Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2004., 00:08   #1
bearver
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Freeze

Problem...
Nakon jedno 20-ak minuta korištenja neke aplikacije kaj malo jače troši resurse (neka igrica, rippanje CD-a, SETI...) komp mi se jednostavno smrzne i moram ga resetirati.
Konfiguracija:
Gigabyte GA-7VT600 1394
AMD Athlon XP 2400+
Manli G-Force 4 MX 440 64 MB
256 MB Kingmax 400 MHz
Maxtor 40 GB UDMA 133 & WD 20 GB UDMA 100

Kupio sam komp prije jedno dva mjeseca (ovaj manji disk je stari). Ispočetka mi je javljao grešku na tom starom disku, ali ponekad i na secundary controleru (na kojem je taj disk, skupa sa CD-om). Onda mi se par puta smrznuo kad bi igrao neku igru sa tog diska. Malo sam ga isključio i radio bez tog diska i sve je bilo OK.
Neki dan sam uzeo novi cooler za CPU (CoolerMaster Aero 7+). Od onda mi se stalno smrzava čim proc malo duže ozbiljnije radi. Probao sam ga maknuti i ponovno staviti (ako sam nekaj zajebao) ali ništa, opet isto. Temperatura je OK, ne penje se iznad 40 stupnjeva na kojih 20-30 minuta full opterećenja (duže neće raditi :mad: ) , barem tako očitava. Neznam u čem je stvar, a rado bi izbjegao odlazak u servis ako je ikako moguće. Unaprijed hvala za nekakav savjet
__________________
bearver
bearver je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2004., 00:43   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Šta je to VIA Chipset ? Ako je onda si možda stavio VIA 4in1 4.50 ili 4.51 i uvalio se u sr... . Probaj AGP srezat na 32 (znam da blesavo zvuči) ili čekaj nove drivere od VIA ili ako ZNAŠ KAJ RADIŠ. Ubi sve od VIA a disku i pravovremeno iz zamjeni sa 4.43 ili 4.35 (tako ljudi kažu da su ti najstabilniji :confused: ). Zatim si provjeri memoriju i malo udavi proc sa Prime95 ili nekom drugom spravicom za mučenje ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2004., 08:57   #3
bearver
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Da, VIA je. Stavio sam samo ono kaj sam dobio s pločom. Ajde budi još dobar i prosvijetli me di da pogledam kaj imam točno i kak da to zamijenim s nečim drugim. Da, AGP mi neda mijenjat u BIOS-u, probavao sam, uopće nemogu doći do toga. Zatamnjen je i mijenja se samo na više ako podižem FSB. Jedino da spustim FSB. Da, OS je Windows 2000 Professional final edition
Da, našao sam viaide.sys, to je valjda jedan od njihovih drivera i taj bi me mogao zajebavati, a verzija je 5.0.2195.120.
Jel bi trebao samo to mijenja ti ili i ostale njihove drivere (za USB, AGP...)?
THNX
__________________
bearver
bearver je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2004., 09:28   #4
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Koje napajanje imaš?
Ako je neko žnj, pokušaj isključiti jedan disk (koji ti manje treba) i raditi bez njega da vidiš...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2004., 10:39   #5
bearver
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Imam Codegen kućište s njihovim 420 W napajanjem, a unutra imam samo ta dva diska, CD, grafičku... i par ventova. Pa kaj bi ventilatori toliko struje trošili? Probat ću
Da, pokrenuo sam mu Prime95 i smrznuo se za dve minute.
__________________
bearver
bearver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na