 50 automobila ulazi u isti kruzni tok?

Upravo je takav kružni tok na recimo mirogoju. Nemaš trokut nego samo znak za kružni tok. Dakle vrijedi pravilo desne strane.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ako na ulasku u kružni stoji trokut onaj tko je već na kružnom je u pravu, ako nema nikakvog znaka onda vrijedi pravilo desne strane-tak sam barem ja učil
Da, baš tako. Ali ne zato jer je u kružnom toku i jer je to pravilo nego zato jer ovaj ima trokut i mora pustit vozilo na cesti s prednošću prolaska.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tako je. I nastavljaš ravno, u kružni tok, trakom u kojoj jesi. Zato nema nikakvih pokazivača smjera.

Iggy kakav kružni tok. Drugi dio teksta je o ovako označenom križanju ne o kružnom toku.

Za tu situaciju kažem da moraš dati žmigavac. Jer rasprava se vodi za dve situacije.
1) Kružni tok
2) Ovakvo križanje

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Netočno. Pravo prednosti definiraju znakovi, ne "kružni tok" jer je on prometno - pravno nepostojeći objekt. Ne postoji "defaultna" varijanta "u kružnom toku sam, imam prednost". Ima prednost samo ako na ulazima vozači imaju trokut/stop, ako ga nemaju onaj u kružnom toku nema prednost (pravilo desne strane).
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:50   #1170
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Logika nema veze sa vožnjom, ja sam recimo dobio po nosu u autoškoli jer sam rekao da u raskrižju nebi nikad preticao, iako se zakonski smije ako nije puna crta. Dakle zamisli situaciju da vozilo stoji na cesti i želi skrenuti lijevo ( napominjem ne postoji traka za lijevo, već s vrši iz jedne trake ), ja ako ga počnem preticati pri punoj brzini prije nego što on krene skretati, on je kriv ako se sudarimo, jer je dužan mene propustiti pošto sam počeo radnju pretjecanja. ( Otud famozno gledanje mrtvog kuta kad skrećeš ulijevo ). Logika nalaže da nisam kreten da pretječem nekog ko skreće u lijevo, već da ga zakočim i pustim, no logika nažalost nema prevelike veze u nekim slučajevima.

Razmeš druže majore

EDIT: Overclock, ti ne poznaješ baš znakove, reci mi da li je ovo znak obavještavanja i da li on ima na snazi neku zabranu ili nešto?

Ili samo upozorava da nailaziš na kružni tok?

__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na