Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2019., 22:07   #3271
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
2600 ima moj glas kao optimalan izbor danas gledano, pogotovo po toj cijeni i uz tu grafu
Nece se osjetiti u dnevnom r7 2700 jos par godina, a možda ni tada.. a da za tri godine stavis i 2080ti drzat ce vodu

400kn osjetis vec danas , nije za bacit
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 22:09   #3272
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
2600 ima moj glas kao optimalan izbor danas gledano, pogotovo po toj cijeni i uz tu grafu
Nece se osjetiti u dnevnom 2700 jos par godina, a možda ni tada.. a da za tri godine stavis i 2080ti drzat ce vodu
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 22:22   #3273
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
R7 2700 za 1500kn je primamljiv, ali mislim da je 2600 sasvim dovoljan.

Za 5 godina ćeš moći još uvijek naći relativno jeftine 12/16-core Zen3 procesore za nadogradnju
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 22:38   #3274
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Kaj je više futureproof
2600 za 1045 Kn
1700 za 1300 Kn
Ma kakav 2600 kraj 1700 za 1.281,55kn u Svijetu Medija.
1700 je isti djavo ko 2600 ako gledas gejmanje ali manje trosi od 2XXX serije i nis se ne grije. Dolazi sa Wraith Spire a 2600 dolazi sa "pola coolera" Wraith Stealth.

Sta god radio na kompu a da naginje i zahtjeva vise jezgrene operacije - tu profitiras sa 1700. U slucaju da oba ocas do ibera opet su isti u gejmanju ali je 1700 u renderingu koplje iznad.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 22:45   #3275
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Dobijes visi takt i ipc, za 20%+ manju cijenu.
Komp je u DNEVNOM boravku, koliko ti jezgri treba
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:13   #3276
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Dobijes visi takt i ipc, za 20%+ manju cijenu.
Komp je u DNEVNOM boravku, koliko ti jezgri treba
a) A sta imas od visljeg takta i ipc-a, druge naljepnice ili zlatna slova na njemu ? Perfomanse u gejmanju su iste za oba takorec...

b) U tome i je poanta, u dnevnom je... SVI ce "jasiti po njemu" kak ko stigne, bolje da ima viska jezgri a bogme i manje ce se grijati od 2600
koji dolazi sa sprdacinom od coolera i za 2mj. evo zacepljenje na istom jer od silnog jahanja mislis da ce se redovito cistiti kad ce uvjek nekome nesto trebati...
Razumijem pomamu i zelju za novim ali koji smisao ja kupiti novo pa ko pojedici sa serijom Ryzen 3 traziti "sweet spot", zamisli... nacu mu taj spot da imam sta ? Dusevnu zasicenost da mi je IPC bolji 15%
Ako im je na stocku vuce previse struje, ako vuce previse struje - dusevne boli odmah. Ako vuce previse struje onda se grije, ako se oca ode
sve u mp3.. ajmo naci spot i dobijes sta ? 10% jaci proc po pefomansama za 20% vise para od staroga al imas spot i saznanje da si profitiro u IPC

U njegovom slucaju ako su perfomanse za gejmanje iste a komp ce biti "tetka za sve" svakako bolje da ima vise jezgri raspolozivo i tih 240kn je
mizeran trosak jer na i za 2600 ce vjerojatno morati iskeljiti za mjesec dva kada skuzi kako hladi taj prdavac, bar 300kn za posten cooler, koji 1700 vec ima.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:27   #3277
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
1) r5 2600 moze imati samo bolje performanse u igranju sto je u dnevnom boravku bitno, i drzat ce vodu sigurno još 5 god i uz nadogradnje kompa. Surfanje, gledanje filmova itd. Odličan. Cak bi rekao i overkill. Meni je i 2200g u dnevnom skroz ok, na amd cooleru vise od godinu dana zamisli.. Da je 1600 vise jeftiniji a ne samo 20kn, njega bi preporučio.
Ako renda u dnevnom ili sta vec, onda nek sam vidi sta mu je bitnije.. ali nekako sumnjam..
2600 je hladan proc kojeg bez muke hladi stock cooler, cak i kad bi ga manje ocao..

2) za 250kn kupis npr philips oneblade , brutalna stvarcica

Sto se mene tice EOD, on sam odlučuje za sebe, ne ja..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 26.07.2019. u 00:23.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:58   #3278
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Te male razlike u igranju se tek mogu vidjeti sa top end gpu...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 01:47   #3279
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Razumijem pomamu i zelju za novim ali koji smisao ja kupiti novo pa ko pojedici sa serijom Ryzen 3 traziti "sweet spot", zamisli... nacu mu taj spot da imam sta ? Dusevnu zasicenost da mi je IPC bolji 15%
Znači, konstanta podjebavanja i provociranja oko Ryzena datiraju još od 2017. Ali ajde, shvatio sam to kao neku svrhu jala tj zavisti. 2 godine kasnije ista problematika ne prestaje i podjebavanja se nastavljaju iako se sad ima Ryzen.

Pa reci mi ovako, budući nismo skupa ovce pasli, jel bi bilo dosta podjebavanja ili da te jednostavno udaljim s foruma? Bitan si ko semafor u GTA V igri tako da reci riječ "može_ban" i ozdravit će duša moja.

Ili budeš za promjenu normalan i normalno se raspravljao?

Your call 100%



Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 02:18   #3280
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači, konstanta podjebavanja i provociranja oko Ryzena datiraju još od 2017. Ali ajde, shvatio sam to kao neku svrhu jala tj zavisti. 2 godine kasnije ista problematika ne prestaje i podjebavanja se nastavljaju iako se sad ima Ryzen.
Pa reci mi ovako, budući nismo skupa ovce pasli, jel bi bilo dosta podjebavanja ili da te jednostavno udaljim s foruma?
Ja apsolutno nemam pojma o nekakvom zajebavanju niti sam ja ikoga osobno u postu gore napisanom, poimence prozvao ili citirao pa tako ni tebe. Isto tako same rijeci
"sweet spot" nisi ti jedini uoptrijebio tu na forumu kao nesto jedinstveno i unikatno pa da bi moje ponavljanje toga znacilo da se to odnosi na tebe i da bi ono napisano gore, odnosilo se na tebe itd...

Moj post gore se odnosi na odgovor @Eladio jer je spomenio dobitak po IPC-u i to je to... Moje misljenje i stav o slucajevima tu napisanima kako pojedinci
( znaci vise ljudi/forumasa ) sa novim Ryzenima prave samo "ludorije" jer se isti slabo ocaju, je samo moje misljenje izmedju svih ostalih tu na forumu i kao takvo nekom bitno a nekome totalno nebitno.

Sad jedino ako kao moderator sugeriras sta smijem a sta nesmijem napisati... ili misliti ? Obrisi sto smatras da sam tebe negdje spomenio ili podjebavao,
ne vidim problem, imas pravo i mogucnost uredjivati postove.... mada ja ne vidim "tvoju personu" u mom postu gore, osim ako se ti sam tamo, po svojoj volji svrstavas.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 02:50   #3281
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ja igram warface online, low details. High fps mi je vazan.. uzeo sam r5 3600 i dobio sam puno. Cca 25-30% po mojoj procjeni u low fps, više mi ne pada ispod 144hz , a imam high refresh monitor. Dobio sam i drugim aplikacijama , ne samo u warfaceu i igrama, nego općenito, ali nema smisla ići dalje.
Svoj r5 3600 imam podešen na najnizih 4000mhz tu na forumu, i svejedno sam zadovoljan. Guštam čačkat iako mi nije neki primjerak, koji težak grijeh lol. Ne pušim, ne pijem, trošim na vespu i komp novce koje zaradim bez da mi je dijete gladno. Tako da te ni tu ne razumijem.

A kolegi sam savjetovao najjeftiniji proc od nabrojanih, zbog cijene jer smatram da su svi overkill, jer i sam imam komp u dnevnom i dao sam moju procjenu. Definitivno danas više nego dovoljni i imaju zalihe za nadogradnju. 20kn dati više za 2600 naspram 1600 je opravdano?
Ti si dao svoju procjenu, postujem, neka kolega posluša oba savjeta i vidi šta njemu više odgovara. Mislim da je to ok?
I dozvoli da nakon skoro 30 g. što si slažem kompove, da si i dalje sam izabirem što želim uopce ne sumnjam da si ti zadovoljan sa svojim izborom za sebe

Ps
.. stvarno nemam nis protiv tebe ili ikoga. Sve 5
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 26.07.2019. u 03:20.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 03:06   #3282
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ti si dao svoju procjenu, postujem, neka kolega posluša oba savjeta i vidi šta njemu više odgovara. Mislim da je to ok?
Pa naravno, to sto je rasprava malo "zesca" ne znaci da apsolutno nisi u pravu sto se tice misljenja a na kolegi je da izabere !
Nemoj sad i ti pocet vidjat "duhove u mojim" slovima pa ce ispasti da sam ti zabranio misliti i govoriti sta ces morati kupiti
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 03:09   #3283
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa naravno, to sto je rasprava malo "zesca" ne znaci da apsolutno nisi u pravu sto se tice misljenja a na kolegi je da izabere !
Nemoj sad i ti pocet vidjat "duhove u mojim" slovima pa ce ispasti da sam ti zabranio misliti i govoriti sta ces morati kupiti
__________________