Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2006., 10:19   #1
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
boot

Neki dan sam gledao na forumu neki thread u kojem su svi nepotrebni servisi napisani, te ih treba ugasit (ne treba, al se moze). Nesto sam mrdao po tom pitanju i dosta ih pogasio, te sada kada palim ili restartam komp i ona plava crtica sto ide lijevo-desno na bootu mi prode barem 12 puta, a prije nijednom. Mislim da je do tih ugasenih servisa pa ak je ikom bio takav problem il zna kako rjesiti?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 11:47   #2
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
taj codiacov sticky treba maknut! (NHF Codiac ali vec puno ljudi je reklo da je zbog toga imalo problema...)
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2006., 13:27   #3
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
lol , meni otkad sam maknuo jedan servis(prefetcher cini mi se) onaj crv prode samo jednom dvaput a prije bar 8 puta.
toe valjda individualno vise
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 13:52   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Servise treba iskjlučivati po par komada (ne sve odjemput) i onda restart, sprobati dal sve dela kak spada, pa ih još par isklučiti i tak dalje. Svi ovi servisi se mogu pogasti i sve bu delalo.
Privitak 6225

Zadnje izmijenjeno od: McG. 19.02.2007. u 21:15.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 14:15   #5
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor McG
Servise treba iskjlučivati po par komada (ne sve odjemput) i onda restart, sprobati dal sve dela kak spada, pa ih još par isklučiti i tak dalje. Svi ovi servisi se mogu pogasti i sve bu delalo.
Privitak 6225

Smart Card - DISABLED

ajde nakon sto ovo iskljucis probaj pokrenuti Volksbank internet bankarstvo s minikey uredajem ili internet bankarstov od RBA sa smartcardom itd...

mislim da nece ici
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 14:18   #6
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
zato ljudi i imaju problema jer im se preporuca da iskljuce te neke servise za koje oni pretpostavljaju da im nece trebati, samo zato jer njima netreba. ovo je najbolji primjer. imam frenda koji djeli komp sa starim, a stari mu za firmu koristi e-zabu. koja je panika bila kad jedan dan e-zaba nije radila. zasto? upravo zbog hammovog primjera. ok je pomoci ali onda se treba sve i objasniti sto je sto ili jednostavno takve stvari NE NAVODITI. bezobrazno ispada
mat je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 14:45   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Je u pravu ste....moja greška. Oni koji koriste internet bankarstvo, to ne smiju isključiti, isto i oni koji koriste Wireless, ne smiju isključiti servis Wireless Zero Configuration i sl.. Uglavnom, da ne bilo daljnih problema tu detaljno piše kaj koji servis dela i za kaj služi. Evo još jedan link. Moje isprike kaj nisam odma del te linkove.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 17:23   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
NHF svima ali ako ne znaš otprilike što radiš onda to nemoj ni raditi, mislim da je codiac-ov sticky jako dobar, mada bi se dao još i nadopunit, npr. print spooler to možeš bez problema ugasit ak nemaš printer ili server ako nisi u mreži. A ubrzanje uopće nije loše, pitajte mog frenda s 128 MB rama i Windowsima XP. A tako i tako piše na kraju da se sve radi na vlastitu odgovornost
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 17:33   #9
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ma nemoj? print spooler bi ugasio? super bi bilo to staviti tamo pa ce za mjesec dana htjet instalirat printer pa nece radit. ili mozda neki pdf printer? ista stvar

u onom stickyu i ovom gore txt dokumentu ima tona servisa koja sluzi za ovo ili ono, ovisno o tome sto covjek radi na racunalu. ne moze se samo tako govoriti ljudima da to ugase jer ce im se brze startat os. otkud ti znas sto tko radi na kompu, koliko ljudi koristi komp (npr. 2 korisnika, jedan pogasi ovo-ono a nema pojma kaj drugi radi. dode drugi i ne radi mu).

onaj sticky da se promjeni u OPIS svakog servisa te da se za svaki servis navede namjena je u redu. na kraju se eventualno moze navesti da servisi kao programi trose memoriju i pokrecu se prilikom startupa. pa tko zakljuci da ce mu gasenje nepotrebnih pomoci, moze to napraviti. u suprotnom samo stvara probleme, kao sto se i vidi iz barem 10 upita vec otkad je tog stickya
mat je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 17:47   #10
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pa mislim neću gasit servise na računalu koje je koristi petsto ljudi, gasit ću ih na onom di sam ja admin i gdje znam što radim, a njemu nisam ugasio jel ima printer ali samo pogasio tonu ostalih, sebi jesam jel ga nemam. Uglavnom sticky je ok i piše da se koristi na vlastitu odgovornost. Nemoj se odmah ljutit: hello2 :
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2006., 18:42   #11
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
inace smart card mozete ubiti ako koristite TOKEN..znaci mali uredaj koji negerira 6x brojeva koji sluze kao zaporka za internet banking...on se ne instalira na racunalo..naime on je sinkroniziran sa serverom u banci...tako da zavisi sto koristite

inace meni je od servisa ubijen samo automatic updates..jer mi ne trebaju...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 18:47   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Malo sam se potrudio i skupio sve potencijalne servise koji se mogu isključiti na jedno mjesto zajedno s objašnjenjem.

http://rapidshare.de/files/23417723/...vices.rar.html

EDIT: Evo ja koristim token pa mi kartice ne trebaju.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 19:17   #13
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor tutix
NHF svima ali ako ne znaš otprilike što radiš onda to nemoj ni raditi, mislim da je codiac-ov sticky jako dobar, mada bi se dao još i nadopunit, npr. print spooler to možeš bez problema ugasit ak nemaš printer ili server ako nisi u mreži. A ubrzanje uopće nije loše, pitajte mog frenda s 128 MB rama i Windowsima XP. A tako i tako piše na kraju da se sve radi na vlastitu odgovornost
Lijepo sam gasio servise za koje sam procitao za ceg sluze i koji mi ne trebaju. Nisam ih pogasio sve neg mozda 7-8. Neznam koji bi mi mogao ovo uzrokovati, jer prije nije bilo tako.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 20:08   #14
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
pa tko koristi token zna valjda da ne koristi karticu pa da mu netreba smartcard lol

inace nitko od vas ne moze ni koristiti karticu. to koriste samo firme, fizicke osobe dobe token
mat je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 20:53   #15
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
@domy_os: heh, less conversation little more action, odlično
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 20:59   #16
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor mat
pa tko koristi token zna valjda da ne koristi karticu pa da mu netreba smartcard lol

inace nitko od vas ne moze ni koristiti karticu. to koriste samo firme, fizicke osobe dobe token

gle svasta se dogada..pa eto ja napisah reda radi...

tocno to..fizicke osobe dobivaju token..a pravne karticu
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 23:50   #17
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
E domy za onaj XLS imaš 3-4 pive od mene, svaka čast!!!
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 11:48   #18
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
BTW, ta tablica vrijedi samo za servise koji se smiju isključiti ovisno o potrebama, kako sam gore rekao, SVE OSTALO MORA BIT NA DEFAULTU kak su Windowsi stavili kod instalacije.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 12:32   #19
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Imam pitanje. Ja sam gasio sve servise koji mi ne trebaju (smart card, mreza i tako) jer ih ne koristim. Ali neki dan mi se pojavila nova boot opcija "windows xp pro TuneUp Backup" koju sam ugasio u control panelu. Da mi se mozda zato windowsi sporo dizu, al mislim da ne bi trebalo?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 13:09   #20
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
@ domy: ja onaj file ne mogu skinut. daj mi attachment stavi u postu pliz
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 13:10   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor John Creasy
Imam pitanje. Ja sam gasio sve servise koji mi ne trebaju (smart card, mreza i tako) jer ih ne koristim. Ali neki dan mi se pojavila nova boot opcija "windows xp pro TuneUp Backup" koju sam ugasio u control panelu. Da mi se mozda zato windowsi sporo dizu, al mislim da ne bi trebalo?
To ti se pojavilo jer si očito čačkao po boot screen manageru u TuneUp Utilitiesima...

Citiraj:
Autor De5tr0yer
@ domy: ja onaj file ne mogu skinut. daj mi attachment stavi u postu pliz
Kak ne? Ide bez problema...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2006., 15:16   #22
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
odem skinut i onda mi javi error 404: not found, kad skidam sa servera
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2006., 09:52   #23
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na