Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2008., 20:20   #31
zmaj_xpzt
Premium
 
zmaj_xpzt's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Vž
Postovi: 59
ja sam neki dan na njima slušao vijesti na eng jeziku
bilo ubojstvo žene
ja sam se pocepal od smjeha
zmaj_xpzt je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 02:02   #32
rakija
Premium
 
rakija's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
jel uspio ko rijesti onda taj problem sa zvucnicima??
__________________
Podaci na Internetu zauzimaju 487 milijardi gigabajta
Ako bi se to pretvorilo u knjige - bio bi to niz knjiga koji bi se protezao od Zemlje do Plutona i to 10 puta (a to je udaljenost od 2562 svjetlosne minute)
rakija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2009., 10:31   #33
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
ja sam imao smetnje dok mi je u sobi bio stariji tv (tuba) , on je služio ko pojačalo za LW , hehe, odkad imam hdtv, nema više smetnji....
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 16:39   #34
mario1
Premium
Moj komp
 
mario1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Lika
Postovi: 225
Pozdrav

Kupio sam si ove zvučnike i zanima me, kad više pojačam zvučnike, bas mi je na nekim pjesmama jak. Da li ima kakve opasnosti da mi se bas razvali kod glasnijih pjesama i pjesama sa jakim basom?
mario1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 18:58   #35
Big Daddy
Registered User
Moj komp
 
Big Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
nema te opasnosti....
Big Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 20:40   #36
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
Nekak mi se slabo čuju zadnja dva zvučnika kod sviranja pjesama a kod filmova mi se čuju samo centralni i prednja dva jel zna možda kako riješit to da prorade svi i da se jednako čuju


hvala
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 15:42   #37
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
a kako rade igre na tim zvučnicima? ono COD i tak nešt, jel se ona pucnjava ugodno čuje?

btw. sorryte na starom topicu
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 19:12   #38
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
Citiraj:
Autor MarkoG Pregled postova
Nekak mi se slabo čuju zadnja dva zvučnika kod sviranja pjesama a kod filmova mi se čuju samo centralni i prednja dva jel zna možda kako riješit to da prorade svi i da se jednako čuju
Pa imas fino podesavanja zvucne karte preko njenog software-a. Pogledaj jel tamo sve pojacano kako treba, i jel podeseno onako kako ti zelis da radi. A sto se tice slusanja pjesama, sve mp3 pjesme su po defaultu enkodirane u stereo, odnosno dvokanalni zvuk. Tako da ti onaj program preko kog slusas to pokusava pustati na svih pet kanala...mada od toga nema neke vajde. ako slusas muziku preko winampa, skini sebi plug-in sa njihove stranice za 5.1 zvuk u njemu, ima jos dosta finih opcija. Sto se tice filmova...sve ti je do podesavanja ili u player-u u kojem pustas film, ili do podesavanja kartice.
__________________
Čuvajte drveće, na njima su živjeli naši preci!

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
To automatski je prvi korak do sranja na kompu.
IVORY je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 20:13   #39
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
vidim da su to super zvucnici,za mene overkill,jer katkad koja mp3-ica,film i igre vecinom
no vidim da x-230(2.1)idu po ~350kn,dok polovni x-530 po ~400kn
e,sada sto da bolje uzmem,nije mi do 5.1 sustava ako je bolji 2.1
vasa misljenja,iskustva,dojmovi da idem na x-230 ili x-530(50kn ne igra ulogu)
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 20:32   #40
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Čuj, ako 5.1 sistem nebudeš razmjestio kak bog zapovijeda, nema koristi od njega. Najjače mi je kad vidim kod ljudi koji imaju 5.1, hrpicu zvučnika natrpanih sprijeda umjesto da te okružuju i daju surround.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2009., 21:01   #41
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
znam to,mogu tako natrpati hrpu jeftinjara pa isti qurac
ne igra meni ulogu pri odabiru surround ni 5.1,vec kvaliteta zvuka,bass
znam ne mogu ocekivati puno kao sto je zvuk kod z5500
ali ako vec imam odabir,biram bolje
onda x-230 ili x-530
znaci malo mjuze,filma,pokoja mp3-ica,te vecinom igre
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 01:12   #42
SH_Algernon
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
Koliko ja znam, X-230 i X-530 su (konstrukcijski) potpuno isti zvucnici. Razlika je samo u tome sto X-530 dolaze sa 3 satelita (i time naravno 3 konektora na subwooferu) vise radi 5.1 zvuka. Pa se odabir izmedju ta dva modela temelji samo na tome da li jednom planiras koristiti mogucnosti 5.1 surrounda zvuka, ili ti je 2.1 dosta. Naravno, sa napomenom da se na nekim zvucnim karticama moze podesiti da se zvuk sa prednjih zvucnika preslikava na zadnje, cime se dobiva na snazi, odnosno na ukupnoj glasnoci.

E sad, kao visegodisnji vlasnik X-530 zvucnika, volio bi iznijeti svoje misljenje o njima (sto se vjerojatno odnosi i na X-230). Ja sam te zvucnike uzeo jos prije nego sto ih je T-Com nudio za produzenje ugovora, u Vemilu, cisto zato jer sam izricito htio 5.1 surround sustav, a nisam imao novaca za nesto bolje. Treba napomenuti da X serija zvucnika spada u entry-level budget sustave, pa se od njih ne moze ocekivati bog zna sto, ali gledano sa tim, po kvaliteti satelita, X-530 su sasvim solidni budget zvucnici. Sateliti davaju dovoljno cist, stabilan i jasan zvuk da zadovolje svakog nezahtjevnijeg korisnika (i ne moram napominjat da rasturaju razne MS Industriale i slicne kategorije zvucnika). Ali ja sam osobno strasno razocaran subwooferom, koji umjesto kontroliranog i preciznog, pa makar malo slabijeg bassa, proizvodi jednostavno tutnjavu. To nije problem kod nekakve elektronicke muzike, ili rapa di se bassovi vecinom javljaju kao glasni udarci, ili recimo kod pucnjave u igrama, di subwoofer zna lijepo zatresti stol, no recimo glazbu koja u sebi sadrzi nekakve konstanto niske frekvencije (orkestralna glazba - violoncela i kontrabassi npr, ambijent, new age, itd). ili recimo nekakve pozadinske sumove u filmovima ili igrama (pogotovo kad su horrori u pitanju), X-530 mi je pretvarao u nesnosljivu tutnjavu, koja bi na nizim glasnocama doslovno nadglasala bilo kakve zvukove koji dolaze iz satelita, i koja bi stvarala ugodjaj ko da mi netko pneumatskim cekicem drilla po glavi. Pa cak i kad bi u pitanju bio najobicniji, cisti ljudski glas (pogotovo dublji, muski glas), pratilo bi ga toliko bassa da to jednostavno nije bilo ugodno za slusati.
Jacinu bassa na sub-u sam stavio negdje na 30-40%, ali smanjivanjem se stvar ne bi popravljala: tutnjava bi se samo stisala, zajedno i sa ostatkom (pozeljnog) bassa. Stvar sam ucinio malo podnosljivijom tako da sam na zvucnoj kartici reducirao bass na 20%. To nije rijesilo tutnjavu, ali bilo je dovoljno da se zvuk iz satelita relativno cisto cuje, a da pritom bas u potpunosti ne izgubim bass.

Inace, X-530 je jedini Logitechov sustav sa kojim sam se sreo da ima taj problem. A uz koje imam i Z5500 sa kojim ih stvarno nema smisla usporedjivat, i Z4, koji takodjer po usporedbi satiru X-530 kvalitetnijim satelitima i bassom (samo sto je njihov sub kompresijska kutija, a ne reflex kao kod X-530, sto daje precizniji bass, ali nema toliko "udarne" snage), ali i cijenom, koja je visa od novog X-530 kompleta. A da i ne spominjem da oba sustava imaju puno prirodniji, meksi bass koji ugodno nadopunjava zvuk satelita bez dodatne buke, i da ne primaju AM radio signale sto je kod X-530 bila redovita pojava...

Uglavnom, moje finalno misljenje je, X-530, sto se kvalitete satelita tice je vise nego solidan budget sustav, ali subwoofer je neoprostivo los, i da sam znao za to prije nego sam ih uzeo, mislim da bih ipak razlgledao neke alternativne opcije za slicnu cijenu.
SH_Algernon je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 11:03   #43
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor SH_Algernon Pregled postova
Uglavnom, moje finalno misljenje je, X-530, sto se kvalitete satelita tice je vise nego solidan budget sustav, ali subwoofer je neoprostivo los, i da sam znao za to prije nego sam ih uzeo, mislim da bih ipak razlgledao neke alternativne opcije za slicnu cijenu.
Ma nije sub toliko los... Barem je u stanju odsvirati sve duboke frekvencije dok to recimo Creative Labs InspireT6200 ne moze. Imao sam oba modela i X-530 se tu puno bolje snalazi dok creative ima "tup" bass koji se gubi sa nižom frekvencijom.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 13:43   #44
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687


Potpisujem sve ovo receno(da ne quotam sve)...Imao sam ih cca 2 god,super su me sluzili,a ja pretezito slusam elektronicku glazbu pa mi je taj bass bio plus(jos sam ga drzao na 80%)
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 14:26   #45
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
slusam i ja elektroniku pa mi ne bi palo na pamet drzati sub na 80% na svojim x230. Ovo o cemu SH_Algernon mi je isto tako nepoznanica. No, za razliku od satelita sub na x230 i x530 nije isti tako da je to vjerovatno vezano samo za x530.
U svakom slucaju vrlo pristojni zvucnici za PC. Dakle igre, malo muzike i gledanje raznoraznih divxa. Tko od njih ne ocekuje puno vise razocarati se sigurno nece. S druge strane netko tko je furao neke MS industrial pa misli da ce ako potrosi "cak" 500kn dobiti ulaznicu za godisnji party audiofila....nece
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 14:56   #46
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
vidim nije mi bed tih 50kn,nego jel ja mogu to prikljuciti na integrirku zvucnu ili treba neka druga(sad kupujem pa pitam)
vise me privlaci taj surround,ipak 5.1 je,nego kakav je surround,kako da objasnim je li to pravi surround(znam,ipak su to budget zvucnici,ali ipak)
Hvala svima na odgovorima
Zahvaljujem
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2009., 11:06   #47
Aur0ra
Banned
Moj komp
 
Aur0ra's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
evo bas mi ujutro stigli i rade ludo,zadovoljan sam
Aur0ra je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 18:59   #48
theorigigi
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Imam također X-530 ali mi se čini da je samo stereo uključen i da nema surround,postavke na kompu sam napravio 5.1 ali štanga....ima li neki programčić poseban za provjeru surrounda...,hvala!!
theorigigi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 00:10   #49
darien
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Imam x-530 vec 2 godine zvucnici su odlicni,sateliti su vrlo kvalitetni ne sume mi na maksimumu skoro pa nista za te pare se isplate uzeti,samo je bass los preko 60% jer se gubi,trazim sada nesto bolje.
darien je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 11:12   #50
Igor_zgb
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
frend ima ove zvucnike i prezadovoljan je! svakako za preporuku!
Igor_zgb je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 12:54   #51
herr_martin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Varazdin
Postovi: 63
imao sam te zvucnike 5.1 i 2.1... prije nekih godinu dvije.. prodao sam ih jer nisam puno slusao na njih radi toga jer imam slusalice pa mi je bolje na njih ljepo da me ostali ne cuju u kuci.. dobri su bili, za ono za sto su namjenjeni... bas je dosta los... ali ako ga se podesi kak spada, proci ce
herr_martin je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 18:08   #52
theorigigi
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Citiraj:
blavavidim nije mi bed tih 50kn,nego jel ja mogu to prikljuciti na integrirku zvucnu ili treba neka druga(sad kupujem pa pitam)
vise me privlaci taj surround,ipak 5.1 je,nego kakav je surround,kako da objasnim je li to pravi surround(znam,ipak su to budget zvucnici,ali ipak)
Hvala svima na odgovorima
Zahvaljujem

__________________
imam doma i vjeruj mi da mislim da souranda niti nema ,barem se meni čini....stereo mi šljaka ali souraund banana ili ja to neznam posložiti,ako netko zna molio bih da mi javi,hvala!!!
theorigigi je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 11:56   #53
Bruhus
Registered User
 
Bruhus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Smile

zanima me dali je bolje uzet logitech x530 ili z-506 moze savjet..hvala
Bruhus je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 19:34   #54
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
možda malo kasno za odgovor, ali ako ikoga bude zanimalo bolje uzeti x-530 ispred z-506.
(previše prijava šumova i neke distorzije kod 506-ica).
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 21:14   #55
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Orthodox Pregled postova
možda malo kasno za odgovor, ali ako ikoga bude zanimalo bolje uzeti x-530 ispred z-506.
(previše prijava šumova i neke distorzije kod 506-ica).
otkuda ti to? obično x530 love radijske postaje i nisu nešto kvalitetni
ako ne z-506(5.1sistem) onda X-540(2.1)
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 21:37   #56
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
E x-540 je već druga stvar i slažem se da je od ova tri najkvalitetniji, a za ovo tvrdim iz prve ruke. 3 para z506 sam promenio i sva 3 su imali neki nervirajući statički šum (najviše iz centralnog zvučnika, ali i ostali su šumili) koji bi nestao tek kada bi se volumen odvrnio do kraja.
Pročitao po netu da se veliki broj ljudi žalio na istu stvar, te uzeo x530 koji mi rade bez problema, šumova ili radijskih frekvencija.
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 21:47   #57
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
hm ne znam moji x 530 su hvatali sve moguce radijske frekvencije, od radija do bezicnog telefona, tako da sam masu puta ne namjerno prisluskiva suside

od kad sam presa na x 230, nemam vise takvih problema...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 22:38   #58
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
Ne sumljam.
Ja sam samo izložio svoje iskustvo sa ta dva para zvučnika.
Moguće da je mene zapao dobar x-530 sistem
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 14:44   #59
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Citiraj:
Autor prt scr Pregled postova
otkuda ti to? obično x530 love radijske postaje i nisu nešto kvalitetni
ako ne z-506(5.1sistem) onda X-540(2.1)
Čini mi se da si se malo zabunio u vezi X-540, nisu 2.1 nego 5.1 sistem.
Imam ih več 4-godine i prezadovoljan sam sa njima, dan danas se čuju koda su novi a koristim ih svakodnevno. Da ne pričam koliko su dugo morali svirati na punoj snazi jer sam ih zločesti ja na to tjerao , jedino zadnji desni malo kvrči ali je to više zbog toga jer je počesto letio skupa sa improviziranim stalkom ali se čak ni to ne primjeti pretjerano osim kad ih odvrnem do kraja.
Dolaze i sa daljinskim upravljačem koji ima neki metar kabla i preko kojeg se pale, podešava glasnoća, jačina bassa i pali matrix surround koji zvuk koji nije 5.1 tjera da svira i na zadnjim zvučnicima. Sateliti se mogu montirat na zid, centar se lako zakači za lcd a bass mi trese cijelu kuču i čuje se i izvan nje ko stvoren za Trance i House.
Jedina zamjerka s moje strane je ta što su sad skuplji nekih 300 i neš kuna nego davne 2007-e kad sam ih ja uzeo u Tehnomaxu sa 630 kn.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na