Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2021., 19:03   #4201
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Da mi za 461,99$ (- 20$ šugavog quazi popusta) unutra dođu PSU, matična, proc, grafa, memorija, SSD - taj kejs bi svejedno bacija, a ove iznutrice bi stavija u neki open bench ili zakuca vertikalno na zid ka kolega Arrow i bilo bi mi to lipše gledat...

NHF i znam da se o ukusima se ne raspravlja, ali kad već pitaš javno....naravno novci su tvoji

BTW i da pomaknu zarez u livo, pa da sami kejs košta 46,19$ (- 2$ šugavog popusta) taj no name drek bi zaobiša ka peder Erotiku

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 19:39   #4202
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 22:14   #4203
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Trebam pomoć imam kaos u glavi znači imam Coolermaster Advanced X2 kućište i nebi ga mijenjao jer mi je stvarno super i fino sam si ga izmodificirao maknuo sve kaveze unutra da mi stane 2080 Ti i umjesto 1x 140mm napred sam složio da imam 2x140mm ventiće itd. I uglavnom došlo je vrijeme da zamijenim ploču jer mi je trenutna malo u banani pa ide na garanciju i ostajem bez ploče na mjesec i pol. E sad ono šta sam htio je uzet drugu ploču no sve ove koje sam htio su EATX, a meni ta veličina ne stane u kućište
Današnja kućišta više nemaju dockove na gornjoj strani i to mi užasno fali jer znam često piknut gore neki ssd kad mi dođe gore ili hdd, a to mi ovo trenutno kućište ima i samo zato mi ga je žao mijenjat.

E sad kad sam vam ispričao moju muku glavno pitanje s čim zamijeniti taj dock, htio bi imat nešto takvog opet na novom kućištu. Mislio sam si uzet kućište Fractal Meshify 2 jer sam ih slagao već par komada i zaljubio sam se.
Još jedna stvar koja me muči da li uzet Temperd glass ediciju sa zatamljenim staklom ili da uzmem klasičnu željeznu stranicu jer mi je komp realno na podu i nitko ga niti ne vidi osim mene.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 11:27   #4204
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 14:22   #4205
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
To mi je malo preveliko bilo pa sam uzeo klasicni oricov 3.5 za diskove tool free sa plasticnim slajderom gornjim kojeg sam maknuo. Ladica ima svoje napajanje i spojena je stalno na usb iza na ploci pa ako zatreba piknem u njega.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 10:15   #4206
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Može preporuka matx kučišta za 700kn npr?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2021., 21:19   #4207
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ja ti imam jedno fractal define mini ako te zanima
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 14:06   #4208
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Ekipa može koja preporuka kučišta do nekih cca 750 kn?
Bitno bi bilo da je prozračno i da ima dobar airflow. Temper glass sa strane je plus. I mora biti bolje od mojeg Zalmana Z3 (ima 2 venta naprijed, 1 iza i 1 gore no svejedno grafička se u njemu fest grije i onda zuje glupi ventilatori njeni za poludit).
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 15:22   #4209
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Ekipa može koja preporuka kučišta do nekih cca 750 kn?
Bitno bi bilo da je prozračno i da ima dobar airflow. Temper glass sa strane je plus. I mora biti bolje od mojeg Zalmana Z3 (ima 2 venta naprijed, 1 iza i 1 gore no svejedno grafička se u njemu fest grije i onda zuje glupi ventilatori njeni za poludit).
Fractal Design Arc Midi R2 - dobiješ ugrađena 3 ventilatora od 140 mm sa kontrolerom brzine vrtnje. Mislim da za te novce ne ide ništa usporedivo, a kraj njega je taj Zalman igračka.

https://edigital.hr/kucista/fractal-...uciste-p305211

Test kućišta:

http://www.pcekspert.com/clanak/frac...-r2-test/?pg=1
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 15:28   #4210
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kućište iz 2013 koje više nije dobavljivo čak ni na linku koji si poslao
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 15:34   #4211
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Promaklo mi. :-)

Šteta, no ne znam bi li našao nešto bolje po pitanju kvalitete i hlađenja do 750 kn.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 15:56   #4212
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Ekipa može koja preporuka kučišta do nekih cca 750 kn?
Bitno bi bilo da je prozračno i da ima dobar airflow. Temper glass sa strane je plus. I mora biti bolje od mojeg Zalmana Z3 (ima 2 venta naprijed, 1 iza i 1 gore no svejedno grafička se u njemu fest grije i onda zuje glupi ventilatori njeni za poludit).
1. Pitaj u UziShopu mogu li nabaviti Lancool II Mesh, cijenom bi trebao biti tu negdje, možda malo gore.

2. Ovo upada u budžet - P400a
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 20:53   #4213
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Koji je bolji od ta dva?
Phanteks ili Lian? Vidim da ima neki Lian Li u Futuri i Linksu točnije ovaj: LIAN LI Lancool 215
Taj Lian Li kojeg sam naveo je lošiji od ovog kojeg ste vi naveli?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2021., 20:57   #4214
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Koji je bolji od ta dva?
Phanteks ili Lian? Vidim da ima neki Lian Li u Futuri i Linksu točnije ovaj: LIAN LI Lancool 215
Taj Lian Li kojeg sam naveo je lošiji od ovog kojeg ste vi naveli?
Dosta slična kućišta.

Po meni, oba dobar izbor.

Išao bi na Lian Li, čisto jer je to ipak Lian Li. A i hvale ga svi, kao best buy budžet kućište.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 06:44   #4215
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Prema mojim skromnim istraživanjima Liam Li Lancool 215 je best buy (samo RGB treba ugasiti). Next best thing je Meshify 2 compact.
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 08:35   #4216
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Ne znam za Lian Li ali ja sam nedavno dobio Meshify 2 compact, i to je čudo od kućišta znači da se rastaviti lagano do najsitnijih detalja. Slaganje komponenti u njemu je bilo užitak. Jedino je kao što i ime kaže malo manje kućište ali zato sam ga i tražio. I cjenovno je skuplje od Lian Li ali bi rekao da je Fractal vrh ponude što se tiče kućišta. Pitanje je jedini želiš li platiti razliku u cijeni.

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 08:36   #4217
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Lian Li 215 naspram Phanteksa P400a, koji bi imao tiše ventove? Ima i Lian fan kontroler na kučištu za podesiti brzinu vrtnje ventova? Koliko sam vidio Phanteks ima i to sa 3 stupnja podešavanja ventova.
I koliko bih recimo mogao očekivati manje temperature komponenata ako kupim jedno od tih kučišta?
Ispričavam se na puno pitanja i podpitanja
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 08:48   #4218
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Lian Li i Phanteks ne mogu stati u istu rečenicu kada je kvaliteta u pitanju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 09:06   #4219
Silthrax
Premium
Moj komp
 
Silthrax's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 450
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Lian Li 215 naspram Phanteksa P400a, koji bi imao tiše ventove? Ima i Lian fan kontroler na kučištu za podesiti brzinu vrtnje ventova? Koliko sam vidio Phanteks ima i to sa 3 stupnja podešavanja ventova.
I koliko bih recimo mogao očekivati manje temperature komponenata ako kupim jedno od tih kučišta?
Ispričavam se na puno pitanja i podpitanja
Sa dobrim kucistem mozes dobiti par stupnjeva, ali to je max. Vise ces dobiti ako uzmes bolji model graficke nego sa kucistem.
Silthrax je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 09:46   #4220
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lian Li i Phanteks ne mogu stati u istu rečenicu kada je kvaliteta u pitanju.
A sto tocno cini razliku izmedju ta dva modela kucista, konkretno, ako izuzmemo rgb dzidze?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 11:19   #4221
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Npr. kvaliteta izrade i materijala. Phanteks se poboljšao u odnosu na svoje početke, ali i dalje je ispod LL-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 14:31   #4222
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Npr. kvaliteta izrade i materijala. Phanteks se poboljšao u odnosu na svoje početke, ali i dalje je ispod LL-a.
Nema smisla generalizirati prema proizvođaču, nije Lancool podbrand onakve kvalitete izrade kakva se veže uz prijašnje Lian Li proizvode, ipak s njime više gađaju bang-for-buck.

Uostalom najbolje je da kolega pogleda par videa npr. na GamersNexus i prosudi sam.
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 15:12   #4223
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Npr. kvaliteta izrade i materijala. Phanteks se poboljšao u odnosu na svoje početke, ali i dalje je ispod LL-a.
Neznam, imao oba u ruci, imho je Phanteks bolje napravljen, ponavljam, ako izuzmemo prednje rgb ventove kod LL-a.

Materijal iskreno neznam razlikovat, a minuse u kvaliteti izrade takodjer nisam nasao kod oba.

Zato budi konkretan i napisi koja je to razlika da bi to bilo vidljivo okom ili opipom.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 16:52   #4224
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Npr. kvaliteta izrade i materijala. Phanteks se poboljšao u odnosu na svoje početke, ali i dalje je ispod LL-a.
Netočno.Lian li 215 je entry model Lian lia.Jedino po čemu se ističe su dva velika venta na usisu,sve ostalo je lila!
Phantex 400a nije ništa lošije ni bolje kučište.

Ako hoćeš dobro kučište daj 900kn i uzmi Lancoola II mesh ili rgb.Bar ćeš dobiti
kvalitetu koja vrijedi tih 900kn!
Ili nekog Fractala ako imaš malo deblji budget!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2021., 23:06   #4225
Muntasir Aonik
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Noakhali
Postovi: 1
Koristim Cooler Master HAF XB EVO i ovo je jedan od najboljih slučajeva koje sam ikad koristio.
Možete provjeriti članak pod nazivom Best Smallest ATX Case da biste saznali više detalja o njemu.
Muntasir Aonik je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 00:28   #4226
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
Ne znam za Lian Li ali ja sam nedavno dobio Meshify 2 compact, i to je čudo od kućišta znači da se rastaviti lagano do najsitnijih detalja. Slaganje komponenti u njemu je bilo užitak. Jedino je kao što i ime kaže malo manje kućište ali zato sam ga i tražio. I cjenovno je skuplje od Lian Li ali bi rekao da je Fractal vrh ponude što se tiče kućišta. Pitanje je jedini želiš li platiti razliku u cijeni.

Poslano sa mog POCO F2 Pro koristeći Tapatalk
Slažem se u potpunosti, baš nedavno uzeo sam Meshify 2. Prije toga sam imao NZXT S340 i kao da sam prešao iz Fiće u Ferari. Dok sam slagao komp uživao sam, divio se jednostavnosti i pametnosti izrade. Uz to sve kućište je tiho i ima odličan protok zraka po defaultu.

Konačno 5900x diše punim plućima i temperature u load-u sada mi ne idu preko 75C (Cinebench).
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 16:39   #4227
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Ako bih se odlučio protegnuti još malo, recimo do nekih 1000-1100 kn, onda bih dosta bolje i kvalitetnije kučište dobio? I tu je neki best buy Fractal Define R7 Compact i/ili Meshify C? Tako nešto?
S time da sam malo limitiran prostorom gdje bi komp išao pa mi ne bi pasalo zasada barem kučište šire od nekih 23 cm.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 22:27   #4228
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Vidim da ciljaš na airflow kučište.Najbolje do 1000kn je lancool II performance.
Imaš od Fractala meshify II i od Phantexa 500a,ali su skuplja 200-300kn ,a nisu bolja po ničemu.
Odnosno ,malo su veća dimenzijama,pa sad vidi koliko ti treba.Ali generalno,Lancool II je dovoljno za 99% bildova.
Ja sam u svog ulupao još 1000kn ,da imam kako sam zamislio.Ali i po defaultu je hladio odlično.Bolje od konkurencije.
Imaš i opciju Dynamica od Lian Lija ,ali treba u njega uložiti u hlađenje.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 00:47   #4229
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Auh, taj lancool perf nema baš nikakav filter. Nekome možda ne smeta, ali treba napomenuti da onda imaš usisivač za prašinu na stolu
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 06:34   #4230
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Auh, taj lancool perf nema baš nikakav filter. Nekome možda ne smeta, ali treba napomenuti da onda imaš usisivač za prašinu na stolu
Ja ga imam već pola godine i nema unutra kapi prašine. A imam 11 ventilatora.
Kvalitetan mesh sa sitnim rupicama. Samo obrišeš prednju masku tu i tamo.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na