Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2012., 18:39   #661
vr5h0
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: os
Postovi: 39
Citiraj:
Autor smoodge Pregled postova
šta si sve stavio od modula i paketa?
Osim osnovnog dodao jos usb-storage, ddns, pptp i e2fsprogs. Vise manje, mozda sam nest zaboravio navest.
vr5h0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 18:53   #662
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor vr5h0 Pregled postova
Ma ubacivao sam sad zadnje gspca module i u medjuvremenu je izasao novi kernel pa sam sjebo package-index.
Al evo, sređeno. Samo ponovno skini firmware i flashaj ruter. Reci ako nesto nece radit.
kmod-usb-audio i kmod-usb-ohci su prošli ok, ali ima ih još koji bacaju istu grešku. Instaliram mpd, pa čim je počeo sa prvim dependency paketom glib2 - stalo. Package glib2 md5sum mismatch. mpc je prošao
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 20:47   #663
vr5h0
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: os
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
kmod-usb-audio i kmod-usb-ohci su prošli ok, ali ima ih još koji bacaju istu grešku. Instaliram mpd, pa čim je počeo sa prvim dependency paketom glib2 - stalo. Package glib2 md5sum mismatch. mpc je prošao
Evo riješeno.
vr5h0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 22:44   #664
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Ajd sad nama tukcima (ako ih još ima osim mene) objasnite što mi dobijamo s tim paketima? Jesu to neki dodaci poput transmission-a ili šta? Ajd ono ako nije bed, ima nas kojima ovo nije baš med i mlijeko...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 08:17   #665
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Ovisi šta trebaš raditi sa uređajem. Meni treba za internet radio reprodukciju, dakle paketi koji omogućavaju USB, USB audio, razni dodaci za zvuk i streaming (mpd paket) i daljinsko upravljanje (mpc). Ako hoćeš raditi nešto drugo, instaliraš neke druge pakete, OpenWRT je nevjerojatno fleksibilan.

Malo guglanja i nađeš upute za svašta, wiki je dobro mjesto za start: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/transmission
I moraš znati to sve preko SSH, osnovne komande nekog editora jer ne ide baš sve iz grafičkog sučelja (i tutorijali ga uglavnom zanemaruju), standardni je Vi ( http://www.cs.colostate.edu/helpdocs/vi.html ) a može se instalirati neki drugi, npr popularni Nano.


edit: kad flešaš OpenWRT, bilo koja ideja da ti padne na pamet je vjerojatno već negdje razrađena ali ne tražiš za Siemensa... ni ne pokušavaj upisati SX76x u tražilicu. Tražiš za OpenWRT i točka, a isto vrijedi i za DD-WRT

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 10.12.2012. u 08:24.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 08:21   #666
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Ovisi šta trebaš raditi sa uređajem. Meni treba za internet radio reprodukciju, dakle paketi koji omogućavaju USB, USB audio, razni dodaci za zvuk i streaming (mpd paket) i daljinsko upravljanje (mpc). Ako hoćeš raditi nešto drugo, instaliraš neke druge pakete, OpenWRT je nevjerojatno fleksibilan.

Malo guglanja i nađeš upute za svašta, wiki je dobro mjesto za start: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/transmission
Ma sad sam zadnjih sat vremena pretraživao te pakete i sve i svašta. Ima ih valjda milijardu čovječe... Nego, našao sam dobar tutorial za transmission ali nisam isprobao jer sam izgubio stick. Jel to radi OK? Neki su se žalili da je to prevelik zalogaj za sx763.
A ovo što si ti napravio - ti puštaš glazbu preko routera ili? Malo mi je to nevjerojatno...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 08:44   #667
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Nije nevjerojatno, radi
Već sam pisao o tome, i radilo je ali je bilo problema sa naponom na USB-u pa sam morao koristiti aktivni USB hub a to me žifcira. Izgleda da je Siemens dosta specifičan, neki lokalni fenomen koji nema podršku u cijelom svijetu kao mainstream kupovni uređaji, softver je bugovit ali se vidi napredak, svako malo flešnem pa isprobavam. Uglavnom, ušteka se USB zvučna kartica i spoji na neko pojačalo/liniju/zvučnike, malo konfiguriranja i svira. Šaltanje stanica preko Androida ili kompa. U međuvremenu koristim RouterStation Pro (sa OpenWRT-om), ista stvar, i čekam jedan TP-Link 703N da dođe sa eBaya pa da mu napravim to isto. Ovo: http://mightyohm.com/blog/2008/10/bu...-introduction/ . Već jako dugo čekam
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 09:16   #668
pajoliki
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: tu
Postovi: 2
Citiraj:
Autor pajoliki Pregled postova
Može li se na openwrt ili dd-wrt modificirani Siemens SX763 instalirati oscam ili cccam?
Ajd pls. pomozite mi da to nekako upogonim, nalazim neke upute za druge routere ali se ne snalazim baš.
pajoliki je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 11:29   #669
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Ja sam presao na Iskon (SX763) pa mi ostao SX763 od T-coma (star nekih 3-4 godine). Sada bih njega volio preuredit na jedan od ovih firmwarea i koristiti ga ustvari iskljucivo kao wifi router. Prvo imam banalno pitanje, kako ga spojit na komp da odradim to flashanje ? jel preko lan kabela ili preko USB-a mozda ? Ako je preko LAN kabela, u koji port ustekat u modem ?

I sto mi treba da ga nakon svega flashanja prebacim iskljucivo u router mod (ne treba mi na njemu adsl)
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 17:08   #670
vr5h0
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: os
Postovi: 39
@Friday

Transmission ce ti dost lag-at zbog premalo rama-a ali ce radit, jedino smanjis broj konekcija(peer-eva) na recimo 5.
vr5h0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 17:50   #671
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor vr5h0 Pregled postova
@Friday

Transmission ce ti dost lag-at zbog premalo rama-a ali ce radit, jedino smanjis broj konekcija(peer-eva) na recimo 5.
A onda neću eksperimentirati. A da recimo stavim još jedan SX, jel bi on mogao funkcionirati kao torrent mašina?
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 18:54   #672
k0va
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: u kući
Postovi: 7
Ovako..
Imam sx763 uspješno sam u njega ubacio ddwrt i spojio vodafonov stik zte k3565-z (otključan). Uspijevam se spojit bez problema na bonbon s normalnim postavkama, ali na carnet preko tele2 ne uspjevam nikako.

Pretpostavljam da bi greška mogla biti u sljedećem, jedine dvije postavke koje ne mogu postavit u ddwrt su Authentication mode na PAP (ako su svi modovi uključeni neće se spojit) i PDP na IP, koje mi carnet zahtjeva da se spojim.

Posjedujem neke najosnovnije osnove sustava i AT naredbi , pa sam mislio ubaciti neku svoju skripticu za spajanje. Nekad davno sam ručno inicijalizirao modem preko AT naredbi na nekom prastarom linuxu. Nažalost ograničavajući faktor mi je vrijeme.

Vidio sam da ljudi već pitaju za ovo i na ddwrt forumu ali nitko ne odgovara.

Pa prije nego počnem bilo što raditi, zanima me dali već postoji neko rješenje, da ne trošim vrijeme na izmišljanje tople vode.

Ne mora nužno biti na ddwrt-u može i openwrt.
k0va je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 02:49   #673
vr5h0
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: os
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
A onda neću eksperimentirati. A da recimo stavim još jedan SX, jel bi on mogao funkcionirati kao torrent mašina?
A moze on radit i ovako kao torrent masina, samo jbg., neces dobit punu brzinu. Ako ces imat 2 sx-a mozes probat na jednom izbacit wireless drivere i ostale gluposti koje ti netrebaju a popunjavaju dost rama. Vjerojatno bi bolje radilo. Nisam bas isprobavao tako da neznam.
vr5h0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 08:25   #674
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor vr5h0 Pregled postova
A moze on radit i ovako kao torrent masina, samo jbg., neces dobit punu brzinu. Ako ces imat 2 sx-a mozes probat na jednom izbacit wireless drivere i ostale gluposti koje ti netrebaju a popunjavaju dost rama. Vjerojatno bi bolje radilo. Nisam bas isprobavao tako da neznam.
Pa nemam pojma kako se to radi čovječe. Gdje se pokupi source, kako se builda?
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 14:50   #675
vr5h0
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: os
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
Pa nemam pojma kako se to radi čovječe. Gdje se pokupi source, kako se builda?
Za build prouči ovdje: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/build

No međutim ako želiš izbacit drivere nemoraš ponovo pravit build, samo izbaciš te module: http://www.cyberciti.biz/faq/add-rem...ernel-modules/ (recimo ath5k, ath, mac80211, cfg80211...za wireless.) Neznam koliko ce ti to oslobodit memorije al mislim da oce dost.

A za ostale pakete koji ti se pokrecu prilikom pokretanja pogledaj u luci-u pod startup.
vr5h0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 12:37   #676
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Ovisi šta trebaš raditi sa uređajem. Meni treba za internet radio reprodukciju, dakle paketi koji omogućavaju USB, USB audio, razni dodaci za zvuk i streaming (mpd paket) i daljinsko upravljanje (mpc). Ako hoćeš raditi nešto drugo, instaliraš neke druge pakete, OpenWRT je nevjerojatno fleksibilan.

Malo guglanja i nađeš upute za svašta, wiki je dobro mjesto za start: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/transmission
I moraš znati to sve preko SSH, osnovne komande nekog editora jer ne ide baš sve iz grafičkog sučelja (i tutorijali ga uglavnom zanemaruju), standardni je Vi ( http://www.cs.colostate.edu/helpdocs/vi.html ) a može se instalirati neki drugi, npr popularni Nano.


edit: kad flešaš OpenWRT, bilo koja ideja da ti padne na pamet je vjerojatno već negdje razrađena ali ne tražiš za Siemensa... ni ne pokušavaj upisati SX76x u tražilicu. Tražiš za OpenWRT i točka, a isto vrijedi i za DD-WRT

nije bas potpuno isto, recimo kernel driveri ne radi na ddwrt-u. koji si USB audio dongle uzeo?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 13:20   #677
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Isto vrijedi za pretragu, samo na to se odnosi

Neki GigaTech, prvi na koji sam naletio u lokalnoj trgovini, cca 30 kn. Navodno radi skoro svaki
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 13:26   #678
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ja isto pokušavam ubaciti torrent u ruter (na usb) ali bez uspjeha.
Ajd napišite neki tutorial za to.

Imam Thomsona tg782i s kojim sam spojen na net i na njega je bežično spojen sx763, u lokalnoj mreži radi ok , ali neide mi pristup netu sa sx763. Jel može mala pomoć oko postavki?

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 12.12.2012. u 14:53.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 14:56   #679
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Upiši pod gateway i DNS adresu Thomsona, i isključi DHCP u Siemensu.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2012., 15:02   #680
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Jel ide ikako optware na taj ruter ?

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 12.12.2012. u 22:14. Razlog: Pomalo napredujem
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 15:18   #681
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Koja je zadnja verzija ddwrt za sx763? Kod mene je trenutno DD-WRT v24-sp2 (01/25/12) std - build 18313.

Ima li sta novije?
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 20:13   #682
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 16:46   #683
smoodge
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Virka
Postovi: 8
kako dobit napon na USBu, šta instalirat?
smoodge je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2012., 18:54   #684
vr5h0
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: os
Postovi: 39
Citiraj:
Autor smoodge Pregled postova
kako dobit napon na USBu, šta instalirat?
Moraš patchat drivere(barem kod OpenWRT-a, mislim da je kod DD-WRT-a to sređeno no nisam siguran) za usb, tj. paket kmod-usb-dwc-otg.Ovdje ti se nalazi patch:dwc_otg_ifx.c
vr5h0 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 16:52   #685
borstri
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: hr
Postovi: 17
ekipo,

sad, ili sam ja malo spor, ili je ovaj thread postao malo "confusing".

Kolike su šanse da me netko uputi prema funkcionalnom wrt firmwareu...skinuo sam jedan openwrt par postova više, ali nikako da upogonim DSL konekciju....

sada imam "OpenWrt | Attitude Adjustment (r29756) "...to je zadnji image u mojem posjedu koji radi...

Cijenim svaku pomoć....Hvala!
borstri je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 01:21   #686
simcha
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor foo-fighter Pregled postova
Ne radi mi VoIP,
cuje se ton, nakon odabranog broja tisina i nakon 10tak sekundi ton zauzeca.
fizicki je telefonska zica ustekana u phone1
Imam isti problem kao foo-fighter, samo što usluga ne ide preko carneta. Jedino što je meni telefon na jednom pozivu radio, i nakon tog konstantno dobivam ton zauzeća. Na TV-u mi se prikaže dolazni poziv, ali odmah izbaci da je poziv završen a druga strana dobije ton zauzeća. Odlazni pozivi također završavaju tonom zauzeća kako je opisano gore.

Na modemu je openwrt iz prvog posta (naravno sa podrškom za voip), i jedino što je mijenjano je network config (http://pastebin.com/MrYnTYTJ) i telephony config (http://pastebin.com/mkU646yt).

Jel ima netko kakvu ideju?
simcha je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 12:27   #687
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
u telephony configu:
Code:
config account 'example1'
        option realm 'voiceint.iskon.hr'
        option username 'broj-telefona'
        option password 'isto-kao-i-za-net'
        option port '0'
password nije isto kao i onaj za net, znaći moraš ga izvući iz configa dok je bio orig fw, jer ga povuće sa acs-a, a na szk ti ga neće dati.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 12:41   #688
simcha
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
znaći moraš ga izvući iz configa dok je bio orig fw
SX-a sam posebno nabavio, nije od Iskona. Od njih sam dobio Encom-a. U svakom slučaju hvala, idem guglat kako dalje.

UPDATE: Nabavio podatke, sada mi dolazni pozivi rade, međutim za odlazne pozive uvijek dobijem zauzeće.

UPDATE2: Sa OpenWrt wiki stranice o 'owsip'-u: "handling for incoming calls, while making calls does not exist". Bit ce da je to...

Zadnje izmijenjeno od: simcha. 19.12.2012. u 13:52.
simcha je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 21:48   #689
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Probaj ukopćati telefon u drugi phone konektor.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 21:56   #690
simcha
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Probaj ukopćati telefon u drugi phone konektor.
Kad ukopčam na drugi konektor, onda mi telefon uopće ne zvoni(samo modem lampicom signalizira dolazni poziv, što je i očekivano). Doduše, nisam još pokušao prebacit konfiguraciju na drugi port, nisam smatrao da bi to išta moglo promijeniti
simcha je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na