Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2009., 14:42   #1
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
faks: TVZ Građevinarstvo i Građevinski fakultet pitanja

Uskoro su upisi na fakultete, a ja zapravo ništa o tome ne znam...ovo je jedini forum koji posjećujem pa reko da ovdje pitam jer znam da ćete vi znat
Naime, u planu mi je upisat građevinski fakultet (ZG) ali moram imat i rezervni faks, u mom slučaju je to tvz građevinarstvo. Zašto je tako, ni sam ne znam jer ja uopče ne znam ni razliku između ta dva faksa. Mogu samo reć da sam čuo da je građevinski faks puno teži no to mi ništa ne predstavlja. Recimo, kakva je razlika u diplomi nakon završenog građevinskog faksa odnosno tvz građevinarstva ? Osim toga kako se uspoređuju oni sa završenim tvz-om i oni sa građ. faksom ?
Eto nadam se da će se nekom dat pojasnit moje nedoumice jer sam vidio da ima ljudi na forumu koji studiraju navedene fakseve. THX !
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 14:44   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Viša (TVZ): Puno alkohola, droge, cura, malo ucenja i malo truda
Sveučilište: Malo manje alkohola, droge, cura i dosta više učenja i truda

A poslije ti je sa diplomom sve kakve si srece i kako se zguras.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2009., 14:48   #3
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Nelos opis Fleksonje, osim sto bih mu ja preporucio ipak manje droge i upis na VII stupanj.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 14:49   #4
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Niiiice Fleks :P
Još nešto, na TVZu se kao ide 3 godine na građevinarstvo i onda se kao može nastavit još 2 godine.... dok se na nekim drugim smjerovima ne može nastavit tako....jel to onda isto kao i bolonjski princip građ. faksa 3+2 = magister ?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 15:28   #5
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Nelos opis Fleksonje, osim sto bih mu ja preporucio ipak manje droge i upis na VII stupanj.
Zasto manje droge ? Pogle rendulu ? Sto mu fali ?

Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Niiiice Fleks :P
Još nešto, na TVZu se kao ide 3 godine na građevinarstvo i onda se kao može nastavit još 2 godine.... dok se na nekim drugim smjerovima ne može nastavit tako....jel to onda isto kao i bolonjski princip građ. faksa 3+2 = magister ?
Svugdje mozes nastaviti taj +2 kolko ja znam. Samo to ovisi o nekim prosjecima, pizdama, vezama u referadi, ciglama i slicnom.

Sad razlika je sto je jedan strucni, drugi neki drugi. Imho nebi se zamarao previse sa time, samo bi probao to upisati. Eto tolko od mene.

Ja bi OSOBNO upisao tvz iz razloga sto ce ti biti lakse. Vidim da si iz bjelovara, sto znaci da ces biti starcima na grbaci, pa ako oces kolko tolko solidno zvijeti u zagrebu morat ces sljakat. Jebiga. sa stanarinom i svime za zivot u zagrebu ti treba 4-5k+ kn. Pa sad vidi. Dio mogu dati starci, ali bilo bi lijepo da mozes i ti pomoc. Ovo ti pricam jer imam GRO frendova koji tako zive i igrom slucaja ih je gro iz BJ . A sad siguran sam da ti je lakse raditi + regulirati obaveze na faxu uz tvz, nego uz građevinu.

Nadalje. Evo bas znam isto tako par ljudi koji su zavrsili TVZ i mogu ti reci da rade od 4k do 12k kn, pa ti vidi. Kolko se zbuksas i kolko imas srece je OGROMAN fakator. A znam i građevinaca koji su na burzi.

Tak i tak ce ti kod zaposljavanja vrijediti samo veze i vezice + mjesto rođenja, tak da...

Ja bi na TVZ, cisto zato sto nisi iz Zagreba i da ti bude lakse, a diploma je diploma i bok. Pogotovo to nije isfurano ko informatika, pa ce ti i lakse biti se uguziti negdje.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 16:13   #6
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Hvala na ovako opširnom odgovoru.
Razmišljo sam ja o poslu u Zg-u ali mislim da to niti uz jedan faks nije previše moguće jer ja planiram faks u roku završit....u vezi smještaja, neisplativo mi je ić u stan jer kakav god dom bio 10 puta je jeftiniji. Samo me zanimaju uvjeti za dom ?
Ovako:
1. razred, prosjek 3.86
2. 4.1
3. 4,8
4. 5.0

I planiram maturirat s 5 (to ču saznat za 4 dana odprilike). Hm, što je još bitno....išao sam u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, i mislim da je najbitnije što živim samo sa starom ? Ali recimo nikad nisam dobivao dječji doplatak jer kao mama ima veliku plaču...ne znam što mislite ?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 16:42   #7
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Viša (TVZ): Puno alkohola, droge, cura, malo ucenja i malo truda
Sveučilište: Malo manje alkohola, droge, cura i dosta više učenja i truda
...
odgovorno tvrdim da to nije istina...



Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova

Ja bi OSOBNO upisao tvz iz razloga sto ce ti biti lakse.
...
to je istina. zato i studiras to sto studiras.

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Nadalje. Evo bas znam isto tako par ljudi koji su zavrsili TVZ i mogu ti reci da rade od 4k do 12k kn, pa ti vidi. Kolko se zbuksas i kolko imas srece je OGROMAN fakator. A znam i građevinaca koji su na burzi.

sto ne znaci da u pravilu tvz-ovci prolaze bolje od gradjevinaraca.

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Tak i tak ce ti kod zaposljavanja vrijediti samo veze i vezice ....
nazalost, uvijek nećaci imaju prednost...


Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja bi na TVZ, cisto zato sto nisi iz Zagreba i da ti bude lakse, a diploma je diploma i bok. Pogotovo to nije isfurano ko informatika, pa ce ti i lakse biti se uguziti negdje.
big no no.. diploma veleucilista i sveucilista nije bas jedno te isto...

ne kazem da je tvz los, dapace, dobar je, ali da sam na tvom mjestu drzao bih se prvotnog plana, tj. gradjevina, ak ne upadnes, tvz.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 16:51   #8
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
za dom ti je jako bitno kakav si na prijemnom...a ako kazes da ti mama ima veliku placu, neznam kolko bi mogo igrat na neku "socijalni" slucaj foru... sad neznam jesu ti roditelji rastavljeni i koja je opce situacija (ne zelim pitat mozda skakljiva pitanja) tak da ovisi o tome mozes isto dobit dodatne bodove za dom...znaci za dom je najbitniji uspjeh na prijemnom a bonus su razne stvari...za zadrzat dom ti je kasnije bitan prosjek na faksu.
ja osobno nikad nisam razmiso o tvz-u jer ga mozda nikad nisam ni smatro "pravim" faksom...kao altrnativi FER-u sam jedino razmisljo o pmfu i gradevini(arihtekturu bi mi bilo pretesko upisat)...posto se nisam pretjerano bavio niti gradevinom niti tvzom nemogu ih usporedivat sto se "jacine" diplome tice, jedino sto znam da je tvz dost lagano zavrsit a gradevinu i ne bas tolko lagano(imam frendove na oba faksa)..
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 18:06   #9
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova

big no no.. diploma veleucilista i sveucilista nije bas jedno te isto...
tu se jako slažem. pričo sam sa jednim građevinarom, koji je već dugo u tom poslu. možda i ne postoji neki "viši" razlog za to, al to je jednostavno tako.
stavite se na mjesto poslodavca. nekak ljepše zvuči "građevinski fakultet" nego "tehničko veleučilište" ako ništa drugo.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 18:32   #10
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
... možda i ne postoji neki "viši" razlog za to, al to je jednostavno tako. ...
jel treba bit visi razlog?

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
.... jedino sto znam da je tvz dost lagano zavrsit a gradevinu i ne bas tolko lagano(imam frendove na oba faksa)..
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
....
Ja bi OSOBNO upisao tvz iz razloga sto ce ti biti lakse. ....
....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2009., 21:23   #11
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Možda nisam pravi primjer jer me upis tek očekuje nagodinu. No slično sam se dvoumio i odlučio da TVZ mi je tek u slučaju da mi nejde na faksu pa se na njega prebacim. Ali na listi za upis mi TVZ nije ni među prvih 6 fakulteta
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 22:33   #12
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
debilana
-->
Momci,kakva "jačina" diplome?
Te fore sa posao.hr i slične debilane zaboravite.
Ono šta je bitno je papir na kojem piše da ti imaš završeno makar 3,još bolje 5 godina,jer ama baš svugdje gdje dođeš radit,pa da ti na diplomi piše Sveti otac,ti apsoulutno neznaš ništa radit,tako će te svi gledat,a ni u doslovnom smislu ne znaš ništa,i sve što će ti trebat ćeš pohvatat u prvih par godina staža.
Znači,ja sam u potpuno za liniju manjeg otpora.Te fore sa sveučilišnim diplomama i slično potiču od razno raznih dotepenaca koji imaju neke fikus firme i čine tobože kičmu rvackog gospodarstva.
Ono šta će ti zbilja pomoć u životu-ako te stari ima gdje ugurat,a opet u skladu sa tvojim sposobnostima,da natučeš koju godinu staža.
Za sve ostale,ono što je bitno je IZVRSNOST aka prosjek 5.0,sveučilišni ili stručni smjer nebitno.
Za sve ostale koji se još zanose glupostima-->debilana
žile je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 22:58   #13
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
ti apsoulutno neznaš ništa radit,tako će te svi gledat,a ni u doslovnom smislu ne znaš ništa,i sve što će ti trebat ćeš pohvatat u prvih par godina staža.
to je istina, ali opet, opće poznata stvar je da faks pruža više znanja od tehničkog veleučilišta (što zbog profesora što zbog nekih drugih stvari), i kako kažeš da treba par godina da se nauči radit, opet bi nekom logikom ovaj s sveučilišnom diplomom prije dobio posao jer bi mu trebalo manje da se snađe.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:03   #14
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Apsolutno ne.To više ovisi o sposobnostima pojedinca da se snađe,a ne o tome u koju si školu išao.Nemoj zaboravit da i glupi i polusposobni isto završavaju fakultet.
Ono što ti faks pruža je osjetno labilnije psihičko stanje nakon 5 godina trpljenja kojekakvih iskompleksiranih morona,asistenata i slično.
Vjeruj mi,mater mi je doktor tehničkih znanosti polje strojarstvo,profesor na fakultetu,tako da znam o čem pričam-i po pitanju toga šta ti znači takav stupanj na poslu,a i po tome kako je živjet s takvim bez mogućnosti izbora
žile je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:14   #15
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ja sam bio na TVZ građevini(jer na geodeziju nisam upao)...punih 2 tjedna. Nakon toga sam se ispisao i otiša radit u struku . Ovi moji koji su nastavili bez vecih problema rijesavaju ispite.

A sad sam u međuvremenu i vidio neke od poslova koji te zapadnu kad se zaposliš...mila majko. Geodet je majka mada sam evo zapečen ko rak, imam jogurta po faci a ruke me peku...danas sam do pola 5 na sunašcu stajal . Naravno sa inžinjerima sam imao gro posla. Oni se zivciraju a ja samo radim svoj posao hehe

Ako netko baš želi informacije sa terena , nek PM-a...imam par šori za prepričat, par svađa, nacuganih inžinjera, ludih šefova, a najviše od svega me muci to sto je vecina građevinaraca ćelava
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:24   #16
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Apsolutno ne.To više ovisi o sposobnostima pojedinca da se snađe,a ne o tome u koju si školu išao.Nemoj zaboravit da i glupi i polusposobni isto završavaju fakultet.
sposobnom čovjeku fakultet ni ne treba. završi tri godine obrtnjave, tipa automehaničar (al ne nakon 2 ruknuta razreda i bezbroj neopravdanih, nego kak spada, svaki put na praksi), malo radi, stekne iskustva, otvori svoju radnju, i zarađuje više neg 10 fakultetski obrazovanih ljudi.

šalu na stranu, ti jesi upravu, ali ne možeš tako podcjenjivat fakultet. šta tebi vrijedi sva sposobnost i neznam ni ja šta, ak ti nemaš temeljno znanje za poso. vjeruj mi da neće sigurno neki "snalažljivi" student završit kao glavna faca na nekom ogromnom projektu tipa ovo što sad rade u crnoj gori. ti s vezama imaš potencijala, ali postoji granica. dobro sad možeš reć da ja pričam bajke i bla bla, al ak netko ide na fakultet il šta god već bez ambicija i tek tolko da ide na faks, bolje da je završio neku trogodišnju školu, i dok se ovi natežu na faksu, mogo je imat i poso i ženu i djecu.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:31   #17
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
šalu na stranu, ti jesi upravu, ali ne možeš tako podcjenjivat fakultet. šta tebi vrijedi sva sposobnost i neznam ni ja šta, ak ti nemaš temeljno znanje za poso. vjeruj mi da neće sigurno neki "snalažljivi" student završit kao glavna faca na nekom ogromnom projektu tipa ovo što sad rade u crnoj gori...
Ja nisam podcijenjivao fakultet,nego sam vam nastojao ukazat kako je taj stav koji ste pokupili iz novina vezan uz mala poduzeća pogrešan.Ta glavna faca ima sigurno 15-20 godina staža,a ono šta si završio je bitno samo kod prvog zapošljavanja.Uostalom,da ga pitaš ovo što ti ja govorim,rekao bi ti približno isto.Nisam ja izmislio ovo što govorim.
Ako si ti tip koji je spreman 5 godina pišat krv,onda ok,ti možda nešto i naučiš.Ako ćeš prolazit sa 2,3,4 tako je svejedno čija je diploma.Odnosno svejedno je i ako prolaziš s 5.
Zapravo,stvar je vrlo jednostavna.Kao što za dijasporu postoji HDZ i ostali,tako i za male poduzetnike postoji 5 i ostali,sa tendencijom naginjanja prema sveučilišnim diplomama-jer su mali.
Kada sam zahvaljujući starom,uspijevao stupit u komunikaciju sa takvim "facama",mogu ti reći samo da su neki vrednovali prosjek,dok drugi nisu.No apsolutno nitko nije vrednovao sveučilište više od veleučilišta.

Zadnje izmijenjeno od: žile. 12.06.2009. u 23:45.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:39   #18
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ali čovjek tek upisuje faks, pa nek proba ić na što bolji faks, nije loš TVZ ali se nemre usporedit sa građevinskim, odnosno niti sa FERom niti FSBom i ako još ima koji smjer da neznam
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:45   #19
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
pa istina je to što kažeš, al opet je onaj koji bolje završio "bolji faks" na boljoj poziciji na početku, a svima je u interesu da se što prije dobije poso. dalje sve ovisi isključivo o snalažljivosti.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 23:52   #20
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
pa istina je to što kažeš, al opet je onaj koji bolje završio "bolji faks" na boljoj poziciji na početku, a svima je u interesu da se što prije dobije poso. dalje sve ovisi isključivo o snalažljivosti.

ali kao što fleks kaže
Citiraj:
Viša (TVZ): Puno alkohola, droge, cura, malo ucenja i malo truda
Sveučilište: Malo manje alkohola, droge, cura i dosta više učenja i truda

A poslije ti je sa diplomom sve kakve si srece i kako se zguras


edit: mod ak može zbriši ovaj post prije, neam pojma kak sam to napravio

Zadnje izmijenjeno od: pimpinjon. 12.06.2009. u 23:55. Razlog: ups
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2009., 04:37   #21
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Čovjek lijepo postavi pitanje i onda hrpa pametnjakovića zaspama temu sa besmislenim glupostima, a pojma nemaju o građevinarstvu, višem obrazovanju a i ničem drugom.

Odgovorit ću što jasnije na pitanje autora, da se ne zajebe s fakultetom kao što sam se ja. Ako se odlučuješ za rad u građevinarstvu upiši Građevinski fakultet u Zagrebu (3+2 god.). Kada i ukoliko ga završiš, nakon nekoliko godina staža i položenog stručnog ispita moći češ potpisivati projekte i ukoliko se pokažeš izvrsnim inženjerom možeš upast u komoru. Sa veleučilištem na to možeš zaboraviti, a uz ove stvari idu detalji koje mi se ne da objašnjavati. Osim toga bilo tko s diplomom GFZg dobije posao u struci - ODMAH.

Razlika u težini sveučilišnog i veleučilišnog programa je poprilična i nemoj misliti da ćeš samo tako završiti fakultet. Sretno!
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2009., 09:57   #22
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
ja nebih htio previše pametovati o stvarima s kojima nisam najbolje upoznat, al znam kakvo je stanje u bjelovaru. U bjelovaru iz pouzdanih izvora znam kakvo je stanje što se tiče zapošljavanja građevinara, geodeta i sličnih zanimanja, i njih stvarno ovdje fali, i stvarno ko god ovdje završi (dal fakultet il veleučilište) stvarno može dobit posao dosta lako.

@ žile: vidim da ti piše da si student. šta studiraš?

Zadnje izmijenjeno od: pimpinjon. 13.06.2009. u 12:20.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2009., 14:24   #23
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Znači evo cijelovit odgovor - ako si spreman žrtvovat se do maksimuma i stvarno učit i u drugi plan sklonit zajebanciju,ženske,igrice itd.,onda je građevina na Sveučilištu u Zagrebu za tebe-ne bitno stručni ili akademski smjer (ako ima,nisam siguran,u Rijeci ima),jer između toga da si specijalist struke ili magistar znanosti polje građevina jedina je razlika u tome da nećeš moći doktorirat.A vjeruj mi da te to ne treba zamarat jer ukoliko nemaš namjeru radit u visokoobrazovnim ustanovama,nisu brojne beneficije koje ti to donosi u praktičnom smislu.

Ono što sam cijelo vrijeme pokušavao reći,odnosno demantirat DFP ekipicu koja brije da ćeš na račun Universitas Studiorum Zagrabiensis,dobit posao na tacni dok su u indeksu labudovi i trojčice,a samim time i na diplomi po bolonji,e sa time se nemoj zanosit.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 13.06.2009. u 15:13.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2009., 15:06   #24
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ono što sam cijelo vrijeme pokušavao reći,odnosno demantirat DFP ekipicu koja brije da ćeš na račun Universitas Studiorum Zagrabiensis,dobit posao na tacni dok su u indeksu labudovi i trojčice,a samim time i na diplomi po bolonji,e sa time se nemoj zanosit.
mislim da je ovdje sve rečeno
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 13:10   #25
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Uff, nema me kratko vrijeme na forumu i ovdje je već postalo lagano vruće...hehe...

Ja sam odmah kao primarni faks i u prvi plan stavio građ. faks, a tek kao drugi izbor TVZ građevinu i samo me zanimala razlika nakon završenog jednog odnosno drugog i kako će se poslodavci i neke firme odnosit prema podnositelju zahtjeva za posao. Dakle sa građ. faksom (ako su dobre ocjene u indeksu) lakše je u startu nać posao ako sam dobro shvatio ? Bez ikakvog podcjenjivanja, to zvuči i logično da je tako....pa stavite sebe u poziciju poslodavca.
Ako sam več odlučio upisat građ. faks onda kvragu naravno da dajem sve od sebe sad da ga upišem i isto tako mislim dat sve od sebe da prolazim što bolje tamo, a ne da vrijeme trošim na raznorazne gluposti...mora se znat što je primarno, a nakon toga može se vrijeme trošit na sve ostalo (čitaj droga, sex, alkohol)...

Ali sad imam nekako još jednu dilemu, zamišljam da slučajno ne upišem građ. faks, da li da u tom slučaju uzimam TVZ građevinarstvo ili nešto drugo tipa strojarstvo ili pmf matematika jer ja stvarno imam naviku učenja i nisam lijen, a za tvz se svašta rekli što se toga tiče

@svi - šta vi ekipa studirate ? pa da čujemo i nešto o tome
što više informacija - to bolje
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 17:05   #26
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
upiši ono što te zanima tako da ne odustaneš nakon prve godine jer te ta struka prestala zanimati

tebi je prednost što si završio gimnaziju jer imaš bolju naviku za učenje i redovito ćeš učiti na faksu, a to je i najbitnije

građevina i strojarstvo imaju sličnosti (mehanika itd)

frend je na strojarstvu, nije lako, ali ni tako jako teško, prolazi polako (završio je srednju tehničku sa 4), neki profi su posebno zahebani, neke predmeti jako dosadni....

frendica bila na PMF-u, dobar faks ali samo ako obožavaš matematiku jer se praktički ne koriste brojevima , sve su skoro izvodi za razne formule sa općim brojevima, ima par vrsta matematike itd

a ja sam na građevini
prema srednjoj građevinskoj je faks jako težak, 5 testova u srednjoj = 1 kolokvij na faksu, većinu predmeta se možeš osloboditi ispita (neki imaju obavezan usmeni), neki su relativno jednostavni (referat od 5 stranica sa 2 stranice slika za 1, 2 ili 3 ocjene više) neki teški (400 stranica knjiga za usmeni, svaki dio treba barem nešto znati i nacrtati sliku ili pa 300 strnica skripta sa zadacima za ispit i 50 izvoda forumula napamet za usmeni skupa sa onom skriptom)

o faksu imaš ovdje
www.grad.hr
a neslužbeni forum faksa je ovdje
www.grad.hosted‐forum.com

i bitno: svaki faks je drugaćiji
- strojstvo: pad na kolokviju znaći automatski odlazak na ispit
- rudarskogeološko naftni: 50% za oslobođenje ispita na kolokviju, manje od toga je pad predmeta tj gubitak potpisa
- građevina: 25% prolaz kolokvija i cijeli ispit, 60% oslobođenje dijela ili cijelog ispita, manje od 25% pad predmeta tj gubitak potpisa

i još k tome je svaki predmet drugačiji jer svaki prof napravi svoja pravila pa se više informiraj na stranicama iznad
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 17:40   #27
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Hvala Big Guy, neki dan sam češljao bookmarkse jer znam da negdje imam spremljen neslužbeni forum građevinskog fakulteta no ta je potraga neuspješno prošla
Nakon što pročitam po tom frumu sve što me zanima, možeš slobodno očekivat da ti se još javim na pm ili ovdje...
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 03:13   #28
mcclarion
Premium
 
mcclarion's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: zg
Postovi: 298
ovdje je napisano toliko gluposti i pokoja pametna ..
meni koji Sam upisao GF a završavam tvz je teško razlučit šta vi tu pišete i odakle crpite informacije ?

ne kužim .. jel vi bacate grah ili pričate iz iskustva ?

nekad davno postojali su fakulteti i više ..

rekoh nekad davno ..
fakultet - više ne postoji
viša -više ne postoji
za početak ...treba shvatit i razumjet sustav školovanja u državi u kojoj živite.

nije loše sam pročitat zakon i pročitat činjenice a naklapanja ostavit za birtiju .

fax je trajao oko 5 god a viša 2

danas postoji
stručni studij i sveučilišni studij
akademski
naziv stručni studij preddiplomski sveučilišni
trajanje 3-4 god 3-4
ECTS bodovi 180- 240 180- 240

naziv(titula) stručni prvostupnik prvostupnik struke


nakon toga ako želite nastavit specijalistički diplomski stručni diplomski sveučilišni

trajanje 1-2 god 1-2
ects bodovi 60-120 60-120

ukupno ects
bodova 300 300

naziv(titula) specijalist struke magistar struke

zakon je ZAKON i tu je vrlo jasno crno na bijelo napisano tko je šta
cijeli zakon imate tu
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=25444
a naj bitnije u cijeloj priči je ..
upis u komoru->žig i ovlaštenje

Uvjeti za upis u imenik ovlaštenih arhitekata, odnosno ovlašteni inženjera
Članak 93.
Pravo na upis u imenik komore ima fizička osoba koja kumulativno
ispunjava slijedeće uvjete:
- da je potpuno poslovno sposobna,
- da ima prebivalište na teritoriju Republike Hrvatske,
- da je zdravstveno sposobna za obavljanje poslova,
- da je uspješno završila odgovarajući preddiplomski i diplomski sveučilišni
studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij kojim se stječe
akademski naziv magistar inženjer ili da je uspješno završila odgovarajući
specijalistički diplomski stručni studij kojim se stječe stručni naziv stručni specijalist inženjer ako je tijekom cijelog svog studija stekla najmanje 300 ECTS
bodova, odnosno da je na drugi način propisan posebnim propisom stekla
odgovarajući stupanj obrazovanja odgovarajuće struke,
- da je po završetku odgovarajućeg diplomskog sveučilišnog studija
uspješno provela propisani komorski postupak za vježbenike buduće kandidate
za upis u komoru u trajanju od najmanje dvije godine ili da je po završetku
odgovarajućeg specijalističkog diplomskog stručnog studija uspješno provela
propisani komorski postupak za vježbenike buduće kandidate za upis u komoru u
trajanju od najmanje četiri godine,
- da je položila stručni ispit za obavljanje poslova prostornog uređenja,
odnosno graditeljstva,
- da protiv nje nije pokrenuta istraga, odnosno da se protiv nje ne vodi
kazneni postupak zbog kaznenog djela koji se vodi po službenoj dužnosti,
- da je dostojna za obavljanje arhitektonskih i inženjerskih poslova i
- da ne obavlja poslove koji su nespojivi s arhitektonskom i inženjerskom
djelatnošću.


dakle jedina razlika između specijalista struke i magistra struke
je u tome što spec treba 4 godine pristupnog staža a mag 2 god .

shvatite da su se stvari promjenile i da ne postoji fakultet i Viša .. objasnite to prvo sebi a onda svakom tko vam govori drugačije
predlažem učenje sljedećeg teksta NA PAMET


jedini zakon koji danas vlada je onaj o 300 ects bodova ..
kako ćete doć do njih je vaša briga a prava su vam u potpunosti jednaka kako god do njih stigli ..

sve ostalo je radio milena ..
__________________
P:TEHNIČKA ROBA POVOLJNIJE NEGO IGDJE - ZATVORENO.
mcclarion je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 13:46   #29
blazer
Lucky Luke
Moj komp
 
blazer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: vg
Postovi: 142
Citiraj:
Autor mcclarion Pregled postova
dakle jedina razlika između specijalista struke i magistra struke
je u tome što spec treba 4 godine pristupnog staža a mag 2 god .
a veleucilista priznaju u EU?
__________________
VGWireless

blazer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 14:25   #30
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Tome ti služe ECTS bodovi
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na