Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2013., 12:07   #1651
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Odustajem od rasprave sa osobom na razini vrtićke dobi.

Namirisao bi rigotinu ili neku drugu tekućinu koja nije niti izašla iz usta?! Jesi ti svjestan koje gluposti pišeš?! I nije stvar prestanak disanja, ako se pluća napune tekućinama iz želuca!

Majstor googlanja... Okreće se u bočni, odnosno na trbuh ovisno o poziciji u kojoj je zatečen! Ja sam krenuo od pretpostavke da je bio na leđima, samim time lakše ga je okrenuti na bok i pričekati hitnu, te kada ona dođe puno ga se lakše iz tog položaja stavi na nosila. Dok ako bi ga u ovom slučaju okretao na trbuh morao bi dva poteza više raditi. Ono samo malo razmisliš sam, nije teško...

Ako je osoba već bila na trbuhu samo ju namjestiš na točan položaj trbuh i pričekaš hitnu.

Sada se opet zakači za neku sitnicu i googlaj malo o njoj, ništa nemoj skužiti i kopiraj ovdje. Ide ti to.

Da skužio si da drugačije piše, ali nisi uspio sam zaključiti zašto, bravo.

Od kuda si ovo zadnje kopirao molim te. Pa jesi ti normalan? Jel to za onesviještenu osobu sa sumnjom na ozlijedu vratne kralježnice? 100% nije.
To je samo za osobu za koju se sumnja da ima ozlijedu kralježnice, ali nije u nesvijesti.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 12:22   #1652
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Fanatik: z@jebi ovo što si našao, ne gura se naprijed nego ka nogama, tj simulira se otvorena usta.
Dokaz: zatvorenih usta gurni si jezik ka nepcu- gušiš se.
Sada jednom rukom uhvati vrh brade i povuci vilicu dolje (zini jako)- ajd sad zblokiraj jezikom disanje ako možeš

Kome ćeš vjerovati sada?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2013., 12:54   #1653
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
nisam znao da je forum toliko pun doktora i medicinskih tehničara
domis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:06   #1654
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Fantač, da ti je IQ koliki ti je nivo napuhanosti, Hawking bi bio goli k za tebe.
Potrudi se prepoznat ironiju i zajebanciju u zagradama kojih si se primio.
Lijepo sam ti probao objasnit situaciju u kojoj se možeš nać u RL al očito ne kužiš il se samo tupo držiš svojeg tumačenja. U prvoj pomoći auto škole piše da se onesvješteni stavlja na trbuh kod sumnje na ozljedu vratne kralježnice baš radi cijeđenja mogućih tekućina bez utjecaja na disanje. Al ti si za svaki slučaj završio i medicinu samo da bi bio ziher što napravit kad naletiš na saobraćajku. E vidiš, ja nisam. Završio sam samo tu prvu pomoć u auto školi. Ja ne bih ko ti znao odmah i operirat čovjeka na licu mjesta. Koji dio ti je bio nejasan u onom što sam napisao. Ako vidim da čovjek ne diše, guši se, povraća krv ili ostatke hrane, reagirat ću. Ako diše i ima rad srca, imobilizirat ću ga i čekat hitnu.
Fakat se nemam više namjeru s tobom natezat više oko ovoga pošto je otišlo debelo OT. A i gadi mi se konverzacija s osobama poput tebe. EOD.

@windfucker; jebga, može bit, nisam završio medicinu, al evo ti cijeli citat:
Postupak zabacivanja glave i podizanja donje čeljusti
•Postupak zabacivanja glave i podizanja donje čeljusti osnovni je postupak otvaranja dišnih putova
•Najčešći razlog za potpunu ili djelomičnu opstrukciju dišnih putova je gubitak mišićnog tonusa
•Posljedično zapada jezik, meke česti ždrijela I otpušta se donja čeljust
•Zabacivanjem glave i podizanjem brade prema gore, jezik i donja čeljust se pogurnu prema naprijed što u većini slučajeva otvori dišne putove
•Zahvat se može izvesti u bilo kojem položaju
•Za pacijenta je najbolji ležeći položaj
•Istovremeno potiskuj čelo dlanom i podiži donju čeljust sve dok zubi donje čeljusti gotovo ne dodirnu zube gornje čeljusti
•Podizanje donje čeljusti odvaja jezik od stražnje strane ždrijela i otvara dišne putove
•Prste treba postaviti na koštani dio brade
•Ako se pritisnu meka tkiva dolazi do opstrukcije dišnih putova
•Nikad prste ne stavljati u pacijentova usta zbog mogučeg ugriza
•Izbjegavati potpuno zatvaranje pacijentovih usta
•Ako je bolesnik izgubio protezu, pokušaj je namjestiti natrag
•Disanje “usta na usta” lakše je s protezom nego bez nje
•Ako protezu ne možeš pravilno namjestiti – MAKNI JE!!!
•Ovaj postupak NE PROVODITI kod sumnje na ozljedu glave, vrata ili kralježnice
•Tada dišne putove otvaraj postupkom potiskivanja brade prema naprijed - potiskivanje donje čeljusti prema naprijed
•Na ovaj način otvara se dišni put kod sumnje na ozljedu glave, vrata i kralježnice
•Potiskivanjem donje čeljusti prema naprijed povlači se jezik prema naprijed i dišni putovi se otvaraju uz ograničeno pokretanje glave ili vrata
•Pacijent mora ležati na leđima
•Ako pacijent ne leži ispružen na leđima potrebno mu je pažljivo okrenuti cijelo tijelo održavajući ga u ispruženom položaju te ga položiti na leđa

Jel točno, nije, ne znam, nisam završio medicinu.

Moje iskustvo s imobilizacijom vratne kralježnice se svelo na to da prijatelju koji je vozio auto i zakuco se u tramvaj (probio šajbu glavom) držim okrvavljenu glavu pritisnutu na naslon na glavu i nedam mu da se pomakne. Bio je pri svjesti i disao je. Hitna je došla nakon nekog vremena, lijepo me odmaknula, imobilizirala ga i stavila u vozilo. Tad sam se ja onesvjestio, bio sam i ja polomljen i kasnije se probudio u traumi. Vozač tramvaja je bio u šoku, drugi prijatelj je preko njegove radio veze pozvao hitnu (nije još bilo mobitela) pošto je ovaj bio skroz izgubljen. Putnici iz tramvaja su samo blijedo gledali, nitko da bi se pomakao. O tom ja pričam. To je takva situacija u kojoj ne znaš kak ćeš reagirat, šok, stres, strah za život najboljeg prijatelja, al ovaj gore bi znao u tom trenutku nabrojat i sadržaj kutije prve pomoći. Mda... Učinio sam u tom trenutku ono što sam najbolje znao, a to je ne dat mu da se pomakne. I rekli su mi da sam dobro učinio. Mislim da je imao napuknut kralježak, al više štete je bilo na licu. Al i to je dobro prošlo fala bogu.
Osim auta, prednji kraj Ascone je bio izbrisan.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:22   #1655
Fantač
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Ti shvaćaš da i bočni položaj i položaj trbuh rade istu stvar, samo ovisno o situaciji ćeš upotrijebiti jedan, ili drugi... Ti nakon svega ovoga napisanog i linkanog nisu u stanju to shvatiti. A tvoja logika je ta da nađeš jednu stranicu na kojoj nešto malo drugačije piše i onda tu to kopiraš. Žalosno je to što ne znaš razmišljati. A jedini razlog zašto sam se uključio u ovu raspravu je da ljudi vide da griješe i da mogu jako odmoći nekome zbog tih svojih stavova. Dok si se ti uključio jedino zato da rapravljaš o nečemu o čemu pojma nemaš. I da si imalo pametan probao bi to sada sam skužiti, prvenstveno ako se tebi i ljudima do kojih ti je stalo dogodi nesreća. A ja ti ponavljam ako je osoba u nesvijesti i krv joj naprimjer ulazi u pluća ti bi to shvatio kada bi bilo već prekasno.

Meni se gade osobe poput tebe koje 24 godine imaju vozčaku, nemaju pojma o ičemu, jedino što znaju je googlati i kopirati neke neprovjerene tekstove (moji tekstovi su bili sa stranice zagrebačke hitne), zaključivanje im je na razini djeteta iz vrtića i onda tvrde i raspravljaju o nečemu dok i sami kažu da nemaju pojma. Što se mene tiče već sam prije reko da nema smisla raspravljati s tobom, ali eto probao sam, možda ti netko drugi objasni.

EDIT:

Ja žalim ljude kojima ćeš ti morati pružiti prvu pomoć... A mislim da se iz jasno izraženih stavova vidi ko je ovdje zadrt, a i o pismenosti i čitanju s razumijevanjem isto.
Fantač je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 13:24   #1656
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Da si pismen, i znaš čitat, možda bi se moglo s tobom i razgovarat. S ovako zadrtim, nemreš ništa.
Žalim te.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:01   #1657
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Rasprava se već pomalo otima kontroli.
Zanima me tko je od Vas u životu okretao nekoga na bok osim svog pijanog frenda?
Koliko puta vam je netko umro gledajući vas u oči?
Koliko puta ste nekome spasili život?
Koliko puta ste bili u direktnom doticaju sa mrtvacem (osim u obitelji)?

Jer ova rasprava je sad krenula što bi bilo kad bi bilo i meni su rekli i učili me.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 14:05   #1658
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma samo lock teme tako dugo dok se ne smire strasti
domis je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 16:18   #1659
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Bez vrijeđanja i bude sve5, tema je korisna, i dobro da se poveo ovaj razgovor.
Prije ili kasnije se nađeš u toj situaciji, a onda... nema reprize, ili si dobro napravio, ili...
To je život.
Jbg.
  Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:13   #1660
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Pa nije niti Raos neki dan vrijeđao. On smatra da su ono sam pušenjem i lizanjem lijepe želje, ovisno kome su izgovorene.
Problem je jer drugima nije dao da dođu do riječi i na kraju ih razjurio suzavcem.
Istovremeno i smješni i žalosno.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2013., 17:32   #1661
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@fantač:
Sada sam otišao na onaj link hitne ZG, i da, stvarno tako stoji za okretanje
Evo, pišem im upravo jedan mali koji će ih silno razveseliti... Baš me zanima što će odgovoriti.
Njubine.
  Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:45   #1662
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
http://www.jutarnji.hr/popust-od-50-...dana-/1143363/

Citiraj:
Prema novom Zakonu, ukoliko na licu mjesta platite kaznu, ona se umanjuje za 50 posto. U praksi je to policajcima otvaralo brojne probleme. Vozači uhvaćeni u prekršaju žele odmah platiti, ali nemaju novac kod sebe pa bi policajci morali s njima do bankomata ili slično.

Kako su zbog toga iz više policijskih uprava stigli prigovori, Ministarstvo pravosuđa odlučilo je promijeniti tu odredbu na način da će se prekršiteljima omogućiti da kaznu sa 50 posto popusta plate u roku od tri dana odnosno 72 sata od trenutka počinjenja prekršaja. Ukoliko to ne učine, kaznu će morati platiti u punom iznosu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 17:56   #1663
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne znam u čemu je problem... mene je čovjek pustio do bankomata zbog neprolaženja kartice iz ovog ili onog razloga, zadržao vozačku i prometnu dok se nisam vratio sa parama.

neš ti problema.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 18:00   #1664
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Pa ovo je logičnije, da ne moraju ikoga zadržavati, čekati i čuvati dokumente, većinom ljudi nemaju keš kod sebe.
Možda ih hitno zovu na drugo mjesto, a ovaj tebe čeka da se vratiš, besmisleno.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 18:01   #1665
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp