Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2020., 08:07   #2461
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kad je desktop kao takav postao izumrli dinosaur...forum je samo produžetak te iste vrste. Pa su takvi i forumši, dinosauri
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 08:09   #2462
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Speak for yourself, Manolić

Destop itekako još kicka assine. Samo druga je stvar kroz što se koristi. Pred 3 godine, Ryzen se ovdje gledao samo i isključivo kroz prizmu gaminga. Ništa drugo nije bilo bitno. Cijena, konkurentnost, poticaj što je piknulo Intel da doda koju glavu više pod kapu procesora i tako to. Ništa. Samo gaming, FPS, gaming, 144Hz... najsmješnije od svega je što su to zazivali ljudi koji niti su imali 1080Ti niti Gsync compatible monitore, niti im je mama to mogla kupiti

Ok, kasnije su došle rekordne zarade i prodajne statistike pa se malo odmaklo od gaminga, ali uglavnom događalo se ono što sam odavno rekao - "moj tata je jači od tvog" razina pregovaranja.

No sve u svemu, svatko bi trebao kupovati komp za ono što misli da mu treba. Veći je problem što u 2 najbitnija segmenta kao što su CPU i GPU imamo duopol i veliku mogućnost price fixinga. Sve bi to moglo biti i jeftinije, ali to nikoga ne zanima.

Bitno je samo što deblje hračnuti na onog koji nije u "tvom taboru" i na ono što on koristi pa makar i argumentom tanjim od picine dlake

Da se vratim na temu. Da, postaje dosadno. 3rd Gen Ryzeni rade bez greške, BIOSi popeglani, zadnji bios za C6H iz studenog 2019 (4 mjeseca niš novog). Već vidim određene pljuvače negdje: ako BIOS izlazi 1-2x mjesečno "haha, beta testeri ste, treba 100 biosa, kenj kenj. Ako BIOSa nema 4 mjeseca "haha, prestali su razvijati BIOSe, EOL ste, morate kupit nove ploče, kenj kenj."

Istina je, BIOSa novih stvarno nema već duže vrijeme. Očito da je sve OK. Vidjeti ćemo kad izađe 4th Gen, vjerojatno na određenim starijim pločama opet bude problema prvih mjeseca dana jer se opet radi o novoj uArch a ne refrešu. Živi bili pa vidjeli.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 05.03.2020. u 08:24.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 08:21   #2463
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Da, poput argumenta da bi te trebalo biti strah spajanja na net zbog hrpe rupa zbog sito efekta
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 08:28   #2464
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajde ajde, ne kenjavi bio si jedan od mućkijih provokatora ovdje i još si ali s kvalitetnim provokacijama
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 08:30   #2465
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
I ti me voliš
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 09:40   #2466
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ljudi, uskoro ću imati ryzen3500x, pa me samo zanima dal je ova ploča kompatibilna s njim i dal bi je preporučili. Mislim pc neće biti za igranje, tako da mogu i šrot ploču uzet što se mene tiče. Overclock vjerojatno neću raditi.
https://www.protis.hr/products/detai...aming-x/141504

Hvala svima za pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 05.03.2020. u 09:45.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 10:32   #2467
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Dobra je, ok je cijena, solidna ploča.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 14:59   #2468
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, postaje dosadno. 3rd Gen Ryzeni rade bez greške, BIOSi popeglani, zadnji bios za C6H iz studenog 2019 (4 mjeseca niš novog). Već vidim određene pljuvače negdje: ako BIOS izlazi 1-2x mjesečno "haha, beta testeri ste, treba 100 biosa, kenj kenj. Ako BIOSa nema 4 mjeseca "haha, prestali su razvijati BIOSe, EOL ste, morate kupit nove ploče, kenj kenj."

Istina je, BIOSa novih stvarno nema već duže vrijeme. Očito da je sve OK. Vidjeti ćemo kad izađe 4th Gen, vjerojatno na određenim starijim pločama opet bude problema prvih mjeseca dana jer se opet radi o novoj uArch a ne refrešu. Živi bili pa vidjeli.

Dakle, možemo zaključiti da će na ovoj temi i dalje biti dosadno

Ali će nova 4th Gen Ryzen tema bit opet živa, sa istim/sličnim problemima. Nepodržavanje novih procova od strane određenih ploča, premali BIOS, grafički siromašni BIOS (ovo ne kužim, who cares?), memorije koje rade na max 3600, a piše da bi trebale na 4000MHz i sl.


BTW, da budemo konstruktivniji... pred koji dan mi je jedan kolega spomenuo da je negdje vidio/pročitao da će Zen3 podržavati AVX-512, ali kao paralelno izvršavanje preko 2x AVX2. Nažalost, ne može se sjetiti gdje točno, a ja nekako nisam imao vremena za pratiti vijesti i leakove u zadnje vrijeme. Zna li itko gdje je i tko tako nešto spominjao u nekakvom leak-u ili nečem sličnom? Ako bude tako, zadnji Intelov bastion će pasti


BTW, danas je 5. ožujak, Financial Analyst Day ... jel ima možda kakvih vijesti o nadolazećim Zen3 i RDNA2 arhitekturama? Pričalo se da će možda AMD nešto više otkriti o tome.


EDIT1:


Izgleda da će se eventualno noćas nešto znati, vjerojatno nešto više i o financijskim učincima Zen2:

Financial Analyst Day – 2020;
Mar 5, 2020 from 1:00 PM to 6:00 PM PST
Santa Clara, California

https://ir.amd.com/events/event-deta...alyst-day-2020




EDIT2:


Ako netko ne zna o čemu pričam kod AVX-512, evo link na prednost Intela (Mladene, ovo je za tebe ) u benchmarcima koji to znaju iskoristiti:


https://www.anandtech.com/show/15044...cores-on-7nm/6


https://www.anandtech.com/show/15483...3990x-review/4

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 05.03.2020. u 15:21.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 22:31   #2469
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
BTW, danas je 5. ožujak, Financial Analyst Day ... jel ima možda kakvih vijesti o nadolazećim Zen3 i RDNA2 arhitekturama?

Izgleda da će se eventualno noćas nešto znati, vjerojatno nešto više i o financijskim učincima Zen2.

Citiraj:
EDIT:
AMD Financial Analyst Day 2020 Live Blog
Citiraj:
50% performance improvement over RDNA with RDNA2

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 05.03.2020. u 23:18.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 22:49   #2470
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ali uglavnom događalo se ono što sam odavno rekao - "moj tata je jači od tvog" razina pregovaranja.
Dakle, ništa se nije promijenilo proteklih 20 godina.
mkey je online   Reply With Quote