Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2019., 20:33   #31
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
nordVPN ne ide u mikrotik
al ide u druge, na njihovim stranicama postoji popis
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 05:08   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Jesi siguran da se želiš ići s tim igrati u Kini i takvim zemljama ?
To nije bilo pitanje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:00   #33
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Čemu vpn..?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 15:12   #34
martin999
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 35
Izbor pouzdanog VPN-a

Bok,
u potrazi sam za nekim solidnim VPN-om, a nikak da se odlucim za neku firmu. Cini mi se da dosta ekipe vec ima slozene VPN-ove pa ako neko ima iskustva i zadovoljan je, nek javi pls.

Vazno mi je da mogu spojiti preko istog subscriptiona dva pc-a istovremeno na odvojenim lokacijama i da podrzava torrente. Naravno, rado bi izabrao neki VPN koji (donekle) provjereno ne pamti logove i nije baziran u nekoj drzavi sa strogim zakonima (kolko vidim izbjegavanje 14 Eyes drzava se cesto spominje u tom kontekstu).

Skoro sam vec uzeo NordVPN, ali me malo obeshrabrilo kada sam citao da neki ljudi imaju dosta spore brzine torrenta i opcenitog browsanja po netu, makar neznam kolko su to pouzdane informacije. A i nasao sam neke teorije zavjere vezano za to da NordVPN obavlje uplate preko neke americke kompanije ciji CEO je vlasnik nekog drugog VPN-a i slicno.
Naravno, i cijena je faktor :P cim jeftinije, to bolje - zato mi se i dopao NordVPN
martin999 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 15:49   #35
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
NordVPN.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 15:54   #36
Eye of Truth
Registered User
 
Eye of Truth's Avatar
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 58
Ja sam si uzeo ExpressVPN

Prošle godine sam isprobavao VPN-ove, izbor mi na kraju bio između NordVPN i njega, uzeo na kraju ExpressVPN(uglavnom bio je neki popust i odlučio se za njega). Zadovoljan sam, koristim ga na mobitelu, PC-u, laptopu i tv-u. Istovremeno mislim da može 3 ili 5 uređaja nisam više siguran.

Nisam primjetio gubitak brzine, koji god od servera da sam odabirao(većinom se spajam na US servere zbog Spotify, Netflix-a njihovog itd.).

Uglavnom najbolje ti je probat sam, svi ti oni više manje imaju trial neki period unutar kojeg možeš odustat/tražit povrat novca. Osim toga, vidio sam da ljudi kupuju accounte i preko ebay-a i tako ih ispadne još jeftinije(ja tu opciju nisam probao).
Eye of Truth je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 16:05   #37
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Mullvad sam jedno par mjeseci koristio za komp (torrenti) i mob. Brzina je bila oke, nista drasticno sporije. I danas ga kupim/iskoristim za fejkanje lokacije (spotify, yt premium i sl). Superjednostavno, 5 eura, 5 simultanih konekcija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 16:14   #38
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
AirVPN - sigurno jedan od najboljih što se tiče sigurnosti i anonimnosti
Cijene nisam uspoređivao, ali imaju ti akcije na black friday, cca 3€ / mj cijena.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2019., 17:29   #39
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
osobno koristim PureVPN
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 00:26   #40
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
+1 za NordVPN. Imam ga na mobu i 2 laptopa. Dosta servera, nisam primjetio pad brzine, torrenti rade trenutno ima nekih nazovimo ih akcija za cca 75- 80€ 3 godine.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 00:35   #41
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Nord vpn je super, jedino što nema ruskih servera
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 02:40   #42
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Imali su hrpu servera iz Rusije pa izbacili. Isto tako su u HR imali 20-ak komada, sad ih ima samo 6 koji mi rade dosta loše. Baš sam sad skinuo novu arhivu za OpenVPN pa analiziram, nema hrpe servera. Ne znam koji vrag se događa, imam dojam da je kvaliteta usluge pala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 08:35   #43
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Vjerojatno nisu nikada niti imali server na tim lokacijama, nego su koristili samo IP zemlje dok je server bio drugdje. Nisam detaljno upućen, ali vjerujem da većina ovih što prijavljuju na tisuće servera u hrpi zemalja koriste istu stvar.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 09:32   #44
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
+1 za NordVPN. Imam ga na mobu i 2 laptopa. Dosta servera, nisam primjetio pad brzine, torrenti rade trenutno ima nekih nazovimo ih akcija za cca 75- 80€ 3 godine.
"Akcije" su gotovo konstantno, tako sam i ja platio. Inače usluga mi je uvijek dobra, a maksimum koji u prosjeku postižem je nešto ispod 100 MBit, preko toga jako jako teško

Dobro mi je došao za prijavljivanje YouTube premiuma iz Indije.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 10:17   #45
martin999
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 35
Hvala svima na pomoci

Budem proucil izbor pa piknem jednog napokon, vec predugo kalkuliram
martin999 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 11:10   #46
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
O NordVPNu ima nekih priča da su vezani uz američku kompaniju, oni tvrde da je to samo za plaćanja, a da su serveri pod Panamom. Ako je to istina što kažu trebali bi biti ok.
Osobno bih rađe izabrao ExpressVPN, uzeo sam mjesec dana za probu i radi odlično, lako ga se ubaci u putni OpenWRT router, podržava OpenVPN za Windowse što je isto dosta bitno jer je OpenVPN provjerena aplikacija za razliku od onih custom koje svaki VPN nudi.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 11:11   #47
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
+1 za NORD.


Koristio ga svugdje po svijetu, nikakvih problema nije bilo
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 15:11   #48
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Gdje vi nalazite te akcije za 75-80E tri godine? Evo idem na njihov sajt, 3god 70% off i kaze 115e +25% pdv 142e .... Ne nalazim veći kupon od 70%. Gdje griješim
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 15:56   #49
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Ja sam uzeo prije 9 mjeseci NORDVPN za 5€ i traje do 2021.... jedino ne smiješ dirati postavke oko maila i ostalo....ali dosad se pokazao kao bingo. Na drugom mjestu imam express vpn i on mi je ok . Koriti se samo za android box . U svakom slučaju oba su ok.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 16:16   #50
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
O NordVPNu ima nekih priča da su vezani uz američku kompaniju, oni tvrde da je to samo za plaćanja, a da su serveri pod Panamom. Ako je to istina što kažu trebali bi biti ok.
Osobno bih rađe izabrao ExpressVPN, uzeo sam mjesec dana za probu i radi odlično, lako ga se ubaci u putni OpenWRT router, podržava OpenVPN za Windowse što je isto dosta bitno jer je OpenVPN provjerena aplikacija za razliku od onih custom koje svaki VPN nudi.
Ne moraš se brinuti, nema vpn provajdera koji "ne čuva logove". Čuvate logove? Neeee. Imamo nalog trebamo logove. Usb ili email
Karikiram ali imao prilike čuti za jedan slučaj gdje su tipa ulovili zahvaljujući logovi s NordVPN-a. Ne serem po nordu, nego Vas samo pokušavam osvjestiti da se logovi itekako čuvaju kod svih. Pa ako bude pizdarija i dođe nalog, da se može surađivati
P.S. Nord je otišo iz Rusije jer nisu htjeli dati pristup Roskomnadzoru Tako da ako neki VPN provajder ima servere u Rusiji, znaci da su skinuli gaće i da brat Rus sve prati
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 20:01   #51
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Koristim VPN secure, imam lifetime licencu. Radi odlično i support im je odličan. Za sad bez greške.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 20:04   #52
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Šta? jedini koji koristim PiA?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 20:32   #53
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ne moraš se brinuti, nema vpn provajdera koji "ne čuva logove". Čuvate logove? Neeee. Imamo nalog trebamo logove. Usb ili email
Karikiram ali imao prilike čuti za jedan slučaj gdje su tipa ulovili zahvaljujući logovi s NordVPN-a. Ne serem po nordu, nego Vas samo pokušavam osvjestiti da se logovi itekako čuvaju kod svih. Pa ako bude pizdarija i dođe nalog, da se može surađivati
To "ne čuvamo logove" zapravo ne znači baš puno. Moguće da stvarno ne čuvaju logove, čak i za 5eyes-based VPNove. Ali vjerojatno imaju port na koji je nakačen snifer od nekog popularnog troslovnog igrača koji logira sve. Ali sam VPN provider ne čuva logove, istinu zbore


Inače znamo kako je Yahoo prošao kad je pokušao reći "ne" na prijedlog jedne popularne agencije da im instalira snifer na backbone.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2019., 22:42   #54
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Kakve logove uopće mogu skupljati kad je danas 90% stranica ionako pod HTTPS-om? Mogu jedino DNS querye imati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2019., 03:03   #55
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
imaš sada još free od firefox ( samo USA serveri ) za silu ok

koristi neki free USA VPN za pristup skinuti addons



https://private-network.firefox.com/
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 16:18   #56
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Ima neki od tih VPNova i blokadu reklama na mobu ili tako nesto? Koristim Blokadu koja ne moze raditi u paru s OpenVPN appom (ne idu 2 VPN konekcije istovremeno) pa gledam kako to objediniti ili elegantno izvesti na mobu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 16:26   #57
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Na mobu umjesto blokade možeš koristiti Nextdns . Blokira mi praktički kao Blokada 😁 a jedna aplikacija manje na mobitelu. Ili to, ili koristi VPN koji koristi wireguard. Opcija C, čekati da Blokada uvede wireguard, pričali su ranije o tome.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2019., 19:10   #58
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Koristim mullvad, podrzava wireguard. Podesio ga i radi u wireguard appu. Wireguard app aktivira vpn vezu.

Mislim da je moj problem sto sam na androidu 8 i moram koristiti nextdns app. Nazalost app i dalje aktivira vpn konekciju kao i blokada.

Ako sam dobro shvatio koncept svega, na androidu 9 je moguce podesiti private dns i to onda ne kreira vpn konekciju kao blokada, a blokira reklame?

Ne kuzim kako mi trenutno vpn s wireguard podrskom pomaze da u isto vrijeme koristim blokadu :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 02:49   #59
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Da, tako ja imam složeno, OpenVPN s NordVPN profilom + upisani AdGuard DNS serveri 176.103.130.130 i 176.103.130.131.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2019., 03:31   #60
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Evo i ja podesio Wireguard app s Mullvad profilom + NextDNS DNS (ima zgodne opcije setupa white/black listi na webu). Budem testirao par tjedana...

Onda kad ne koristim VPN, blokiranje reklama radi preko private DNS postavke unutar androida i ne treba biti aktivna nikakva VPN veza. Dosta zgodno!

Taman sam i mob updejtao na 9.0, nadam se da ne u pozaliti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na