Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2014., 13:41   #301
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
može link koji model da ubodem ne mogu na nabavi naći a ocu treba to radi posla pa dosta gori hvala
Ne vidim više 820 u ponudi, što je čudno.
Imaš u edigitalu 520 za 999 kn. 520 ima navigacijsku licencu za samo jednu zemlju (Drive), ali Drive+ je neograničen po tom pitanju i mislim da je 33$ doplata i to ti sve ispadne ispod 1500 kn.

Na njuškalu možeš 820 nać za tu lovu, ako ne mora biti nova iz dućana.
(R1 možeš od većine dilera dobiti)
820 ima Drive+ po defaultu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 13:46   #302
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Čini mi se da je kolega Seth prodavao na tržnici nekoliko polovnih Garmina pa mu se obrati.

@ivan
Mogu ti reći da su Kinezi na ovom novom čipsetu MTK6582 poboljšali GPS do bola pa mu i to može biti opcija obzirom da su Kinezi jeftini. Nekidan sam na iNew v3 u 1min našao 13 satelita (wlan i 3G isključeni!). Toliko puno i brzo mi ih ne nađe ni SGS3.

EDIT: da sada sebi kupujem, uzeo bi si ovu. Ima iGO karte cijele Europe, 5" ekran, FM receiver za puštanje muzike preko ugrađenog auto radia i bluetooth pa može izigravati handsfree uređaj za mobitel. I još dobiješ svu potrebnu opremu s njome - auto stalak, fiksni i auto punjač te usb kabel za 'ogromnih' 61,29$. Ujedno postoje i 4,3" te 7" verzija kao i nešto slabija i jeftinja bez FM receivera i BT-a.
http://www.geekbuying.com/item/AW555...ap-322108.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 04.02.2014. u 14:09.
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2014., 14:47   #303
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
CPU:MT3351 to je ok?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 18:08   #304
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Naravno. ARM11, 468MHz su za navigaciju i više nego dovoljno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 15:43   #305
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Ima ko informaciju da li neki od jeftinijih modela TomTom/GoClever ima mogućnosti izračuna površine?

Znači upalim, prošećem se po nekom polju i on mi izračuna kolko je velko.

Najjeftiniji Garmin koji to ima je 3500 a to mi je debelo preveć.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 20:58   #306
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Imaš to na geo portal, minus šetanje. Dosta je samo klikati mišem. :-)
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 23:31   #307
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Ni blizu dovoljno pošto satelitske slike i stvarno stanje nekih polja ni blizu nisu iste
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 10:34   #308
juiced
Premium
Moj komp
 
juiced's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 153
Pozdrav dječaci, molim jednu pomoć. Uzeo bih navigaciju do nekih 800 kn, isključivo u Technomarketu jer imam vaučer pa zašto ne. Naravno, ponuda je jako ograničena tako da u tom rangu imaju GoClever 3535, Garmin 30, 40 i 50. Navigacija mi treba isključivo da navigira, nikakve igre, multimedija i slično dakle. Važno je jedino da su karte precizne i da se ne blesira i zbunjuje.

Koliko čitam GoClever se da dosta modificirat po potrebi: ubacivat karte i gps softveri po volji. Na mobu me jedino nije do sad iznevjerio Be-On-Road (a nisu se baš pokazali: Sygic, Navigon, Navfree, Mapfactor), ali mi je mob smeće tako da to nije trajna solucija. I da, vozim se uglavnom po Hrvatskoj, možda 2x godišnje idem van. Hvala
juiced je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 10:43   #309
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja bih uzeo garmina. Iako me ni navigon nije iznevjerio nijednom samo treba stimat.postavke brzo/jednistavno/najkrace i ima super signal. Mislim na navigon bas uređaj s navigon kartama.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 02.08.2014. u 10:53.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 10:48   #310
juiced
Premium
Moj komp
 
juiced's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 153
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja bih uzeo garmina. Iako me bi navigon nije iznevjerio nijednom samo treba stimat.postavke brzo/jednistavno/najkrace i ima super signal. Mislim na navigon bas uređaj s navigon kartama.
Pretpostavljam Garmin 50? S obzirom da ima najveći ekran a tu su negdje cijenom.
juiced je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2014., 10:53   #311
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Uzmes najbolji za taj novac.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 11:04   #312
juiced
Premium
Moj komp
 
juiced's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 153
Ok, hvala
juiced je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 11:30   #313
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Još jedan glas za Garmina jer je kvalitetniji od GoClevera. Garmin jest malo kompliciraniji od ostalih za nabavku i registraciju karata, ali ništa dramatično. Prvi ćeš put izgubiti 5-10min vremena za to, a kasnije je to čista automatika.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 12:31   #314
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Moj glas ide za Lumiu 520 kao navigaciju. Iste karte koristi i Garmin, samo ih je lakše nadograditi na Nokiji. Za POI je dobro imati SIM karticu s internet prometom, a sve se automatski usklađuje s računalom.

U prijevodu, složiš si rutu na here.com, popikaš zvjezdice i na mobitelu je automatski usklađeno.

Odmah ti može biti i mobitel za hitne slučajeve, media player i puno puno više od Garmina za iste ili manje novce.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 12:35   #315
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Budi ljubazan po postavi link za tu Lumiu u Technomarketu jer ja ne vidim nijednu na njegovom web shopu, a čovjek je bio izričit po tom uvjetu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 12:41   #316
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ne vjerujem da je teško prodati bon za neki dućan malo ispod cijene i kupiti novi u dućanu za 100 kn gore ili preko njuškala koje idu već od 600 kn.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 12:47   #317
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Garmin isključivo. Još uvijek (i dalje, rekao bih preciznije) bog i batina navigacijskih uređaja i kartografije za cestovni transport.
Dedicated uređaj napravljen baš za navigaciju i gps čip u njemu se još uvijek ne mogu dovesti u istu rečenicu sa mobitelom i njegovim gps-om čija preciznost još uvijek poprilično kaska za dedic. uređajima. U toj jednadžbi su još i kudikamo duže trajanje baterije na dedi gps-u, činjenica da već po defaultu dolaze sa nosačem za automobil koji se u slučaju mobitela mora dokupiti, i većina (osim naravno osnovnih modela) ima i više nego dovoljno funkcija (kome to treba naravno) osim same navigacije (mp3 player, bluetooth, fm transmitter, itd.).
Ažuriranje kartografije na garminu je jednostavno da ne može bit jednostavnije i karte su odlične, a lako dostupne, da ne uspoređujem ostale ajmoreć osnovne funkcionalnosti navigacijskog uređaja - odabir rute, načina prijevoza, izbjegavanja, samo sučelje uređaja, sve je to vrhunski prilagođeno za odabir rute u pokretu, bez potrebe za ikakvim drugim uređajima (referiram se na ovo gore slaganje rute na kompu, lol).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 13:03   #318
juiced
Premium
Moj komp
 
juiced's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 153
Hvala vam svima momci, odlučio sam se za Garmina 50. Još ako ih uspijem dobit da iz druge poslovnice pošalju u Zagreb, puna šaka brade.

Sygic me na HTC One S ostavio usred Poljske na cjedilu tako da mi se neda kombinirat s mobitelima.
juiced je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 13:10   #319
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Garmin isključivo. Još uvijek (i dalje, rekao bih preciznije) bog i batina navigacijskih uređaja i kartografije za cestovni transport.
Dedicated uređaj napravljen baš za navigaciju i gps čip u njemu se još uvijek ne mogu dovesti u istu rečenicu sa mobitelom i njegovim gps-om čija preciznost još uvijek poprilično kaska za dedic. uređajima. U toj jednadžbi su još i kudikamo duže trajanje baterije na dedi gps-u, činjenica da već po defaultu dolaze sa nosačem za automobil koji se u slučaju mobitela mora dokupiti, i većina (osim naravno osnovnih modela) ima i više nego dovoljno funkcija (kome to treba naravno) osim same navigacije (mp3 player, bluetooth, fm transmitter, itd.).
Ažuriranje kartografije na garminu je jednostavno da ne može bit jednostavnije i karte su odlične, a lako dostupne, da ne uspoređujem ostale ajmoreć osnovne funkcionalnosti navigacijskog uređaja - odabir rute, načina prijevoza, izbjegavanja, samo sučelje uređaja, sve je to vrhunski prilagođeno za odabir rute u pokretu, bez potrebe za ikakvim drugim uređajima (referiram se na ovo gore slaganje rute na kompu, lol).
1. A-GPS uspoređuješ s "običnim GPS-om? Na mobitelu si spreman za navigaciju odmah, dok kod dedicated GPS-a, Garmina kojeg imam doma, treba 5-10 minuta dok nađe satelite i bude spreman za korištenje (ovisi o tome je li blizu lokacije gdje je zadnje korišten)

2. Prosjek od 2 sata trajanja baterije na dedicated GPS uređaju nije kudikamo duže od mobitela nego nekoliko puta manje.

3. Ažuriranje kartografije je super dok tim istim kartama ne istekne navigacija čija licenca traje dok ne izađe novi set karata. U prijevodu uređaj s CN2013 kartama traži da kupiš CN2014 licencu. Ista stvar je s AdriaRoute kartama.

Trošak auto nosača je zanemariv, cca 50 kn.

Meni je još uvijek lakše napraviti točke dan prije puta pa ih samo postiskati na mobitelu, nego upisivati svaku posebno. Mazohizmom se ne bavim

Alternativa su i Symbian Nokie - 2710, E72 i sl. Navigation Edition modeli s nosačem u paketu. Obje imao i bolje su me služile od Garmina (nuvi 350)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 13:17   #320
juiced
Premium
Moj komp
 
juiced's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 153
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
1. A-GPS uspoređuješ s "običnim GPS-om? Na mobitelu si spreman za navigaciju odmah, dok kod dedicated GPS-a, Garmina kojeg imam doma, treba 5-10 minuta dok nađe satelite i bude spreman za korištenje (ovisi o tome je li blizu lokacije gdje je zadnje korišten)

2.
3.
Trošak auto nosača je zanemariv, cca 50 kn.

Meni je još uvijek lakše napraviti točke dan prije puta pa ih samo postiskati na mobitelu, nego upisivati svaku posebno. Mazohizmom se ne bavim

Znam da nije meni upućeno, ali mobitel mi se pokazao kao preriskantan za duže rute. Noć oko 2 sata blizu Poljsko - Češke granice, kiša pljušti a Sygic govori samo ravno. Ravno drito ispred potoka preko kojeg nema mosta. Okreni se, pa odvede šumskim putem i signal nestane nakon 500 m. Vratim se na glavnu cestu, pa više uopće nema signala.

Navfree nije znao u Zagrebu nać Pisarovinsku ulicu a Navigon se zagubio u Sloboštini.

U drugu ruku, moguće da je jednostavno mob šrot i da je on pravio probleme.
Be-On-Road na mobu me doveo starom cestom iz Požege do Zagreba bez ikakvih problema, preračunavao je rutu relativno brzo. Ali opet, nebi mu vjerovao van Hrvatske.


Tako da rađe izgubim 10ak minuta na podešavanje GPS uređaja i znam da neće nekakvu glupost napravit, nego riskirat sa potencijalnim problemima na mobitelu.


EDIT: naručen je Nuvi 50, hvala svima na sugestijama.

Zadnje izmijenjeno od: juiced. 02.08.2014. u 14:11.
juiced je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 20:55   #321
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
1. A-GPS uspoređuješ s "običnim GPS-om? Na mobitelu si spreman za navigaciju odmah, dok kod dedicated GPS-a, Garmina kojeg imam doma, treba 5-10 minuta dok nađe satelite i bude spreman za korištenje (ovisi o tome je li blizu lokacije gdje je zadnje korišten)
Da, uspoređujem, i već sam ti ranije napisao, što si vidim uredno ignorirao, preciznost dedicated gps uređaja naspram sidejob čipića za gps u mobitelu je ono, neporeciva, ogromna i vrlo značajna, osim ak se voziš po mrduši donjoj sa 3 ulice pa ti svejedno hoće te skrenut 50m bliže ili 50m kasnije a ti u tih 100m imaš 4-5 ulica -.- Pročitaj si par recentnijih usporedbi navigacije na mobitelima sa dedi uređajima, samo da vidiš u čemu su bitne razlike
Spremnost za navigaciju je jedno, a preciznost je nešto sasvim deseto, btw, moj garmin uređaj (nuvi 710) ima lockon satelita 30 do max 45 sec nakon coldboota , a 1-5 sekundi na warmstartu, o kakvih ti 10 minuta pričaš pobogu!?!?

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
2. Prosjek od 2 sata trajanja baterije na dedicated GPS uređaju nije kudikamo duže od mobitela nego nekoliko puta manje.
Ja ne znam kakvu ti navigaciju imaš, ali na mojem garminu i sve i jednom garminu kojeg sam imao u rukama (15ak komada od cca 2007e), baterija traje 4-5-6h navigiranja, dok najduže što mi je mobitel izdržao je bilo 2h

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
3. Ažuriranje kartografije je super dok tim istim kartama ne istekne navigacija čija licenca traje dok ne izađe novi set karata. U prijevodu uređaj s CN2013 kartama traži da kupiš CN2014 licencu. Ista stvar je s AdriaRoute kartama.

Trošak auto nosača je zanemariv, cca 50 kn.
Ažuriranje kartografije traje ravno 3 minute Radim to već 6-7 godina poprilično često, pa znam šta pričam.
Auto nosač od 50kn je kineski poluproizvod koji se u velikoj većini slučajeva odljepljuje sam sa stakla i kvaliteta držanja istog i primjenjivost je smijeh (i njih sam promijenio najmanje desetak, upravo u vremena posjedovanja nokie 5800 pa na dalje, i izludio dok sam našao autonosač za budget cijenu a da valja...). Originalni nosači, nokiini recimo, koštaju uredno preko 200kn, što nije zanemariv trošak.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Meni je još uvijek lakše napraviti točke dan prije puta pa ih samo postiskati na mobitelu, nego upisivati svaku posebno. Mazohizmom se ne bavim
Mazohizam? Ne znam za što tebi služi navigacija, ali meni služi za ono za što je namijenjena - kad sam negdje na terenu, primim poziv i dobijem adresu. Što bih trebao palit laptop i slagat rutu na njemu i prebacivat na mobitel, ili je jednostavnije ukucat istu u hodu u roku pol minute i stisnit veliki zeleni dugmić IDI?? Rute koje idem često imam uredno u favoritima i 'pozivanje' istih traje 5 sekundi, isto tako i recent listu iz koje povučem jednako brzo neku željenu destinaciju.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Alternativa su i Symbian Nokie - 2710, E72 i sl. Navigation Edition modeli s nosačem u paketu. Obje imao i bolje su me služile od Garmina (nuvi 350)
Obje nabrojane nokie su loša alternativa, daleko bolja su touch nokie tipa popularnih navigation edition, ak se ne varam 5230 i 5800, zbog landscape moda i većeg ekrana, pa nećeš na 2" piljit u vožnji,no opet tu dolazimo do toga da su to mobiteli stari nekoliko godina upitnog općeg stanja i stanja baterije, tako da se opet dolazi do zaključka i poante priče da je isključivo za navigacijske potrebe i dalje najbolja moguća stvar samostalni navigacijski uređaj
Garmin nuvi 350 je uređaj star koliko, 9-10 godina, o čemu mi pričamo u 2014.oj (no i kao takav, i ako se ne varam bio je lowend model, svejedno je imao mp3 player, photo viewer, itd., dakle nije bio okljaštreni navi only model...) Sad su mi i jasne tvoje spike o 2h navigiranja na bateriji, i ostale zablude koje imaš o dedicated navigacijama Moderniziraj si uređaj, pa ćeš vidjeti kak to sad fercera
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 21:11   #322
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
..Moderniziraj si uređaj, pa ćeš vidjeti kak to sad fercera
OWNED

Mislim da se neće ni trudit odgovorit (po svim točkama dnevnog reda), iako se osobno nadam da hoće
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 22:36   #323
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Jao, moram se s jopisom sad raspravljati

1. Preciznost na mobitelu - 0 problema

Korišteno na 2 kontinenta, desetak zemalja, pješke, biciklom, ili u autu od puževe brzine pa do jurnjave autocestom. Jedini problem je što odmah ne može skužiti prema kojoj je strani okrenut, no nakon par metara uhvati i to. Pomak na ekranu je jednak otprilike jednom metru.
Imaš možda lockon u roku par sekundi na istoj lokaciji. Pomakni se malo i probaj opet. Također probaj i u natkrivenom prostoru. Mobitel odnosi pobjedu jer lokaciju može odrediti u svim uvjetima i triangulacijom mobilnog signala.

2. Jopis opet ima nešto vanserijski što nitko drugi nema. Nikad Garmin nije imao dulje od 2-3 h trajanja baterije. Mogao si bar otvoriti Garminovu stranicu i pogledati specifikacije. Nijedan, pa ni trenutni modeli nemaju dulje trajanje baterije od 2 ili 2.5 sata po tvorničkim specifikacijama, što mi se u praksi uvijek pokazalo kao manje. Dakle, upotrebljivost kao "on foot" navigacija je NULA. Čisti fail.
Eto ti top model:
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-t...rod121763.html
i low end model:
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-t...prod92764.html
Koji god uzmeš, više od 2 realno ne drži. Informiraj se malo prije iznošenja krivih informacija.

3. "Ažuriranje kartografije traje ravno 3 minute". Možda. Zaboravljaš da to moraš napraviti NA KOMPU preko Garminovog softvera (koji ti je free samo ako si novi kupac). Za mobitel ti treba samo mobilni internet ili WiFi veza.

Gore si se smijao na izradu rute na kompu gdje je jedino potrebno imati browser. Za isto to napraviti na Garminu trebaš taj softver (s licencom) i ne možeš imati neke osobne spremljene lokacije usklađene kroz više uređaja (koliko sam upoznat, no možda su ušli u 21. stoljeće napokon).

Imao sam valjda 10 različitih autonosača dosad. Od brand name do kineskih. Razlike nema. Možeš ti reć što hoćeš, ali svaki obavlja svoju funkciju i svaki ima isti suction cup. Trenutno imam univerzalni Griffinov koji je savršen i koštao me 150 kn. Ništa nije bolji od kineskog za 10 kn. Trošak zanemariv.

4. Moj terenski posao se očito dosta razlikuje od tvog jer si rutu zadajem sam i here.com mi služi kako bi adresu dodao u favorit, pa na mobitelu samo otvorim navigaciju i stisnem vozi. Ne moram 10 minuta tipkati po njemu da bih našao lokaciju, pa ako lokaciju slučajno nema u kartama, snalaziti se kako znam. Ne volim prčkati po navigaciji tijekom vožnje, pa si sve u početku definiram, a bitnije lokacije imam na glasovnom biranju (Cortana).

5. Rekoh: "...i sl. Navigation Edition modeli", čitaj. Naveo sam ih jer sam ih osobno i koristio. Preko bare, za "on foot" i cestovnu navigaciju. 0 problema. To što su im ekrani mali im nije mana. Ionak tijekom vožnje ne buljim u navigaciju i znam što je 100m, što je 50m i što je "sad skreni lijevo". Stoga, veličina ekrana nije nikakav hendikep. Hendikep bi bio da glasovna navigacija kasni za slikom, što kod Nokije konkretno još nisam doživio

6. 350 je onda bio neki viši srednji rang onda jer je imao bluetooth. Susrećem se s novijim modelima jer me stalno netko žica da mu ubacim nove karte unutra ili napravim update. Garminov princip je ostao isti od prvog modela do danas.

Za moje potrebe (svakodnevni boravak na terenu po cijeloj RH) je mobitel bolji i kompletniji GPS od "dedicated GPS-a". (u tu kategoriju ne računam Android i iOS telefone jer nisam imao dobra iskustva s njihovim navigacijama i glitchevima).
Svakome njegovo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.08.2014. u 22:44.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 03:30   #324
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Meni je najjače kako je jopis svega o čemu se diskutira promijenio barem 10-15 komada, bilo da je riječ o autima, mobitelima, sad GPS uređajima, nosačima...
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 04:27   #325
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jao, moram se s jopisom sad raspravljati

1. Preciznost na mobitelu - 0 problema

Korišteno na 2 kontinenta, desetak zemalja, pješke, biciklom, ili u autu od puževe brzine pa do jurnjave autocestom. Jedini problem je što odmah ne može skužiti prema kojoj je strani okrenut, no nakon par metara uhvati i to. Pomak na ekranu je jednak otprilike jednom metru.
Imaš možda lockon u roku par sekundi na istoj lokaciji. Pomakni se malo i probaj opet. Također probaj i u natkrivenom prostoru. Mobitel odnosi pobjedu jer lokaciju može odrediti u svim uvjetima i triangulacijom mobilnog signala.
Znaš li ti uopće koliko je par sekundi gubitka signala pri brzini od 60-70kmh? Koliko ulica možeš promašit zbog toga?
Svake godine se rade sveobuhvatna istraživanja dedicated gps vs smartphone i svake godine ostaje 1 pobjednik, a to nisu mobiteli....
Evo još jedan realan članak, čisto teorije radi.

Ja sam zbog takvih tvrdokornih kao ti, išao na more za okladu (idem i inače redovito preko/kroz BiH u Split) na ručak i natrag sa upaljenim garminom i nokiom 5800 (kasnije i sa X6 nokiom) samo da dokažem (i ručam džabe naravno kad dobijem okladu) da će nokia (sa garminom instaliranim naravno) krepat za sat i sitno vremena bez punjača, a nuvi će doći na bateriji do dolje, i da će se nokia izgubit minimalno 10x, a ti meni pričaš neke teorije o triangulaciji.
Probaj otići u npr Trst s mobitelom i nek te iznavigira kako treba na 5 različitih adresa i da ne ne napravi minimalno 5 kardinalnih grešaka.....


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
2. Jopis opet ima nešto vanserijski što nitko drugi nema. Nikad Garmin nije imao dulje od 2-3 h trajanja baterije. Mogao si bar otvoriti Garminovu stranicu i pogledati specifikacije. Nijedan, pa ni trenutni modeli nemaju dulje trajanje baterije od 2 ili 2.5 sata po tvorničkim specifikacijama, što mi se u praksi uvijek pokazalo kao manje. Dakle, upotrebljivost kao "on foot" navigacija je NULA. Čisti fail.
Eto ti top model:
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-t...rod121763.html
i low end model:
https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-t...prod92764.html
Koji god uzmeš, više od 2 realno ne drži. Informiraj se malo prije iznošenja krivih informacija.
Ne, nemam vanserijski uređaj, nego ti opet piliš bez pokrića, a meni koji posjedujem uređaj kažeš da se informiram, lol. Helou, imam nuvi 710, frend ima isti, baterija traje na oba 4-5h bez punjača, evo ti i link kad si već lijen sam vidit nego još i tvrdiš nešto presmiješno - https://buy.garmin.com/en-GB/GB/on-t.../prod9809.html
Ma čuj ti lika, da garmin nije imao model s trajanjem duljim od 2-2.5h, ahahha, nije da sam ih proterao kroz ruke preko nekoliko ili da nemam svoj već godinama pa da ne znam koliko traje baterija -.-
Kad smo već kod te priče, ajde, koliko traje baterija na nokii 520 sa upaljenim gps-om, 3g-om, i brightnessom na max (da moš i vidit actually neki ...rac na ekranu u autu dok navigiraš...)?? Više od 2h? Aha, how yes not.
Uostalom, cijeli odlomak i rasprava u njemu su blesavi, ionako se u korištenju gps uređaja u autu, bio to mob ili dedicated gps podrazumijeva autopunjač i primjena istog....

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
3. "Ažuriranje kartografije traje ravno 3 minute". Možda. Zaboravljaš da to moraš napraviti NA KOMPU preko Garminovog softvera (koji ti je free samo ako si novi kupac). Za mobitel ti treba samo mobilni internet ili WiFi veza.
Gore si se smijao na izradu rute na kompu gdje je jedino potrebno imati browser. Za isto to napraviti na Garminu trebaš taj softver (s licencom) i ne možeš imati neke osobne spremljene lokacije usklađene kroz više uređaja (koliko sam upoznat, no možda su ušli u 21. stoljeće napokon).
Da, ažuriranje kartografije traje 3 minute, naravno da se radi na računalu, kakve to pobogu ima veze sa rutiranjem dok si na putu? Karta se ažurira 2x godišnje, a rutu radim nekoliko puta u danu ako sam na terenu....
Mapsource je dostupan oduvijek besplatno, kakav licencirani softver?
Ako misliš na kartografiju, ona se plaća pri kupnji uređaja, no to nema veze sa mapsourceom... Naravno da možeš izraditi rutu u mapsourceu i prebaciti je u gps, no to je suludo kraj tako jednostavnog sučelja u samom uređaju...
Rutu dakle izrađujem u hodu direktno na uređaju, zato mi i služi gps uređaj, ne pada mi na pamet 'jašit' po kompu. Druga stvar je planiranje nekakvog puta od točke a do točke b unaprijed, no i tada si izvadim gps iz auta i drito u njemu složim rutu i spremim je u favorite...

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imao sam valjda 10 različitih autonosača dosad. Od brand name do kineskih. Razlike nema. Možeš ti reć što hoćeš, ali svaki obavlja svoju funkciju i svaki ima isti suction cup. Trenutno imam univerzalni Griffinov koji je savršen i koštao me 150 kn. Ništa nije bolji od kineskog za 10 kn. Trošak zanemariv.
Eto super, tvoji su bili kakve nitko nema, a ja i svi ljudi koje znam su se napatili ko ...... dok se natrefi na carholder koji actually stoji neko vrijeme na šajbi bez odljepljivanja, samo ti imaš sve koji rade/drže, a pun net problema sa jeftinim carholderima. A ovu teoriju da svaki ima isti suction cup objesi mačku o rep jer je preočito ili da nisi vidio original garminov ili original nokiin vs kineski poluproizvod ili neko hamino također china čudo ili samo zaheba.š bespotrebno, kad je svakom zdravorazumskom čovjeku jasno da chinashit od 5$ nije istog materijala kao i garminov ili eto njokin holder, pogotovo guma koja prianja uz staklo...
Ne jednom mi je pao mob sa jeftinjava holdera, i već dugo funkcioniram po principu da radije nemam carholder za mob ako neću kupit pravu stvar. A baš da imam mob od par tisuća kuna i da strepim hoće li se odlijepit i zviznut sa šajbe dolje, neću, nije potrebno.
No to nije poanta, poanta je da je trošak kupnje nosača tu, i da povećava nabavnu cijenu mobitela kao navigacijskog uređaja, što je bio upit kolege forumaša, što kupiti. Dakle, ako ideš u takvu priču, gdje uz dedicated gps dobiješ i carholder i autopunjač, uz mobitel to moraš dokupiti, što povećava cijenu, osjetno, pogotovo jer ovdje pričamo uglavnom o stvarima ispod 1000kn (ti o nokii 520, ja o lowbudget garminima).

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
4. Moj terenski posao se očito dosta razlikuje od tvog jer si rutu zadajem sam i here.com mi služi kako bi adresu dodao u favorit, pa na mobitelu samo otvorim navigaciju i stisnem vozi. Ne moram 10 minuta tipkati po njemu da bih našao lokaciju, pa ako lokaciju slučajno nema u kartama, snalaziti se kako znam. Ne volim prčkati po navigaciji tijekom vožnje, pa si sve u početku definiram, a bitnije lokacije imam na glasovnom biranju (Cortana).
Traženje lokacije? Pa valjda se u poslovnom svijetu daju adrese, bar tako ja funkcioniram već 16 godina kad je posao u pitanju, dobijem adresu i tamo idem, a unošenje adrese u garmina traje cca minutu, kakvih 10 min tipkanja i kakvo traženje lokacije (odaberi državu, grad, ulicu i kućni broj i stisni idi)....

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
5. Rekoh: "...i sl. Navigation Edition modeli", čitaj. Naveo sam ih jer sam ih osobno i koristio. Preko bare, za "on foot" i cestovnu navigaciju. 0 problema. To što su im ekrani mali im nije mana. Ionak tijekom vožnje ne buljim u navigaciju i znam što je 100m, što je 50m i što je "sad skreni lijevo". Stoga, veličina ekrana nije nikakav hendikep. Hendikep bi bio da glasovna navigacija kasni za slikom, što kod Nokije konkretno još nisam doživio
Eto, previdio sam to ...i sl., my bad, no i dalje stoji fact da su e72 i drugi navedeni mob daleko iza po funkcionalnosti po pitanju navigiranja iza mobitela kao što je 5800.
Mana je mali ekran naravno, jer moraš pogledati s vremena na vrijeme, pogotovo u velikim gradovima ili na autocestama sa ogromnim petljama gdje se nalaziš i gdje te usmjerava, posebice ako pričamo o mobitelu koji se voli izgubit s vremena na vrijeme


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
6. 350 je onda bio neki viši srednji rang onda jer je imao bluetooth. Susrećem se s novijim modelima jer me stalno netko žica da mu ubacim nove karte unutra ili napravim update. Garminov princip je ostao isti od prvog modela do danas.
350 je po numeraciji i mom sjećanju bio budget model (low end je bio nuvi 300), a serija 600 je bila viši rang , frend je ima dan danas u kamionu (660ku), i baterija traje li traje (vidi tvorničke specse za bateriju :P)....
Garminov princip je iznimno jednostavan i as i said before, 2 updejta kartografije godišnje - otvori mapsource, označi željene karte i klikni na 'prenesi na uređaj' u meniju. Voila, stvar riješena...


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Za moje potrebe (svakodnevni boravak na terenu po cijeloj RH) je mobitel bolji i kompletniji GPS od "dedicated GPS-a". (u tu kategoriju ne računam Android i iOS telefone jer nisam imao dobra iskustva s njihovim navigacijama i glitchevima).
Svakome njegovo.
Tu sam te čekao
'Za tvoje potrebe', tako si trebao odmah napisati a ne razvlačit debatu, a znaš da volim pričat/pisat
Još da si kupiš nekog boljeg garmina od tog budget modelčića iz pretpovijesti, vidio bi što je bolje
Kartografija na nokii kao što znaš i sam je ista kao i na garminu, dakle razlike u kartama nema, ali opet ću vuć vodu na svoj mlin - dedicated gps imaš u autu bez viška ulaganja u holder i punjač, ne trošiš bateriju na mobitelu bespotrebno, pogotovo ako pričamo o aktivnostima koje zahtjevaju višesatne vožnje, a mobitel ti naravno treba i za posao/pozive (ne zaboravimo vrlo važnu stvar - da se gps na mobitelu baš i ne može koristiti za vrijeme poziva jer mob 'spusti' navigacijski app a poziv stavi u prvi plan), poruke, mailove, a opet, dedicated gps je mobilan isto kao i mobitel ako moraš/želiš rutiranje odradit na kompu, prebacit si najnoviju kolekciju pjesmuljaka dare bubamare ili jednostavno dopunit bateriju, a vidi čuda, sve to radi na softveru vrhunski prilagođeno baš tom uređajčiću
Da, svakom njegovo, slažem se u potpunosti

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Meni je najjače kako je jopis svega o čemu se diskutira promijenio barem 10-15 komada, bilo da je riječ o autima, mobitelima, sad GPS uređajima, nosačima...
Šta ćeš kad sam extremno znatiželjan po prirodi, pa volim sve živo isprobati....
To što je to nekom 'normalnom' (uvjetno rečeno) ili kako bi ja to rekao, nezainteresiranom, teško za shvatit, tu ja ne mogu ništa.
Ako tebi i takvima nije jasno da se netko može zasititi iz auta/mobitela/whatever za tjedan-dva, mjesec-dva, to nije moj problem, niti me briga, nisam nikad vodio tuđe brige, nit mi je netko drugi kupovao aute, mobitele, komponente, gadgete, nego ja sam od svoje plaće kakva god bila
Šta bi ja sad trebao takvom mudrijašu ko ti fotkat 50 kupoprodajnih ugovora od mojih ex auta, ili račune od svih mobitela, ili ispis paypal transakcija za sve ludorije kupljene na ebayu unazad 10 godina?
How yes not....
Konstruktivno pišem u temama o stvarima koje me zanimaju, ono što me ne zanima ne pišem i ne sudjelujem, a još manje (ne)pišem ovako ko ti offtopic i blesav post u temi koja može bit potencijalno zanimljiva i informativna većem broju forumaša
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 03.08.2014. u 04:36.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 10:01   #326
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
1. Rekao sam ti već, ni sekunde izgubljenog signala nisam doživio na Nokijama. Možda sreća, možda ne, tko zna.
Eto, napravit ću test sutra od Zagreba do Paga koliko će izdržati 1020. I mene zanima.
Znam da su mi E52 i E72 držala bolesno dugo. E52 je izdržala cijeli dan navigacije (pješačke i cestovne) u New Yorku i još je ostalo baterije.

2. Moja greška onda, no svi (a bilo ih je puno) koji su mi prošli kroz ruke su imali trajanje baterije od max 2h. I redovito, nakon godinu ili dvije dana korištenja, ta baterija više ne drži ni 15 minuta. Dosad nijedan stariji Garmin koji sam dobio u ruke, nije mogao 15 minuta na bateriji izdržati. Usput, teško da u budget kategoriji uopće ima modela više od 2h života na bateriji.

I dalje tvrdim da je baterija bitna stvar jer od GPS navigacije očekujem da ako dođem negdje, a lokacija na koju moram doći nije dostupna autom, nego zahtjeva korištenje javnog prijevoza ili hodanje, da me može dovesti do tamo i nazad. (veliki + Nokija ovdje ima za Transit aplikaciju koja je i dio cijele te navigacije). Uz to, pješačka navigacija je puno preciznija nego na Garminu.

3. Trenutno imam Griffin WindowSeat kojim sam prezadovoljan.
Dosad mi se nijedan, bez obzira na cijenu, nije odlijepio, niti sam imao problema s njima. Silikon je silikon, nema tu neke mudrosti. Prije montiranja očistiš staklo i silikon, staviš i nema šanse da padne. Ako ga samo staviš bez da si to napravio, sam si si kriv.

4. Naravno da dobijem adresu, onda dođem u auto, utipkam adresu, ali ulica nema dodane kućne brojeve, a dužine je kao naša Ilica. Ili još zanimljiviji slučaj, ulica Božidara Magovca u Zagrebu koja se sastoji od 30-ak ulica i uličica, pa ti znaj gdje moraš doć bez da lutaš satima uokolo. Ista stvar je s industrijskim zonama tipa Žitnjak gdje je brdo adresa tipa "Slavonska avenija bb". Nisu uvijek adrese jednostavne, a ni Garmin, kao i Nokia, nema sve kućne brojeve u bazi, pogotovo ne bb, koje me prate posvuda

Iz tog razloga na kompu upišem adresu, provjerim s google street je li to to i onda dodam u Drive+.

520 - cca. 600-800 kn
nosač - cca. 200 kn
autopunjač - cca. 100 kn

U najgorem slučaju, 1100 kn te košta nova Nokia u dućanu s brand name nosačem i brand name punjačem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 10:56   #327
juiced
Premium
Moj komp
 
juiced's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 153
A jesam ga zakuhao

@ivan - razlika je između 1100 kn za nokiju i 500kn poklonjeni vaučer + 200 kn nadoplata za Garmin, tako da ne bih kupovao nikakvu navigaciju da nemam ovakvog aranžmana već bi riskirao s mobitelom i kad bi se zblesirao Bogu iza nogu, pozivao bih tog istog Boga i svu garnituru nebesku.

Kao što rekoh gore, neznam za WP mobitele, ali Android je katastrofa što se tiče navigacije.

Zadnje izmijenjeno od: juiced. 03.08.2014. u 11:02.
juiced je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 11:54   #328
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
U tom slučaju nemaš puno za razmišljati. Uzmi taj Garmin, kakav god da je, dobar je za te novce. Ja razmišljam o nabavi 520 da mi samo bude u autu kao navigacija, a da 1020 oslobodim muke

Malo proguglaj kak možeš nabaviti AdriaRoute za bolje sređeni balkan i to je to.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 13:44   #329
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
U tom slučaju nemaš puno za razmišljati. Uzmi taj Garmin, kakav god da je, dobar je za te novce. Ja razmišljam o nabavi 520 da mi samo bude u autu kao navigacija, a da 1020 oslobodim muke

Malo proguglaj kak možeš nabaviti AdriaRoute za bolje sređeni balkan i to je to.
Fora je u tome da ti gotovo svi garmini koji se prodaju kod nas po defaultu idu sa adriarouteom uključenim u cijenu, pa tako i u technomarketu gdje čoek kupuje, tako da nema brige oko kartografije u regiji
http://www.technomarket.hr/products/...-50-adriaroute
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2014., 13:57   #330
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Fora je u tome da ti gotovo svi garmini koji se prodaju kod nas po defaultu idu sa adriarouteom uključenim u cijenu, pa tako i u technomarketu gdje čoek kupuje, tako da nema brige oko kartografije u regiji
http://www.technomarket.hr/products/...-50-adriaroute
To bi značilo da nema CN uopće nego samo AdriaRoute?
Balkan super, ali Europa 0 bodova
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na