Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2019., 23:46   #1
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Polovne herman miller stolice. Pouzdan izvor?

Odlučio sam se na ozbiljan ulog u stolicu za ured. Doma imam dxracera ali mi kažu da herman milleri opravdavaju svoju nebesko visoku cijenu.

U subotu idem isprobat aerona kod kolege, ako mi se svidi rado bi naručio korištenog za malo bolju cijenu, iz nekog pouzdanog izvora.

Po njuškalu ljudi traže po 7k kuna za par godina stare aerone. To mi nije baš dobar deal u odnosu na cijenu novog pa me zanima postoji li u europi neki pouzdan izvor za nabavku herman millera.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 00:32   #2
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Nisam kupovao, ali netko s foruma na temi o stolicama je spominjao ove: https://www.designcabinet.biz/swivel...s/aeron-chair/
Izgleda legit, a i cijene refurbish aerona su OK...
mcpala je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2019., 03:26   #3
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Uzimao od njih Aerona, prije nekog vremena - sve prošlo u redu, bili su vrlo ljubazni.
Dostava je bila 50ak E, ako se dobro sjećam
(stiglo u roku par dana nakon plaćanja, dostavio GLS).
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 11:39   #4
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Uzimao od njih Aerona, prije nekog vremena - sve prošlo u redu, bili su vrlo ljubazni.
Dostava je bila 50ak E, ako se dobro sjećam
(stiglo u roku par dana nakon plaćanja, dostavio GLS).
Izvrsno. S gls-om sam uvijek bio zadovoljan. Nego jel ti vrijedio aeron para? Koliko si zadovoljan.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 14:35   #5
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Puno više ćeš znati dok isprobaš uživo nego od iskustava druge osobe, meni osobno su puno bolje pasale Steelcase stolice nego Herman Miller. Zato se nakon subote javiš sa prvim dojmovima i konkretnim pitanjima
bor1s je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 15:43   #6
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Puno više ćeš znati dok isprobaš uživo nego od iskustava druge osobe, meni osobno su puno bolje pasale Steelcase stolice nego Herman Miller. Zato se nakon subote javiš sa prvim dojmovima i konkretnim pitanjima
Tako je. Dogovorio se s kolegom da mi da ključeve od ureda i da odem tamo odradit 2-3 sata posla.

Kolega kod kojeg sam zaposlen mi govori da je on na prošlom poslu imao steelcase leap v2 i da je to njemu bilo grozno. Da je nikako nije mogao namjestit kako mu odgovara.

Sada ima dxracera (f seriju), istog kao ja doma, i kaže da nikad nije sjedio u nečem boljem.

Meni je dxracer vrlo dobar, osim činjenice da je materijal umjetna koža i da ne diše. Ali kako mi ljudi kažu herman miller je skroz druga klasa.

Idem probat u subotu. Ako mi se stvarno svidi onda idem kod drugog kolege probat i herman miller miru (drugi model). I naručujem jedno od toga iz online shopa koji ste mi sugerirali. Izgledaju mi stvarno super i cijene su u redu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 17:30   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Usput frkni i meni na pm koji tocno model zelis. Prodao sam ih nekoliko pa se mozda nadjemo sa cijenom.

Na Herman Miller mislim.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 20:12   #8
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Izvrsno. S gls-om sam uvijek bio zadovoljan. Nego jel ti vrijedio aeron para? Koliko si zadovoljan.
Meni osobno - svakako vrijedi.
Bez zadrške bih dao i punu cijenu za novi, ali mi je u tom trenutku falilo para
(šteta, jer su mi nudili ganc novi za parsto E više -
znači nekih 1000, ako se dobro sjećam).

Uglavnom, sjedenje je sjajno, prvenstveno zbog načina na koji je stolica konstruirana -
efektivno, sjediš "u zraku", tj. sjedalica nije direktno spojena na stolicu, kako je uobičajeno,
nego se nosači sa strane nastavljaju na postolje s plinom.
Guzobolja uslijed dužeg sjedenja, karakteristična za standardne stolice?
Nema je, a osim toga nema ni znojenja, jer je materijal rupičast.

Naslon se može podesiti na par načina (recimo, potpora za leđa je klizna po vertikali, pa namjestiš kako ti odgovara -
ili skroz makneš, lako ju je skinuti ako ti smeta),
odmarališta za ruke također (po visini, i možeš ih po potrebi zarotirati).

Nakon svog ovog vremena i puno sjedenja (plus, rabljena je bila odmah u startu),
nisam primijetio da se išta pokvarilo/oštetilo;
počela je pomalo škripati, nisam baš najlakši ,
ali to se lako riješi kad me baš bude živciralo.

Eh, imaš A, B i C varijantu (veličina).
Uzeo sam B kao neku sredinu, taman odgovara -
kad budeš isprobavao, provjeri koja je, da znaš za sebe.


Od konkurencije, razmišljao sam o Mirra 2 i Steelcase Leap,
ali nije ih bilo rabljenih pa je odluka na kraju pala na Aerona.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 20:23   #9
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Ja imam "stari" model Mirre već 10 godina, i danas izgleda i ponaša se kao i prvog dana.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 01:16   #10
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Meni osobno - svakako vrijedi.
Bez zadrške bih dao i punu cijenu za novi, ali mi je u tom trenutku falilo para
(šteta, jer su mi nudili ganc novi za parsto E više -
znači nekih 1000, ako se dobro sjećam).

Uglavnom, sjedenje je sjajno, prvenstveno zbog načina na koji je stolica konstruirana -
efektivno, sjediš "u zraku", tj. sjedalica nije direktno spojena na stolicu, kako je uobičajeno,
nego se nosači sa strane nastavljaju na postolje s plinom.
Guzobolja uslijed dužeg sjedenja, karakteristična za standardne stolice?
Nema je, a osim toga nema ni znojenja, jer je materijal rupičast.

Naslon se može podesiti na par načina (recimo, potpora za leđa je klizna po vertikali, pa namjestiš kako ti odgovara -
ili skroz makneš, lako ju je skinuti ako ti smeta),
odmarališta za ruke također (po visini, i možeš ih po potrebi zarotirati).

Nakon svog ovog vremena i puno sjedenja (plus, rabljena je bila odmah u startu),
nisam primijetio da se išta pokvarilo/oštetilo;
počela je pomalo škripati, nisam baš najlakši ,
ali to se lako riješi kad me baš bude živciralo.

Eh, imaš A, B i C varijantu (veličina).
Uzeo sam B kao neku sredinu, taman odgovara -
kad budeš isprobavao, provjeri koja je, da znaš za sebe.


Od konkurencije, razmišljao sam o Mirra 2 i Steelcase Leap,
ali nije ih bilo rabljenih pa je odluka na kraju pala na Aerona.
Sve ja to razumijem. Ali već jedan DXracer u odnosu na standardnu yisk stolicu od 400 kuna riješi sve te probleme, osim znojenja jer heman miller ima bolji materijal. Ali to mi samo po sebi me vrijedi 5 puta više para.

Morat ću se ići u subotu osobno uvjeriti da je ugoda sjeđenja stvarno osjetno viša od kvalitetne gamerske stolice s ravnim leđima, što mi odgovara. Ako se tako pokaže potegnut ću u novčanik.

Dogovorio sam s kolegom da mi posudi ured na par sati nekad kada on ne radi. Zato idem u subotu. Napraviti ću kvalitetnu višesatnu probu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2019., 04:25   #11
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Sve okej, ne pokušavam ti ništa prodati niti te uvjeriti da je Aeron jedini mogući izbor -
pitao si me za dojmove, eto ti ih iz višegodišnjeg iskustva

Svakako prije kupnje isprobaj, pa odluči sam.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 09:39   #12
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Gdje se mogu isprobati herman miller stolice?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 10:13   #13
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Samo da dokusuram na temu, imam HM Aeron (7g, ko nov i dalje) i SC Leap (1g, nov).

HM Aeron:
- doma, sjedim malo manje (1-4h, kako koji dan)
- za pola klase bolji od Leapa, ali klasu skuplji
- neunistiv, moras stvarno bit idiot da ti se taj stolac sj..e
- i dalje ko prvi dan, svi mehanizmi rade, kotaci voze glatko, zavrtis se i pustis i ide svejedno 3 kruga jos sam (kod jeftinjak stolica stane nakon pola kruga 6 mj. nakon kupovine)
- drazi su mi nasloni za ruke na Aeronu nego na Leapu
- raj za ljeto

SC Leap:
- na poslu, sjedim 5-6h svaki radni dan
- ne-tako-dobar-za-ljeto - spuzva je super i ne daje znakove palacinkarenja, ali se mrvu vise znoji dupe
- odlican ergonomski
- jednako kvlaitetno sjedenje, tu su negdje
- mehanizmi su novi pa ne znam kako ce bit za 4g, ali za sad sve sljaka ko kroz putar
- gro jeftiniji, definitivno preporuka za sve koji ne zele breakat bank (ako gledamo ducane, kod nas je cca 50% jeftiniji od Aerona, prvenstveno jer ovi lesinari traze 12k za Aeron, ako ne i vis,e a Leap je 800-900 eura)


Sto se tice polovnih, ako kupis neki do 2g star, nece bit problemosa, samo dobro testiraj sve mehanizme:
- podizanje mora bit silky smooth
- spustanje dok sjedis isto tako (ima mali klik na pola puta)
- provjeri da ne bali ulje negdje
- procekiraj stanje gela/spuzve koji ti se nalazi na pregibu nogu (s donje strane koljena) kad sjedis
- taj dio se lako zamjeni, ali meni se ofucao tek nakon 6g
- dio ljudi ga i komplet makne jer odredjenom postotku smeta za cirkulaciju krvi u noge
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 15:20   #14
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
E vidiš. A ja od kolege koji je dvije godine koristio SC leap na poslu imam iskustvo iz prve ruke da mu je dxRacer F serija značajno draža sjedalica i da leapa nikako nije mogao namjestit da mu bude ugodan za sjedenje.

Mislim test sam već dogovorio za subotu. Pustit ću aerona da govori za sebe i napravit odluku. Ali van kvalitete herman miller materijala i te prozračnosti koja je ljeti jako korisna... ispada da dosta toga leži u osobnom ukusu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 16:51   #15
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
A gle, 100 ljudi, 100 kicama

Imam par likova koji se kunu u dxracer, par koji za kramp stolac od 699.99 kn kazu da je brutalno dobar i kvalitetan... pa par koji po defaultu lose sjedi, a pravilna pozicija im je neudobna... Netko ko sjedi 1h na dan moze to i na kuhinjskom za 249.99 i rec da je super.

Tocno to kaj si reko - probaj ti sam za sebe. Ja sam mogu potvrdit da su oba stolca kvalitetno napravljena i da s razlogom kostaju kolko kostaju. I vjerojatno cu kad rasturim Aerona (2035-te kak sad izgleda ) kupit opet Aerona
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 18:37   #16
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
A gle, 100 ljudi, 100 kicama

Imam par likova koji se kunu u dxracer, par koji za kramp stolac od 699.99 kn kazu da je brutalno dobar i kvalitetan... pa par koji po defaultu lose sjedi, a pravilna pozicija im je neudobna... Netko ko sjedi 1h na dan moze to i na kuhinjskom za 249.99 i rec da je super.

Tocno to kaj si reko - probaj ti sam za sebe. Ja sam mogu potvrdit da su oba stolca kvalitetno napravljena i da s razlogom kostaju kolko kostaju. I vjerojatno cu kad rasturim Aerona (2035-te kak sad izgleda ) kupit opet Aerona
Kužim. Ja sjedim oko 8h svaki dan i obračam pažnju da se držim što pravilnije i zdravije pozicije za kičmu. Makar mi ne bila najudobnija. Čini mi se iskreno doduše da je dxracer dobra stolica koja potiče pravilno sjeđenje. Ali znam da su herman milleri dizajnirani uz pomoć medicinskih stručnjaka... tako da, biti ću pametniji nakon subote. Pametniji i vjerojatno tanjeg novčanika...
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 20:00   #17
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo me na testu. Sjedim već četvrti sat u njoj. Nakon dva sata se počeo pokazivati dealbraker. Bez obzira kako i na koju visinu ili nagib namjestim stolicu. Čak i sa nogama u idealnoj poziciji, na podu, kod koljena kut od 90... ovaj mesh na kojem sjedim mi prekida cirkulaciju na pola puta od kuka do koljena pa nadalje... pritišće mi nogu previše.

Postaje ozbiljan problem nakon par sati.

Osim toga leđa su dobra i materijal je savršenstvo. Cijelo tijelo diše. Ali ovo je dealbraker...

Mislim da ću kroz tjedan ići isprobati i mirru pa onda razmisliti.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 20:16   #18
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Imam 4 aerona u firmi, sto novi 2019 model, sto stari, na aeronu sjedim cca 5 godina i ne razumijem sto ti tocno stolica pritisce, aeron ima pad tu gdje ti dodje rub nogu bas zbog toga ? Aeron je jedina stolica u kojoj mogu sjediti 2+ sata u komadu a da se ne vrtim ko prdac u gacama.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 20:24   #19
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Imam 4 aerona u firmi, sto novi 2019 model, sto stari, na aeronu sjedim cca 5 godina i ne razumijem sto ti tocno stolica pritisce, aeron ima pad tu gdje ti dodje rub nogu bas zbog toga ? Aeron je jedina stolica u kojoj mogu sjediti 2+ sata u komadu a da se ne vrtim ko prdac u gacama.
Nije u rubu problem. Dio noge koji dodiruje stolicu, nekih 10cm prije koljena. Pa po dužini od još nekih 15cm. Tu mi se stvara previše pritiska na mišić. Nakon sat ipo, dva, me počne bolit donji dio noge kao kad ti fali cirkulacije.

Ako stolicu spustim previše nisko, tako da mi je koljeno poviše kuka, onda je problem manje izražen jer mi veći dio noge pliva u zraku. Ali to je previše nisko za skoro svaki stol.

Ovo mi se ne događa na stolicama kojim je podloga za sjeđenje ravna ako imaju kvalitetnu spužvu u sebi. Kao dxracer.

Osim toga... leđa su mi stvarno odmorna i nemam se potrebu stalno premiještat i isprobavat čudne poze da bi mi bilo ugodno. O materijalu da ne pričam...

ali moram probati mirru da vidim zaobilazi li ovaj problem donekle.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 20:27   #20
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To znaci da podloga aerona na kojem sjedis nije pravilno namjestena i sjedis prakticki na natkoljenicama a ne na guzovima. 100+ kg sam i nikad mi nijedan aeron nije tu pritiskao noge... Nekazem da lazes, jednostavno mi je cudno.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 20:35   #21
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To znaci da podloga aerona na kojem sjedis nije pravilno namjestena i sjedis prakticki na natkoljenicama a ne na guzovima. 100+ kg sam i nikad mi nijedan aeron nije tu pritiskao noge... Nekazem da lazes, jednostavno mi je cudno.
Podloga se ne može namjestiti. Kut joj nije podesiv.

Problem se javlja ako sjedim okomito i ako sjedim pod blagim nagibom.

Da, problem bi se moglo i bolje opisati s tim da mi se preveliki dio težine tijela oslanja na mišić koji se nalazi ispod bedrene kosti umjesto na dupe.

Meni se čini da je to uzrokovano tenzijom i oblikom mreže na kojoj sjedim...

Btw radi se o aeronu remastered a ne classicu. Al sumnjam da je u tome stvar.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 21:19   #22
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Trenutno sjedim na classicu, kolega ima remastered pa ću baš probati na njegovoj sjediti dan dva ,možda je stvarno razlika kad duže sjediš na remasteredu
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 22:32   #23
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Trenutno sjedim na classicu, kolega ima remastered pa ću baš probati na njegovoj sjediti dan dva ,možda je stvarno razlika kad duže sjediš na remasteredu
Probaj pa javi. Ja cu sebi pokušat sredit test Mirre negdje na području splita.
Volio bi i sayla probat al neznam tko to ima.

Možda bi mi bilo bolje da sam u startu stolicu stavio na jako nisku poziciju al to mi ne odgovara iz drugih razloga
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 13:24   #24
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Moram priznat doduše... i doma u DXraceru ako se stvarno natjeram da držim noge isključivo na podu u pravoj poziciji. Dešava se sličan problem...

Samo sam ja "pod normalno" navikao dizat noge na nešto šta mi stoji na podu. To popravi problem. Možda je stvar da bi za stvarno pravilnu poziciju u kojoj noge stoje na podu, bilo potrebno spustit stolicu pre nisko u odnosu na visinu stolova na kojima ja radim...

I moram priznat da je sveukupna potpora za donja leđa definitivno bolja u aeronu nego u stolici ravnih leđa kao što je dxracer. Ništa ti ne smeta, ništa te ne ubada, ali ti drži donja leđa malo više rastegnuta i kroz duge sate ostaneš odmorniji.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 13:45   #25
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
A gle, 100 ljudi, 100 kicama

Imam par likova koji se kunu u dxracer, par koji za kramp stolac od 699.99 kn kazu da je brutalno dobar i kvalitetan... pa par koji po defaultu lose sjedi, a pravilna pozicija im je neudobna... Netko ko sjedi 1h na dan moze to i na kuhinjskom za 249.99 i rec da je super.

Tocno to kaj si reko - probaj ti sam za sebe. Ja sam mogu potvrdit da su oba stolca kvalitetno napravljena i da s razlogom kostaju kolko kostaju. I vjerojatno cu kad rasturim Aerona (2035-te kak sad izgleda ) kupit opet Aerona
Ja sam taj koji se kunio u stolac od 699.99 kuna i da je stolac od 5000 kuna prevara jer mi je i ovaj bio udoban, i sjedio u cudnim pozama na njemu priko 10 sati godinama.

Zadnjih godinu dana sam potrosio preko 9999.99 na preglede i terapije za ledja.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 15:49   #26
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Vidim da se dosta cesto usporedjuje HM Aeron i SC Leap ali to su dvije razlicite kalse i SteelCase je u tom djelu dosta jeftiniji.

Sa Aeronom se usporedjuje SC Gesture, to su priblizno tu negdje rangovi/klase (s tim da je Aeron i dalje nesto skuplji ali ne tako puno kao od Leapa).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 16:02   #27
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Vidim da se dosta cesto usporedjuje HM Aeron i SC Leap ali to su dvije razlicite kalse i SteelCase je u tom djelu dosta jeftiniji.

Sa Aeronom se usporedjuje SC Gesture, to su priblizno tu negdje rangovi/klase (s tim da je Aeron i dalje nesto skuplji ali ne tako puno kao od Leapa).
Uspoređuju se zato što su im to najpopularnije stolice, znači stepenicu niže od top modela koji je kod Steelcasa Gesture a HM je Embody. Tako da po meni to nisu stolice različite klase, samo ako gledamo cijenu možemo ih staviti u različite klase ali i tu nije velika razlika samo je HM manje zastupljen u EU nego Steelcase po meni.

Zadnje izmijenjeno od: bor1s. 25.08.2019. u 16:07.
bor1s je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 11:36   #28
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Probaj pa javi. Ja cu sebi pokušat sredit test Mirre negdje na području splita.
Volio bi i sayla probat al neznam tko to ima.

Možda bi mi bilo bolje da sam u startu stolicu stavio na jako nisku poziciju al to mi ne odgovara iz drugih razloga
Skuzio sam gdje je caka o kojoj pricas. Na classicu izmedu ruba plastike i mrezastog uzorka postoji spuzva debljine 1-2 cm koja sprjecava da ti se rub noge nasloni na plastiku. Na remasteredu tog nema.

Ovo : https://www.google.com/search?rlz=1C...uact=5#imgrc=_
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 17:17   #29
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Skuzio sam gdje je caka o kojoj pricas. Na classicu izmedu ruba plastike i mrezastog uzorka postoji spuzva debljine 1-2 cm koja sprjecava da ti se rub noge nasloni na plastiku. Na remasteredu tog nema.

Ovo : https://www.google.com/search?rlz=1C...uact=5#imgrc=_
Moguće je da je to igralo ulogu. Iako noga mi se nije nigdje naslanjala na plastiku. Problem s pritiaskom dolazio je od mreže.

Iskreno, moguće je da sam je samo držao malo pre visoko. Što ću riješiti podmetačem za noge ukoliko mi je nije zgodno spustiti. Ako do ponedjeljka ne budem imao gdje isprobati mirru naručujem aerona sa designcabineta.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 17:31   #30
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Upravo naručio aerona s designcabineta. Napišem još neko mišljenje nakon par dana korištenja.

Hvala na savjetima
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na