Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2019., 07:46   #2461
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 21:28   #2462
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prešao sinoć (sa 82%). Jedini nastavak u serijalu kojeg do sad nisam prešao, pa rekoh red je.

Dobra igra, no propušten potencijal - priča ima rupa, neke stvari su mogli bolje odraditi. No sve u svemu zabavno. Odigrao ovu malu igru u pauzi od skyrima SE, 25-30% igre sam prešao dok si rekao keks. Kao da je intro

Također mi je jako čudno da nema mafije (u iole ozbiljnijem smislu tj. mission givera, općenito misija), nema ni talijanske, kolumbijanske, yakuza, trijada, rusa...
GTA IV iako u globalu gora igra - ipak ima bolju, uvjerljiviju i fokusiraniju priču (btw odabrao "gta style" kraj, ostale pogledao na yt, da nebi mislili da sam tu nešto propustio)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 22:06   #2463
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Svakome njegovo, ali ja ne vidim kako GTAIV ima fokusiraniju priču od GTAV. Meni osobno GTAIV je bio opća katastrofa. DLCi su bili druga priča, to je već bilo ono što sam očekivao od GTA, ali vanila je bio baš raščupan.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 22:58   #2464
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575




Likovi:

Franklin - dobro počne, mladi crnac koji se želi probiti iz geta, prijatelji mu budale, ujna mu blesava, malo se neki detalji saznaju onako usput u ćaskanju prilikom vožnje kod side misija (roditelji), te onda kasnije - ništa... Jednostavno ništa. Postane karikatura crnačkog stereotipa koji tu i tamo ubaci neku poštapalicu sa "gangsta nigga" tonom glasa (damn, you fool itd.) I to je to od tog lika

Michael - isto kao Franklin odličan uvod, čovjek u krizi srednjih godina, žena i djeca budale, uvuče se u sranja. Dalje nije baš bilo nula kao kod Franklina, ali neiskorišten potencijal. Moglo je tu biti boljih i više misija sa vraćanjem duga mafijašu, oko obitelji itd. Odnos s Trevorom fino zakuhan, ovaj ne zna da je živ, nisu se vidjeli 10 godina ili koliko već i kad se nađu - ništa... Jedan čudan pogled i onda rješavaju neku blesavu misiju sa Laslowom i nakon nje svako na svoju stranu. Zajedno rješavaju misije kao da se nisu vidjeli 2 dana, a ne toliko godina. Taj susret Michaela i Trevora je skroz traljavo i neuvjerljivo odrađen. Prvo razočarenje u igri. Tu je trebala biti barem jedna odlična misija u kojoj se skoro pobiju, pa jedan spasi drugoga ili tako nešto.

Trevor - osvježenje od lika u gamingu. Ide u anale sigurno. Mada ta njegova ludost i humor nekako kopni kako je igra bliže kraju, te u gro misija postane skoro bezličan (go there do that). Kao da su sve dobre ideje potrošili na početku

Glavni negativac - tko je? Skroz nedefinirano. Nema tu neke snažne motivacije.

Pogledaj hit listu u zadnjoj misiji. Devlin? Lik za kojeg u par misija kradu aute i ne budu plaćeni? Neki stari kinez kojeg su možda jednom spomenili je jedan od glavnih "problema"? Nisam siguran dali sam lika ikad vidio u igri ili ga barem nisam zapamtio. Bude nešto malo kineza u početku trevorove kampanje, ali skroz malo. Zatim neka kmica iz hooda koja se isto pojavi u jednoj nebitnoj misiji i spomene još jednom-dva put je jedan od glavnih negativaca. FBI agent koji je ucjenjivao je još najbolji negativac, tu bar postoji neka motivacija, samo su njegovo rješavanje trebali napraviti malo kreativnije od pukog skidanja snajperom. Bilo je puno kreativnijih misija a koje su manje bitne.

Općenito misije opadaju u kreativnosti pred kraj.

GTA IV je bar imao dosljednu priču o imigrantu koji se probija. Kraj je također jako dobar, prvenstveno realan i ne skroz sretan. Jednostavno ima emociju i tu se dosta ljudi slaže. U svem ostalom osim priče je lošiji.


-->
Jednostavno neiskorišten potencijal, priča je neuvjerljiva na momente, dalje u spoileru





Likovi:

Franklin - dobro počne, mladi crnac koji se želi probiti iz geta, prijatelji mu budale, ujna mu blesava, malo se neki detalji saznaju onako usput u ćaskanju prilikom vožnje kod side misija (roditelji), te onda kasnije - ništa... Jednostavno ništa. Postane karikatura crnačkog stereotipa koji tu i tamo ubaci neku poštapalicu sa "gangsta nigga" tonom glasa (damn, you fool itd.) I to je to od tog lika

Michael - isto kao Franklin odličan uvod, čovjek u krizi srednjih godina, žena i djeca budale, uvuče se u sranja. Dalje nije baš bilo nula kao kod Franklina, ali neiskorišten potencijal. Moglo je tu biti boljih i više misija sa vraćanjem duga mafijašu, oko obitelji itd. Odnos s Trevorom fino zakuhan, ovaj ne zna da je živ, nisu se vidjeli 10 godina ili koliko već i kad se nađu - ništa... Jedan čudan pogled i onda rješavaju neku blesavu misiju sa Laslowom i nakon nje svako na svoju stranu. Zajedno rješavaju misije kao da se nisu vidjeli 2 dana, a ne toliko godina. Taj susret Michaela i Trevora je skroz traljavo i neuvjerljivo odrađen. Prvo razočarenje u igri. Tu je trebala biti barem jedna odlična misija u kojoj se skoro pobiju, pa jedan spasi drugoga ili tako nešto.

Trevor - osvježenje od lika u gamingu. Ide u anale sigurno. Mada ta njegova ludost i humor nekako kopni kako je igra bliže kraju, te u gro misija postane skoro bezličan (go there do that). Kao da su sve dobre ideje potrošili na početku

Glavni negativac - tko je? Skroz nedefinirano. Nema tu neke snažne motivacije.

Pogledaj hit listu u zadnjoj misiji. Devlin? Lik za kojeg u par misija kradu aute i ne budu plaćeni? Neki stari kinez kojeg su možda jednom spomenili je jedan od glavnih "problema"? Nisam siguran dali sam lika ikad vidio u igri ili ga barem nisam zapamtio. Bude nešto malo kineza u početku trevorove kampanje, ali skroz malo. Zatim neka kmica iz hooda koja se isto pojavi u jednoj nebitnoj misiji i spomene još jednom-dva put je jedan od glavnih negativaca. FBI agent koji je ucjenjivao je još najbolji negativac, tu bar postoji neka motivacija, samo su njegovo rješavanje trebali napraviti malo kreativnije od pukog skidanja snajperom. Bilo je puno kreativnijih misija a koje su manje bitne.

Općenito misije opadaju u kreativnosti pred kraj.

GTA IV je bar imao dosljednu priču o imigrantu koji se probija. Kraj je također jako dobar, prvenstveno realan i ne skroz sretan. Jednostavno ima emociju i tu se dosta ljudi slaže. U svem ostalom osim priče je lošiji.



Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.02.2020. u 23:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 17:13   #2465
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ja ne kažem da je priča u GTAV kvalitetna, nije. Puno toga nema nikakvoga smisla i čini mi se da serijal ide u pravcu online servisa. Ali GTAIV mi je po svemu bio toliko razočaranje da mi je teško to staviti u isti koš. Tada se o tome nagađalo a s vremenske distance smatram da se i dokazalo kako je DLC sadržaj iščupan iz core igre, rupe su pokrpane hrpom istih i sličnih misija dok je raznolikost pošla kroz prozor, o priči i progresiji likova da i ne pričam. Zbog toga je po meni i očito odstupanje kvalitete u dlcovima prema core GTAIV.

Što se tiče GTAV, čak da je Houser i dobar pisac, realno s tri igriva lika teško bi bilo ostvariti konzistentnost i imerivnost, Ali šta sad. Radnje samog lika, gledane kroz odluke igrača, ne moraju biti pretjerano u skladu s njegoim impliciranim karakterom. Primjerice, možeš igrati kao psiho ubica s Franklinom ili nekakav minimum kill roleplaying s Trevorom. Sve je stvar slobode gameplaya što je meni u GTA uvijek bio broj 1 i po kojem pitanju SA je jednostavno rasturao.

Što se tiče konzistencije, po meni je to krenulo nakon VC u nekom drugom pravcu što je bilo u redu dok se kompenziralo s raznolikim gameplayem.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 19:54   #2466
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kao što rekoh, ne kažem da je GTA IV bolji kao igra, naprotiv, dosta je gori. Oš od gameplaya, optimizacije, raznolikosti. Samo mi je priča uvjerljivija, mada to ne znači da je kao takva odlična, samo je bolja od GTA V.

Ostalih GTA starijih od SA se ne sjećam baš, al sam ih sve prešao (osim onog sa PSP konzole), uključujući i prva dva top-down. Uglavnom specifičnost GTA V je da je konceptom odmaknio od mafija, što nije nužno loše, malo promjene.

Uglavnom GTA VI mora imati puno više misija, više raznolikosti, recimo 100h core gameplaya umjesto 50h itd. I sigurno rade na tome, samo neće to još nekoliko godina
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 15:46   #2467
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Da dignem temu malo iz mrtvih...

Uglavnom, uzeo sam sa Epic-a GTA V za čabe, pa ga sad igram, pošto ga do sada još nisam igrao (da, znam, kasnim i sramim se zbog toga )
Kakva je danas situacija sa performansama? Meni na konfi iz siga na 1080p rezi, sa svime na high (dakle, ne very high), AA i AF 8x radi na 30-50 FPS. Po resource monitoru, dok igram, proc je na 50% max, a grafa zakucana na 99-100%. Jel zaista moguće da igra iz 2013. na 1080p rezi toliko namuči mainstream grafu iz 2017?
Iskreno, očekivao sam 60 fps lock sa svim maxed out, s obzirom na starost igre
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 15:48   #2468
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Da dignem temu malo iz mrtvih...

Uglavnom, uzeo sam sa Epic-a GTA V za čabe, pa ga sad igram, pošto ga do sada još nisam igrao (da, znam, kasnim i sramim se zbog toga )
Kakva je danas situacija sa performansama? Meni na konfi iz siga na 1080p rezi, sa svime na high (dakle, ne very high), AA i AF 8x radi na 30-50 FPS. Po resource monitoru, dok igram, proc je na 50% max, a grafa zakucana na 99-100%. Jel zaista moguće da igra iz 2013. na 1080p rezi toliko namuči mainstream grafu iz 2017?
Iskreno, očekivao sam 60 fps lock sa svim maxed out, s obzirom na starost igre

da, može, za PC je izasla sredinom 2015. i na high postavkamaa nije cudo da namuci mid range grafu iz 2017.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 15:55   #2469
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Da dignem temu malo iz mrtvih...

Uglavnom, uzeo sam sa Epic-a GTA V za čabe, pa ga sad igram, pošto ga do sada još nisam igrao (da, znam, kasnim i sramim se zbog toga )
Kakva je danas situacija sa performansama? Meni na konfi iz siga na 1080p rezi, sa svime na high (dakle, ne very high), AA i AF 8x radi na 30-50 FPS. Po resource monitoru, dok igram, proc je na 50% max, a grafa zakucana na 99-100%. Jel zaista moguće da igra iz 2013. na 1080p rezi toliko namuči mainstream grafu iz 2017?
Iskreno, očekivao sam 60 fps lock sa svim maxed out, s obzirom na starost igre
Kako ne... GTA V je svojevremeno (2015.) bila benchmark za grafu.
S tim CPU-om i tom grafom, očekivano.

Poigraj se malo s postavkama.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 16:07   #2470
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
a gta iv je dan danas benchmark za high end konfe
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 16:08   #2471
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ne patchirani će biti sljedećih 15 godina još.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 16:34   #2472
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Evo kod mene, 1080p sve max osim onih dodatnih postavki.
Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
Pass 0, 10.651782, 130.488678, 108.167786
Pass 1, 75.967056, 125.454773, 102.055878
Pass 2, 79.537407, 139.936462, 112.363686
Pass 3, 87.080704, 167.821838, 127.685509
Pass 4, 25.797531, 178.561859, 114.840164

Radi ko zmaj.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 17:08   #2473
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mora to letit na RX 570, pa ja na HD7850 2gb igrao na cca 80fps sa kombiniranim detaljima (uglavnom high teksture, efekti off), ali vjerojatno ti ostanu uključeni neki detalji što ubijaju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 17:27   #2474
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Smanji detalje trave i sjena pa bude drastično bolje...
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 19:14   #2475
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Da li vam uopće radi Multiplayer u zadnja 2 dana?
Ne mogu se spojiti na server, dobijem alert - trouble syncing with server...
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 19:52   #2476
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Smanji detalje trave i sjena pa bude drastično bolje...
ok, probat ću...

hvala svima!
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 20:57   #2477
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Da li vam uopće radi Multiplayer u zadnja 2 dana?
Ne mogu se spojiti na server, dobijem alert - trouble syncing with server...

Radi ali tu i tamo ne radi, valjda previse ljudi navalilo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 12:32   #2478
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Jel igra tko online? Davnih dana na psu presao offline, sada skinuo dzabe za pc, pa malo online igram..pa ako nekog ima, da se udruzimo

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 14:58   #2479
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Smanji detalje trave i sjena pa bude drastično bolje...
Zaboravio javiti, smanjio detalje za ovo dvoje i sada igra leti, 50-60 FPS-a
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 14:39   #2480
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Ne da mi se otvarati novu temu jer sam lijen 😂

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 14:51   #2481
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
E to ce bit za PS, pa za komp znaci mozemo ocekivat march 2025 po dosadasnjim iskusvima...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 17:16   #2482
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne isplati im se izbacivati nekoliko godina, jer su aktualne konzole gotove za nove naslove (osim ovo što je pred izlazak ili u visokom stadiju razvoja), a next gen konzole neće biti prodane u dovoljnom broju primjeraka nekoiliko godina da bi zadovoljilo njihove kapacitete
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 19:47   #2483
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
GTA online je pored toga zlatna koka, čini mi se, tako da nema nikakve žurbe. Znaju jako dobro da će se iskilavit ko budale do izbace to van
mkey je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 19:53   #2484
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
S obzirom da bi prema toj slici najraniji RD bio ~2024. Ne brigaju oni brigu za svoje zlatne koke (RDO I GTAO).


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 19:54   #2485
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Neće ni pomišljat izbacit dok ne bude prodano minimum 100 mil. next gen konzola (ps5 i xbox zajedno), da mogu prodati barem 25-30mil. u početku
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 20:10   #2486
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Čak je bila neka spika da će igra izlaziti u epizodama, tj. nadograđivati igrivi grad kako budu stigli...jer kao zaposlenici odapnu zbog rokova i sl.
Navodno će PS5 omogućiti kraću i lakšu izradu igara, olakšati developerima.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 20:25   #2487
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Neće ni pomišljat izbacit dok ne bude prodano minimum 100 mil. next gen konzola (ps5 i xbox zajedno), da mogu prodati barem 25-30mil. u početku
Plejka i Xbox izlaze ove godine i u iduće 4 godine će sigurno prodat 100 milja primjeraka.
Brijem da se samo PS4 u prve ~4 godine od izlaska shippao u 100 milja primjeraka.

Tak da, meni to sa 2024 zvuči dosta dobra procjena. Pogotovo kad se sjetiš da i od GTA V ima već skoro 7 godina...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 20:40   #2488
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Čak je bila neka spika da će igra izlaziti u epizodama, tj. nadograđivati igrivi grad kako budu stigli...jer kao zaposlenici odapnu zbog rokova i sl.
Navodno će PS5 omogućiti kraću i lakšu izradu igara, olakšati developerima.
To je vjerojatno budućnost. Neke stalno nadogradive igre (ko fortnite ), odnosno kao win10, vjerojatno vječni OS, eventualno predzadnji u najgorem slučaju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 10:30   #2489
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Šteta za nas obične smrtnike koje više zanima klasični GTA gameplay, a ne online. I onako je to bila igra koja ne izlazi prečesto, ali online komponenta je poprilično produžila životni vijek igre

Ciklus od 10+ godina. Možda do penzije dočekam da izađe još koji nastavak
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 18:27   #2490
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Ja u narednom GTA očekujem još veći fokus na online, ali šta ćeš, brod plovi onuda gdje ide struja U principu, ne bi mi to sve skupa tako niti smetalo da je empire building aspekat u SP bio koliko toliko razrađen. Ali hebiga.
mkey je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na