Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2012., 14:16   #1
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Payment gateway - iskustva?

Trenutno sam u fazi izrade web shopa, i ne znam koji servis za plaćanje da implementiram.

U uži izbor sam uzeo Webteh,WSpay i Pencepay(Ouroboros)

Proučio sam tarife i pakete koji se nude, ali jako malo informacija sam našao o iskustvima ljudi koji ih koriste, i kako to izgleda u praksi, problemi sa serverima, koliko dugo se čeka novac i sl.

Nadam se da ovdje ima upućenijih u to
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"

Zadnje izmijenjeno od: subtex. 18.12.2012. u 14:42.
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 15:35   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Imam iskustva sa WebTehom, sa developerske strane. Ide onako, zbrda zdola u natuknicama:

- vrlo dobra dobra dokumentacija - par grešaka i bugova, ali sve u svemu relativno brzo reagiraju na bugove (za razliku od ZABA supporta kojem je trebalo 5 mjeseci da isprave trivijalan bug)
- nemaju sve testne kartice - testiras sa VISA i MasterCard karticama, Diners/AMEX nista (nije dealbreaker, al' nekad je potrebno, kao npr. sad kad AMEX ima 10% popusta)
- problema sa serverima u nacelu nema (minimalno ima, jel), mislim da se sad cijela firma nekud seli pa povremeno dodje do nefunkcioniranja PG-a
- preporucam direktnu implementaciju, mozda je nesto kompliciranija za izvest, ali puno vise je user friendly od redirectanja na njihov payment sustav pa redirectanja nazad
- support relativno brzo odgovara, pogotovo ako ih gnjavis telefonom
- admin interface za vlasnika webshopa je solidan, prilicno jasno odradjen, tu i tamo neke bespotrebne stvari ali vecinom shvatis sve unutar par dana koristenja
- refunding i parcijalni refunding funkcionira as expected
- nemam pojma za kolko lova 'sjeda'
- njihovom PG-u je potrebno 2-5 sekundi za procesiranje placanja - to je neki prosjek po mom iskustvu, znaci relativno brzo. Zna bit koji request od 10ak, al' rijetko.
- kod direktne implementacije je relativno jednostavno mapirati error kodove na human readable tekst - to kupci u nacelu vole vise od 'greška 1020'.

Uglavnom, iskustva imam sa WebTeh i ZABA payment gatewayom, da moram birati, WebTeh bi izabrao zbog fleksibilnosti. ZABA form koji dobijes u iframeu putem stunnel konekcije ne radi bez javascripta npr., sto zna biti velik problem.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2012., 22:13   #3
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Thx

Jedan dio mi nije jasan, ovo sa direktnom implementacijom, koja je onda razlika webteha i npr. zabe ili mycheckouta od pbza, samo u boljem supportu i admin interfaceu? Jer mi je nekako logičnije ako ide direktno, da se odmah povežem s bankom, bez posredničkih servisa, mislim jeftinije u konačnici.
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 09:18   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor subtex Pregled postova
Thx

Jedan dio mi nije jasan, ovo sa direktnom implementacijom, koja je onda razlika webteha i npr. zabe ili mycheckouta od pbza, samo u boljem supportu i admin interfaceu? Jer mi je nekako logičnije ako ide direktno, da se odmah povežem s bankom, bez posredničkih servisa, mislim jeftinije u konačnici.
Mislim da si krivo shvatio... sve transakcije radis preko payment gatewaya, samo je nacin implementacije razlicit.

Direktna znaci da kupac s tvoje stranice vidi tvoj form za upis broja kartice, imena prezimena, security broj itd., zatim se to salje kao request na PaymentGateway koji vraca response dal' je uspjesno placeno ili ne. Sav error processing i success page hendlas ti na svojoj strani.

Kod 'indirektnog' - kupac se nakon kosarice redirecta na npr. Webtehovu stranicu gdje sve placa, i kad mu placanje prodje uredno, vrate ga na tvoj success page. Error handling placanja radi Webteh (lakse tebi, ali puno manje user friendly jer oni samo bacaju kodove gresaka koji nisu bas kupac-friendly i nisu razumljivi).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 21:52   #5
obrad
Registered User
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Bar
Postovi: 1
Znam da je tema davno otvorena. Pokusavam da implementiram ovaj servis ali ne snalazim se bas najbolje sa dokumentacijom.Ukoliko ste u mogucnosti da mi ukratko,povrsno opisete postupak.
obrad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na