Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2019., 19:52   #36451
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ja gledam jedan od 1500w i kontam da nije slab
Znači i 900w odradi posao,e onda ima jedan od 1000w.Kontam da nisi trebao više od 5-6h.Ipak je lopatica već dimljena,možda i 4h bi bilo dovoljno,bila bi još sočnija.Ja posuđujem vide pa sam odlučio kupiti svoj.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 21:55   #36452
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ja gledam jedan od 1500w i kontam da nije slab
Znači i 900w odradi posao,e onda ima jedan od 1000w.Kontam da nisi trebao više od 5-6h.Ipak je lopatica već dimljena,možda i 4h bi bilo dovoljno,bila bi još sočnija.Ja posuđujem vide pa sam odlučio kupiti svoj.

kada sam takve lopatice kuhao na normalan nacin radio sam to 4-5 sati da budu dobre. S obzirom da je ovo za 30tak stupnjeva niza temperatura ne bih rekao da bi 5-6 sati bilo dovoljno.
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2019., 22:09   #36453
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Može li se ta lopatica pripremiti tako i u normalnoj pećnici ? Može neke dummy upute, način pripreme, temperatura, začini, priprema lopatice za pečenje? Tnx

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 15:32   #36454
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Može li se ta lopatica pripremiti tako i u normalnoj pećnici ? Može neke dummy upute, način pripreme, temperatura, začini, priprema lopatice za pečenje? Tnx

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
za pecnicu nisam siguran, nisam nikada pokusavao tako da ja tu pomoci ne mogu bas, mozda netko drugi ima ideje
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 17:49   #36455
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
nema ovih jeftinih anova od 120 eura, samo ove od 150 ili 179 eura. što kupiti?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 18:31   #36456
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
ako ti se ne zuri pocekaj rasprodaje, ja sam svoju WiFi verziju sa dostavom platio 110€
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 18:58   #36457
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ja isto, često je na rasprodaji, moja je bila 79€ + poštarina 15€.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 19:01   #36458
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
aj stavite linkove, da ne tulamo po internetima
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 19:06   #36459
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
ja uzeo preko sluzbenog shopa
https://anovaculinary.com/products/
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 21:13   #36460
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Stari žderonje, ekipa koja je sadila ljute papričice itd..

Ima tko sjemena kakvog a da nije iz 3d printera i to?Dakle nešto autohtonno me zanima, tipa feferone, mrkva, kelj

zahvaljujem
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2019., 21:30   #36461
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Odakle si kelj isčupao?

Od tih "autohtonih" ili domaćih sorti, javiše se isplati ganjat rajčice, jer je stvarno nebo i zemlja, paprike odmah iza. Ovo ostalo je li la.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 07:21   #36462
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Napravio sam par puta nešto s keljom, ispalo je brutalno(kelj gulaš, kelj uštipci) pa se pitam kako bi bilo sa "oriđiđi" keljom.

Imam rajčicu, to sam ziher, papriku imam mislim al mi trebaju feferone. Primjetio sam da je mrkva odavno "iz epruvete" a htio bi složit turšiju vulgaris ove godine, nemreš bez mrkve
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 09:25   #36463
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Napravio sam par puta nešto s keljom, ispalo je brutalno(kelj gulaš, kelj uštipci) pa se pitam kako bi bilo sa "oriđiđi" keljom.

Imam rajčicu, to sam ziher, papriku imam mislim al mi trebaju feferone. Primjetio sam da je mrkva odavno "iz epruvete" a htio bi složit turšiju vulgaris ove godine, nemreš bez mrkve
Ha, malo si se kasno sjetio za sjetvu. Ja imam nešto sjemenki ruske sorte paradajza ( Black elefant ) , klasični chilli i rog crvene paprike za ajvar.
Obično je vrijeme sjetve krajem ožujka/početkom travnja u tegle pa se bojim da je sad malo kasno, pogotovo za navedenu papriku koja je kasna sorta a paradajz bi možda i uspio. Ako hoćeš mogu ti poslati sjemenke pa se javi na pm.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 10:44   #36464
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Tek sam počeo razmišljat o sadnji, nemam blage veze o ičemu, ali znam da bez sjemena nista nece narast
Dosta mi je bljutavog povrca iz trgovina, malo jesam zakasnio ali nedam se, ako nista probat u manjoj količini da vidim kako ce krenuti i dali bude krenulo u teglama.

@roberto - zahvaljujem na informaciji, nebi se sjetio nabavit sadnice nikada.. !

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 23.04.2019. u 11:55.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 10:54   #36465
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Ja sam ove godine kapitulirao što se sadnje tiče
tek sam nešto paradjaza uspio na vrijeme posadit, papričice ništa.

Halos, za sadnju papričica ti je sad fakat kasno. baci oko u Floru na Žitnjaku ako tražiš neke egzotičnije sorte, znaju imati sadnica u ovo vrijeme. čak sam znao tamo i bhut jolokiu i slične vidjet. ako tražiš klasične domaće feferone baci oko na obližnjem placu, sigurno ima nekog da prodaje sadnice.

isto vrijedi i za paradajz, mada njega još stigneš posadit al će bit kasniji urod.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 11:43   #36466
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
ako ti se ne zuri pocekaj rasprodaje, ja sam svoju WiFi verziju sa dostavom platio 110€

No frx.
KAd se može očekivati da krenu rasporedaje?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 12:55   #36467
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
No frx.
KAd se može očekivati da krenu rasporedaje?
Ma kavi ste vi to kompjuteraši ? Ak je mogel stari Amdejac složit elektroniku za kuhanje piva ( za održavanje željene temperature ) onda se valjda može nešto homemade složiti da radi u putnom friđu ( zbog dobre izolacije ).
Sto euriće se može i bolje potrošit...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2019., 15:24   #36468
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Uvijek se mogu kupiti sadnice paprike i ostalog povrća, je malo problem kupiti od random prodavača na tržnici, ali uvijek netko nekoga pozna.

Al u svakom slučaju probaj bar rajčicu ove godine, mogu se čuda imati s doslovno par stabljika ako se odradi kako treba.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 18:29   #36469
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Vidim da ima zainteresiranih za "polagano kuhanje" pa evo jedan provjereni recept za one koji vole junetinu ili još bolje, staru žilavu ali okusom najbogatiju govedinu, makar je način priprave primjenjiv i za svinjetinu.

Dobar komad govedine/junetine/sv. lopatice ili krmića, od 1 kg na više, treba ujutro nasoliti, natrljati začinima po želji ( češnjak u prahu, čili, origano, biber itd ).

Navečer pripremiti povrtnu "posteljicu" od povrća.
3-4 mrkve na krupne komade, 5-6 glavica luka na krupno, 3-4 režnja češnjaka i 2-3 svježe paprike, boje po želji.

Povrće staviti u ovalni pekač ili inox lonac koji nema plastičnih dijelova, nauljiti s 2 žlice ulja, lagano osoliti i dobro promiješati.
Na to položiti začinjeni komad mesine, preko otvora posude staviti alu foliju na dvostruko da bolje dihta, poklopiti poklopcem, pećnicu navinuti na 180 C i peći pola sata.
Temperaturu smanjiti na 110 C i ostaviti preko noći.
Ja obično stavim oko 22 sata i pećnicu gasim ujutro kad se probudim ( 7-9 sati).

Meso je jako mekano i fino pa se može prije ručka izvaditi van na tanjur.

Povrće prebaciti u tavicu i zgusnuti višak tekućine da bude kao prilog uz meso ili zblendati štapnim mikserom za umak uz pire/rižu ili tijesto.

Meso vratiti u posudu u kojoj se pripremalo i zapeći s obje strane po želji desetak minuta na 180 C s gornjim grijačem da dobije koricu.

Najbolja mi je goveđa vratina ili ne odveć masni goveđi flam (potrbušina) a kad je u pitanju sv. lopatica onda ispadne savršeni pulled pork.
Jednako se tako može spremiti i juneći ramstek samo treba kupiti u komadu i obrezati sav suvišan loj.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 20:41   #36470
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
vrhunski. vrlo sličan recept sam našao prije skoro godinu dana i uz minimalne promjene sam radio po njemu desetak puta, ali većinom svinjetinu (vratinu ili kare), a čak sam jednom cijeli juneći lungić od prek 2kg složil na taj način. evo ga na linku:

https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/p...novno/3511997/

žemlje ili hambi peciva iz lidla, obavezno kombiniram tu mesinu s coleslaw salatom (crveni i zeleni kupus, senf, med i majoneza), ubijamo se dva dana u tome za smiješnu cifru za koju nemreš kupiti 2 kebaba, a kvaliteta mesa i uživanje u okusima su neusporedivo bolji.

ne koristim umak od pečenja jer je previše tekućine, njega spremim u frižider kao temeljac, ali zato sam zadnjih par tura bbq umaka odradil po ovom receptu, ali s puno manje šećera. vrhunski ispadne, a paše uz sve živo.

adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2019., 09:21   #36471
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Vidim da ima zainteresiranih za "polagano kuhanje" pa evo jedan provjereni recept za one koji vole junetinu ili još bolje, staru žilavu ali okusom najbogatiju govedinu, makar je način priprave primjenjiv i za svinjetinu.

Dobar komad govedine/junetine/sv. lopatice ili krmića, od 1 kg na više, treba ujutro nasoliti, natrljati začinima po želji ( češnjak u prahu, čili, origano, biber itd ).

Navečer pripremiti povrtnu "posteljicu" od povrća.
3-4 mrkve na krupne komade, 5-6 glavica luka na krupno, 3-4 režnja češnjaka i 2-3 svježe paprike, boje po želji.

Povrće staviti u ovalni pekač ili inox lonac koji nema plastičnih dijelova, nauljiti s 2 žlice ulja, lagano osoliti i dobro promiješati.
Na to položiti začinjeni komad mesine, preko otvora posude staviti alu foliju na dvostruko da bolje dihta, poklopiti poklopcem, pećnicu navinuti na 180 C i peći pola sata.
Temperaturu smanjiti na 110 C i ostaviti preko noći.
Ja obično stavim oko 22 sata i pećnicu gasim ujutro kad se probudim ( 7-9 sati).

Meso je jako mekano i fino pa se može prije ručka izvaditi van na tanjur.

Povrće prebaciti u tavicu i zgusnuti višak tekućine da bude kao prilog uz meso ili zblendati štapnim mikserom za umak uz pire/rižu ili tijesto.

Meso vratiti u posudu u kojoj se pripremalo i zapeći s obje strane po želji desetak minuta na 180 C s gornjim grijačem da dobije koricu.

Najbolja mi je goveđa vratina ili ne odveć masni goveđi flam (potrbušina) a kad je u pitanju sv. lopatica onda ispadne savršeni pulled pork.
Jednako se tako može spremiti i juneći ramstek samo treba kupiti u komadu i obrezati sav suvišan loj.
Vrhunski

Sad još samo reci gdje nabavljaš govedinu? Malo tko ju drži u zg.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2019., 10:34   #36472
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Vrhunski

Sad još samo reci gdje nabavljaš govedinu? Malo tko ju drži u zg.
Vrhunska govedina je kod Kudelića u Zelini ili kod pogona u Bedenici.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 13:30   #36473
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Drage žderonje
Ovaj vikend dolazi mi društvo, nekih cca 5 ljudi i ja sam zadužen za hranu.
Mislim se između pulled porka, ili bifteka.
Ni jedno ni drugo nisam radio do sada , pulled pork mi izgleda jednostavniji, tj manja je šansa da zeznem, ali biftek je puno brži za spremiti.
Računam na 6 ljudi da mi treba nekih 1.5-2 kilograma bifteka, a ako ću pulled pork ona nekih 2 kg komad.
Jesam dobro odmjerio nabavu ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:19   #36474
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako nemaš iskustva, nemoj biftek... šanse da ga uništiš su ogromne.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:33   #36475
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako nemaš iskustva, nemoj biftek... šanse da ga uništiš su ogromne.



Žena ionako voli well done, pa neće biti totalna šteta.

Znači ti predlažeš da radije pulled pork isprobam?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:42   #36476
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
o ne... well done vratina za 19.99kn iz konzuma i well done biftek su dva druga svemira.

guglaj samo well done beefsteak - order chicken

pulled pork svakako, naoružat se niskim temperaturama i strpljenjem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 14:59   #36477
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
o ne... well done vratina za 19.99kn iz konzuma i well done biftek su dva druga svemira.

guglaj samo well done beefsteak - order chicken

.

Sve znam, ali svatko je sjebao barem par kila bifteka dok nije našao pravi recept.
A i dobio sam željeznu De Buyer tavu koju bi htio isprobati.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 15:05   #36478
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam prvi put u životu sjebao preko 2kg bifteka i to SUSTAVNO... govedo klano na dan kupovine.

nisam znao cijeniti trenutak, a niti imao ispravno znanje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 18:51   #36479
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Žena ionako voli well done, pa neće biti totalna šteta.

Znači ti predlažeš da radije pulled pork isprobam?
Za dobar pulled pork najbolja je sv. lopatica a moj recept imaš nekoliko postova ranije ( baking overnight ). Prilagodi marinadu i to je to.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2019., 11:38   #36480
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ekipo, dajte nesto predlozite u zapadnom djelu grada, otiso bih sa skvo na neku brzinsku klopu. Grana, Kotač, Sarajevski, Kod Dede, batak, sve vec obiso milijun puta....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na