Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 18:09   #91
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Wozniak jR. Pregled postova
Ostao sam razocaran malo kad sam sinoc vidio prezentaciju i to sve...
Ocekivao sam uredjaj s "pravim" OS-om i svim mogucnostima koje dolaze s njim, mislio sam da ce bit neka OSX lite-iš verija gore ili nesto slicno, al ovo, neznam...
Bilo bi fora uzet na 10 min, stavit gore slike, muziku i te gluposti, gledat ih , igrat se i za 10 min ga vratit, jer mislim da bi od onda postalo ... glupo i zalosno ;D
Pa svi su očekivali koji su mislili da će ozbiljno napast tržište netbooka i W7. Kad ono šipak

Uglavnom sada sam vidio cijenu starting from $499 pa sam se samo nasmijao, kod nas će biti 500€ sigurno.

Evo još jedna prigodna:
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:05   #92
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
QuadPhone
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:23   #93
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
QuadPhone
=iPad bez poziva/SMS/kamere ....
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:55   #94
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
iiiiPhone

Mda... Opet moraš kupovati različite dodatke za iPad da imaš kakvu takvu funkcionalnost... Očekujem gro third-party dodataka

Dobro su rekli u jutarnjem, najbolje čekati nekolko generacija da sve dođe u red i da prijašnja generacija pojeftini.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:57   #95
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
gle... ti možeš i kuću obući u apple proizvode, možeš i sebe obući u njih, stvarno stvar osobnog ukusa i debljine novčanika.

ALI isto tako nemoj bježat od činjenice da su globalni preveranti koje puše debeli, lijeni, bogati i niš korisni ameri, te braniti taj apple toliko zdušno.
za razliku od tako superiornih Hrvata?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:05   #96
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne, jednostavno siromašnijih koje financijska situacija natjera na snađi-se-druže i kroz to ispliva ne nužno neko novo znanje, ali iskustvo sigurno što opet donosi neke nove kvalitete u život... naravno nije vezano samo za informatiku, primjera je gro.

nećemo sad gledati poziciju pojedinih zemalja na makroekonomskoj karti, nego per-user.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:49   #97
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
ja ću si ovo nabaviti!
Pa ćete vi SVI biti ljubomorni! A ja ću imati iPad!
Jeeej! Oću kurac! Dizati kredit za ovo? No way, Jose!


No, šalu na stranu, ima ovo svojih prednosti.
Čisto studentima, čitanje predavanja, knjiga itd. Sposobnost odlaska na internet, a opet ne moraš vucarati cijeli laptop za sobom, kojem baterija NEĆE dulje trajati od iPada.
Možeš ga koristiti kao bilježnicu, ima i tipkovnicu (touch doduše, ali velike tipke).
A šta se glossy ekrana tiče, mogu jedino komentirati na temelju iPhonea.NIKAD mi nije zasmetao, a obožavam na suncu čačkati po njemu. Pogotovo ovo lito. Nikad se nisam požalija na glossy screen, niti mi je bila smanjena vidjivost.
A i tu je ta činjenica da izgledaš jebeno s tim u ruci. Iza leđa će svi govoriti kako je to glupa stvar, a prvom prilikom će te pitati da malo čačkaju po njoj.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:52   #98
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
Da ali onda dva tri covjeka to kazu i gotova prica. a ne ko hrpa papagaja jedan drugoga parafrazirati a svima je poruka ista: MISLIM DA JE IPAD SMECE. korisni info bi bio da netko kaze da ja sam ga kupio i fakat je smece jer nemre to,to i to, ili da ja sam ga kupio i mrak je jer moze to,to i to. Onda si prokljuvio svrhu foruma...

da se razumijemo ja smatram da je taj novi gadget nedefiniran i zapravo neznas kaj bi sa njim i totalno mi je nezanimljiv ali opet ne kuzim cemu tolika hajka tu sad ono ajmo ga na vile nabost jer to je nesto kaj ce imat sva ona ekipa kaj ide na ekonomiju i nosom para oblake.....
Ne znam sto se cudis. Jesi li vidio vise frke da se dize oko ijedne tvrtke kao oko Applea i njegovih proizvoda ? Samim tim Apple zavredjuje vise kritiziranja nego ijedna druga tvrtka.


Ste se tice iPad-a, uistinu razocaravajuci (polu)proizvod od Applea. Cijeli svijet bruji o njihovom tabletu vec dobre dvije godine i na kraju price dodje jedan veliki flop. Zamislite situaciju gdje surfate ne poluprikazanoj stranici (posto flash ne radi) i usput zelite slusati mjuzu. Awwww, pa to se ne moze. Ili otvorite neki dokument pa na brzinu web browser da nesto provjerite. Ne mozeeee.

Ukratko, lose. Jako lose.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:58   #99
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Zamislite situaciju gdje surfate ne poluprikazanoj stranici (posto flash ne radi) i usput zelite slusati mjuzu. Awwww, pa to se ne moze. Ili otvorite neki dokument pa na brzinu web browser da nesto provjerite. Ne mozeeee.
Pa ne moze, ali za par mjeseci ce doci iPad v2 koji ce to moci, pa ce onda doci v3 koji ce moci jos nesto, itd...
Zna Stevo kako izvuci pare od fanbojsa...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:58   #100
nemesis666
Registered User
 
nemesis666's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
moglo bi ovo proći,oobito kad se cijena malo spusti ,jako veliki support je iza ovoga (mislim prvenstveno na apple store i application development). čak je sam i ja malo počeo proučavati Objective C
što se tiće multitaskinga msli da će se to dati riješiti kao i na iphoneu
nemesis666 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:05   #101
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Pa ne moze, ali za par mjeseci ce doci iPad v2 koji ce to moci, pa ce onda doci v3 koji ce moci jos nesto, itd...
Zna Stevo kako izvuci pare od fanbojsa...
Pa pogledajte samo izlaske iPhonea...
Očito je na što cilja. Naravno da nije stavio kameru... Ni GPS... Ni kufer ostalih stvari.
IcyTexx je offline   Reply With Quote