Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2024., 15:27   #631
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Jel ima ko kakvu preporuku za susilicu, izgubio sam se u ovim kondenzacijama i toplinskim pumpama i markama.
Ugl nemam odvod i ce bit u maloj zatvorenoj prostorijici, na bosch perilici, skupa sa ariston bojlerom.

Ja sam mislio candy, navodno je hvale https://www.kingtrade.hr/susilica-ru...33488/product/ a sad zena kaze da je smece da nevalja, sad citam i da toplinska pumpa potrosi upola struje. Nezz jel to sta znaci. Zanimaju me iskustva vlasnika oba tipa. Ocekujem da ce radit koliko garancija pa ce crknit znaci nebi pretjerivao sa iznosima, do nekih 600 eura.

E da, nikad nisam ima susilicu, nezz ni kako to radi niti ista pametno o real use caseu

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 06.01.2024. u 15:45.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:55   #632
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Sušilica nije za zatvorenu prostoriju. Morat ćeš imati ventlaciju
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:42   #633
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Cak ni ova sa toplinskom pumpom? Navodno puno manje zagrijava prostor.

A ako bas triba ventilacija straga je ytong zid sprijeda i strane cigla pa se da i venitilaotr stavit ako bas treba.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:59   #634
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
A gdje bi po tebi vlaga iz rublja trebala završiti? Molekule vode se raspasti na kvantne čestice i uroniti nazad u quantum field?

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:01   #635
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A gdje bi po tebi vlaga iz rublja trebala završiti? Molekule vode se raspasti na kvantne čestice i uroniti nazad u quantum field?

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk
Ako želiš gljivice na zidovima, go ahead 😄
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:07   #636
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Cak ni ova sa toplinskom pumpom? Navodno puno manje zagrijava prostor.

A ako bas triba ventilacija straga je ytong zid sprijeda i strane cigla pa se da i venitilaotr stavit ako bas treba.

Ne slušaj lupetanja ekipe...

Imaš dva tipa sušilica: ventilacijsku (treba odvod kroz zid gdje ispuhuje vlažni zrak) i kondenzacijsku (takvu koristi valjda 90% nas gdje se voda ukapljuje u posudu pa to poslije izliješ).
Ti trebaš kondenzacijsku sušilicu. Dalje gledaš cijenu, da li običnu ili s toplinskom pumpom. Korištenje ćeš naučiti po putu. Toplinska pumpa model manje troši, ali treba vidjeti i razliku u cijeni i kada ćeš je otplatiti.

Što se tiče zatvorene prostorije, kondenzacijska sušilica ti dodatno osuši i zagrije prostoriju. Ovisno o konstrukciji, obična nešto više grije prostor.
Kod tebe jedini problem može biti ako je prostorija jako mala jer će ti se dosta dignuti temperatura okolnog zraka što nešto sitno smanjuje efikasnost. Mislim da je tu malo u prednosti heatpump model.
Možeš valjda otvoriti vrata te prostorije i pustiti da se topli zrak širi van, usput zagriješ susjednu prostoriju.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:08   #637
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Zar ti aparati nemaju posudu u koju se skuplja voda :O

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne slušaj lupetanja ekipe...

Imaš dva tipa sušilica: ventilacijsku (treba odvod kroz zid gdje ispuhuje vlažni zrak) i kondenzacijsku (takvu koristi valjda 90% nas gdje se voda ukapljuje u posudu pa to poslije izlijeđ).
Ti trebaš kondenzacijsku sušilicu. Dalje gledaš cijenu, da li običnu ili s toplinskom pumpom. Korištenje ćeš naučiti po putu. Toplinska pumpa model manje troši, ali treba vidjeti i razliku u cijeni i kada ćeš je otplatiti.

Što se tiče zatvorene prostorije, kondenzacijska sušilica ti dodatno osuši i zagrije prostoriju. Ovisno o konstrukciji, obična nešto više grije prostor.
Kod tebe jedini problem može biti ako je prostorija jako mala jer će ti se dosta dignuti temperatura okolnog zraka što nešto sitno smanjuje efikasnost. Mislim da je tu malo u prednosti heatpump model.
Možeš valjda otvoriti vrata te prostorije i pustiti da se topli zrak širi van, usput zagriješ susjednu prostoriju.
Ti mi dodjes personal assistant , prvo tplink sad ovo
I ja sam mislio da tako funkcionira, prostorija je jako mala, ali mogu otvoriti vrata prema hodniku pa nek ga grije, dupla su vrata pa mogu samo jedno krilo otvoriti.

A heat pump znaci jedina prednoat je sta manje struje trosi(i manje zagrijava tako jel)

E da imam i odvod u podu odma ispod, može li se spojit na njega da ide kondenzacija?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:11   #638
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Gluposti. Imam sa toplinskom pumpom. Itekako ovlaži prostor iako naravno ima posudu za skupljanje kondenzata. Ko god tvrdi drugačije nema pojma imo.
Kad mi susilica radi ogromni prozor na kupaonici je širom otvoren cjelo vrijeme. Bez toga ne koristim.
Sretno.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:23   #639
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Gluposti. Imam sa toplinskom pumpom. Itekako ovlaži prostor iako naravno ima posudu za skupljanje kondenzata. Ko god tvrdi drugačije nema pojma imo.
Kad mi susilica radi ogromni prozor na kupaonici je širom otvoren cjelo vrijeme. Bez toga ne koristim.
Sretno.
Onda ti ne valja nešto


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Zar ti aparati nemaju posudu u koju se skuplja voda :O

Ti mi dodjes personal assistant , prvo tplink sad ovo
I ja sam mislio da tako funkcionira, prostorija je jako mala, ali mogu otvoriti vrata prema hodniku pa nek ga grije, dupla su vrata pa mogu samo jedno krilo otvoriti.

A heat pump znaci jedina prednoat je sta manje struje trosi(i manje zagrijava tako jel)

E da imam i odvod u podu odma ispod, može li se spojit na njega da ide kondenzacija?
Možeš spojiti odvod, ali nemaju sve mašine to.
Moja je malo starija, obična u sličnoj konfiguraciji, računaj da 2.3kW hoće prilično zagrijati pa poželjno da kupiš neku koju možeš programirati noću kad je jeftinija struja.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 20:58   #640
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Imam kondenzacijsku s toplinskom pumpom, kupili je zbog dolaska djeteta i evo proslo skoro 2 godine i to je top za prostor bez mogucnosti za montazu ispuha. C-shadow je vec sve rekao. Nemam nekog posebnog vlazenja u prostoru, barem ja to ne vidim. A osjetio bi to jer mi ne wc cesto otvoren pa bi se sigurno odrazilo na stan. Ljeti se osjeti kad zagrije wc, zimi je bas taman i pase. AEG T8DEE48S

Racunaj da susilicu moras nasloniti na zid, ta pumpa se grije i zid/plocice joj dodje kao hladnjak.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 21:16   #641
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Postoji mogućnost i kupnje kombo uređaja, ja sam po preporuci baš sa ovog topica uzeo aeg LWR85165O i nalazi se u jako maloj prostoriji bez direktnog dovoda zraka (prozor je u prostoriji spojenoj na tu) i nema nikakve vlage, zagrije zrak dok suši ali ne pretjerano. Jasno, to je ujedno i vešmašina pa višak vlage jednostavno ode u odvod. Kod sušilica only je problem to stalno pražnjenje posude, vlaga itd.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 22:29   #642
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Toplinska pumpa je bitna i zbog toga što susi na 50tak stupnjeva i puuuno manje skuplja rublje od modela bez toplinske pumpe.

Needucirane domaćice se žale onda na grupama da su sranje jer dugo suše ( 3 sata cca ) jer naravno da nije isto osušiti rublje na 80 do 90 stupnjeva i na 50tak

Moja je u veseraju, prostorija koja se samo temperira i unutra su sušilica perilica i zamrzivač
Nema nikakve kondenzacije niti vlage

Da digne temperaturu malo, digne , ali vlage nema .

Ako ne cistis redovito filtere onda može duže sušiti, polovično sušiti, proizvoditi više vlage jer fali zraka ...

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 00:02   #643
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
S vremena na vrijeme otkrijemo da nam susilica neke stvari skupi. Pogotovo baby robu. Kupimo joj 5 komada robice broj vece, izadje van par brojeva manje lol. Meni osobno je skupilo mozda par majica u tih par godina. One finije stvari i ovako ne stavljam u susilicu, ne vjerujem joj

Nema nista bolje nego kad ubacim masinu robe na pranje, pa u susilicu na full blast i istovremeno novu masinu robe. Susilica gotova, slozim, prebacim novi ves... Bam! Za 6-8h dok radim od doma operem i osusim dvije-tri masine robe, ako sve dobro isplaniram. Uopce ne kuzim kako smo zivjeli bez susilice
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 14:35   #644
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Vec 10 godina imamo kondezacijsku susilicu sa toplotnom pumpom u zatvorenoj prostoriji. Najprije je bila u kupatilu na ves masini, a kad smo se preselili u novi stan prije 4 godine smo je stavili u kuhinju jer je ostavljeno mjesto za nju. Nikada nismo imali gljivice niti je bilo neke vlage radi nje u prostoriji. Cak ne mislim ni da ta vlaga ima nacina da izadje vani jer se radi o poprilicno zatvorenom sustavu u kojem kondezirana vlaga ulazi u spremnik. Naravno, nema ni mogucnost se prikljuci dodatno crijevo za odvod vlage jer joj ni ne treba.
WraGG je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 14:51   #645
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Skuplja lošu robu uvijek, npr pepko dječje kupimo uvijek broj veće.

😀

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 15:49   #646
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Narucio sa toplinskom pumpom i tom nekom policom za montazu. Nije bila kompatibilna sa perilicom pa smo zvali Bosch, rekli su da mora bit kompatibilna sa susilicom da se ne gleda perilica. Tako da vjerojatno moze i na druge marke.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 16:19   #647
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Skuplja lošu robu uvijek, npr pepko dječje kupimo uvijek broj veće.
😀
Poslano sa mog

Treba gledati deklaracije, piše gore da li ide u sušilicu.
Recimo da smo bebe i manju djecu imali jako dobra iskustva s Lidl dječim lupilu brandom - imaju ok deklaraciju i niti jedan komad se nije stisnuo u sušilici. Za bebače i manju djecu koja vrlo brzp prerastu odjeću nema smisla kupovati nešto bolje.



Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Narucio sa toplinskom pumpom i tom nekom policom za montazu. Nije bila kompatibilna sa perilicom pa smo zvali Bosch, rekli su da mora bit kompatibilna sa susilicom da se ne gleda perilica. Tako da vjerojatno moze i na druge marke.

Dobro su ti rekli - gleda se prvenstveno sušilica, tj. gornji uređaj.

Prvo, bosch sušilice imaju specifične nogice dolje koje kližu po toj polici. Drugo, adapter/polica se obično šarafe na mašinu dolje. Dogodilo mi se prije 3 god. da nisam mogao zašarafiti adapter za bosch sušilicu na samsung perilicu jer nije pasalo
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 16:23   #648
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Skuplja lošu robu uvijek, npr pepko dječje kupimo uvijek broj veće.

😀

Poslano sa mog
Da da, bas to, pepco je na nekoj zadnjoj listi. Lidl se pokazao najboljim so far, al oke, teme za neku drugu temu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 12:17   #649
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976





-->
Pazite se...






Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 10.01.2024. u 14:59.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 14:04   #650
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ono što meni nije jasno, zašto ljudi kupuju veš mašine s wifi-jem.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 14:11   #651
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Kupuješ po parama/izgledu/drugim osobitostima. Ako kupuješ top model i nisi ograničen parama onda automatski dobis wi fi. Sušilica mi ima wi fi, htio sam top model i eto. Dobim poruku na mob kad je gotova 😄, za drugo nekoristi😄
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 14:17   #652
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Pa cak i najjeftiniji candy dolazi sa wifijem... Ja sam si uzeo bosch bez "SmartConnecta" jer je to samo u seriji 8, koja je dobro paprena
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 14:17   #653
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Ja imam veš mašinu s wi-fi i zgodna stvar za uključit pranje kad si na poslu. 😁
Ona odgoda pranja rucna ide samo do 8h.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 13:16   #654
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ono što meni nije jasno, zašto ljudi kupuju veš mašine s wifi-jem.
isto ko i klime...da se vidi da se ima...

ima to i naša perilica i sušilica al ne koristi ničemu, nit sam to probao upogonit
__________________
...and fly...
quazar912 je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 17:56   #655
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Nemoj tako, klima je odlična stvar s wi fi. Vozim se prema Zg, sred Ljeta i upalim kad udjem u stan da je rashlađen.

I svakodnevno kad se dolazi s posla a vani je 40 na asfaltu. Nije Wi-Fi na uređajima za pokazivanje. Jer nigdje ne iskače da se "hvališ". To imaš pa koristiš ili ne koristiš. Ili nemaš pa niti ne možeš koristiti. 😄
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 18:14   #656
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Apsolutno se slazem wifi na klimi je ko klima u autu, jednostavno must have. Kad mi gosti dolaze u apartmanin pritiskom tipke ukljucim klimu da im bude udobno u prostoru kad dodju, bez da vozim 15km vamo tamo

Ili kad idem na put, pa se vracam kuci, ili zaboravim izgasit prije puta...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 20:25   #657
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Potvrdjujem, WiFI kontrola klime je top preko ljeta. Meni je sve automatizirano da se same pale i gase da uvijek odrzavaju razumnu temperaturu kad je vani 40stupnjeva

Sent from my 22081212UG using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 14:20   #658
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Što preporučujete neki srednji ili srednji niži rang, a da nije smeće? Treba biti plića do max 55cm dubina (širina standardna) i kombinirana perilica sušilica. Ne treba imati wifi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 14:33   #659
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Što preporučujete neki srednji ili srednji niži rang, a da nije smeće? Treba biti plića do max 55cm dubina (širina standardna) i kombinirana perilica sušilica. Ne treba imati wifi.
ja sam uzadnje čuo samo tople riječi za Haier modele, 7 god garancije, nekoliko prijatelja su uzeli Haier perilice i prezadovoljni
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2024., 20:25   #660
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ja sam uzadnje čuo samo tople riječi za Haier modele, 7 god garancije, nekoliko prijatelja su uzeli Haier perilice i prezadovoljni
Ta je baš plitka
Nedavno sam kupovao perilicu pa sam birao između Haiera i LG-a. Kupio sam LG jer sa istom dubinom (55cm) ima 3-4cm dublji bubanj.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na