Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2008., 20:34   #61
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zagreb hondlova ti je zastupnik za ibanez ak se ne varam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 21:01   #62
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor jajec Pregled postova
Ma znam,sad sam i tam pital,al isplati se ćuti svaki reply!
A nije loše prije postanja koristiti i tražilicu...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 21:55   #63
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor jajec Pregled postova
Nisam totalni početnik,sviral sam akustaru.I htel bi svirat električnu,jer mi ova više nije zanimljiva.Sviral bi metal mjuzu.Oču novu gitaru i već sam našel Ibanez GSA60,samo neznam dal ima koji dobar dućan u Hrvatskoj uopće?Ima u Zagrebu koji dućan?
I koje pojačalo bi onda pasalo k tome,neko od 30watt bi bilo dovoljno valjda...
Može i neka druga gitara,preporuka za kojih 1800 najviše 2000kn?
Pojačalo za 1500 najviše.budem šparal pa bum kupil tak odvojeno,jer je bolje.
Taj Ibanez bi bio u redu, budući da ima fixni bridge nećeš imati problema s raštimavanjem i sl. peripetija oko naštimavanja (inače izbjegavat gitare s licensed floydom u rangu do cca 3500 kn.), Ibanez ima inače solidnu kvalitetu izrade i kod jeftinijih modela.
Alternative su ti Squier stratocaster standard serija (ili deluxe serija), Yamaha Pacifica, Washburn x12.
Najbolje bi bilo da isprobaš osobno tih par modela i vidiš koji ti najbolje leži, na zvuk ne obraćaj pozornost (razlozi: budući da si početnik nećeš moći ni razlikovati "dobar" zvuk od lošijeg, na gitarama tog ranga nema dobrih magneta, na zvuk utječu i pojačalo/postavke pojačala i kabeli, za tu lovu ne možeš birati zvučne karakteristike instrumenta, magnet je najlakše promjeniti... itd). Stoga, gledaj jedino da ti gitara dobro leži/da se dobro osjećaš dok sviraš (iako i tu ima iznimki ,jer instrumenti u trgovini najčešće nemaju dobar setup-nisu dobro podešeni, to si napraviš sam kasnije... da ne idem u detalje) i da ti se sviđa.
Zašto 30W pojačalo (pretpostavljam da nemaš band)? uzmi si 15W npr. Marshall valvestate, Peavey rage i slično (to će ti biti sasvim dovoljno za sobu, nemoj da te zavara mala brojka)... bude ih po oglasima za cca 500 kn, a ostatak love možeš uložiti u gitaru, ili kabel, remen itd. Kasnije, ako budeš imao band i probe, onda si uzmeš jače pojačalo.
Za pregled trgovina koristi google.

technix je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 22:14   #64
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor technix Pregled postova
Taj Ibanez bi bio u redu, budući da ima fixni bridge nećeš imati problema s raštimavanjem i sl. peripetija oko naštimavanja (inače izbjegavat gitare s licensed floydom u rangu do cca 3500 kn.),
On je spomenuo GSA60 , a čini se da taj model ima nekakav "tremolo".

Ja se uskoro planiram opskrbiti sa RG321 ...pa javim kako mi se čini
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 22:29   #65
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
On je spomenuo GSA60 , a čini se da taj model ima nekakav "tremolo".
Nu! Sjećanje me izdalo. Jes, upravo sam provjerio, doista ima tremolo... samo što se kod gitara u tom rangu ručica skine i ne upotrebljava se, pa ti dođe na isto kao i fixni
u svakom slučaju, bolje i to nego licensed floyd.
technix je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 22:47   #66
jajec
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 183
Ok,znači 10-15 wata pojačalo mi je dovoljno za sobu,jer nemam bend...
Ti Ibanezi mi svi izgledaju super,pogotovo ovaj kojeg je kolega spomenul RG321,samo to mi je malo previše 2442 Kn. Ma netreba meni nekaj ono kvalitetno,mislim da bi prvo trebal neki slabiji model kupit da se naučim svirati na električnoj i onda za godinu dana kupim pravu stvar.Tak da bi mi bil dobar i jedan paket za početak koji bi valjda izdržal godinu dana.Neznam još kaj budem napravil,to mislim kupit za mjesec ili dva,a do onda bum tražil,isprobaval i šparal da kupim nekaj bolje od paketa...ako se bude kaj dalo!
jajec je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 08:37   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
imao sam ja taj gsa60 i suprotno mišljenju kolege jako se često raštimava, što početniku bez štimera može stvoriti dosta problema.

međutim zvuk uspoređujući sa par entry modela mi je puno puno bolji bio na ibanezu.


edit: grx70 sam imao.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 05.05.2008. u 09:40.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 12:37   #68
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
imao sam ja taj gsa60 i suprotno mišljenju kolege jako se često raštimava...
hm.. da se razumijemo, bilo bi stvarno preoptimistično očekivati od instrumenta od cca 2000 kn i slično da se ne raštimava. I najbolji tuneri se raštimavaju.
Koristio sam grover, fender, gotoh, wilkinson..itd. tunere, ali nijedan ti neće držati štim vječno, razlika je u tome što će kvalitetni tuneri držati štim puno duže nego jeftini.

Zadnje izmijenjeno od: technix. 14.04.2009. u 23:18.
technix je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:23   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
slažem se s tobom... ako si zakačen na death i trošiš trzalicu dnevno, onda su i veće šanse da će ti se skuplja gitara raštimati, dok to recimo nije bio slučaj na rg prestige xyz modelu kaj sam koristio prilikom normalnog sviranja.

ovo se raštimava opako sa bilo kakvom vrstom glazbe, sumnjam da sam ja potrefio neki defektni primjerak... zvuči oke i definitivno ćeš uz nju naučit štimat po sluhu

sad imam talmana spominjanog na prethodnim stranicama i sve 5, svaka prijestupne moram posegnut na mašinice.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 05.05.2008. u 15:59.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:40   #70
jajec
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 183
Neznam stvarno kaj da napravim sad...Kao početniku mi sve te gitare izgledaju super.Bum šparal za novu Ibanez ili Jackson i naravno pojačalo.
Ima dućan blizu mene,tip veli da bi mi mogel naručiti gitaru skoro bilo koju,da dođe za 2-3 dana.Tam odma isprobam,ima i pojačala i to je to.
jajec je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 16:03   #71
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma gle mislim ovo raštimavanje može jedino ići na živce, ali sad da će ti propast gaža zbog toga... inače su mi totalno oke cheapo ibanez gitare, tako da te ne trebaju te dječje bolesti pokolebati oko odabira.

mislim da su entry "sa" ali baš ibanez (znači ne ibanez gio) modeli možda kakvih 500-700 kn skuplji od gio modela, pa možda da i njih malo probaš... znam cca. za cifru jer nisam prežalio sa260 sunburst model koji se nije uklapao u kreditnu zaduženost
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2008., 04:12   #72
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Ibanez ti je onako zakon za ton,za rock easy drive i tak...može ibanez poslužit i za stvari koje zahtijevaju žešči output ali ono generalno nije napravljen za to

Vidim da imaš Jackson Headstock u avataru pa si kontam da se furaš na težu glazbu,nemora značiti ali Jacksoni su inaće nekako za ljude sa ukusom za metal

Ovako,ako slušaš metal i voliš ekstremne gitare,pogledaj RX10D od Jacksona,22 freta,Seymour Duncan(Designed samo nažalost) Pick upovi,Jacksonov floyd...gitara je super...košta od 4-5 milja,cijene variraju po bojama kojih imaš fenomenalnihnnpr CBS(Cobalt Blue Swirl),imaš Inferno Red,Black,White ITD.

Druga varijanta ti je ESP,točnije LTD,sig gitara čovjeka kojeg imam u sigu i avataru,dakle radi se o LTD AL200(WH ili BK biraj sam,Black or White jel),i ta gitara ti ima sve što ti treba za "metal početnika",24 jumbo freta,floyd(makar neznam čiji je,možda je čak oriđinl floyd rose što i nebi bilo najbolje),EMG Pasivke,mislim da čak nisu HZ H3 već one malo lošije,i sad neznam jel Hardcase i Pre Booster dolaze u kompletu,znam da sa skupljim varijantama dolaze al za AL200 neznam...ugl gitara ti je 4k ravno...ponuda boja je nažalost samo bijela ili crna...nisam siguran jer vrat Bolt on ili Neck through,opet,skuplje su Neck Through al za ovu neznam

Ibanez u Os imaš u Audio Pro,mislim ako su npr 200injak kn jeftiniji zašto ne uzeti od njih kad je poštarina max 100 kn,iako mislim da su oni nedavno otvorili poslovnicu u zg
ESP,tj LTD imaš u Os,Euromusic agency je službeno ime iliti ga lokalno Music Shop
Jackson imaš jasno u svakom fender shopu,iliti mega muzici dakle u zg isto


pogledaj si još schechter gitare,Epiphone ti baš neš nisu zanimljive,meni je moja čist bila privlačna jer je bila Explorerica izvornog korina modela a ESP je tad dobio tužbu onak masnu,tj izgubio pa se otad nemogu kupiti izvorni korina modeli ESP/LTD Explorerica

Za pojačalo,neakvo "početničko" ti je oke roland pojačalo,randalli su IMHO,preplitkog zvuka bez previše tona,a marshalli su ti opet skupi i loši kad dođe do treanzistoraca...a jeftinog marshalla lampaša neš nać,osim eventualno AVT,kojeg imaš u Os u Yamahi po 2,500 kn(50W)...

raspisah se...ak imaš još pitanja samo pucaj
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2008., 14:01   #73
darko SE
Nitkov
 
darko SE's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 81
Eh, nisam znao da i ovdje mogu trazit takve savjete. Prije par dana kupih si APX500 da ne moram vise svirat na posudjenom F310.

(Da, usput se i hvalim) Koments?
darko SE je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 14:13   #74
jajec
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 183
Gitara lijepo izgleda,valjda se i dobro svira,kvalitetna je.Ja sam kupio prije 2 tjedna konačno rabljenog Jacksona JS-30 Dinky http://www.jacksonguitars.com/produc...tno=2900012585,samo je ova moja custom shop,malo drugačija,čista crna boja i drugačiji knobovi.Setup napravljen,niski action.Gitara je super,pojačalo Laney LX12 od 10 wata.Na tome sam godinu ili dvije,da se malo bolje naučim i iskusim i onda kupujem nekaj bolje.
jajec je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 23:50   #75
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
iskreno..

kupi kvalitetniju pedalu i oke si za neko vrijeme!Jača pojačala ti ionako neće previše trebati dok ne počneš gažirati,a kad počneš 30+ watti je obavezno,jer ćeš sa 20 JEDVA nadglasat bubanj,a sa 10 nikako.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 09:26   #76
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
ako se kupuje prva el. gitara, ako uspijes uzet cort g254/cort g250, na konju si... oko 2100kn dodu...
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 10:20   #77
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
a jel ovo topic za kurčenje?

ak da...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 11:26   #78
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 18:38   #79
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609
Ja sam pocetnik i htijo bih si kupiti akustičnu gitaru mozda kasnije električnu jer je lakse ucit se na akustičnoj pa mi je zapela ova za oko Yamaha C-40.
Dali je to dobra gitara za početnika mislim dali je kvalitetna a ne ono asviram malo zešće a žica mi skoci u oko.
I jos nesto dal se mogu svirat rock na akustičnoj.
Također nebi bilo lose da date neke pjesme za početnika za vježbat te posto sam pocetnik da mi objasnite kako se naštelava tj. zatežu žice kako znat kad su dobro naštelane i tako
Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 23:39   #80
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,649
Najbolje ti je kupiti elektroakustičnu odmah jer se rješavaš dodatnog troška kasnije.
Ja sam uzeo ovu gitaru ( http://firstguitarshop.co.uk/view_pr...uct=VINRLDLS38 ). Za štelanje žica si kupiš štimer. Štimeri su ti oko 150-200 kn. Ja sam si uzeo Boss TU-80 koji je ujedno i metronom pa može poslužiti i za davanje ritma. Gitara i štimer su me zajedno koštali 2000 kn. Onda ti treba još i torba i remen, to ti još 200 kn troška
Za početak si pogledaj ovdje, imaš lekcije za početnike
http://www.justinguitar.com/
Nema ništa od sviranja dok ne ojačaš jagodice prstiju i naučiš akorde i brzu izmjenu akorda. Ja sam trenutno u toj fazi
Imam i ja jedno pitanje. Što preporučate u rangu jeftinih pojačala za početnika, za upotrebu po doma( do 400 kn max, nekih 15W-30W) i ako netko prodaje nešto slično, molio bih da mi se javi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 17:18   #81
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Što preporučate u rangu jeftinih pojačala za početnika, za upotrebu po doma( do 400 kn max, nekih 15W-30W) i ako netko prodaje nešto slično, molio bih da mi se javi.
uff...

jedino polovno nesto. mislim da su medu novima najjeftinija laney, ako me sjecanje dobro sluzi da sam sreo nekoga za 500 kn u zagorskoj.
za 400 kn ces i polovno dosta tesko naci nesto od 15 + w.
za toliku lovu bi mozda nasao micro cube, ali on ti ima 2 ili 5 w (nisam 100% siguran, ali mislim da je 2).
I, wolfblade je valjda mislio kasnije prelaziti na full elektricnu, a ne el-akusticnu.

ja sviram na ibanezu SA (planiram kupnju invadera za njega), sviram self hand made strata, i jos jednog super strata radim, pa cu vidjet sto ce ispasti od njega. I sve to na cube 15x.
najvise se metallica i tres deru na njima. a stratek je univerzalac.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 17:34   #82
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,649
Nađe se po oglasnicima, ali ne znam što valja, a što ne i kako prepoznati ako mi već netko želi uvaliti nešto nepoželjno. Meni su preporučili da uzmem elektroakustičnu baš zato da me ispadne jeftinije u početku, da mogu svirat i akustično i na pojačalu kad mi zatreba, a i da gitaru kasnije lakše prodam ako želim pa ne moram dodavati previše love da bih kupio električnu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 18:11   #83
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nađe se po oglasnicima, ali ne znam što valja, a što ne i kako prepoznati ako mi već netko želi uvaliti nešto nepoželjno. Meni su preporučili da uzmem elektroakustičnu baš zato da me ispadne jeftinije u početku, da mogu svirat i akustično i na pojačalu kad mi zatreba, a i da gitaru kasnije lakše prodam ako želim pa ne moram dodavati previše love da bih kupio električnu.
da, i s elektro akusticnom mozes svirat na distorziji...

a, sto si nasao za 400 kn ?!
reci, pa cemo ti reci sto valja.
od pojacala za vjezbu bi ti izdvojio micro cube, cube (svi), marshallove mg bi izbjegavao, vox je isto ok (bilo koji model, a nisu preskupi).
po meni najbolje harley benton 5w lampas (tesko, skoro nikako se ne nalaze u hr). onda gledaj peavy-a, oni su ok. ali, gotovo sva ova pojacala su nova 1000+ kn.
kazem, daj neke modele itd. pa cemo vidjet sto si nasao za 400 kn.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 18:37   #84
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Wolfblade Pregled postova
Ja sam pocetnik i htijo bih si kupiti akustičnu gitaru mozda kasnije električnu jer je lakse ucit se na akustičnoj pa mi je zapela ova za oko Yamaha C-40.
Dali je to dobra gitara za početnika mislim dali je kvalitetna a ne ono asviram malo zešće a žica mi skoci u oko.
I jos nesto dal se mogu svirat rock na akustičnoj.
Također nebi bilo lose da date neke pjesme za početnika za vježbat te posto sam pocetnik da mi objasnite kako se naštelava tj. zatežu žice kako znat kad su dobro naštelane i tako
Yamaha je u hrvata već tradicionalna gitara za učenje. Valjda je pola ljudi sviralo ili C-40 ili F310. BTW. Iako su sve to akustične gitare, u narodu se gitare s plastičnim žicama (npr. C-40) nazivaju klasične, a s metalnim (F310) akustične. Da te ne bune nazivi dok se budeš raspitivao.
Što kupiti? Iako vjerojatni ni sam ne znaš da li će te držati volja za sviranjem i dalje predlažem da odvojiš maksimalno para što možeš skupiti. Ne sad prodavati pola stvari iz kuće nego ono, koliko možeš ali ne štedi. Puno je lakše, ljepše i draže učiti na boljem instrumentu. Ne boj se, O.K. su i ove dvije Yamahe.
Štimanje žica obavezno na početku po uhu štimaj a tek onda provjeravaj s tunerom. Vježbaš uho i, iako ti to sad nema nekog smisla, dobro će ti doći. I ne moraš kupovati tuner. Kupi najjeftiniji mikrofon od 13 kn i skini "APtuner" besplatni tuner.
Štimaj po sluhu ovako: Naštimaj na štimeru prvu žicu.
Zvuk prazne 1. žice mora bit kao zvuk na 2.žici s pritisnutim 5. poljem. Zvuk na praznoj 2. žici mora bit kao zvuk na trećoj s pritisnutim 4. poljem. Zvuk na praznoj 3. žici mora biti kao zvuk na 4. žici s pritisnutim 5. poljem. Zvuk na praznoj 4. mora biti kao zvuk 5. žice s pritisnutim 5. poljem. Zvuk na pranoj 5. žici mora biti kao zvuk 6 žice s pritisnutim 5. poljem.

Remen i torbu kupuj ako ti stvarno treba.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Najbolje ti je kupiti elektroakustičnu odmah jer se rješavaš dodatnog troška kasnije.
Ja sam uzeo ovu gitaru ( http://firstguitarshop.co.uk/view_pr...uct=VINRLDLS38 ). Za štelanje žica si kupiš štimer. Štimeri su ti oko 150-200 kn. Ja sam si uzeo Boss TU-80 koji je ujedno i metronom pa može poslužiti i za davanje ritma. Gitara i štimer su me zajedno koštali 2000 kn. Onda ti treba još i torba i remen, to ti još 200 kn troška
Za početak si pogledaj ovdje, imaš lekcije za početnike
http://www.justinguitar.com/
Nema ništa od sviranja dok ne ojačaš jagodice prstiju i naučiš akorde i brzu izmjenu akorda. Ja sam trenutno u toj fazi
Imam i ja jedno pitanje. Što preporučate u rangu jeftinih pojačala za početnika, za upotrebu po doma( do 400 kn max, nekih 15W-30W) i ako netko prodaje nešto slično, molio bih da mi se javi.
Pa koji će ti vrag pojačalo za akustičnu za sviranje po kući?
Ima smisla samo da sviraš s nekim društvom pa ti treba da nadglasaš bubanj ili ako imaš gaže. Ti si, sam kažeš, još u fazi vježbanja hvatova i bolnih jagodica. Ne kupuj pojačalo ako ti ne treba.
Uostalom smisao akustične gitare je onaj njen prirodni zvuk. Zvuk koji niti jedan piezo ili pickup ne može prenijeti. Mikrofon je majka ozvučenja akustare (eventualno u suradnji s piezom/pickupom).
Ne bacaj pare na gluposti. Ako ti ne valja zvuk gitare bolje skupljaj pare za neku bolju. IMHO.
EDIT: Pojačalo za električnu gitaru i el.akustična gitara? Po meni nema rezona. Ako te zanima distorzija kupi električnu gitaru i pojačalo za nju i eto ga. Mislim, možeš i sa škarama za papir kositi travu ali to vjerojatno ne radiš. Ali možeš ako ti je ćeif. Sve je to rokenrol.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 23:35   #85
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Ako želiš pohvatat samo 3, 4 ili 5 akorda za ekipu na plaži uz roštilj i vino a i curice - uzmi akustičnu (mada ovo više nitko ne radi, to se prije isfuravalo i bilo je stvarno prejako - ne znam zašto više toga nema (narodnjaci su preuzeli stvar i stvaraju dar-mar)...). Ako ti je stalo stvarno do vježbanja, težih stvari (solažica, sviranja u bendu, ozbiljnije nešto) - svakako uzmi električnu.

Inače ja već sviram nekih mjesec, mjesec i po' dana na Hameru CT212. Zasada pohvatao sve lakše pjesmice (Krivo je more, Knocking on Heaven's door, Balkane, Budi moja voda, itd. itd.), čekam pojačalo pa da krenemo s efektima na solaže!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 23:50   #86
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Iako su sve to akustične gitare, u narodu se gitare s plastičnim žicama (npr. C-40) nazivaju klasične, a s metalnim (F310) akustične. Da te ne bune nazivi dok se budeš raspitivao.
Nemoj čovjeka krivo informirat

Puno su veće razlike između klasičnih i akustičnih gitara. C-40 je klasična, F310 je akustična, nije razlika samo u žicama.

Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Štimanje žica obavezno na početku po uhu štimaj a tek onda provjeravaj s tunerom. Vježbaš uho i, iako ti to sad nema nekog smisla, dobro će ti doći. I ne moraš kupovati tuner. Kupi najjeftiniji mikrofon od 13 kn i skini "APtuner" besplatni tuner.
Sorry, ali nemožeš baš nekome tko se nikad prije nije susreo sa gitarom (a vjerojatno niti sa ijednim instrumentom) predložiti da se prvo uči štimati po sluhu. Koliko god sluh bio urođen, on se i dalje najviše vježba praksom i iskustvom (isto kao i odnos talenta i vježbe).
I nek izdvoji 100kn za neki najobičniji štimer, možda neće uvijek imati komp sa mikrofonom pri ruci
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 11:58   #87
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Nemoj čovjeka krivo informirat
Puno su veće razlike između klasičnih i akustičnih gitara. C-40 je klasična, F310 je akustična, nije razlika samo u žicama.
Ma jasno ali ovo je najveća i najočitija razlika pa nek' čovjek zna.
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Sorry, ali nemožeš baš nekome tko se nikad prije nije susreo sa gitarom (a vjerojatno niti sa ijednim instrumentom) predložiti da se prvo uči štimati po sluhu. Koliko god sluh bio urođen, on se i dalje najviše vježba praksom i iskustvom
Šta ja znam, ne bi se složio. Štimanje uhom nije znanstvena fantastika. Istina da se s vremenom da bolje prepoznati ton ali i u startu valjda imaš bar nekakav osjećaj za visinu tona. Inače si profulao ceo fudbal i trebaš u bubnjare.
Ja preporučam odmah po sluhu jer sam i sam tako krenio i nije mi nikako odmoglo. Pomogne u brzinskom štimanju, pomogne u skidanju pjesama, pomogne u promjeni štima (nije problem ako mi se svira jedna pjesma iz xy štima pa hoću vratiti u standardni štim a tunera nigdje.)...ne može štetiti kako god okreneš.
E da, IMHO.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 12:02   #88
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,649
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
da, i s elektro akusticnom mozes svirat na distorziji...

a, sto si nasao za 400 kn ?!
reci, pa cemo ti reci sto valja.
od pojacala za vjezbu bi ti izdvojio micro cube, cube (svi), marshallove mg bi izbjegavao, vox je isto ok (bilo koji model, a nisu preskupi).
po meni najbolje harley benton 5w lampas (tesko, skoro nikako se ne nalaze u hr). onda gledaj peavy-a, oni su ok. ali, gotovo sva ova pojacala su nova 1000+ kn.
kazem, daj neke modele itd. pa cemo vidjet sto si nasao za 400 kn.

Sorry, tek sam sad vidio da je bilo još postova u temi
http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas22...o-pojacalo.htm
http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas21...-el-gitaru.htm
Ovo sam našao na brzinu.

@newalss: Ne mislim još neko vrijeme ništa kupovat, tek se informiram. Za po doma mi ne treba previše osim da si usavršim malo tehniku jer se ipak preko pojačala jasnije čuju pogreške. Za neku svirku s ekipom dušu dalo, a još je i lako prijenosno.
Već su polako krenuli Johnny B. Goode, Walk of Life i American Idiot Lagane stvari s po 3 akorda, napredujem polako.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 14:30   #89
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ma jasno ali ovo je najveća i najočitija razlika pa nek' čovjek zna.

Šta ja znam, ne bi se složio. Štimanje uhom nije znanstvena fantastika. Istina da se s vremenom da bolje prepoznati ton ali i u startu valjda imaš bar nekakav osjećaj za visinu tona. Inače si profulao ceo fudbal i trebaš u bubnjare.
Ja preporučam odmah po sluhu jer sam i sam tako krenio i nije mi nikako odmoglo. Pomogne u brzinskom štimanju, pomogne u skidanju pjesama, pomogne u promjeni štima (nije problem ako mi se svira jedna pjesma iz xy štima pa hoću vratiti u standardni štim a tunera nigdje.)...ne može štetiti kako god okreneš.
E da, IMHO.
Najveća razlika je ona u vratu gitare, što bi ga više trebalo interesirat kao početnika. Žice lako stavi kakve god hoće

Nisam ja nigdje rekao da štimanje po sluhu odmaže, dapače
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 14:40   #90
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
http://www.glazbeni-forum.com/oglasi...ct=8008&cat=56
hmmm... nisam se susreo 1:1 s njim, jako je malo i nisam siguran dali ima drive kanal (distorziju). rekao si da ti treba prijenosno... okaci na remen ubaci par baterija i hodaj i sviraj

http://www.glazbeni-forum.com/oglasi...ct=7541&cat=56
ovo je za tu lovu ok pojacalo, ako mu je toliko hitno islo bi to i za 300

http://www.glazbeni-forum.com/oglasi...ct=7485&cat=56
od ovih gore moj favorit.

to je ovako na brzinu, ako se malo potrudis naci ces dosta toga za max 500 kn.

Željac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na