Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2018., 13:50   #181
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
I đojstikaši
Osjecam se prozvan!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 13:55   #182
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
A dobra stara Integralka, jedan od najvozljivijih meni auti. Stvarno mi je bila gušt voziti. Ideš dalje sa Focusom 2001 ili ćeš nešto drugo?

Danas te skidam u 2010 sa polotom a probati ću i đuru iako je dobro vrijeme napravio. Biti će be quick or be dead Što se tiče Grupe B odlučio sam se na Deltu S4 pa šta bude bude
Još se sjećam Nike Pulića kako je gazi na Učki ... lud auto i lud vozač To je bilo prije nego ju je u Buzetu iskoristio za čupanje drva pored ceste...

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 31.01.2018. u 14:01.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2018., 14:07   #183
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Kad već spominješ Učku ne znam da li pratite ali izgleda da će WRC od 2019 doći i u HR. Planiraju da prva godina počne u Istri i ide prema Kvarneru a za druge godine bi išli i u Slavoniju i ostatke HR. Navodno su trebali doći još i ove godine no navodno nas je Turska pretekla jer je bila brža u rješavanju papirologije, tak jasno Svakako se veselim tome a xlr-u će to biti ispred kućnog praga
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 14:31   #184
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Nisam ga još vozio pa mu nisam ni prckao po mjenjacu, ali mozda se mogu skratiti samo te prve tri brzine dovoljno da ne bude cudan... iako neki auti jednostavno traze da ih spustis u prvu nakon serpentine jer inace slabo povuku. Ponekad je i Quatrro sretniji sa 1. nego s 2. brzinom na izlasku iz serpentine...
Mozes mu individualno skratiti svaku brzinu posebno (unutar gears postavki) al bit ce prije kako ti kazes - treba saltat nizu.

Quattro bas trazi nizu brzinu u ostrim zavojima i ima prilicno letargican turbo u nizim okretajima. Ako igras s kvacilom mozes mu dici okretaje tzv. clutch kickom (kad krenes ubrzavati u 1. stisnes i pustis kvacilo da mu nabijes djire). Probao, sjebano je i trazi prakse i osjecaja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 14:34   #185
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mozes mu individualno skratiti svaku brzinu posebno (unutar gears postavki) al bit ce prije kako ti kazes - treba saltat nizu.

Quattro bas trazi nizu brzinu u ostrim zavojima i ima prilicno letargican turbo u nizim okretajima. Ako igras s kvacilom mozes mu dici okretaje tzv. clutch kickom (kad krenes ubrzavati u 1. stisnes i pustis kvacilo da mu nabijes djire). Probao, sjebano je i trazi prakse i osjecaja
Ja sam đojstikaš, to bi bilo već previše. Nisam hobotnica!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 14:36   #186
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Kad već spominješ Učku ne znam da li pratite ali izgleda da će WRC od 2019 doći i u HR. Planiraju da prva godina počne u Istri i ide prema Kvarneru a za druge godine bi išli i u Slavoniju i ostatke HR. Navodno su trebali doći još i ove godine no navodno nas je Turska pretekla jer je bila brža u rješavanju papirologije, tak jasno Svakako se veselim tome a xlr-u će to biti ispred kućnog praga
Ja na Učku odem pješke od doma kad je utrka. Ako sam doma i ako nemam posla
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 14:39   #187
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ja sam đojstikaš, to bi bilo već previše. Nisam hobotnica!
Jos cekam taj video kao dokaz da ne trolas ovaj napaceni narod
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 14:47   #188
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jos cekam taj video kao dokaz da ne trolas ovaj napaceni narod
Malo sam modificirao tehniku, sad većinom koristim ručnu po "kurvi". Ručna je na tipki 8, mjenjač su 6 i 7 Imam predivnih snimki crvene 205-ice T16 Evo2 sa moje druge vožnje po "kurvi"... ali moram snimit i "joystick action live"

BTW, kakvi nam se to vozači motaju po ligi, koriste neke assiste? Amateri. Kad se leti sa staze, leti se u stilu - bez assista!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 15:00   #189
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Osjećam se prozvanim!!

Koristim samo malo ABS-a jer igram na digitalne tipke. Tu nema kao na potenciometru doziranja pa kada nemam abs onda se odmah blokaju kotači pa je tako neigrivo. Malo pravdanja ali štaš

Vidim da nitko još nije odvozio 1970, bojite se malo pure RWD-a

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 31.01.2018. u 15:40.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 16:59   #190
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
I tako, monte carlo završio na trećem stageu

Btw imao sam malo abs-a, al sad sam pogasio, da nebi bilo
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2018., 17:10   #191
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ah taj Monte Carlo. Ja sam zadovoljan sa odvoženim ali u jednom trenutku sam umalo završio u nizinama
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 17:46   #192
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Evo, rješio i group a. Na prvom stageu sam zgazio gledatelja, pa sam dobio +15. S nekim stageovima skroz zadovoljan, neke sam malo slupao auto, uglavnom što je dalje odmicao event to sam se više navikao na auto
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 18:42   #193
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Završio 2010. Bez obzira na prvo vrijeme nisam zadovoljan. Švedsku i Finsku odradio vrhunski i tu sam dobio najveću prednost. Ostale staze li la, lošiji od vas, dok sam u Grčkoj izletio 2 puta ali nisam koristio recover. Da nije bilo toga sigurno bi imao debelo preko 20 sek prednosti. No na kraju je ispalo ok. Slijedeća postaja Group B Delta S4
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 19:24   #194
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Iz nekog razloga mene nema na grupi a, odvozio sam jučer i nemam opciju ulaska u event... Dunno.

Grupa b - retire
60 - odvozio fore radi, not my cup of tea kao ni 70

Šta ne postoji neka fora da usporediš vremena po brzincima?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 19:49   #195
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Završio 2010. Bez obzira na prvo vrijeme nisam zadovoljan. Švedsku i Finsku odradio vrhunski i tu sam dobio najveću prednost. Ostale staze li la, lošiji od vas, dok sam u Grčkoj izletio 2 puta ali nisam koristio recover. Da nije bilo toga sigurno bi imao debelo preko 20 sek prednosti. No na kraju je ispalo ok. Slijedeća postaja Group B Delta S4
Svaka čast

Ma meni je zapravo najviše žao što sam enduro zeznuo. Totalno nespektakularan izlazak, nije da sam se katapultiro u provaliju niti išta slično - nisam se još privikao na manjak abs-a, dolezio prebrzo do zavoja bez zida, understeerao i došao bočno na rub između ceste i provalije, probao se povuć natrag, ali nije išlo, jednostavno sam polagano skliznuo u provaliju i - retired

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Iz nekog razloga mene nema na grupi a, odvozio sam jučer i nemam opciju ulaska u event... Dunno.

Grupa b - retire
60 - odvozio fore radi, not my cup of tea kao ni 70

Šta ne postoji neka fora da usporediš vremena po brzincima?
Možeš - s desne strane imaš drop down izbornik https://i.imgur.com/RvGsD1s.png
edit: imaš pravo, to je sve zbrajano vrijeme, nema po pojedinom brzincu ili bar ja ne vidim :/

Vidim da smo dvojca vozili, ne znam tko jer nisam baš povezao nickove s ovima s foruma. Uglavnom - dakore odvozio sve osim zadnjeg stagea.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 31.01.2018. u 19:56.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 20:02   #196
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
xlr, šteta što nisi odvozio group b do kraja. Ne preostaje ti nego zasukati rukave i provježbati malo te kategorije Slažem se za 60-etre dosta lođe kada se navikneš na mrcine.

Što se tiče vremena izgleda da nema za pojedine staze samo zbroj.

Evo malo previewa sa S4. Moram vježbati jer ju nisam nikad vozio. U usporedbi sa quatrom ovo je boleština za voziti, barem meni.



SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 20:27   #197
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Gledam ove snimke, i skuzim jednu stvar - puno je bolji pregled staze kad se igra sa chase cam nego s nekom od unutarnjih (pogotovo onaj pogled sa cijelim kokpitom i volanom, još ti i A nosač nekad smeta).

Npr. kad se igra s nekom od unutarnjih kamera totalni problem je preglednost staze po Grčkoj. Ne vidiš 2 zavoja ispred, jedva vidiš i onog koji slijedi. Isto tako npr. ako voziš na stazi gdje ima lokvi, kad uletiš u jednu - iz auta nis ne vidis par sekundi. Izvana nema tog problema, right?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 20:36   #198
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Ja sam taj dakore. Ugl čudno, jer nisam odustao od grupe a kao što sam od grupe b inače bi dobio taj penalty od 10ak minuta. A ben, nije da sam izgubio neke punte

Meni je problem kod vanjske kamere što ne prati prednji kraj, nemam pojma koliko sam skrenuo i ima taj delay kod rotacije kamere.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 20:49   #199
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A ti si dakore a otpilio sam te kad si tražio da gledaš kako igram Aliens Colonial Marines sorry, mislio sam da je neka azijanska botara u igri

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 21:18   #200
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Gledam ove snimke, i skuzim jednu stvar - puno je bolji pregled staze kad se igra sa chase cam nego s nekom od unutarnjih (pogotovo onaj pogled sa cijelim kokpitom i volanom, još ti i A nosač nekad smeta).

Npr. kad se igra s nekom od unutarnjih kamera totalni problem je preglednost staze po Grčkoj. Ne vidiš 2 zavoja ispred, jedva vidiš i onog koji slijedi. Isto tako npr. ako voziš na stazi gdje ima lokvi, kad uletiš u jednu - iz auta nis ne vidis par sekundi. Izvana nema tog problema, right?
Ja igram ili s onom u kokpitu bliže šajbi ili s "hauba" kamerom. Ona kamera s kompletnim kokpitom mi nema smisla jer većina površine ekrana ode na unutrašnjost i definitivno nije blizu osjećaja kad voziš u real life - ono imam svoje ruke, ekran, ruke na ekranu i onda neku manju površinu onog bitnog u igri

Slažem se da je preglednost lošija na tim 1st person kamerama, uvijek nekako vozim sa zadrškom ako je slijep zavoj ili nepregledno. Suvozač daje dosta info, ali nije isto kad zapravo i vidiš. Svejedno mi je teže vozit s chase kamerom, osjećam se kao da nemam direktnu kontrolu nad autom.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:33   #201
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Jedno pitanje za karijeraše: imate li u ligama uključene i upgrejdove auta? Kako to funkcionira točno - otključaš upgrade i on je zauvijek na autu čak i u single playeru?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:54   #202
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Koliko mi se čini nije, ako se to ubraja pod owned vehicles https://i.imgur.com/ogBEkVQ.png

Možda bi za iduće evente bilo dobro isključiti i Career Engineers kako bi izjednačili izglede, s obzirom da ne igramo svi career
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 23:05   #203
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Dakle, kasno je večer i nekako mi je bilo žao propustiti enduro... pa sam se sad uhvatio toga, nisam previse gazio... samo da zavrsim... i onda izletim 30 sec pred kraj 4. stagea! Dakle, toliko od mene za Monte Carlo

Ipak sam uzeo Focusa 2001, da se postelat i da u drugoj klizi i brzo izlazi iz zavoja Iako nisam odvojio vremena pravo za nastelat auto, nisam skroz zadovoljan s postignutim handlingom
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 07:21   #204
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jedno pitanje za karijeraše: imate li u ligama uključene i upgrejdove auta? Kako to funkcionira točno - otključaš upgrade i on je zauvijek na autu čak i u single playeru?
U karijeri otključavaš upgrejdove i imaš ih stalno ali samo u karijeri. Kada igras custom onda imaš sve aute na izbor koji po defaultu imaju sve te upgrejdove.

Koliko vidim ima te u 1960. Izgleda da mu je trebalo malo duže da se updejta status.

Denton-nisam išao za time da se vidi bolje. Ionako je tešo voziti kako god okreneš. Chase kamera je moj default u vožnjama od kada znam za sebe

Da li je netko uopće preživio enduro? Ako nije idemo ispočetka jer mi je glupo da ga sam vozim.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 07:45   #205
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Prezivio!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 07:59   #206
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Onda vozimo do zadnje kapi krvi. Jos ja stignem usrati motku

btw. gleda grupu a i priznao ti je sve do 5 staze a 6. ne. Neki bug očito.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 01.02.2018. u 09:34.
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 17:49   #207
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Vidim da opet mogu vozit 00

Iduća "sezona" ili što već, iduća država.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 18:30   #208
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Da, dobiješ novi auto, nisam znao, onda je to super za ove padavičare

Odvozio Group B i Enduro event i skinuo sam te đuro u oba :P Dereš me svaki puta na asfaltu kao i xlr ali na zemlji, blatu i snijegu se ne dam!!
SaleFFS je online   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:30   #209
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ja igram ili s onom u kokpitu bliže šajbi ili s "hauba" kamerom. Ona kamera s kompletnim kokpitom mi nema smisla jer većina površine ekrana ode na unutrašnjost i definitivno nije blizu osjećaja kad voziš u real life - ono imam svoje ruke, ekran, ruke na ekranu i onda neku manju površinu onog bitnog u igri

Slažem se da je preglednost lošija na tim 1st person kamerama, uvijek nekako vozim sa zadrškom ako je slijep zavoj ili nepregledno. Suvozač daje dosta info, ali nije isto kad zapravo i vidiš. Svejedno mi je teže vozit s chase kamerom, osjećam se kao da nemam direktnu kontrolu nad autom.
S tom ja igram jer mi je glupo igrat simulaciju iz "3rd person" pogleda, k'o da vozim autice na daljinski, a na onoj iz kokpita mi A nosac cesto smeta da vidim apex zavoja, glupe gledatelje i fotografe i sl.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:35   #210
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Vidim da opet mogu vozit 00

Iduća "sezona" ili što već, iduća država.
Sljedeci rally, imali smo vremena popravit aute. Pa nisam letio 100m u provaliju, samo preko zida par metara u neku grabu s drvecem!

To je dobro da mozemo dalje u novom rallyu, funkcionira k'o career mode u igri.

A i da ne mozemo, ne treba odmah resetirat, treba onda druge evente vozit.
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Da, dobiješ novi auto, nisam znao, onda je to super za ove padavičare

Odvozio Group B i Enduro event i skinuo sam te đuro u oba :P Dereš me svaki puta na asfaltu kao i xlr ali na zemlji, blatu i snijegu se ne dam!!
Padavicar sam jer sam idiot. Znam da mi auto nije idealno postelan, znam da nisam navikao na njega i onda po snijegu i ledu par zavoja od kraja idem forsirat i izletim. Sto drugo rec nego budala, idiot?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na