Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2016., 22:06   #39811
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Citiraj:
Autor jurica_m Pregled postova
Postavio sam upit u vezi kupnje bicikla na jednom forumu. Dobio sam ponudu od dva bicikla. Bicikl bih koristio za cestu najcesce, za voznju do posla 10 km i za duze rute, uglavnom asfalt. Cijena do 3000 kn. Od jednog ljubaznog forumasa ponudjena su mi ova dva bicikla pa ako nije problem malo prokomentirati jesu li ovo dobri bicikli za cijenu do 3000 i malo vise kn. Hvala

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=884

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=892
Ja bi od ta dva slagao jedan, ali ako bi baš morao birat, srce bi reklo bergamont, a mozak Marin. Marin mislim ima bolju osnovu zs neku nadogradnju (riješiti se Altusa i sve na Alivio u tom rangu cijene). Mislim da je okvir bolji kod Marina. Ali iskreno bi ipak uzeo bergmonta. Odi sjedi i probaj koji ti ima bolju geometriju. Ako se bolje osjećaš bar malo na bergamontu uzmi njega. Mojih 5c
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 22:17   #39812
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 207
Hvala, probat cu pa cu se odluciti. Iako, nakon ovih jeftinjaka koje smo do sada imali, mislim da ce nam ovi sada biti svemirski brod, kako bi nas narod to rekao.
jurica_m je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2016., 01:07   #39813
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Decki sto pijete za vrijeme voznje? Evo jucer i prekjucer napravio cca 100 km ( oko 50km po danu ) i sama voda nije dovoljna. Jel kupujete izotonik ( ako jeste koji? ) ili ga radite sami ( molim recept ).
Takoder koristite li gelove i energetske plocice, ako jeste navedite koje.

Hvala.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 11:44   #39814
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Decki sto pijete za vrijeme voznje?.

Hvala.
Elem,

1. na dnevnoj bazi: proteine (weider 80 Plus i proteos), L-glutamin (Bio-tech)

2. u 1 bidon mešam: palatinoza (proteos) + grožđani šećer (proteos) + multipower FIT-active prašak + EFS (1st endurance)

3. posle vožnje: Ultragen (1st endurance) + proteini + L-glutamin

4. čokse + gelovi: powerbar. Po ljeti je bolja opcija gel jer se ne rastopi ko čoksa, no može se i tome dohakat tako što staviš u fridge dan prije pa se sporije otopi

Gde naći:

1. Proteini + L-glutamin: https://www.gaz.hr/shop/protein-80-plus/, http://proteos.hr/shop/whey-protein-concentrate-80/, https://www.gaz.hr/brandovi/biotech-usa/#products

2. http://proteos.hr/shop/palatinoza/, http://proteos.hr/shop/dekstroza/, http://nihon.hr/portfolio-items/efs-tropical-punch/, FIT-active od multipowera zna biti po apotekama (www.faramacia.hr)

3. http://nihon.hr/portfolio-items/ultragen-chocolate/,

4. https://www.gaz.hr/shop/energize-bar/, https://www.gaz.hr/shop/powergel-original/

...onda ti kuhinja Dr. ČUDOmixa izgleda nekak ovako

__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 12:04   #39815
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
@Irvin

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 14:02   #39816
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
T jebate...
di je nestala dobra stara sapunjara, piva u lugarnici i tako to ?!

za 50 km dnevno (ako nije sve uzbrdo), nabij jos kondicije.
Kad smo gazili sljeme destro i ja (uf to su bili dani, haro x6 crew ), svaki drugi dan smo gore bili, jamnica pro sport je sve odrađivala. Naravno uz dobar doručak i klopu.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2016., 14:26   #39817
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Željac. To su ti neki novi klinci

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 17:58   #39818
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
ja do 50km nosim 2 gela i vodu, eventualno 1 energy bar. Gelove zadnje sam naručio sa MyProtein.com http://www.myprotein.com/sports-nutr.../10530821.html

Al opet ovisi kakva je staza, nije isto 50km uphill po makadamu, ili 50km ravno po cesti.
Proteine popijem kad se vratim iz vožnje, i inače poslije treninga.
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 20:26   #39819
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
Ezo ja se obnovio dosao u dvoriste scott spark 60 2013 godina.zamjenjen je za skuter u vrijednosti od 4500kn.uglavnom doveo sam majstora kaze da je sve ispravno.al da si nabavim tu pumpu za amontizer pa me zanima koliko ona dode? I dali je to ok bicikl?

Sada kod mene to ovako izgleda
http://postimg.org/image/n2sx67snv/

I ovo je to novo cudo
http://postimg.org/image/hmylunx0b/
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 20:37   #39820
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Nebih ti kvario veselje, ali moram.
Ako je tvoj skuter stvarno vrijedio 4500kn onda si itekako oženjen sa ovim bajkom.
Dosta je to derutno stanje: gripovi (100kn), sic (100-1000kn), bužir prednje kočnice je extremno kratak i to odi pod odmah riješi jer ćeš se negdje sabiti i neće biti dobro (200kn), gume su za smeće ukoliko ne želiš svaku vožnji strepiti od bušenja (200-500kn), sic štanga je jako izguljena (dobro to je samo estetika, ali ipak)...
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2016., 21:15   #39821
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
a gle meni treba bicikl do grada i kuci. tako ce ga i zena koristit i da se ja i zena koji put propeljemo kada sam kod kuce.nikakvo divljanje i slicno. ovo za sic sta je zdrapan to mi nesmeta ni štanga. gume mislim uzet za 300kn nasao vec. i gripove vec imam to cu stavit sa treka. A ovo za ovaj buzir mogu vidjet ali sada uopce nista nekoci niti ista ni kada skrecem ni nista
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 21:22   #39822
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Neće ti kočnica sama kočiti jer je hidraulika, pa nemaš tu brige, ali je bužir jako kratak, i ako se slučajno zakrene volan malo više od 90° u desno moglo bi nešto ili puknut ili se savinuti, tako da...to si odi pogledaj kod servisera.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 21:24   #39823
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 412
aha ok hvala ti. uglavnom sam zadovoljan. nikada nisam imao neki takav bicikl pa mi je fora. a za moje potrebe vjerujem da ce dugo trajati. jer skuter svejedno stajao u garazi i nije se nikako vozio kada dodem vikendom samo trosak. na ovom bar nemam tehnicki i gorivo
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2016., 22:54   #39824
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Pusti gume jebate, riješi prvo to kaj ti je ispod volana tri metra spacera (max je preporuka 30mm) i taj bužir kočnice je hororčina (vjerojatno kad spustiš volan na normalnu visinu ćeš dobiti 10ak centimetara da uspiješ provući od ispred bužir kako inače treba biti - no svejedno će biti prekratak). Bicikl je ok za te pare ako sve više manje radi kako treba (tipa zadnji amortizer ako nema lufta i slično), nije baš da te netko oženio.

Pumpa za shock ti je cca 180-200kn nova. Za sad ako nemaš iza 20-30% SAG-a (kad se sjedneš da je shock 20% uvučen od ukupne duljine) onda odi u prvi dućan i zamoli da ti posude ili još bolje - da oni napumpaju. Ako ne pušta, to ćeš morati raditi 2 puta godišnje.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2016., 08:41   #39825
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Talking

nova foteljica za staracko dupe


i uspio prije nevremena na offroad probu, jos malo podesit kut i to je to...

__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2016., 10:42   #39826
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Još uvijek prekrasan bajk!

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2016., 11:29   #39827
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Talking

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Još uvijek prekrasan bajk!


u nedjelju isel malo vidit kako stvari stoje i da vidim kaj veli organizam, makar doktori jos uvek vele nula bodova naprezanja...



ja zadovoljan, u cilj me nije uvela hitna i nisam dosel zadnji



jedino baterija crkla i nemam statistiku

__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2016., 17:57   #39828
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Da li je nesto ovog tipa pametno kupiti?

650kn:
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/j...oglas-19269984

1200kn:
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/p...oglas-19304033

3200kn:
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/c...oglas-19276283

Znam da su cijene poprilicno razlicite, no nije mi problem pljunuti 3k ako taj bicikl vrijedi tu lovu. Sluzio bi za rijetku voznju po gradu, a poneki vikend za voznju s prijateljom van grada.

Imam i par solucija sa zamjenom, zato mi cijena ni ne igra toliku ulogu.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2016., 08:19   #39829
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
corratec mi se cini jako dobar za te novce. moj dice 5.0 ima iste stvari samo rockshox xc30 opruga za vilicu. da nemam dice, uzeo bi corratec. ako mozes reci da dolazis s 3000kn i da bi odmah uzeo bic ako odgovara.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 11:01   #39830
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Corratec na zalost otpao, lik nema nikakve papire od istoga, kaze uvoz.
Na kraju sam gledao po netu, i odlucio se za hervis. Usao unutra da provjerim bicikl, ali zaboravim novcanik, ostao mi doma. Pitam prodavaca dal mogu platiti online, pa dodjem tokom dana ili sutra po bicikl. Kaze da nema problema. Dodjem doma, obavim kupnju odmah (jucer oko 14h).

Taman se spremao otici do hervisa, kad dolazi poziv od istih. Na zalost moram cekati da bicikl dostave iz Austrije, i to ce potrajati do petka ???

Iako bicikl kojeg sam uzeo imaju u ducanu. I to ne jedan, nego barem 10 komada moje velicine. Kaze da se ispricava, ali da nije znao, da im je kao takva poslovna praksa. Ako kupis online, dolazi iz Austrije. Jedino kesh/kartice moze iz ducana.

WTF?

Naravno, da sam to unaprijed znao, uzeo bih isti u ducanu danas. Ovako sam prodavaca jos jucer zamolio da bicikl ostavi sa strane, rezerviran na moje ime, i da ce kroz 1-2 sata vidjeti da sam ga platio preko webshopa. I sve 5 kaze.

Sad moram cekati dostavu iz Austrije... Jadna mi majka kakve sve poslovne prakse postoje u ovoj drzavi
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 12:45   #39831
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
danas kino :)

eki raja,

za sve koji su u oporavku danas, lean back: http://www.redbull.tv/live/AP-1KR6H1...bike-world-cup
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 14:31   #39832
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,244
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Corratec na zalost otpao, lik nema nikakve papire od istoga, kaze uvoz.
Na kraju sam gledao po netu, i odlucio se za hervis. Usao unutra da provjerim bicikl, ali zaboravim novcanik, ostao mi doma. Pitam prodavaca dal mogu platiti online, pa dodjem tokom dana ili sutra po bicikl. Kaze da nema problema. Dodjem doma, obavim kupnju odmah (jucer oko 14h).

Taman se spremao otici do hervisa, kad dolazi poziv od istih. Na zalost moram cekati da bicikl dostave iz Austrije, i to ce potrajati do petka ???

Iako bicikl kojeg sam uzeo imaju u ducanu. I to ne jedan, nego barem 10 komada moje velicine. Kaze da se ispricava, ali da nije znao, da im je kao takva poslovna praksa. Ako kupis online, dolazi iz Austrije. Jedino kesh/kartice moze iz ducana.

WTF?

Naravno, da sam to unaprijed znao, uzeo bih isti u ducanu danas. Ovako sam prodavaca jos jucer zamolio da bicikl ostavi sa strane, rezerviran na moje ime, i da ce kroz 1-2 sata vidjeti da sam ga platio preko webshopa. I sve 5 kaze.

Sad moram cekati dostavu iz Austrije... Jadna mi majka kakve sve poslovne prakse postoje u ovoj drzavi
Da, nevjerojatno kako jadno i posve nelogično, wtf..
Dođe ti da im lijepo kažeš: Ovako, vratite vi meni sredstva na račun i ode ja u drugu trgovinu..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 11:00   #39833
droja
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sesvete
Postovi: 0
I ode PDV bogatim Austrijancima. Poslije kukamo kako nema love u proračunu. Baš traži povrat, domoljubno.
droja je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2016., 20:44   #39834
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Inace bih trazio, iz principa. A domoljublje me zanima koliko i SDP/HDZ, toliko o tome
No mislim da sam dobio dobar deal, a u daljnju potraznju za biciklom, tematikom koja mi je inace nepoznanica, nemam volje. Pricekat cu do petka i to'e to

No da su krajnje bezobrazni - naravno da jesu. Kao i njihovi fals popusti. Samo u ovom slucaju popust je stvaran, a ne fiktivan, pa neka stoji.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2016., 07:17   #39835
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Ahzo dakle.
Kaj ja brijem, kao, ja se znam voziti na bajku. Je rajt.
http://www.vitalmtb.com/videos/membe...aign=spotlight
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2016., 21:21   #39836
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
bus, subotaa - nemre - INA delta rally

Eki raja,

na znanje: subota, 11. lipnja 2016., od 09:00 do 19:00 sata: Sljemenska cesta (Bliznec od raskrižja prema Žičari) – Sljeme (Dom željezničara) /Ž1049/ – Šestine (Restoran Šestinski lagvić) /Ž1048/. Obilazni smijer: Zagreb – Stubičke Toplice – Sljeme i obrnuto. Od 11:00 sati do 14:00 sati, te od 16:00 sati do 19:00 sati: Hunjka /Ž2219/ – Sljeme (Dom željezničara) – Šestine (Restoran Šestinski lagvić) /Ž1048/. Obilazni smijer: Zagreb – Stubičke Toplice – Sljeme i obrnuto.
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2016., 21:37   #39837
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Kaj ti u HAK-u radiš?

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2016., 23:50   #39838
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,957
Radi dojave za hak.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2016., 10:37   #39839
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Hervis show continues. Bicikl i oprema (prednje i straznje svjetlo + u-lock) trebali stici jucer. Nisam stigao otici, zovem ih jutros, kazu stiglo sve sto sam narucio, osim bicikla

Ma sitnica

Ukratko, idem poslije tamo jebavat majke, jer ocito drugacije u ovom bananistanu ne ide. A ubuduce kod njih ne ulazim uopce, pa sve da imaju ne znam kakvu ponudu. Ovo vise nije ni smijesno. 10ak bicikli moje velicine imaju u shopu, a ja kao budala vec tjedan dana cekam da mi bicikl dostave iz austrije.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2016., 17:43   #39840
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,660
Pomagajte...prodao sam svoj Norco MTB i sad tražim bicikl za vožnju po gradu.

Gledam nešto do 1500 kn, pun je oglasnik svega. Treba mi nešto s ramom koja odgovara MTB rami od 17". U kakvom su odnosu mjere MTB rama i ostatka?

Nalazim Puch, Rog, Peugeot, KTM...svašta nešto. Nemam iskustva s mjenjačima, a da nisu klasični MTB mjenjači, tako da ne znam ni što gledati kod ovih polu-specijalki i gradskih bajkova, tako da je svaka pomoć dobrodošla, da ne kupim mačka u vreći.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na