Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2009., 10:24   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
C programiranje... sta da se pocne?

Dakle, imam zelju i volju ucit C... dobio otkaz u firmi pa trenutno imam i vremena

e sad, sta da ce pocne? C, C++ ili odma C#? ne znam nis programirat, znam nesto malo u VB-u brljat, al bas malo i to je u principu to...

htio bi naucit na pocetku osnove izrade win aplikacija, povezivanje tih aplikacija s bazama, osnovne stvari tipa ispisa, saveanja i slicno...

pretpostavljam da bi bilo naj naj bolje krenut od pocetka sa C-om, al eto ako nije bas skroz potrebno, krenuo bi makar od instance dalje... eto vi recite... od literature trenutno imam demistificirani c++ na hrvatskom i more literature na engleskom u PDF-ovima, al sve sto nema da se nabavit...

hvala
perich je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 00:05   #2
mithrandir_1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 24
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Dakle, imam zelju i volju ucit C... dobio otkaz u firmi pa trenutno imam i vremena

e sad, sta da ce pocne? C, C++ ili odma C#? ne znam nis programirat, znam nesto malo u VB-u brljat, al bas malo i to je u principu to...

htio bi naucit na pocetku osnove izrade win aplikacija, povezivanje tih aplikacija s bazama, osnovne stvari tipa ispisa, saveanja i slicno...

pretpostavljam da bi bilo naj naj bolje krenut od pocetka sa C-om, al eto ako nije bas skroz potrebno, krenuo bi makar od instance dalje... eto vi recite... od literature trenutno imam demistificirani c++ na hrvatskom i more literature na engleskom u PDF-ovima, al sve sto nema da se nabavit...

hvala


Probaj nabavit knjigu Pavlešić, Abrus "Microsoft .NET simfonija programiranja", super je za ljude koji počinju od 0. Prva 2 poglavlja ti se bave osnovama programiranja, imaš primjere u C#-u i VB-u, a kasnija poglavlja ti na primjerima pokazuju rad sa win aplikacijama, web app, bazama podataka itd. Super je za počet a onda kasnije malo surfaj po web-u pa ćeš nać još literature/tutoriala/blogova pomoću kojih ćeš moći naučit raditi neke kompleksnije stvari
mithrandir_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2009., 08:02   #3
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor mithrandir_1 Pregled postova
Probaj nabavit knjigu Pavlešić, Abrus "Microsoft .NET simfonija programiranja", super je za ljude koji počinju od 0. Prva 2 poglavlja ti se bave osnovama programiranja, imaš primjere u C#-u i VB-u, a kasnija poglavlja ti na primjerima pokazuju rad sa win aplikacijama, web app, bazama podataka itd. Super je za počet a onda kasnije malo surfaj po web-u pa ćeš nać još literature/tutoriala/blogova pomoću kojih ćeš moći naučit raditi neke kompleksnije stvari
znaci po tebi se mogu izbjec i C i C++ a da se opet u konacnici nakon nekog vremena rada i truda bude ok programer?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 08:24   #4
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Već godinama nisam u programerskim vodama ali mislim da c/c++ možeš u potpunosti zaobići (naravno ovisno što se traži kao program).

Ući C# ili VB, tj. što se god vrti oko net frameworka.
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 08:38   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
znaci po tebi se mogu izbjec i C i C++ a da se opet u konacnici nakon nekog vremena rada i truda bude ok programer?
"Programer" po opsegu definicije ima isti domet kao i "lijecnik". Uz zanemarivanje zealotizma i preslikanoj analogiji na programera, ne mozes reci da je kardiolog bolji/losiji lijecnik od neurologa samo temeljem svoje specijalizacije.

Drugim rjecima, pogledaj sto koji jezik moze i cemu sluzi, pa se onda odluci za njegovo ucenje i primjenu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 09:13   #6
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Svejedno je sa čime počneš. Kreni odma na C# i gotovo. Nije kompliciran, možeš programirat stand alone aplikacije a isto tako i web aplikacije sa neznatnim razlikama u sintaksi.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2009., 22:17   #7
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Prvo Java, ofkors, a poslije cemo lako dalje.
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2009., 06:41   #8
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Ja smatram da bi netko tko tek kreće i nije se bavio nikakvim programiranjem do sada, ipak trebao prvo krenuti sa C-om. U njemu se naučiš osnovama samog programiranja, ali i načina na koji program uopće radi (rad sa podacima u memoriji, raznim ulazima i izlazima i sl.). Nakon C-a, ovisno o osobi, možeš ići onda na Javu ili C# (VB ipak ne bih preporučio nikome) ili, u najtežoj ali i najmoćnijoj varijanti, C++.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 23:33   #9
ZHawk
Registered User
 
ZHawk's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Shotif17 Pregled postova
Ja smatram da bi netko tko tek kreće i nije se bavio nikakvim programiranjem do sada, ipak trebao prvo krenuti sa C-om. U njemu se naučiš osnovama samog programiranja, ali i načina na koji program uopće radi (rad sa podacima u memoriji, raznim ulazima i izlazima i sl.). Nakon C-a, ovisno o osobi, možeš ići onda na Javu ili C# (VB ipak ne bih preporučio nikome) ili, u najtežoj ali i najmoćnijoj varijanti, C++.
Slažem se s kolegom. Prvo C da se shvate osnove programiranja pa će i migracija na neki jezik višeg stupnja biti lakša, čak i većina jezika po mom mišljenju ima sintaksu sličnu Cu.
ZHawk je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 01:22   #10
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Čovjeka zanima izrada nekakvih win aplikacija, spajanje na bazu, formice i slično...

Udri odmah na C# lijepo, ne treba ti ništa teže. Razvojni alat je dobar, sve je više manje slikovnica, a dokumentacije krdo.

Ako išta vrijedi, sve ove spomenute jezike znam vrlo dobro i u svima sam radio, a od svih ovih savjeta jedio bih bubbi vjerovao (osim sebi ).
borgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2009., 22:25   #11
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Pozdrav

malo dižem temu, ali bolje to nego da novu otvaram ili ne?

uglavnom

instalirao sam Visual c++ i bilo koji program napišem (ispravan je program 100%), Visual c++ javlja grešku, e sad, čuo sam da nakon instalacije treba još nešto podesiti kako bi Visual c++ radio.

Jel zna netko u čemu je problem?

btw. I kad kreiram "normalni" project i kad kreiram "empty" project (i dodam c++ file), javlja se greška
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 22:45   #12
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
...greška
Pa daj napiši koju grešku javlja


Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Čovjeka zanima izrada nekakvih win aplikacija, spajanje na bazu, formice i slično...

Udri odmah na C# lijepo, ne treba ti ništa teže. Razvojni alat je dobar, sve je više manje slikovnica, a dokumentacije krdo.

Ako išta vrijedi, sve ove spomenute jezike znam vrlo dobro i u svima sam radio, a od svih ovih savjeta jedio bih bubbi vjerovao (osim sebi ).
Po meni je to kao da kardiolog preskoči kolegij Osnove anatomije...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Shotif17. 26.11.2009. u 23:08.
Shotif17 je offline