Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2008., 23:18   #1
stipe_k
Premium
 
stipe_k's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 438
Kako popraviti TV signal

Živim u zabačenom dijelu Lijepe naše, točnije na Pelješcu, primam signal s Biokova, što je poprilično daleko..
Prvo, koaksijalni kabel do antene je dug oko 15 metara, znam da to treba drastično srezat. Čuo sam i za pojačivače signala. Koliko to pomaže?

I još pitanje za kraj. Vidio sam na hrt-ovom webu da s Biokova odašiljaju DVB-T A, a ja na svom TV-u ne mogu primit digitalni signal.
Ima li ikakve veze udaljenost od odašiljača sa primanjem DVB-T signala. Možda je stvar u tome što se na webu Odašiljača i veza nigdje ne spominje Biokovo kao odašiljač s kojeg odašiljaju DVB-T. Sumnjam da će netko tko hvata signal s Biokova ovo pročitat, ali eto, ako ima neko iskustvo s tim
stipe_k je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 00:21   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
PA kupi MPEG reciver ili čekaj onaj bon od vlade
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2008., 01:13   #3
stipe_k
Premium
 
stipe_k's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 438
Imam DVB-T tuner na tv-u.
Problem je što ne hvatam signal ili se uopće ne emitira.
Ali kako popraviti analogni signal
stipe_k je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 01:54   #4
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor stipe_k Pregled postova
Imam DVB-T tuner na tv-u.
Problem je što ne hvatam signal ili se uopće ne emitira.
Ali kako popraviti analogni signal
Jel imaš LCD TV sa TVtunerom, onda stavi na neki drugi jezik i probaj onda,npr njemački, i onda probaj tražit digitalni signal!
Da ne ispadne glupo, al susjed je kupil TV za 6k kuna i nije imal dig signala, uopče a inače lovimo signal, i prebacil je TV na njem jezik i sve radi sad super...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 02:15   #5
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Jel imaš LCD TV sa TVtunerom, onda stavi na neki drugi jezik i probaj onda,npr njemački, i onda probaj tražit digitalni signal!
Da ne ispadne glupo, al susjed je kupil TV za 6k kuna i nije imal dig signala, uopče a inače lovimo signal, i prebacil je TV na njem jezik i sve radi sad super...
da nije rječ o panasonicu
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 02:17   #6
kiko_ri
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
15 metara ti i nije neka duzina kabela, naravno pod pretpostavkom da je kabel kvalitetan, a ne onaj iz peveca, getroa, etc. za 0,70kn/metar. Kupis kvalitetniji kabel i to rjesis tako.

Ne znam kakva je situacija tamo, jer u pravilu u svakom dijelu lijepe nase je drukcije. Prvo razmotri dal slika ima sjene ili samo snijeg, ako je samo snijeg onda je to lako rjesiti širokopojasnim pojačalom koje dize signal za cca. 20dBuV ovisno o proizvodu. Preporučujem ti da uzmeš fracarro pojačalo širokopojasno VHF+UHF, kosta ti oko 75kn + ispravljač 12V 50mA isto od fracarra. Isto tako, provjeri koju antenu imas, ako je neka stara "riblja kost" savjetovao bih ti da uzmeš klasičnu logaritamsku antenu koja kosta oko 50 kuna a radi toga sta je rađena od aluminija dosta dugo i traje.

To ti je okvirno tako, a što se tice DVB-T signala, kako je netko gore napisao, provjeri na koju zemlju ti je podešen TV (najčešće Philipsi nece radit ako se ne stavi na Njemacku).

Posudi od nekoga DVB-T prijemnik pa probaj preko njega, ako na njemu radi mora i na tvom TV-u.

Nadam se da sam ti pomogao.
kiko_ri je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 06:18   #7
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Za sada nista od DVB-T signala s bikokova.

http://www.novisf.com/wbb3/index.php...threadID=70872
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 08:22   #8
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
prva stavka antena, ako je stara i zahđala "riblja kost" zamjeni ju s novom, cijnea 45-60kn, ovisi di kupujes...
druga stavka, coax kabel, nikako ne onaj crni jer su ti u 99% za video signal, bez onog omota unutra. Kad kupujes kabel, imas 7mm, 6mm, i malo teze za nac 5mm debljine, gledaj da je 75 ohma. da bi sve radilo naravno trebas spojit kabel na antenu i na dugome kraju konektor da se ne doticu masa i zivi kraj.

znaci ovaj kabel ne link

ovaj, tj ove strukture, da link

za usmjeravanje antene, u ovoj prici, netreba ti nista posebno, najlakse je ako vidis odasiljac, samo bubni prema njemu... ako ne, onda barem otprilike, pa malo lijevo desno dok ne vidis di je najbolje.
Svaki digitalni reciever ima u opcijama ona dva skacuca polja u kojima se vidi razina signala i kvaliteta... malo se igraj i uspjet ces.

inace mozes i otic u neki RTV servis i pitat ih dali izradjuju pojacala, ako je to slucaj, covjek ce znat koji su problemi na tom podrucju i nemas nikakve brige.. kvalitetnije je ako das izraditi kanalno pojacalo, od širokopojasnog, jer širokopojasno diže i razinu šuma... a i širokopojasno pojacava sve, znaci ako imas hrt1 60db, a novu 30db, pojacalo digne recimo 20db, hrt ce otic na 80db sto je opet malo previse, a sa novom ces dobit 50db, ali ne cistog signala nego i šuma sa susjednih kanala...

Zadnje izmijenjeno od: mujica. 21.12.2008. u 10:55.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 12:06   #9
stipe_k
Premium
 
stipe_k's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 438
Hvala, probat ću s Njemačkim i drugim kabelom i drugom antenom, kad sljedeći put dođem doma trebao bi počet s emitiranjem DVB-T i sa bližeg brda nego što je Biokovo
Još jednom hvala
stipe_k je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 14:25   #10
tuljan
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 145
Da, tako je i meni na philips lcdu stavim hrvatska i uopce mi ne trazi DVB-t, stavim njemacku i nadje mi sve
tuljan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2009., 00:30   #11
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
ispricavam se na dizanju teme al mi je bilo glupo otvarat novu a ova mi se cinila ok za moje pitanje
znaci zanima me dali je ovaj koaksijalac iz feniksa (1.5kn/m) ok? i kakav bi bio dobar razdjeljnik i gdje bi ga bilo za kupiti? te takoder dali je svejedno kakve konektore uzimam?
inace, trebo bi nekih 10m kabla pa stavit radjeljnik pa jos cca 5 m kabla tak da budu 2 TV-a spojena a da nisu neki gubici na kvaliteti slike...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2009., 00:55   #12
GodsKiller
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Small village Near Teheran
Postovi: 258
uzmeš dvi antene pa ih spojiš priko skretnice,jedna bude za VHF druga za UHF,ja san u centru grada pa moram to raditi jer je analogni signal u hurcu,sad imamo digitalni ali ćekamo 75 sanaderovih kuna
__________________
"Knowledge is the food of the soul"

Svi znamo da je Thomas Edison proizveo električno svjetlo i električni sustav za opskrbu domaćinstava, da je Gugliermo Marconi smislio radio i George Westinghouse sagradio prvu hidroelektranu… Svi znaju te "činjenice", ali nisu u pravu. Čovjek koji je sanjao ove stvari i izumio ih jest
NIKOLA TESLA
GodsKiller je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 11:15   #13
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
Exclamation Podela jednog risivera na vise televizora

Da ne otvatam novu temu, hteo sam pitati za ove dvbt2 risivere.
Jel bi mogao jedan risiver da se koristi naprimer na 4 do 7 televizora??
Naprimer ako bise stavili nekakvi modulatori ili mešači, ili nekakvi koderi, enkoderi??
Je sa bas u to najlepse na razumem, za pitam. Ako iko nesto zna nek odgovori.
Hvala unapred za napisane odgovore.
Inace ja sam iz srbije.
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 11:36   #14
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Sa modulatorom ćeš na svima imati isti kanal, na koji staviš na receiveru. Pa ako je to cilj, može.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 19:58   #15
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
Ali ja sam mislio da sa tim modulayorima razdvojim signale pa da kad ukljucim televizote da na svakom mogu da menjam kanal po svojoj zelji, tojest da nebude jedan kanal na svim televizorima, naprimer stavim na risiveru rts digital i na svakom tv -u je rts digital
Za ako bi se stavili ti modulatori ili sta već, da podele signale.
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 20:23   #16
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Najprije,malo pripazi kako pišeš jer uistinu te nije lako shvatit. Također shvati da je jedan reciver,zapravo jedan tuner i prakticki jedna slika. Nebitno u koliko ekrana šalješ...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 22:10   #17
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
A sta aako ja hocu da napravim mini kablovsku??

Ili onda najbolje za svaki tv kupim jedan risiver i toje to!

A onda ako bih za svaki tv koristio zasebni risiver, jeli bi mi trebala i neka pojacala pre tih risivera??
Jer od antene mije jedan kabal do tv -a dugacak 14 metara, drugi je dugi 10 metara a treci kabal je dugi oko 15 do 20 metara, neznam tacno ovaj treci koliko je dugacak, pa jel bi mi trebalo nekakvo pojacalo zbog jacine signala??

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.11.2014. u 08:21.
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 23:12   #18
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313


sto se tice razdjelnika, jedan od primjera: FVS 8.

ova "kutijica" dobija signal sa antene ili pojacala te ga dalje "distribuira" na max 8 ralicitih TV-a (ili receivera, sve ovisi da li TV ima DVB T / T2 ili ne).

sto se tice duzine kabela, nije to tolika duzina da je nesto veliko gusenje. no, svakako slobodno uzmes vanjsko pojacalo i generalno dignes jacinu signala, ima ih od 80tak kuna pa na vise, za jedan, dva ili tri UHF-a, pojacalce koje dolazi na samu antenu (iako posto ces imati vise receivera, mozda je bolje uzeti vanjsko pojacalo sa svojim adaperom).


no, nema tu previse price. imas jednu ili vise antena (ako je vise, onda ide pojacalo). generalno imas jedan kabel koji ide prema TV-u, taj se dio kopca u gore sto sam linkao razdjelnika. iz razdjelnika dalje ides prema TV-ima i to je to.


i da, za svaki TV, ako se misli gledati zasebno, svaki TV odredeni program, mora ici posebno antenski kabel u zasebni receiver (ako sam TV, kako rekoh, nema ugraden DVB T).

to se sprema za digitaliju gdje? srbija, bosna?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 23:23   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Uz svaki tv po jedan DVB-T2 reciver,
obzirom na tolike duljine ant. kabela prema pojedinom reciveru > gubitke u kabelu treba pokriti kvalitetnim ant. pojačalom(ima),
obavezno moraš nabaviti pojačalo(a) koje ima regulaciju pojačanja jer pojačanje moraš precizno podesiti da bi izbjegao situaciju sa 100% nivoa a 0% kvalitete signala.

Angažiraj nekog lokalnog tko ima iskustva.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 01:07   #20
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
Srbija

Nerazumem sad ama bas nista!
Jel treba staviti pojacalo jos kod antene, ili posle risivera??

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.11.2014. u 08:22.
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 08:27   #21
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Pojacalo ima input i output. Iz antene u njega i iz njega u razdjelnik. Tada ce svi izlazi iz razdjelnika imati pojacan signal.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 08:44   #22
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
Hvala na odgovoru!

Pozz svima.....
Ja bi hteo da napravim UHF predajnik ali nemogu da nađem nikakvu semu za takav predajnik, pa ako neko zna neki sajt, ili ima semu puno bi mi znacilo ako bi mi poslao, također ako bi moga da i napise u post, koji treba svi tranzistori itd.....
Hvala unaprjed!!!

Zadnje izmijenjeno od: syss. 28.11.2014. u 12:21.
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 11:26   #23
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
Jel ima koga ovdje???????????? O.o :O
deso00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 12:58   #24
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
UHF transmitter ne izbacuje nista u google kad ubacis ili si samo ljen?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 20:14   #25
deso00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Kovačica, Vojvodina, Srbija
Postovi: 42
pa kad ukucam na google -u UHF Transmitter shema, izbaci seme ali za FM Transmitter.!
deso00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na