Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2017., 15:10   #1681
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Kako i sam kažeš, stvar ukusa. Meni i shamu i z play npr, odlično izgledaju.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 15:11   #1682
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Nije, i odlicno je balansiran po speckama, osim jedino tih 5.2 inca
Stvar navike. Ja sam prešao s 5.5 na 5.2 i morao sam se naviknut jel mi je bio premali.
Ali realno 5.2 incha je sasvim ok, nekako dobar omjer čitljivosti i kompaktnosti. 5.5 je sigurno bolji za web, gledanje videa pa i za igrice ali to mi je već lagano nezgrapno. Al kažem, na sve se da naviknut. 5.2 definitivno nije preveliko. I na 5.5 se da naviknut ali onda je torbica obavezna. Jedan kolega fura mate 9 a drugi mi mix, jedan 5.9 drugi 6.4 incha. Groteska prava al oni furaju te torbice i kad pričaju bulju im pokrije i to je to. Ali kad sam to primio u ruke i pustio koju seriju i otvorio web, e to je pravi gušt na tim uređajima.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2017., 16:07   #1683
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
nekad su se Motorole kupovale zbog dizajna(Vader,V60,V3),a sad zbog pouzdanosti i odnosa uloženo-dobiveno.
i pored svih poznatih kineza po meni su u srednjoj klasi Motorole bog i batina...
E4/Plus,G4/Plus/Play,G5/S/Plus,ZPlay,Moto X4 i Moto X Style.pokrivena je cijela niža i viša srednja klasa....
locks je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 16:52   #1684
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
vec sam pisao, pored motorola ne bih uopce u istu recenicu stavljao kineze za iste novce. ako zbog nicega onda zbog vrhunski ispoliranog softvera,
eno tastu sam uzeo ima vec preko 3 godine MotoX 2013, i nekidan mu morao nesto posloziti, i mob radi nevjerojatno glatko jos uvijek. nema sanse da mislis da je stari mob (osim po dizajnu mozda)

5.2" je odlicna dijagonala, samo da nisu veliki bezeli, tu mije pak LG G2 bio zakon, i dan danas nema tako kompaktnog 5.2" uredjaja.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:03   #1685
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Moj ćaća ima Moto G 3rd Gen 2/16 već godinu dana negdje. Puni svakih 5-7 dana ovisno koliko priča veli da ga nebi mjenjao za niš. Dobio je A5 2016 od firme, probao je malo njega i veli da nema šanse da se makne sa Motorole pa je A5 vratio.

Stvarno su ljudi općinjeni tim motorolama koje sam im zdilo ili koji su na preporuku uzeli. Svima je prvo pitanje bilo "kaj to još postoji". Šteta da su kod nas "mrtav" brand. Ne znam jel ih ikoji telekom kod nas dila.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:13   #1686
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Ma to kod nas nitko živ ne nudi. Što je najbolje, očito se i po dućanima slabo prodaju jer kad sam išao tražiti masku i staklo za svoj g4 play - masku jedva našao, a stakla jednostavno nema kod nas. Je, mogu preko neta, sve stoji, ali samo dočaravam kako očito nema potražnje kod nas.
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:18   #1687
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova
ali samo dočaravam kako očito nema potražnje kod nas.
Okrećeš stvari, nije stvar potražnje nego ponude.
Proizvođač se mora sam pobrinuti da se njihovi proizvodi nađu na određenom tržištu i da budu dostupni u što više trgovina i kod operatera.
Ovako imaš 2-3 trgovine gdje možeš kupiti njihove modele.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:21   #1688
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova
Ma to kod nas nitko živ ne nudi. Što je najbolje, očito se i po dućanima slabo prodaju jer kad sam išao tražiti masku i staklo za svoj g4 play - masku jedva našao, a stakla jednostavno nema kod nas. Je, mogu preko neta, sve stoji, ali samo dočaravam kako očito nema potražnje kod nas.
Pa nema ničega iole hvale vrijednoga od dodatne opreme za Motorole. Tu i tamo kakav generic TPU kurtončić i to je to.
Panasonic ti je rekao, nismo im zanimljivo tržište. Lenovo gura svoj prvi brand u HR poprilično jer ih ima svuda za kupiti. Motorolu je ostavio za veća tržišta tipa zapadni dio EU.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:23   #1689
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Moze li meni netko objasniti zasto modeli za azijsko trziste imaju 4GB RAM-a a za europsko/americko 3GB? Recimo, takav je moj G5+ a vidim da sve najave za ove nove modele imaju istu shemu, a ne kuzim u cemu je poanta bas...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:26   #1690
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Moj ćaća ima Moto G 3rd Gen 2/16...
Ovdje 1/8GB verzija... Na lollipopu je radila odlicno, update na mm je lagano sjebao touch sensitivity u nepovrat (cest problem). Vracanje touch drivera ili downgrade trazi unlockanje bootloadera pa se nisam zaj s tim.

U mobu uredno radi 64 GB kartica koja se moze koristiti kao interna memorija (sranje je pak ako izvadis karticu) pa mob zapravo ima 70 GB i nema problema sa manjkom prostora. Odlican mob za average joea!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2017., 17:30   #1691
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sjećam se da si mi baš ti o tome pričao. Nema problema sa touchem na MM. Barem ja nisam ništa primjetio. Ćaća još manje e sad, možda na 2/16 ga nema ili ga mi ne kužimo, nešto od tog dvoje je

Ti si vjenčao karticu i internu memoriju? Ja nisam htio. Na internu niš ne skuplja, sve je poštelano da je kartica default. 16GB, njemu uvrh glave.

@Bubba
Ako trpaju kineska sranja od aplikacija u ROMove kao na nekim uređajima, onda tih 1GB rama više je taman za to
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 17:35   #1692
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544