Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2019., 12:38   #1231
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Pitaj ti njih što su to provlačili jer 3x2mm2 teško. Također pitaj zašto su 10A osigurači, moguće da si ti nešto krivo shvatio.


Bužir ide samo za zaštitu kabela, a u zidu nema potrebe za bužirom jer majstori ne mogu gaziti po kabelu/uništiti ga. Taman i da ti je bužir skroz do utičnice vjerojatno ne biš mogao ništa više provlačiti jer su duge linije i dva velika koljena od 90 stupnjeva tako da nema smisla bužir stavljati skroz do utičnice.
A moguce da moj kineski šubler nije bas najprecizniji, zvat cu zeta sa profi šublerom pa da vidimo točno pošto su ovi na godišnjem još dva tjedna, ali definitivno prije ide na deblji(2.5mm2) nego tanji(1.5mm) po tablici ispod
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 13:13   #1232
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Usporedi debljine na nekom prekidacu/lusteru i na uticnici, trebale bi biti razlicite.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 13:35   #1233
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Nop sve su iste, bio mi je sad od ćaće ujac, on je bio električar u njem cili život, kaže možda je katastrofa a možda nije skroz katastrofa, ako nisu pricvikali stare kabele, pa se oni mogu iskoristit (2.5mm su i stari)

Znaci svih tih 29 utičnica je na jednu žicu od 2.5mm, to je reka da je jako jako loše, al nije baš katastrofa jer tu ne idu veliki potrošači, reka je nemoj usisavat i sušit kosu u isto vrime i kad je već nanovo vodio triba je odvojit sve . Ali pećnica i ploča za kuhanje su na istom kabelu, to je katastrofa i to se nikako ne radi kaže i to moraju ispravljat obavezno i da zovem njega kad budu to radili da nebi opet nesto izveli

I za rasvjetu je 2.5mm kabel reka je on previše al ajde to nema veze
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 14:15   #1234
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nop sve su iste, bio mi je sad od ćaće ujac, on je bio električar u njem cili život, kaže možda je katastrofa a možda nije skroz katastrofa, ako nisu pricvikali stare kabele, pa se oni mogu iskoristit (2.5mm su i stari)

Znaci svih tih 29 utičnica je na jednu žicu od 2.5mm, to je reka da je jako jako loše, al nije baš katastrofa jer tu ne idu veliki potrošači, reka je nemoj usisavat i sušit kosu u isto vrime i kad je već nanovo vodio triba je odvojit sve . Ali pećnica i ploča za kuhanje su na istom kabelu, to je katastrofa i to se nikako ne radi kaže i to moraju ispravljat obavezno i da zovem njega kad budu to radili da nebi opet nesto izveli

I za rasvjetu je 2.5mm kabel reka je on previše al ajde to nema veze
Iskreno, ne znam kako su i što radili, ali ako je samo mali dio ovoga što si naveo - sve neka rade od nule, s projektom i ostalim.

Ovo nije ni katastrofa, katastrofa je blaga riječ za ovo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 14:43   #1235
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
I ujcu isto mozes reci da nije elektricar. 😀
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 14:52   #1236
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
29 utičnica na jedan kabel od 2.5mm...Nemam riječi
Aj da si reka 4-5 utičnica,pa nekako, al 29 Nisam nikad nigdi vidia to,a proša sam dosta stanova u renovaciji
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 15:09   #1237
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
I ujcu isto mozes reci da nije elektricar. 😀
why?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 19:42   #1238
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
E znaci, struja je provedena kroz pod, onosno estrih, i zice su u buziru sve do cca par cm of zida onda prestaje buzir i idu samo zice
Ček, jel kroz bužir idu žice ili kabel? Vukli su žice (tak si napisao) kroz bužir koji staje par par cm od zida i onda kaj, obične žice su stavili u zid? Kabel trožilni može u zid, žica bez bužira NE.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 19:54   #1239
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ček, jel kroz bužir idu žice ili kabel? Vukli su žice (tak si napisao) kroz bužir koji staje par par cm od zida i onda kaj, obične žice su stavili u zid? Kabel trožilni može u zid, žica bez bužira NE.
Kabel kabel, nisu ciste žice, meni je to sve isto
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 20:17   #1240
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ak su stavili 25mm cijev i kabel od 3x1.5, to bi trebalo ić provuč kroz cijev, ak je cijev 16mm onda teško.

2 kuta od 90 nisu strašna ak u isto vrijeme guraš s jedne strane a vučeš sa druge, uostalom 3x p ili p/f od 2.5mm2 vodič bi prošo.

To je to kad zidari rade instalacije.

Dali si imao nacrt instalacija ili raspored uređaja.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 22:38   #1241
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
why?

Ako zbog ničeg drugog, onda zbog ove izjave : "reka je nemoj usisavat i sušit kosu u isto vrime".

Dao si pare u adaptaciju, i imaš pravo na sustav korištenja kao i svi normalni ljudi, a usisavanje i sušenje kose stvarno nije pretjerivanje.

Tvoj ujo je lijepo trebao od muke samo uzet štemajzl, počupat sve te žice van, i lijepo ih dočekat slijedeći dan i reć: "Ajmo sad nanovo".
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 23:37   #1242
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ako zbog ničeg drugog, onda zbog ove izjave : "reka je nemoj usisavat i sušit kosu u isto vrime".

Dao si pare u adaptaciju, i imaš pravo na sustav korištenja kao i svi normalni ljudi, a usisavanje i sušenje kose stvarno nije pretjerivanje.

Tvoj ujo je lijepo trebao od muke samo uzet štemajzl, počupat sve te žice van, i lijepo ih dočekat slijedeći dan i reć: "Ajmo sad nanovo".
Pa to je reka sarkasticno bas iz tog razloga sto su to dvi najobicnije radnje,

a sad su na godisnjem ti nece mi jos doc al ce radit nanovo mislim, bar sanirat sta su napravili...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 00:23   #1243
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa to je reka sarkasticno bas iz tog razloga sto su to dvi najobicnije radnje,

a sad su na godisnjem ti nece mi jos doc al ce radit nanovo mislim, bar sanirat sta su napravili...
Iskreno, struja, voda i plin su jedine stvari koje su bitne u nekretnini, jedino sto bas mora bit po ps-u. Sve ovo ostalo, neravni zidovi, milimetar strse vrata od ormarica, nebitno.

Tak da dao si pare profesionalcima, i imaju napravit posao kak se spada, po pravilima,zato ih i placas.

Ja sam si radio sam i znam koji je to posao, ali nisam puno imao sta razmisljati, zna se koji se materijal gdje upotrebljuje, na koju visinu idu instalacije, kako se provlace buziri, nema tu neke pameti. Al naravno, uvijek je najlakse sfusati, ici linijom manjeg otpora zbog lijenosti, pa prodavat fore "to se tak radi".
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 13:30   #1244
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Ja vjerujem da se ta firma koja je radila preuređenje srela s istim problemom kao mnoge druge firme - ljudi koji su znali raditi su pošli ća.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 13:50   #1245
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja vjerujem da se ta firma koja je radila preuređenje srela s istim problemom kao mnoge druge firme - ljudi koji su znali raditi su pošli ća.
Ako ne znaš raditi ili ne radiš ili platiš nekoga tko zna. Nema trećeg, posebno ne ovako.
Na stranu što je ta cijela priča jako jednostavna (iz el. struke gledano), problem je što takve greške mogu biti opasne, rade probleme desetljećima i uzrokuju trošak popravljanja bitno veći od bilo koje vrste troška koja bi riješila problem po PS-u.
Zamisli da desetljećima moraš paziti hoćeš li upaliti pećnicu ili ploču, derati se ne djecu "ne pali fen jer sam ja na usisavaču" i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 14:47   #1246
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
ljudi koji su znali raditi su pošli ća.
A zašto ?
Zato jer su ih plaćali ko kikiriki, ako nećeš ti - ima tko hoće, ...
E sad fali onih koji znaju, hoće i mogu.

Godinama poslodavci pi**i skupa radna snaga, smanjivanje prava i cijene rada, omalovažavanje znanja i struke,
ni slučajno da te plati kao što plaća njemac, ... nastavi niz ...

E neka, ko bog da svi propali, bitno je da ima za uhljebe ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 15:25   #1247
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Problem nastane kad i firma angazira nekog kooperanta koji kaze da zna radit, a kad tano isto nema sposobne ekipe.

Oni koji vrijede su digli cijene i bukirani su godinu, godinu i pol unaprijed.
Ako nemas vremena cekat onda ti ostane ekipa sa njuskala za koju nemas pojma kak radi.

Stanje je takvo da nema avansnog placanja za poslove.
Dam ti sad 30% za materijal, na pola roka dobijes jos 30% i kad sve zavrsis dobijes ostatak. Jer ekipa fusa na nevidjeno.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 15:31   #1248
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Problem nastane kad i firma angazira nekog kooperanta koji kaze da zna radit, a kad tano isto nema sposobne ekipe.
Ne samo to, nekad su i fuševe radili stručniji ljudi. Danas ni službene poslove ne rade.
Meni je struju u kući na moru radio čovjek iz Zagreba. Tu nisam našao ovo ljeto ni zidare koji žele / znaju pa sam sve sam.
Ovakav fušeraj ne da im ne bi platio već bi me molili da sve slože kako spada besplatno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 21:20   #1249
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Problem uz ovo da su svi išli van, taj što je sustav od početka, od srednje škole krivo posložen. Kada sam upisivao srednju prije 13 godina, zanatsku odnosno obrtnicku školu su upisivali samo oni koji nisu mogli ništa drugo, što ubog ocjena što zbog ponašanja, i to im je bila kazna kao. I onda u razredu od 25 učenika i potencijalnih majstora, imate 5 koji to žele i 20 problema koji ne planira radit u struci.

Stari mi je vrhunski mehaničar i da želi il mora, mogao bi raditi 48 sati dnevno koliko ga zovu i koliko ima posla.

Plus, vjerujem da bar polovica osmoškolaca nije promjenila žarulju u svojoj kući/stanu i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2019., 11:37   #1250
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Sličan problem je u raznim strukama, ne cijeni se niti znanje niti iskustvo. Tržište je jako slabo i kad nema zdrave konkurencije na njemu opstaju samo oni najdebljeg obraza i minimalno širokih vidokruga.

Dalje, ogroman je i dugoročan problem edukacija, previše roditelja smatra da će sve škola riješiti a odgoj počinje i završava doma. Uz to živimo u društvu u kojem vlada mentalitet da se ne isplati raditi. Sve u svemu, lijepo smo zakuhali. Ali, šta je to usporedbi s vječnosti?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 21:51   #1251
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Pozzz. Zatvorili bi terasu sa slike. Duzine 5.5m, sirine 2m. Posto bi micali prozor i stavili vrata tako da to bude stambeni prostor, treba to napravit kako treba. Plan je nekakvi ugrubo do pola u visinu sa tri strane npr. ciglu ili sta vec ide/može. Od pola u staklenu stijenku (samo dužinska strana, bocne strane kao i donja). A krov bi išli na kupe i na šta one idu ili na neku jeftiniju varijantu ako je to "skupo". Koliko bi nas ugrubo to moglo kostat? Znaci samo građevina (bez pvc vrata i stijenke). S tim da ovo sta je sad vanjski dio kuce bi trebalo sredit (mrežica, ljepilo,...)
1000€ jel bi se dalo ili sam klasa optimist?

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 18.08.2019. u 21:57.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 23:05   #1252
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
cemu tolika velika staklena stijena? Nikad mi to nije jasno em je bar 4 puta skuplje od svega drugoga em na tih 2m te svi gledaju. Po meni ostaviti po duzoj strani 2 eventualno 3 prozora ovo ostalo siporeksom pozatvarati, napraviti nekakav minimalni pad ovisno o tome sta je iznad, predpotstavljam da je najeftinije s sindrom, ako je problem vjetar adekvatna zamjena bi bio crijep u tom slucaju bi ubusio drvenu gredu u kucu napustio na ovaj siporeks poslagao stafle/grede i letve, s donje strane stavio staklenu/kamenu vunu kao izolaciju i zatvorio sve s knauf plocama.
Ja kod sebe imam terasu slozenu gdje je greda ubusena u zid i na nju poslagano slicno kao sto je gore navedeno.

Dakle moja iz glave racunica je ovakva:
-5.5m Greda 2kom 12x12cm 140kn (280kn)
-Stafla ili greda na svakih 70cm (7 stafli po 2.5m = 15m | 7,26kn/m =110kn) (Greda 10x14cm od 5m 120kn (rezes na pola da dobijes 2.5m zbog napustanja krova - 4 * 120kn 480kn - po meni bi bila bolja solucija s gredom lakse ide staklena/kamena vuna u rupe s ove strane di je 10cm, a nosivost je na ovoj strani koja je 14cm debela pa nema potrebe stavljati stafle preko toga vec se direktno napucaju letve i slozi crijep)
-Letve 60m * 3,5kn = 210kn
-Crijep racunao sam da ide 10kom u kvadrat u grupo nekih 15m2 po cijeni od max 10kn po kom to je 1500kn
-Treba nesto malo paropropusne vodo nepropusne folije do 20m2 * 5kn (100kn)
-Limar neznam koliko bi uzeo ali mogu procjeniti da nece ni jedan za ispod 1500kn doc, treba staviti prijelaz s kuce na krov, bocne opsave da se grede zastite da netrunu i rina.

- Siporeks u slucaju da se radi s tri prozora od 1,2 x 1,2m (4,2m2) i ako ides na visinu od 2,2m je cca 18-20m2 - Blok je 20x20x60cm - 22kn (Trebas cca 160kom * 22kn = 3520kn)

Izolacija za strop - Kamena Vuna 10cm x 0,6 x 1m KNAUF Insulation NaturBoard (DP3) - 40kn/m2 (Trebas 14,4m2 (jedna bala je 3.6m2) * 40kn = 576kn

Materijal za zidanje nemam pojma, treba jos ubaciti par knauf ploca za strop, razvlacenje struje. Prozor od 1,2 x 1,2m ako radi neka kvalitetniaj firma s roletnama i komarnikom sumnjam da je ispod 4200-4800kn (bar sam imao ja takve ponude kod sebe).

--------
Naknadni trosak, klupice za prozore (kamene 600kn m2), zavrsna fasada s materijalom od 180-250kn m2 (cijene idu i do 300kn ali svakako uzet par ponuda) u grubo imas, 21m2 tako da ti je cijena fasade oko 5000kn
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 18.08.2019. u 23:12.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 23:06   #1253
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Da se nadovežem na diskusiju, htio bi samo reći da kad radite neki zahvat koji se radi za duge staze, bilo građevina, vodovod, grijanje, struja. Zbog manjka kvalitetne radne snage, neka vam to radi firma i tražite račun. Znam da će biti skuplje, ali vjerujte mi da nije skuplje jer u današnje vrijeme stvarno svakojaki 'vrsni' majstori fušeri vladaju koji će vam zajebat toliko toga da će vas to fušarenje koštat nekoliko puta više kad vam se desi neko sranje.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 23:27   #1254
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
I onda lik zatvori/ode u stecaj/.... firmu sljedecu godinu i sa tim racunom mozes obrisat guzicu...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 00:30   #1255
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
@freak hebeno informativan post.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 07:25   #1256
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
I hvala mu na tome
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 19:54   #1257
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
I onda lik zatvori/ode u stecaj/.... firmu sljedecu godinu i sa tim racunom mozes obrisat guzicu...
To bi bio worst case scenario.. ali ne moramo bit toliko negativni.. jer i dalje je sigurnije platit porez.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 00:38   #1258
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
A sigurnije da ćeš ostat bez više love, to sigurno Čak garant.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 08:37   #1259
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
ja uopće se niti ne sječam kad mi je itko od majstora ponudio račun
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 13:13   #1260
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
To bi bio worst case scenario.. ali ne moramo bit toliko negativni.. jer i dalje je sigurnije platit porez.

Jedino ako je izvodač radova obrtnik, pa jamči solidarno i neograničeno čitavom svojom imovinom se isplati platiti sa PDV-om račun.
Ova luda država umjesto da postroži uvjete za otvaranje d.o.o.-a, još je dodatno olakšala muljaže dopuštanjem otvaranja j.d.o.o.


Pa napraviš posao sa jednom firmom (ili štetu), baciš je u stečaj, otvoriš drugu, i tako u krug
Colop je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na