Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2019., 17:18   #391
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Ajd napisi koju kakva je sama igra, kakav je filing, oruzja, napucavanje, ciljanje itd..., svi samo o kolicini fpsa xD
A šta da napišem šta nema već po internetu... perverzija. Već pola sata listam i čitam katalog u nekom dućanu hahaha. Bolesno detaljna i opširna igra. Nekome će bit pre spora sa ovim šetanjem, jahanjem, dugim dialozima. Meni paše. Pucanje i oružja klasični GTA štih... onako meh, manje bitno.

Evo jedino me malo iritira šta su sve cut scene i ovi meniji neki isključivo u 16:9 formatu pa mi na ovom monitoru rokne na sve 4 strane crne crte. Nisu baš računali na 21:9 kod portanja na PC.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 17:21   #392
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Baš sam malo preletio techpowerup review.....što se ne mogu mijenjati komande (inače igram sa strelicama)? Cijeli sumarum ispada da super izgleda i super je mapa, a sve ostalo banana....Jer što će mi super igra ako ću slom živaca dobiti na kretanju lika (jer su komande u banani).....
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2019., 17:39   #393
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Baš sam malo preletio techpowerup review.....što se ne mogu mijenjati komande (inače igram sa strelicama)? Cijeli sumarum ispada da super izgleda i super je mapa, a sve ostalo banana....Jer što će mi super igra ako ću slom živaca dobiti na kretanju lika (jer su komande u banani).....

Strelice su po defaultu za listanje ovih menija i izbornika raznih. Pokuša sam stavit da bude WSAD da ne mičem ruku vamo tamo... ali onda makne WSAD sa kretanja. Vjerojatno je i obrnuto tako... ovo šta ti želiš da je kretanje na strelice.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 17:55   #394
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ma neću kupovati drugu grafu zbog jednog naslova. Nek mi ga cuclaju.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:00   #395
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor denied Pregled postova
Baš sam malo preletio techpowerup review.....što se ne mogu mijenjati komande (inače igram sa strelicama)? Cijeli sumarum ispada da super izgleda i super je mapa, a sve ostalo banana....Jer što će mi super igra ako ću slom živaca dobiti na kretanju lika (jer su komande u banani).....
Baci malo pogled na Nexusmods, to se riješi bezveznim modom, a ova igra će sigurno imati jednu od najjačih modding zajednica, u rangu GTA5 i Witchera 3.
sti je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:07   #396
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma nije baš tako.
U to vrijeme, R9 290 je bila top of the line, dobro se namučila da odvrti GTA V na ultra/high. Imala je FPS dropove čak i na 25 FPS-a.

GTX 780ti je vrtila jedva na 70 FPS-a, a koštala je ko suho zlato.

Tek sam se s gtx 980 naigrao GTA V kak treba, imao prije nje R9 390, imala isto FPS dropove ispod 40 FPS-a.

A cijenu 980-tke 2015. godine ne treba ni komentirati.

U ono vrijeme mislim da sam taman nabavio gtx 770 i fino je igra išla otpočetka, samo sam neke stvari morao smanjiti radi fps-a ali ne sjećam se trzanja, rušenja i slično.


Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Kaj sam ja jedini na ovom forumu koji ne mogu ni pokrenuti igru? izgleda da da... možda x370 čipset u kombinaciji s 3700x ima veze? iako mi fakat nije jasno kakve su to bedastoće, ako je takav neki razlog...

Naravno da nisi, ne pričam ja bezveze cijelo ovo vrijeme ovdje, vidim da svi koji imaju Ryzen 3xxx proceve i X3xx, B450 ploče a nemaju agesa 1.0.0.4. bios, launcher im se ruši. Preveliki je uzorak da bi bilo slučajno a dosta čitam reddit i gta forums od izlaska igre. Ima tko tu uopće da ima tu kombinaciju a da im radi i koji bios je u pitanju?
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:17   #397
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma to želim reći, nije ni GTA V bio crna ovca pa da je bio idealan primjer optimizacije, ali nije bio neigriv kao ovo gofno sada
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:48   #398
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Naravno da nisi, ne pričam ja bezveze cijelo ovo vrijeme ovdje, vidim da svi koji imaju Ryzen 3xxx proceve i X3xx, B450 ploče a nemaju agesa 1.0.0.4. bios, launcher im se ruši. Preveliki je uzorak da bi bilo slučajno a dosta čitam reddit i gta forums od izlaska igre. Ima tko tu uopće da ima tu kombinaciju a da im radi i koji bios je u pitanju?
pa mommistake ima tu kombinaciju pa mu radi, ne?
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:52   #399
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam ja probao, odakle ti ta info? Ja sam zakuhavam situaciju

Ima ljudi s b450 i ryzenima 3xxx i radi ljudima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 19:00   #400
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ima ljudi s b450 i ryzenima 3xxx i radi ljudima.

Ali s kojim biosom? Danas je MSI izbacio 1.0.0.4 za B450M Mortar i više im se launcher ne ruši.
viper84 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2019., 19:22   #401
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
https://www.bug.hr/igre/red-dead-red...ao-na-pc-12217

Ne mogu linkati komentar na članak, uglavnom lik igra sa 3900X bez 1004 biosa.
sti je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 19:45   #402
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali ima i komentar:

Citiraj:
Ko ima nove Ryzene i nema bios 1.0.0.4 nek zaboravi na igranje dok AMD ili rockstar ne riješe to. Kako god usrali su odmah na startu.
Znači da je globalni problem, kolega nije jedini.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 19:52   #403
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
u ovih 30 plus godina što igram igre, svašta sam doživio, al da moraš raditi update biosa matične da pokreneš igru, e to je već sasvim nova kategorija sjebanog triple A game launcha, ali svejedno jedva čekam da sve pokrpaju
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 20:31   #404
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali ima i komentar:



Znači da je globalni problem, kolega nije jedini.

To je inače moj komentar i moj profil tamo. Taj moderator kojem radi nije napisao koja je ploča u pitanju, ako je uzimao 3900x onda pretpostavljam da je i X570 u pitanju a te su odmah u startu ''sprijateljene'' s novim ryzenima i ne muče ih biosi kao na starijim pločama. Eh, već mi je pomalo muka pričati o tome. Igrao bih divljački a ne mogu niti znam kad ću. Ak uskoro ne rješe tražim refund pa uzmem kad srede sve.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 20:32   #405
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa napravi refund, kada srede kupiš
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 20:36   #406
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Ma nadam se da će svaki čas nešto objaviti, ili Rockstar ili MSI koji je danas za Mortaricu naglo izbacio beta bios i jedan je rekao da su mu na chatu rekli da i za ostale bude bios sređen.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 20:38   #407
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
u ovih 30 plus godina što igram igre, svašta sam doživio, al da moraš raditi update biosa matične da pokreneš igru, e to je već sasvim nova kategorija sjebanog triple A game launcha, ali svejedno jedva čekam da sve pokrpaju
Mislim da je to granica do koje ne bi išao, slažem se.
Ajde update drivera, čišćenje itd, gašenje nešeg blokanje, ali update biosa jebenog wtf


u svakom slučaju pratim napredak igre, kad to sve slože za mjesec dva, bud eonda za kupit možda i jeftinije na key stranicama.

rdr2 online isto dolazi kao što je i na konzolama nadam se?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 20:54   #408
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
RDR2 Online se vec igra =)
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 21:05   #409
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
RDR2 Online se vec igra =)
prdon, nisam znao da je odmah izašlo s igrom, mislio sam da će ko na konozoli malo kasnije.

dojmovi ukratko?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 21:59   #410
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Jos nisu popravili 0x20010006 Error i to mi trenutno dize zivac zesce da san na rubu refunda
Da u godinu dana oni nisu to u stanju rjesit to mi nije jasno nikako

Nebi se tuzija na nista samo da me fuking ne disconnecta random iz onlinea =(
Nemos nista radit kad nekad me disca pet puta u 10min a nekad radi sat dva ok.
Ubijas zivotinje i skupljas peltove sat vro,ema i bam disconnect, propalo sve sta si radia i skupija
Misiju picis pola sata i disconnecta na te na kraju =| GG


Ovaj PC release je teski console port, dirkekt da nemoze direktniji bit
Optimizacija 0 (nula) bodova
UI/X nepromjenjen, samo su nagurali unutra M&K/B i to je odradjeno totalno traljavo

Izgleda mi ko da su se prije tjedan dva sitili da bi mogli izbacit RDR2 za PC pa skrpali nabrzinu ovaj poluproizvod
Kakve god postavke stavim procesor je konstantno zakucan na >90% a graficke koristi niti 3GB od 8 kolko ima, GPU usage 20-30%
Od 16GB rama nece koristi vise od 4GB

Neoptimizirano do bola =X
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 22:26   #411
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Cpu preko 90% a gpu 20-30%?

Nije to neoptimiziranost igre već masivni bottleneck koji taj cpu radi grafičkoj.
sti je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 22:43   #412
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kolko god da me vuče da igram, ne nastavljam igrat dok ne riješe bar malo optimizaciju, a pogotovo ljudima kojima uopće ne radi

sad ćemo vidjet rockstar na djelu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 00:19   #413
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Cpu preko 90% a gpu 20-30%?

Nije to neoptimiziranost igre već masivni bottleneck koji taj cpu radi grafičkoj.
Sigurno i je u velikoj mjeri, al clockan na 4.2 mi dosad u ni jednoj igri cpu nije bia bottleneck osim u minecraftu
Al ekipa pise po netu i da RDR2 sa i7/9kama ide cesto na 100% i freeza sve il crasha igru.
Tako da nije da cu sad uzet novi proc i ciribu ciriba igra radi kako bi tribala.

Da ti bas za sve na max 1080p triba komp od €3000 ja to i ne bi nazva optimiziranost.
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 07:25   #414
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
MSI izbacio 1.0.0.4 beta biose pa koji imate dotične isprobajte pa da vidimo hoće li se i dalje launcher rušiti. Tek s posla dolazim iza 3 pa ne mogu do onda ništa, fuck....
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 07:47   #415
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Naravno da nisi, ne pričam ja bezveze cijelo ovo vrijeme ovdje, vidim da svi koji imaju Ryzen 3xxx proceve i X3xx, B450 ploče a nemaju agesa 1.0.0.4. bios, launcher im se ruši. Preveliki je uzorak da bi bilo slučajno a dosta čitam reddit i gta forums od izlaska igre. Ima tko tu uopće da ima tu kombinaciju a da im radi i koji bios je u pitanju?
Kako svi? Vidim po netu da se ljudi igraju, ne znam za uzorak, ali moj komp odgovara opisu, a igra radi bez greške. Za detalje vidi moj komp. Bios je zadnji official 1.0.0.3 ABBA za tu ploču (7501).

Varijable poput stock cpu/oc cpu kao i stock mem/xmp/ručni oc memorije ne utječu na igru u mom slučaju.

Isprobat ću i na B450/1st gen ryzen s 1.0.0.3 AB, sad me baš interesira.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 07:58   #416
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Drago mi je da onda nisu svi. Ti si jedan od rijetkih sretnika onda jer 90% ljudi kojima se launcher ruši imaju tu kombinaciju gore a prva i druga generacija ryzena nema problema i ljudi igraju tako da ćeš i ti.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 08:15   #417
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Drago mi je da onda nisu svi. Ti si jedan od rijetkih sretnika onda jer 90% ljudi kojima se launcher ruši imaju tu kombinaciju gore a prva i druga generacija ryzena nema problema i ljudi igraju tako da ćeš i ti.
A ja bi ipak rekao da je obrnuto, jer ovih 10% piše o tome, ljudi kojima radi igraju i ne zamaraju se

Mislim da većini ipak radi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 08:37   #418
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Al da update biosa da radi launcher.... mislim da nema igre na ovoj planeti za koju bi bios updateao, da bi igra eventualno radila moram reskirat sa novim biosom, sve ponovo podesavat a pitaj boga koje ce nove probleme bios uvalit.

Kao lakse je bios updateat nego njima 2 linije codea popravit.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 08:44   #419
Dalthor
Registered User
Moj komp
 
Dalthor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
Ubijas zivotinje i skupljas peltove sat vro,ema i bam disconnect, propalo sve sta si radia i skupija
Misiju picis pola sata i disconnecta na te na kraju =| GG

=X
Nisam još Online dohvatio pa neznam, ali kaj nema nikakav autosave ili kaj već, da u današnje vrijeme u online igri ti može propasti što si skupio u sat vremena? ajde par minuta, ali ovo stvarno nisam očekivao.
Dalthor je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 08:45   #420
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Al da update biosa da radi launcher.... mislim da nema igre na ovoj planeti za koju bi bios updateao, da bi igra eventualno radila moram reskirat sa novim biosom, sve ponovo podesavat a pitaj boga koje ce nove probleme bios uvalit.

Kao lakse je bios updateat nego njima 2 linije codea popravit.
Potpis

Nema šanse da radim update BIOS-a radi jedne igre, još ću vidjet 2-3 dana, a onda ću tražit refund ako ne iznađu rješenje.
ODO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na