Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.12.2014., 09:56   #3211
Amigo8
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Benkovac
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Alan_SP Pregled postova
Eh, pa kud bas njega?

Dakle, za 20 funti manje (sada vidim da je cijena jos pala od kada sam kupio svojeg) imas Redmi 1S: http://www.mobicity.co.uk/xiaomi-hon...l#.VIjyTEPwhVU

Pazi, 1S model je noviji, ima snapdragon procesor, zato sto je noviji je i jeftiniji (je, one stare prodaju po staroj cijeni), podrzan je i na XDA forumu (ima svoj forum), manje ces ga platiti (oko 1000Kn).

Sto se tice garancije i slicnih stvari, ne vidim neki veliki problem kupiti izvana. Jasno, ako bas nemas srece, nemas je ni ovdje.
Hvala na reporuci,da li šalju sa eu punjačem ili uk i da li je bolje plaćati sa paypal-om...
Amigo8 je offline  
Staro 11.12.2014., 10:58   #3212
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ta metoda iskreno nema veze.... niti jedan jamo reć kvalitetan portal uključujući i ovaj ne navodi taj podatak, a niti ga uspoređuje... a niti proizvođači. a isto tako stariji mobiteli poput nokie 5110 gdje su baterije bile teže i manjeg kapaciteta.
Tvoje mišljenje je nebitno.
Brojke ne lažu.

____________________________

Oduševljava me bljeskalica na G4S. Mislim da je najjača koju sam probao. Napravim popodne par dnevnih slika pa uploadam.
fora je offline  
Staro 11.12.2014., 11:03   #3213
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ta metoda iskreno nema veze.... niti jedan jamo reć kvalitetan portal uključujući i ovaj ne navodi taj podatak, a niti ga uspoređuje... a niti proizvođači. a isto tako stariji mobiteli poput nokie 5110 gdje su baterije bile teže i manjeg kapaciteta.
To je i moje mišljenje...

Kapacitet baterije treba izmjeriti uređajem za to, onda pouzdano znamo
gin.tonic je offline  
Staro 11.12.2014., 11:47   #3214
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
To je i moje mišljenje...

Kapacitet baterije treba izmjeriti uređajem za to, onda pouzdano znamo
To sa kapacitetom na osnovu težine baterije su gluposti sa nekih portala koje neću imenovati. Može poslužiti za neku okvirnu procjenu, ali da se navodi u recenzijama je smješno. Ako znaš da je specifična energija lipo baterije od 100 do 260 W·h/kg (0.35–0.90 MJ/kg) onda ti je jasno da težina igra ulogu ali da omjer težine i mAh koje baterija daje, nije uvijek isti. Jednostavno gustoća pohranjene energije nije ista.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 11.12.2014. u 12:04.
de.fang je offline  
Staro 11.12.2014., 12:40   #3215
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Jedna korisna informacija, na coolicoolu daju 50% popusta svaki dan u podne na 2 modela za prvih 50 kupaca, pa eto
http://www.coolicool.com/Promotions/christmas-2014
DoX_Chabar je offline  
Staro 11.12.2014., 13:07   #3216
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
To sa kapacitetom na osnovu težine baterije su gluposti sa nekih portala koje neću imenovati. Može poslužiti za neku okvirnu procjenu, ali da se navodi u recenzijama je smješno. Ako znaš da je specifična energija lipo baterije od 100 do 260 W·h/kg (0.35–0.90 MJ/kg) onda ti je jasno da težina igra ulogu ali da omjer težine i mAh koje baterija daje, nije uvijek isti. Jednostavno gustoća pohranjene energije nije ista.
Pa i je za okvirnu procjenu a ako hoćeš biti precizan onda nemoj navoditi podatak za sve tipove lipo baterija
(usput, ovdje je riječ uglavnom o li-ion baterijama), jer je sigurno da standardna mobilna baterija ne može
odstupati 160% u masi (za isti kapacitet).
Odstupanja koja je izmjerio fora su ugl. do oko 10%.

Zamolio sam prije par dana da središ slike iz linka u sigu (Xiaomi redmi note) a sad bi te zamolio i da ažuriraš
potpis koji vodi na zastarjelu informaciju o softveru za Coolpad F1 (u međuveremenu je izašlo dosta JB i KK
službenih nadogradnji i odličan višejezični KK EmUI).

Kako je ovo mjesec kad u Kini izlaze brojni novi kineski mobiteli, brišem i ja iz siga preporuke osim za one mobitele
koje sam osobno koristio bar po desetak dana.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 11.12.2014. u 14:22.
Dakok je offline  
Staro 11.12.2014., 13:22   #3217
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Jedini koji mi je mjerodavan od brandova je Xiaomi, a kod njega težina baterije odgovara navedenom kapacitetu.
Kod drugih brandova navedeni kapaciteti baterije podsjećaju na vic u kojem su japanci izmislili kanister za vodu od 5L tako mali da ga nosiš u džepu.

Sjeti se samo od prošle godine, čini mi se, THL W100 baterije kojem je naljepnica na bateriji bila prelijepljena drugom s većim kapacitetom.

Nebitno, i tako je to okvirna procjena baterije.

Šteta što ne mogu izvagati bateriju od THL 5000. Kolegi baterija traje jedan i po dan, a do prije 20-ak dana je imao Cubot GT99 s trajanjem baterija od jedan dan. Nema šanse da baterija od 5000 mAh traje samo 50% više od baterije od 1800 mAh, bez obzira na malo veći ekran i rezoluciju.

Zadnje izmijenjeno od: fora. 11.12.2014. u 13:32.
fora je offline  
Staro 11.12.2014., 13:32   #3218
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
To je samo za odokativnu procjenu, više kao signal za krivo deklariranje kapaciteta u slučaju kad masa bitno odstupa od onih 1g ~ 50mAh.
10-ak postotaka razlike je OK.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 11.12.2014., 13:53   #3219
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ja čekam da meizu izbaci k52 od 4.6 incha sa osrednjom kamerom
Nadam se da ce to biti 23.12.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 11.12.2014., 16:13   #3220
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
Evo danas supruzi stigao Dooge dg900 šampanjac boja.
Prvo sto mi je upalo u oko je ekran koji ima neke isprane boje. Pogotovo ako usporedis sa mi3 xiaomi.
Opcenito je zeru sporiji od xiaomia, kapacitivne tipke svijetle ko betlehem,wifi pristojan, gps također.
Kamera odlicna, brza dosta dobra bljeskalica.
Touch treba malo konkretniji dodir no ok je.
Sve u svemu na prvu djeluje ok, no vrijedi po meni max 180$ a ne 220.
Bolje dati jos 40 $ i kupiti mi3 jer su po dizajnu skoro isti, a mi3 je klasu iznad po kvaliteti. Za te novce sigurno ima boljih kineza. Ali zena je zadovoljna pa sam i ja
__________________
fly me to the moon
red_bull je offline  
Staro 11.12.2014., 16:20   #3221
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Po meni košta 220$ previše
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 11.12.2014., 16:35   #3222
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706