Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2017., 12:59   #91
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
@vacs, mudro zboriš! Samo toliko od mene

Dritto, odbijena je samo ova nepromišljena ekipa koja je mislila da će za 3 mjeseca bit bogataši

Slow and steady wins the race

Ja sam osobno uletio relativno kasno, ali više ovako iz zabave, znatiželje i hobbyija. Pa ako se nešto i zaradi - super. Jednu grafu sam imao (koja je skupljala prašinu) i uzeo sam samo još jednu GTX 1070 i 2X GTX 1060 3Gb. Nikakva dodatna ulaganja nisam imao u ostatak komponenti, a ove dvije GTX 1060 su mi u firmi, tako da trošak struje imam samo za ove dvije GTX 1070...

Kažem, uletio sam dosta konzervativno, i naravno da gledam dugoročno (ona cash-out in May strategija), ali mi je opet zanimljivo i napeto pratiti i ove dnevne oscilacije ETH-a
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:12   #92
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam isto usao s jednom Rxisicom i pokusao kupiti jos njih ali kada je ETH bujao nije ih bilo niti za ove apsurdne cijene. A sada ih se ne ispalti uzet po ovoj abnormalnoj cijeni, barem ne tamo do sredine 8 mjeseca onda cu ubost neki rig stos e prodaje tu u blizini mene ili anrucit RXisice mozda i ovi u shopovima dobe po normalnoj cijeni pa kupim...

No sto majnas sad trenutno ako se smije znati?

Ja sam na ETH 22MHS i Pascal 45MHS. Ovaj Pascal sam cisto randomno nasao jer sam tu an forumu procitao da je dobro majnati onos to nitko ne majna, a koliko sam vidio ovo nitko ne spominje bas na forumu.

Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
onaj tko ima rigove koji trose po par tisuca dolara struje taj nije jucer krenuo i ima neku zalihu novaca otkud ce pokriti struju tako da se za njih ne brinem, a sto se tice novih rudara, svima sam govorio da krenu sa jednom grafom ako vec imaju komp ili sa max 4 grafe ako idu ulagati da vide oce im se to sviditi i oce uopce skuziti kako ti ide, neki nisu nikad krenuli, neki su odustali radi cijene, neki su ulozili 1000kn u crypto i sad trejdaju samo
Da, prepoznao sam se kod ovih sa jednom grafom i trejdanjem. A malo mi je falilo da sam ubo rig po onim paprenim cjenama, vec sam razgovarao i pokusao sniziti cijenu za nekoliko tisuca, dobro da nisu snizili jer bi sad vjerojatno imao rig koji se nebi isplatio. Zamalo sam uletio u ovo bas onda kada je sv pocelo strmoglaviti se...

Ali takodjer vjerujem i znam da je majning dobra stvar i da ce kad se ovo sad isfilktrira kako god s 1.8 opet sve krenuti na bolje. Zato cu i u tom periodu kupiti rig, pa makar bilo riskantno. Nedano mi je ejdan prijatelj rekao, Kad bogati prodaju siromasni kupuju, a kad siromasni kupuju bogati prodaju. Pa tako cu ja cekat kad nitko nece kupovat rigove, pa cu ga ja kupiti. Isto tako nisam kupio kad su ga svi kupovali (nazalost ne svojom pameci nego cistom srecom, hvala sreci).
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 14.07.2017. u 13:18.
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2017., 13:16   #93
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Dual Claymore Miner ETH + Sia.

ETH ide 106-107 MH/s, Sia oko 1050 MH/s...

Čini se ok...

A ne znam, kopka i mene, vidim da trenutno ima i profitabilnijih stvari, ali opet, treba odredit svoju strategiju - i lagano
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:20   #94
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova

A ne znam, kopka i mene, vidim da trenutno ima i profitabilnijih stvari, ali opet, treba odredit svoju strategiju - i lagano
Što je trenutno profitabilnije?

Pitam iz razloga što mi je na what to mine izbacilo da je recimo Zcash profitabilniji, ali kada bi stavili brojke na papir, tj kalkulator, ne bi baš tako ispalo.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:31   #95
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Jup, zadnje što sam gledao, ako pričamo opet trenutno za ekipu koja se odmah cashout-a, ZEC i ETC...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:33   #96
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Što je trenutno profitabilnije?

Pitam iz razloga što mi je na what to mine izbacilo da je recimo Zcash profitabilniji, ali kada bi stavili brojke na papir, tj kalkulator, ne bi baš tako ispalo.
Na whattomine stavi na pocetku svoj mh/s i onda calculate da ti pokaze profitabilnost. Mislim da su eth etc i musicoin najbolji danas
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 13:35   #97
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ja sam majnao eth+pasc dok je pasc bio skakao dnevno izmedu 0.8 i 1$, kasnije se prebacio na eth+sia i to jos uvijek majnam, sa eth obicno kupujem druge valute a sia cuvam jer mislim da bi za godinu dana mogao vrijediti barem 0.5$ i zato sto za razliku od pasc mogu vecu kolicinu sie izmajnat
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:15   #98
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Ok, onda sam ja lud ili što


Uzet ću za primjer rig koji ja imam sa non hynix karticama jer su stabilni, koji majna :

ETH = 110 MHS
ZEC = 1500 Sol


http://www.mycryptobuddy.com/Ethereu...0.15&power=500

http://www.mycryptobuddy.com/ZCashMi...0.15&power=500

Kako onda what to mine pokazuje da je isplativije majnat zcash
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:43   #99
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
pusti what to mine, fula u 10% i vrag zna kad azurira diff i tecaj

meni pise da rudarim 1.75 eth mjesecno a na poolu 1.56
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 15:06   #100
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
pusti what to mine, fula u 10% i vrag zna kad azurira diff i tecaj

meni pise da rudarim 1.75 eth mjesecno a na poolu 1.56
Dobro je,već sam se zabrinuo da sam lud
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2017., 16:03   #101
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
jel ima tko da je samo kupio eth(ili neki drugi crypto) za određene novce kao dugoročnu investiciju?bez rudarenja?

to mi je ideja...ulozit u neku valutu i "zaboravit" na to duže razdoblje...smatram da je blockchain buducnost
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 16:06   #102
Bezimeni777
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 129
meni niti jedan taj online kalkulator nije napravio tocan izracun, znam da su tu mnogi fee-evi ali i dalje fula dosta....
Bezimeni777 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 16:35   #103
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Oni racunaju odprilike, ima tu jos skrivenih feeva koji ovak na rpvu ne izgledaju veliki, a pitanje je kako ETH koji se rudari pretvoriti u Kune.

A procedura ide ovako nekako:
ETH u BTC - Moze na mjenjacnici
BTC u Kune - E sad tu moras ili nekog nac s kojim ces se sresti u 4 oka i to rijesiti ili platiti ogroman fee na jednom od bankomata. A mozes se i kockati pa pretvoriti na banki u Eure i onda povuc na bankovni racun, no kako su ovi nasi lihvari poceli hvatat bakice po placu onda vjerujem da ce i ovdje imat nesto za reci...

E sad koliko je taj fee, to ovisi o mnogo faktora. Zato je najbolje od oka to sve pogledat. Pa ako se na oko isplati onda super...

@microsoft66
Neznam bas dali je najprofitabilnije sad kupit ETH i drzat, da ici ce on na 1000$ kazu abrem tako, ali to ti je sa 200 na 1000. odnosno povecanje x5. zar nije bolje onda uzet neki ovaj od 1$ koji ce ici na 100$, to ti je povecanje od x 100.

Tocnije: Za 1000$ kupis 5 ETH ili 1000 te neke valute koja vrijedi 1$. Kad ETH dodje na 1000$ imas 5 000$, zaradio si 4000$ profita, super. A ako kupis 1000 te neke valute po 1$ i ona izraste u 100$, dali znas onda koliko si zaradio?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 16:56   #104
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
jel ima tko da je samo kupio eth(ili neki drugi crypto) za određene novce kao dugoročnu investiciju?bez rudarenja?

to mi je ideja...ulozit u neku valutu i "zaboravit" na to duže razdoblje...smatram da je blockchain buducnost
Valute lete gore dolje po 30-40 % u razmaku od par dana.

Kada bih ulagao dugoročno, uložio bi u BTC.

S time da nemoj ovo shvatiti kao savjet za ulaganje, ima puno boljih trgovaca od mene na forumu
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 17:00   #105
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
@microsoft66
Neznam bas dali je najprofitabilnije sad kupit ETH i drzat, da ici ce on na 1000$ kazu abrem tako, ali to ti je sa 200 na 1000. odnosno povecanje x5. zar nije bolje onda uzet neki ovaj od 1$ koji ce ici na 100$, to ti je povecanje od x 100.

Tocnije: Za 1000$ kupis 5 ETH ili 1000 te neke valute koja vrijedi 1$. Kad ETH dodje na 1000$ imas 5 000$, zaradio si 4000$ profita, super. A ako kupis 1000 te neke valute po 1$ i ona izraste u 100$, dali znas onda koliko si zaradio?
Da, ali ne stoji ti baš logika, ima još podosta parametara.
ETH je već relativno etabliran, iza njega stoje Vitalik i dosta developera, ima hrpu featursa (smart contract, etc..) i još je baziran na javi.

A većina ovih manjih altcoinova je pump'n'dump, puno je teže pronaći neki THE coin...

Sve je međuovisnost nagrade i rizika
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 21:45   #106
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova

Tocnije: Za 1000$ kupis 5 ETH ili 1000 te neke valute koja vrijedi 1$. Kad ETH dodje na 1000$ imas 5 000$, zaradio si 4000$ profita, super. A ako kupis 1000 te neke valute po 1$ i ona izraste u 100$, dali znas onda koliko si zaradio?
A ako padne na nulu, da li vraćaju novce?

http://bitcoinist.com/cryptocurrency-failures-all-time/


Edit: baš gledam, ako se situacija sa bitcoinima ne izgladi do 01.08., mogao bi BTC opet na $400

http://www.coindesk.com/segwit2x-boy...gust-deadline/

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 14.07.2017. u 23:39.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 20:19   #107
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
@Segregator
neki ljudi nisu svjesni sto ce se dogoditi, mozda neki srednji scenarij, ali da postoje scenariji gdje BTC moze otic doslovno kvragu tako da se podjeli na 4 valute i onda nitko ziv nece znat u koju, a vrlo je moguce da vasi 2000$ vrijedni BTCi preko noci postanu 0$ vcrijedni ako doete u krivu.

Pa sve da taj segwit funkcionira bozanstveno pa BTC ode kao raketa na Houstonu na 10 000$

No evo jedan za majnere. idealna je prilika sad kupiti mining rig. Mozda ne jos kod nas na njusklu jer su cjene jos kao da je sve super, ali na Ebayu ima preko 200 rigova vec. A zima tek dolazi.
http://www.coindesk.com/gpu-miners-h...rice-declines/

Gledam malo i na Ebay ima tamo isto masnih cijena tak da vjerojatno jos situacija nije toliko crna. Ali vidim da se pojavio neki novi mining rig s ovim novim grafickama za mining, neka tvrtka iz Cheskoslovakce to prodaje pa me zanima sto mislite o tome. Nesmijem stavljati linkove, ali ako je netko to vidio ili kupio sto mislite? Kaze 200MHS na Etherium na 8 x GPU tih Asusovih GPU Mining Card P106-100
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 17.07.2017. u 20:28.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 21:16   #108
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
pa ono 8x 25MH/s daje tih 200MH/s, toliko daju i obicne gtx1060 6gb sa novim optimiziranim majnerom
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 21:19   #109
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
@Segregator
neki ljudi nisu svjesni sto ce se dogoditi, mozda neki srednji scenarij, ali da postoje scenariji gdje BTC moze otic doslovno kvragu tako da se podjeli na 4 valute i onda nitko ziv nece znat u koju, a vrlo je moguce da vasi 2000$ vrijedni BTCi preko noci postanu 0$ vcrijedni ako doete u krivu.
A zamisli da se 2000$ pretvori u 8000$
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 23:13   #110
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
A zamisli da eth malo zivne pa imam cime platiti struju
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 09:51   #111
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Zanimljivo divljanje cijena, bit će zanimljivo pratiti grafove kako se 01.08. bude približavao...a tek nakon toga?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 12:51   #112
antimon
Premium
Moj komp
 
antimon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: U naslonjacu
Postovi: 104
Za one koji nemaju hardware wallet, bacite oko na sljedeci post, možda vam bude od koristi (tail os):

https://steemit.com/bitcoin/@tomshwo...rity-and-trust

Na trećem dijelu vodiča imate kako složiti. Naletio sam na problem kad treba otvoriti index.html u tor browseru (mozilla), neda otvoriti local file. Kopa sam po net-u, ali nisam uspio nista pametno naci. Pa ako netko se upusti u slaganje i uspije proci taj dio, molio bi da napiše tu. Ono šta sam probao da riješim problem je isključiti addone, chmod na fajlove, međutim nije do toga.

Edit: Rješenje imate u komentarima na part3. Dodati mew wallet u folder od tor-a unutar persistant foldera.

Zadnje izmijenjeno od: antimon. 18.07.2017. u 15:35. Razlog: Riješen problem
antimon je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 13:59   #113
DigitalVHS
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: BL
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
@vacs, mudro zboriš! Samo toliko od mene

Dritto, odbijena je samo ova nepromišljena ekipa koja je mislila da će za 3 mjeseca bit bogataši

Slow and steady wins the race

Ja sam osobno uletio relativno kasno, ali više ovako iz zabave, znatiželje i hobbyija. Pa ako se nešto i zaradi - super. Jednu grafu sam imao (koja je skupljala prašinu) i uzeo sam samo još jednu GTX 1070 i 2X GTX 1060 3Gb. Nikakva dodatna ulaganja nisam imao u ostatak komponenti, a ove dvije GTX 1060 su mi u firmi, tako da trošak struje imam samo za ove dvije GTX 1070...

Kažem, uletio sam dosta konzervativno, i naravno da gledam dugoročno (ona cash-out in May strategija), ali mi je opet zanimljivo i napeto pratiti i ove dnevne oscilacije ETH-a
Bas to, takav sam i ja,pre dva meseca imao sam jednu Gtx1060 6 gb, i tako ja kazem njoj da rudari i ona za 24h izrudari neka 4 dolara , i krenem ja razmisljati....10x4 je 40 usd ,sad imam 6 xRX580 4x RX 480 1x Gtx1060 i 1x GTX1080ti ...U ovome je bitno da ne ulazete vise nego sto ste spremni izgubiti , isto kao kad sednete za poker sto i ako uzmete sav novac koji imate tj. ustedjevinu vi cete biti u problemu,necete igrati dobro jer cete stalno biti u bojazni i razmisljati " a sta ako izgubim ovo " tako je i sa crypto valutama...ja sa nisma cak ni sad zabrinuo kad je pao btc na 1800 usd..cak sta vise , video sam to kao dobru priliku za zaradu i kupovinu btc (samo nisam imao novca ) u trgovanju je velika zarada ali ko zna...ja sam ocajan trgovac kupio za 500 eura eth kad je bio 230 eura....a on pao na 120 ,ali nema veze ja cu cekati dok se popne 300 pa ga prodati.....preblem je kad ljudi udju sa vise novca nego sto mogu priustiti pa panicno prodaju kad vrednosti valuta drasticno padaju i tako gube novac a neko drugi zaradjuje na njima.
DigitalVHS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 15:03   #114
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 15:56   #115
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Lol. To je to.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 00:44   #116
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
kome ces prodati kad nitko ne kupuje.

Nego, jeste vidjeli da je sad isplativije kopati ETC?
Jel se tko prebacio? Mislim razlika je mala... ili?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 08:11   #117
smallfox
Registered User
 
smallfox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
ETH je već relativno etabliran, iza njega stoje Vitalik i dosta developera, ima hrpu featursa (smart contract, etc..) i još je baziran na javi.
ETH baziran na javi?
smallfox je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 09:24   #118
antimon
Premium
Moj komp
 
antimon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: U naslonjacu
Postovi: 104
Je'l ima tko koju skurenu gigabyte 1060 wf2 3 gb, a da su živi na njoj ventilatori?
antimon je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 22:47   #119
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 00:53   #120
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
ja bi navalio, ali kad jos nisam isprobao druge minere, a sad sam jos zaglavio i na tom smOSu pa ovakve prilike ce biti propustene, osim ako ovaj dev to brzo ne sklepa na smOS a cisto sumnjam da mu se dade.

EDIT:
neki lik mi dao neki strap na forumu, e sad neznam sto da radim s njim. Jel ga ubacim u 1750 1900 i 2000?

Ili kako da modam?

Samo sam mu rekao da imam rx 470 i rx 570 i ako ima secret strap, reko da ima i dao mi neki strap, a onda otisao. jos je neke strapove podjelio... Ali nista u detalje kamo da ih stavimo...

jel to vrijedi sto ili je to ono dao nesto, a u biti nista...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 28.07.2017. u 02:16.
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na