Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2015., 13:36   #1
hajlender
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 28
Wifi to LAN to wifi (neki oblik wifi extendera)

pozdrav svima,

ne razumijem se bas u mreže i bih jako cijenio kad bi mi netko od vas pomogao oko mog problema.

Naime, koristim WiFi mrežu koju hvatam putem AP koji imam na krovu. AP mora biti konfiguriran da bi radio sto mislim da za rješavanje ovog problema nije bitno...

Da bih imamo internet na svom PC-u, kablom ga spajam na spomenuti AP i unosim određene IP adrese u internet protokol na računalu (TCP/IP), njih 5. Ako jedna od tih IP adresa nije kako mi je jedan gospodin rekao, internet ne radi.

Moje pitanje je, mogu li spojiti taj AP na router koji bi distribuirao WiFI signal po mojoj kući i ako da, gdje upisujem IP adrese za internet protocol na ruteru? Imam jedan stari ruter/modem od T-coma koji je služio za adsl (Thomson 576E2B)

Ideja mi je potekla od činjenice da ako spojim svoj laptop na kabel, unesem internet protocol (TCP/IP) i napravim hotspot na njemu te imam wifi po kući. Međutim, laptop mora biti skroz upaljen za to. Zato bih htio taj router da osposobim u tu svrhu.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan, ako ne slobodno pitajte pa cu probat detaljnije objasnit.
hajlender je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:26   #2
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
Mislim da ces morat pitat tog mreznog admina da ti dodjeli IP adrese za uređaje koje mislis spojit na WIFI. Jer ako upises istu IP adresu za npr. mobitel kao i za komp na kojem koristis internet nece funkcionirati, tj. imat ces IP conflict.
Znaci metoda sa routerom bi radila, ako iskljucis DHCP i trazis tog admina da ti dodjeli jos IP adresa.
To je moja pretpostavka, neznam kako imate konfiguriranu mrezu.
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2015., 14:31   #3
hajlender
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 28
Imam IP adresu. Mozes li mi rec kako upisujem IP adresse u ruter i kako gasim taj DHPC
hajlender je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 14:41   #4
hajlender
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 28
Skonto sam za dhcp al ni i za konfiguraciju routera
hajlender je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 16:29   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ipak si uspio objasniti situaciju i šta ti treba,

međutim napiši precizno oznaku postojećeg ap - a na krovu i dali znaš / imaš zapisano njegovu ip adresu + user / pass,

potom isto precizno napiši oznaku tog Thomsona, možda bi se mogao upotrebiti ali treba imati više iskustva za podesiti ga,

tebi treba wan wireless router sa kojim ćeš moći spojiti više klijenata (komp, lap, mob) a da izlaze zajedno preko dodjeljenog linka,

ako se spajaš na neku udrugu može se desiti da te isključe ako spajanje više klijenata krši neka pravila,

precizne podatke mi možeš poslati na pvt da ih ne obj. javno (ovih 5 ip adresa).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na