Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2020., 12:59   #25051
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
napokon pogledao Upgrade i moram reci da me lijepo iznenadio.
svidio mi se rad s kamerom, prica i pogotovo kraj.
Definitivno mi je bolji od recimo Ex Machina.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 13:44   #25052
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Ovi kultni filmovi dokaz su da Oscari ne znače baš ništa




c/p https://www.index.hr/magazin/clanak/...a/2147964.aspx


KADA govorimo o dodjeli Oscara, gotovo svake godine pojavit će se brdo komentara onih koji su nezadovoljni izborom Akademije. I to je sasvim očekivano jer čim imate više od jedne osobe, postoji velika šansa da se nećete složiti oko najboljeg filma.

Ipak, od Akademije se očekuje da prepozna filmove koji imaju trajnu vrijednost i koji će i za 50 godina biti omiljeni među kritičarima i publikom, ali ni to im ne polazi za rukom. Štoviše, tijekom godina skupilo se mnogo filmova koji su osvojili kipić koji nisu trebali, a vrijeme je samo potvrdilo lošu odluku članova. Primjerice, danas zaboravljeni Crash osvojio je Oscara za najbolji film, a Brokeback Mountain nije. Isto tako, u najboljem slučaju solidni ljubić Shakespeare in Love odnio je nagradu za najbolji film, a bio je u društvu jednog od najboljih i najutjecajnijih ratnih filmova svih vremena Saving Private Ryan.

Međutim, ovi filmovi su barem nominirani. Neki od najboljih filmova svih vremena nisu čak uspjeli pokupiti ni nominaciju, a ovo je tekst posvećen upravo tim filmovima.

Dumbo (1941)

Ovaj animirani klasik nedavno je dobio daleko slabiju igranu verziju, ali igranu je verziju dobio upravo zato što se radi o jednom od najomiljenijih i kritički najbolje ocijenjenih animiranih filmova svih vremena. No nikada nije nominiran za najbolji film, a kategorija najboljeg animiranog filma pojavila se tek 60 godina kasnije.

Psiho (1960)

Alfred Hitchcock jedan je od najutjecajnijih redatelja svih vremena, ali u isto vrijeme i jedan od "najzakinutijih". Teško je povjerovati da nije osvojio nagradu za najbolji film, ali tako je. Imao je četiri nominacije (i za najboljeg redatelja), ali nije imao onu za najbolji film.

Some Like It Hot (1959)


Iako je klasik Billyja Wildera osvojio Oscara za najbolju kostimografiju, nikada nije nominiran za najbolji film. No, postojale su nominacije za najboljeg redatelja i glumca - Jacka Lemmona.

4 Months, 3 Weeks and 2 Days (2007)

Ovaj rumunjski film o ženi koja tijekom osamdesetih traži ilegalni abortus, uspio je oduševiti kritičare diljem svijeta, a osvojio je i Zlatni globus za najbolji strani film. No, Akademija ga nije prepoznala, a nagrada je te godine pripala austrijskim Krivotvoriteljima.

The Third Man (1949)

Britanski filmski institut Trećeg čovjeka Orsona Wellesa proglasio je najboljim britanskim filmom svih vremena, a 2011. ga je 150 redatelja, scenarista, glumaca i ostalih poznavatelja filma svrstalo na drugo mjesto najboljih britanskih filmova. Akademija? Dvije nominacije i osvojeni Oscar za najbolju kameru.

Hoop Dreams (1994)

Ne uvrstiti ovaj dokumentarac među najbolje bilo bi pogrešno, a Akademija je učinila nešto još gore - nisu ga čak ni nominirali. Inače, ovaj dokumentarac o košarci smatra se jednim od najvećih propusta Akademije svih vremena.

Rashomon (1950)

Kurosawin Rashomon vrlo ćete često pronaći na listi najutjecajnijih filmova svih vremena, a u isto je vrijeme i film koji je japansku kinematografiju stavio na svjetsku kartu. Pokupio je mnogo nagrada, mnogi ga smatraju jednim od najboljih filmova svih vremena, ali isprva nije pokupio Oscara. Ovaj propust bio je toliko velik da je Akademija samo godinu dana kasnije odlučila ispraviti svoju pogrešku i dati mu počasnog Oscara.

North by Northwest (1959)

Hitchcockov klasik često uvrštavaju na listu najboljih filmova svih vremena, a tijekom godina stekao je kultni status pa ga danas možete prepoznati po samo jednoj sceni, čak i ako ga nikada niste pogledali. Kongresna ga je knjižnica proglasila "kulturno, povijesno i estetski" bitnim tako da se danas radi o dijelu američke kulturne baštine. Četiri nominacije, nijedna za film. Doduše, te godine nagradu je osvojio Ben-Hur pa ne možemo reći da je nagrada završila u potpuno pogrešnim rukama, ali u istoj su kategoriji bili i ni u kojem slučaju loši, ali danas gotovo potpuno zaboravljeni The Nun's Story i Room at the Top.

Pan's Labyrinth (2006)

Bio je ovo velik doprinos predivnom opusu Guillerma del Tora, ali njegov nezaboravni film nije uspio dobiti nominaciju, niti za najbolji film niti za redatelja, a nije osvojio ni kipića za najbolji strani film. Del Toro je 2018. osvojio Oscara za The Shape of Water.

Touch of Evil (1958)

Još jedan dio američke kulturne baštine, ovog puta u režiji Orsona Wellesa, spada u posljednje primjere film noira iz klasične ere tog žanra, ali to je izgleda prošlo ispod radara Akademije koja ga nije počastila niti s jednom jedinom nominacijom. Iako bi te godine bio u utrci za najbolji film s kultnim filmovima kao što su Gigi i Mačka na vrućem limenom krovu, pomalo je iznenađujuće da Welles nije pokupio nijednu nominaciju.

Pinokio (1940)

Ovaj Disneyjev klasik nije trebao gomilu Oscara da obilježi djetinjstvo generacija koje su odrasle gledajući ga, ali bilo bi lijepo da je barem nominiran u kategoriji najboljeg filma. To se nije dogodilo, ali na kraju je pokupio zlatnog kipića za najbolju glazbu i pjesmu. Inače, te godine Hitchcock je osvojio svog jedinog Oscara za najbolji film, a radilo se o psihološkom trileru Rebecca.

City Lights (1931)

Chaplinov klasik bio je jedan od posljednjih filmova nijeme ere, a legendarni kritičar Roger Ebert opisao ga je riječima: "Kada bismo mogli sačuvati samo jedan jedini film Charlieja Chaplina, Svjetla velegrada bila bi najbliže filmu koji bi predstavio svu raskoš njegova genija." Oscara za najbolji film te je godine osvojio Grand Hotel o kojem vrlo vjerojatno znate malo ili ništa jer nije Svjetla velegrada.

Singin' in the Rain (1952)

Da morate nabrojati samo tri mjuzikla, jedan od njih vjerojatno bi bio kultni Pjevajmo na kiši, čak i ako u životu niste pogledali jedan jedini mjuzikl. Ovo nije samo film, ovo je opća kultura. Naravno, nominacija za najbolji film je izostala, a ako mislite da je osvojio Oscara u nekoj od glazbenih kategorija - varate se. Imao je samo dvije nominacije, za sporednu glumicu i glazbu. Da stvar bude bizarnija, nije osvojio čak ni nagradu za najbolju glazbu u mjuziklu jer taj je kipić pripao mjuziklu With a Song in My Heart.

Notorious (1946)

O filmu koji ima 100% pozitivnih ocjena na Rottenu nećemo trošiti previše riječi jer radi se o nezaobilaznom romantičnom trileru Alfreda Hitchcocka koji je nominiran u kategorijama najboljeg glumca i originalnog scenarija. Ono za što nije nominiran jest najbolji film.

Vertigo (1958)

Hitchcock je jedan od najvećih oskarovskih gubitnika svih vremena, a Vrtoglavica je savršen dodatak predugoj listi. Ovaj kultni triler nominiran je za dva Oscara od kojih, pogađate, nije osvojio nijedan - najbolji zvuk i art direction (kategorija koja se od 2012. naziva produkcijski dizajn).

Three Colors: Red (1994)


Ako ste u devedesetima bili dovoljno stari, vjerojatno ste čuli za kultnu trilogiju poljskog redatelja Krzysztofa Kieslowskog, a riječ je o tri izvanredna filma... Koja vjerojatno niste pogledali. No, to ne mijenja činjenicu da se radi o jednom od ponajboljih filmova devedesetih koji je u vrijeme izlaska bio miljenik kritike. Iako je nominiran u tri kategorije (najbolji redatelj, najbolji snimatelj i izvorni scenarij), izostala je nominacija za najbolji film, a zbog problema s činjenicom da se ne radi o većinski švicarskoj produkciji, izostala je i nominacija za najbolji strani film.

Rear Window (1954)

Čak i s odmakom od 66 godina, Hitchcockov Prozor u dvorište ne samo da djeluje svježe već i izgleda predivno. Daleko bolje od mnogih modernih filmova. No, to je manje bitno ako u obzir uzmemo da je povijest opalila najveću šamarčinu Akademiji koja je desetljećima ignorirala jednog od najvećih redatelja svih vremena da bi mu tek 1968. uvalili počasnog Oscara.

Iako je u ovom slučaju nominiran u kategoriji najboljeg redatelja (tu su još i nominacije za scenarij, snimatelja i zvuk), Hitchcock ni ovog puta nije osvojio redateljskog Oscara. Točnije, osim počasnog, nije ga osvojio nijednom u karijeri.



Citiraj:
NAJBOLJI FILMOVI KOJI NISU UŠLI U UTRKU ZA NAGRADU OSCAR, A TREBALI SU

c/p http://www.journal.hr/lifestyle/kult...-a-trebali-su/

The Farewell (2019)

Vjerojatno i najveće neugodno iznenađenje ostao je film The Farewell redateljice Lulu Wang. Sezonu dodjela nagrada film je započeo s velikim ushitom pa je tako glumica Awkwafina osvojila Zlatni globus. Wang u svojoj dramediji prati obitelj koja saznaje da su njihovoj baki dani odbrojani, ali odluče joj to zatajiti i organizirati obiteljsko okupljanje prije nego što premine. Djelomično se radi o autobiografskoj priči autorice koju je javno iznijela u popularnoj radijskoj emisiji This American Life. Kritičari su film hvalili, neki su ga čak nazivali najboljim filmom godine, a najviše su pažnje odnijele izvedbe Awkwafine i Zhao Shuzhen.



Uncut Gems (2019)

Adam Sandler malo je kome bio pri vrhu popisa najdražih glumaca. Ponajviše zato što su mu karijeru obilježile plitke komedije u kojima nije niti mogao pokazati doseg svoje glume. Možda je to isti razlog zašto je toliko oborio s nogu ulogom u filmu Uncut Gems. Triler se smatra daleko najvećim uspjehom njegove karijere, ali i najpozitivnije ocijenjenim filmskim indie hitom ove godine koji je donio i značajan financijski uspjeh. Priča o draguljaru i ovisniku o kocki zaradila je brojne nagrade i svi su bili gotovo sigurni da će biti jaki kandidat za Oscara i to u nekoliko kategorija. Međutim, ostat će bez zlatnog kipića za najbolji film, a Sandler će morati pronaći još jaču ulogu za eventualnu nagradu.


A Hidden Life (2019)

Terence Malick za film The Tree of Life slavio je s nominacijom za najbolji film, najboljeg redatelja i kinematografiju, ali isti uspjeh nije donio A Hidden Life – iako je po mnogima apsolutno trebao biti u utrci za zlatni kipić. Otkad je povijesna religiozna drama počela s prikazivanjem kreatori su imali velika očekivanja. Priča o religioznom farmeru iz Austrije koji se odbio boriti za naciste u Drugom svjetskom ratu bila je nominirana za Zlatnu palmu u Cannesu, ali šuškanja o Oscaru pa konačna nominacija jednostavno su izostali.


Honey Boy (2019)

Drama Honey Boy ima visokih 94 posto na stranici Rotten Tomatoes. Redateljica Alma Har’el bila je nominirana za Directors Guild of America, ali od samog početka znalo se da će teško dobiti i nominaciju za Oscara. Har’el je inače poznata kao redateljica dokumentarnih filmova. Shia LaBeouf autor je drame koja se temelji na njegovom disfunkcionalnom djetinjstvu i odnosu s ocem, a u istoj i glumi. Napisao ju je dok je bio na odvikavanju, a naziv filma referira njegov nadimak dok je bio dječak. Unatoč tome što je smatran jednim od najfascinantnijih filmova godine, Honey Boy nikad nije potaknuo šuškanja za Oscar.



Portrait of a Lady on Fire (2019)

Poznata francuska redateljica Celine Sciamma s filmskog festivala u Cannesu izašla je kao pobjednica: osvojila je nagradu za najbolji scenarij, a film je bio nominiran za Zlatnu palmu. Sveukupno je otkad se počeo prikazivati zaradio čak 89 nominacija na raznim dodjelama nagrada, ali ne i na 92. dodjeli Oscara. Priča prati slikaricu na izoliranom otoku na kraju 18. stoljeća koja mora naslikati portret aristokratkinje, ali između njih dvije rađa se neočekivani i zabranjeni odnos. Portrait of a Lady on Fire očekivao je barem nominacije za najbolju kinematografiju, glumicu i redateljicu. Međutim, Akademija i dalje nije sklona nominiranju filmova na stranom jeziku za te kategorije. No, barem je Bong Joon-hou i njegovom Parazitu to pošlo za rukom.



20 Odličnih SF filmova koje niste gledali

https://svijetfilma.eu/20-odlicnih-s...dali-prvi-dio/

https://svijetfilma.eu/20-odlicnih-s...ali-drugi-dio/
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 11.02.2020. u 14:00.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 14:17   #25053
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Pogledao ih sve


Nisan siguran znaci li to da san veliki filmski connoisseur ili jednostavno gledan previse filmova
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 17:32   #25054
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Gledao sam većinu s te liste i neki su baš da se usereš.

Nastavno na gornji komentar na Daneil Craiga, meni je on u biti dobar glumac, nekako mu taj Bond po meni radi više štete nego koristi.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 20:06   #25055
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Iako većina vas cijeni igrane filmove, pogledajte svakako makedonski dokumentarac "Honey land", nominiran za oscara ove godine. https://www.imdb.com/title/tt8991268/?ref_=fn_al_tt_1
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 23:21   #25056
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
Pogledao ih sve


Nisan siguran znaci li to da san veliki filmski connoisseur ili jednostavno gledan previse filmova
Fali Man from Earth 2
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 23:25   #25057
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Honeyland https://www.imdb.com/title/tt8991268/?ref_=nv_sr_srsg_0

najs, to su problemi, a ne dal igra radi 90 ili 120 fpsa :/
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 01:04   #25058
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Fali Man from Earth 2
Man from earth je odličan film, što se ne bi baš moglo reći za dvojku.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 11:19   #25059
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Dobar i brutalan srpski krimić Južni vetar (2018).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 11:21   #25060
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Bila je rasprava na par stranica o tom filmu, to je daleko najbolji film koji je izašao iz tvornice zvane "bivša Juga".

Po meni konkurencija najjačim akcijskim filmovima iz Hollywooda.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 12:32   #25061
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Također preporuka za Južni Vjetar, najbolji film ikad s ovih prostora.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 15:22   #25062
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Negdje je netko spominjao i seriju Južni vetar

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 15:23   #25063
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
https://www.imdb.com/title/tt1095290...=nm_flmg_act_4

Ali nije ni do koljena.

Ali ono što je dobro, izlazi Južni Vetar 2 2020. godine.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 15:26   #25064
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
https://www.imdb.com/title/tt1095290...=nm_flmg_act_4



Ali nije ni do koljena.



Ali ono što je dobro, izlazi Južni Vetar 2 2020. godine.
Nadam se da neće usrati nastavak, osim Kuma,MM, Aliena i Trope de elite ne pada mi na pamet puno nastavaka koji su bolji od izvornog filma.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 18:55   #25065
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Znam da je of topic,ali ako vam se svidio juzni vetar pogledajte seriju senke nad balkanom,boljA je od filma
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 19:49   #25066
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
osim Kuma,MM, Aliena i Trope de elite
Ne znam što je MM ali ove ostale si baš ubo Ako su ti nastavci bolji od izvornog filma to se mjeri u milimetrima i to nakon dvosatne debate bez krajnjeg konsenzusa nego po ključu pametniji popušta.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 20:48   #25067
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
MM=Mad Max

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 21:05   #25068
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ne znam što je MM ali ove ostale si baš ubo
https://www.mms.com/
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 22:30   #25069
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2020., 23:15   #25070
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Gdje us na tom spisku T2, DH2-3, LW2-3, IJ-2-3 itd?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 00:18   #25071
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
highlander 2
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2020., 00:50   #25072
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
highlander 2
Haha. Koliko verzija taj film ima ? Mislim da valja tek iz 4 ili 5 verzije
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 19:01   #25073
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Parazit

Zaslužuje hvalospjeve, dobar film. Prve 2/3 urnebesno zabavan da bi u zadnjoj trećini prešao u dramu.
Ocjena: gledati svakako
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 08:48   #25074
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pogledao Parazit do kraja, sve iz ponova, znači 2. puta.

2. puta je nešto bolji, ali i dalje nije za Oscara.

Ok film, ništa više od toga.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:16   #25075
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Pogledajmo konkurenciju:

Ford v Ferrari - nisam gledao, ne mogu suditi
The Irishman - za moj pojam, Parasite je kvaliteniji film. Svježije izvedba, zanimljivija priča.
Jojo Rabbit - za moj pojam, ovo nije za oscara za najbolji film nikako
Joker - nije za najbolji film, Joaquin zasluženo
Little Women - nisam gledao, ne mogu suditi
Marriage Story - nisam gledao, ne mogu suditi
1917 - nisam gledao, ne mogu suditi
Once Upon a Time in Hollywood - Parasize ima glavu i rep za razliku od ovoga

Od ovih koje nisam gledao, za ratnim filmovima nisam lud a niti za "ženskim" dakle eventualno bih mogao pogledat Ford vs Ferrari, ali mi ni to nije baš žanr od interesa. Od ovih koje jesam gledao, smatram da je ukupno Parasite najbolji, ali dal je to baš za Oscara? Kada pogledamo filmove koji su odnijeli tu nagradu npr. devesetih, nije nikako. Ali po tom kriteriju ove godine je dodjeljivanje iste vjerojatno trebalo preskočit.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 11:37   #25076
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137







Detaljinije objašnjena slika ... https://i.imgur.com/VACTBSE.jpg


-->
Ima nas tu nekolicina kojima Parazit uopce nije sjeo i to je to.

Nije to Primer (2004) da ga treba gledati 2 puta da bi ga shvatio.


Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
... iirc, carruth je s Primer -om uzea prvu nagradu na sundanceu.

i da, pozorno pracenje se podrazumijeva, carruth je ovde koncept digao na razinu koja je nedosanjan san ostalim filmovima s popisa...


Primer (2004) ... MINDFUCK alert !

Indie SF film slabo poznat, ali jako cijenjen od publike i kritike.

Zahtijeva dobru koncentraciju i pracenje radnje.

Za one koje su ga pogledali da si posloze / utvrde radnju ...








Detaljinije objašnjena slika ... https://i.imgur.com/VACTBSE.jpg


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 16.02.2020. u 11:51.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 12:49   #25077
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Pogledajmo konkurenciju:

Ford v Ferrari - nisam gledao, ne mogu suditi
The Irishman - za moj pojam, Parasite je kvaliteniji film. Svježije izvedba, zanimljivija priča.
Jojo Rabbit - za moj pojam, ovo nije za oscara za najbolji film nikako
Joker - nije za najbolji film, Joaquin zasluženo
Little Women - nisam gledao, ne mogu suditi
Marriage Story - nisam gledao, ne mogu suditi
1917 - nisam gledao, ne mogu suditi
Once Upon a Time in Hollywood - Parasize ima glavu i rep za razliku od ovoga

Od ovih koje nisam gledao, za ratnim filmovima nisam lud a niti za "ženskim" dakle eventualno bih mogao pogledat Ford vs Ferrari, ali mi ni to nije baš žanr od interesa. Od ovih koje jesam gledao, smatram da je ukupno Parasite najbolji, ali dal je to baš za Oscara? Kada pogledamo filmove koji su odnijeli tu nagradu npr. devesetih, nije nikako. Ali po tom kriteriju ove godine je dodjeljivanje iste vjerojatno trebalo preskočit.
Parazit je od svih navedenih bio najoriginalniji i najsvježiji. Joker je izvrstan ali kao da sam gledao Taxista 2, Irac je isto odličan ali taj koncept je dobro utabana staza i više puta viđen, 1917 izgleda koaj jedan dugačak neprekinuti kadar i tu priločno originalan ali nije nešto aktualan poput Parazita. Bilo jednoim u Hollywoodu je po meni najveća konkurencija Parazitu ali Tarantina akadamija ne voli dovoljno i ne bude nikada dobio Oskara. Ford vs Ferari isto jako dobar ali šablonski, falilo mu je nešto za najbolji film godine.

Sve u svemu dosta slaba godina.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 15:57   #25078
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Dr. Sleep 8/10 baš je filmčina, prezadovoljan sam.

Jojo Rabbit 6,5/7 OK film, malo se nasmijati, moglo je i bolje zapravo... Ali OK film

Knives out 7/10 prilično zanimljiv film. Nije remek dijelo, ali dobar je.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 17:12   #25079
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Bilo jednoim u Hollywoodu je po meni najveća konkurencija Parazitu ali Tarantina akadamija ne voli dovoljno i ne bude nikada dobio Oskara.
Ja volim Tarantina i ne bih mu za Hollywood dao oscara nikad. Ali za Hateful Eight bi ga bogami dobio, bez obzira na sitna izdrkavanja.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2020., 17:31   #25080
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
1917 dobar ali ona scena sa tripwireom doslo mi je da izgasim film.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na