Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2023., 10:02   #12091
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Što je sa max3 paketima tj njihovim cijenama ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 10:03   #12092
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
kontaktiras ih i vrat ti otvoreni
Pokušavam, ali kažu da po njihovim mjerenjima maksimalna brzina je 20 mbita i da je to maksimum, (a ja imam 50/10) do jučer je bilo 60/20, i kao profil je otvoren i ne mogu oni tu ništa
Jel ima tu netko tko radi u ht-u da mi to sredi, nek mi se javi preko poruka
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 13:03   #12093
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Što je sa max3 paketima tj njihovim cijenama ?
Ovo je sto su meni nedavno ponudili:

Fiksni Max3 paket je 28,73 €/mj.
Prošireni paket na 24 mjeseca je 0,66€/mj.
HBO Premium je 0,66€/mj.
MaxSport Extra je 4,51 €/mj.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 14:58   #12094
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Pokušavam, ali kažu da po njihovim mjerenjima maksimalna brzina je 20 mbita i da je to maksimum, (a ja imam 50/10) do jučer je bilo 60/20, i kao profil je otvoren i ne mogu oni tu ništa
Jel ima tu netko tko radi u ht-u da mi to sredi, nek mi se javi preko poruka

Klasika za HT, jedno dvije godine sam bio spojen s brzinom na 30, ali su mi davali max brzinu 10 + HD kanale. Svi pozivi prema kontakt centru su jednako završavali kao tvoji. I ne pomaže ni zdrav razum, pogledajte u router na koliko je syncan :-)

Uglavnom jednom naletio na tehničara na terenu, koji je promjenio port na centrali i to je bilo to... I onda sam imao 30, ali kada bi god pričao s njima i na računu je još uvijek pisalo da je pušteno 10...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 15:22   #12095
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Kod mene je ugovoreno kao ono od 35do50 što bi samo po sebi trebao biti indikator da maksimum nije sigurno 20, bit ću uporan pa ću valjda uspjeti natjerati da vrate profil kako je bilo
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 15:51   #12096
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Klasika za HT, jedno dvije godine sam bio spojen s brzinom na 30, ali su mi davali max brzinu 10 + HD kanale. Svi pozivi prema kontakt centru su jednako završavali kao tvoji. I ne pomaže ni zdrav razum, pogledajte u router na koliko je syncan :-)

Uglavnom jednom naletio na tehničara na terenu, koji je promjenio port na centrali i to je bilo to... I onda sam imao 30, ali kada bi god pričao s njima i na računu je još uvijek pisalo da je pušteno 10...

Ako imam maksimalnu propusnost 21/2, koliko bi mi moglo uzimati za HD sliku? Isto tako 10, a 10-11 mi ostane za net?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 16:33   #12097
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Ako imam maksimalnu propusnost 21/2, koliko bi mi moglo uzimati za HD sliku? Isto tako 10, a 10-11 mi ostane za net?
Računaj oko 4 Mbit kao SD a HD 6 Mbit

Također ako te zanima custom modem router oprema ona može više izvuć nego ISP oprema

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 16:39   #12098
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Zaboravio sam reći da je to ono što ISP kaže.
No kada sam išao malo prčkati, saznao sam da bih mogao potegnuti 25/3, ali ISP ne dozvoljava jer bi mi veza mogla postati nestabilna i često pucati (tako oni kažu)
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 18:35   #12099
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Zaboravio sam reći da je to ono što ISP kaže.
No kada sam išao malo prčkati, saznao sam da bih mogao potegnuti 25/3, ali ISP ne dozvoljava jer bi mi veza mogla postati nestabilna i često pucati (tako oni kažu)
Rekla kazala a npr kod mene kažu max 76/26 a vučem 84/41.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 21:47   #12100
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Ako imam maksimalnu propusnost 21/2, koliko bi mi moglo uzimati za HD sliku? Isto tako 10, a 10-11 mi ostane za net?

Varijabilni je bitrate pa nije uvijek tako, ali generalno HD uzme 10 Mbit-a dok normalni SD kanali uzmu 4 Mbit-a. Znači ako ti je pušteno 21 kada gledaš HD kanale imao bi 11, a kada gledaš normalne oko 17.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 23:06   #12101
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Pitat ću ja tehničara ako bi mi ikako mogao pustiti više od 21.
Ali centrala je udaljena 1.1 km od mene, to mi je već odavno rečeno i da je to razlog zašto ne mogu imati više.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2023., 23:50   #12102
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Pitat ću ja tehničara ako bi mi ikako mogao pustiti više od 21.
Ali centrala je udaljena 1.1 km od mene, to mi je već odavno rečeno i da je to razlog zašto ne mogu imati više.
1.1km zračne udaljenosti ili?

Uglavnom na 1.1km bez problema prolazi 25/3 znam to dobro iz iskustva na više lokacija.
Jedino da možda ima problema sa paricom ili je oksidiralo na spoju na tvojoj strani pa se tehničaru neda tražiti problem a lakše mu je da ti podigne FR profil.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 09:42   #12103
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
1.1km zračne udaljenosti ili?

Uglavnom na 1.1km bez problema prolazi 25/3 znam to dobro iz iskustva na više lokacija.
Jedino da možda ima problema sa paricom ili je oksidiralo na spoju na tvojoj strani pa se tehničaru neda tražiti problem a lakše mu je da ti podigne FR profil.
Ne znam je li zračne udaljenosti.. Ali to je izmjerio A1 tehničar kad mi je došao postaviti VDSL internet. Imao je neki mali uređaj koji je (ja mislim telefonskim kablom) ukopčao u telefonsku utičnicu.

Prvo mu je prikazalo da je 5 mbita maksimalna propusnost moje bakrene infrastrukture. Uvjeravao sam ga da sam nekoć imao 22/2 na Optimi, on je na to tvrdio da je moguće da mi je parica promijenjena (da li je to moguće?), na kraju je prijavio problem A1 pa su mi HT tehničari u istom danu na daljinu vratili da bude kao nekad.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 12:41   #12104
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
O da, naravno da je moguća zamjena parice ako ima slobodnih / ispravnih,
čak je znalo biti (ako nema slobodnih / rezervnih) ukradi dobru jednom a drugi dobije tu lošiju ...
Ti igrokazi su u điru pogotovo kod prebacivanja među operaterima.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 14:41   #12105
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
O da, naravno da je moguća zamjena parice ako ima slobodnih / ispravnih,
čak je znalo biti (ako nema slobodnih / rezervnih) ukradi dobru jednom a drugi dobije tu lošiju ...
Ti igrokazi su u điru pogotovo kod prebacivanja među operaterima.
Ili te ko mene odjednom prebace na praznu pa budeš bez neta 2 dana dok tehničar ne dođe kući i ne vidi što se zapravo dogodilo
(priča je da su mijenjali 'ormare' u centrali i prilikom prespajanja na nove moj 'dolaz' spojili na praznu jer sam imao odjavljen telefonski broj, pa kao nisu znali da imam net+tv uslugu).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 10:54   #12106
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Moj problem riješen, bio tehničar u centrali i vratio 17a profil i sad je sve kako je i bilo. Duže smo pričali nego što je "otklanjao" kvar
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 15:05   #12107
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Što kažete, koji je razlog da su iz Cjenika posebnih i proteklih ponuda produžili trajanje zabrane uzimanja MAX2 paketa (internet+telefon) za 179 kuna bez ugovorne obveze?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 21:37   #12108
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Tetka na chatu mi je rekla kad sam ja htio produljiti za 149kn da je to zato jer je taj paket izbačen iz ponude i da se više neće vraćati
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 07:53   #12109
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Tetka na chatu mi je rekla kad sam ja htio produljiti za 149kn da je to zato jer je taj paket izbačen iz ponude i da se više neće vraćati

Često ne znaju sami što pričaju.
Meni su rekli na chatu da nemaju nikakvu informaciju što će biti nakon 15. 9.
Nadam se da će se vratiti.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 16:01   #12110
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ja u zadnjih 20 dana imam problem. Jesam daleko od centrale i mreža im je loša ali imao sam prema speedtestu download oko 24 a upload negdje 0.8. To mi je za moje potrebe odgovaralo i sve mi je super radilo. I računala i mobiteli i laptopi,čak i powerline kojim sam poslao bratu u drugu kuću net. Od prije 20 dana iako mi svi kompovi,mobiteli i bratov net rade ok,Netflix na TV-u koji je spojen bežično neće da izvrti ništa. Spojim li se s telkom na hotspot koji pravim s mobitelom,Netflix vrti ko lud. Napravio sam to 10 puta da se uvjerim da nije do TV-a i da nisam lud i stvarno je tako. Netflix vrti isključivo kad se spojim na hotspot s moba a preko fiksnog interneta samo vrti li ga vrti...
Prijavio sam kvar i bili su triput i mjerili i selili me amo tamo i ništa se nije popravilo. Rekli su da će neki kabel ili mjenjat ili popravit. Do tad,dali su mi flat na mobu da bar mogu Netflix gledat... To be continued....

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 19:52   #12111
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Ja u zadnjih 20 dana imam problem. Jesam daleko od centrale i mreža im je loša ali imao sam prema speedtestu download oko 24 a upload negdje 0.8. To mi je za moje potrebe odgovaralo i sve mi je super radilo. I računala i mobiteli i laptopi,čak i powerline kojim sam poslao bratu u drugu kuću net. Od prije 20 dana iako mi svi kompovi,mobiteli i bratov net rade ok,Netflix na TV-u koji je spojen bežično neće da izvrti ništa. Spojim li se s telkom na hotspot koji pravim s mobitelom,Netflix vrti ko lud. Napravio sam to 10 puta da se uvjerim da nije do TV-a i da nisam lud i stvarno je tako. Netflix vrti isključivo kad se spojim na hotspot s moba a preko fiksnog interneta samo vrti li ga vrti...
Prijavio sam kvar i bili su triput i mjerili i selili me amo tamo i ništa se nije popravilo. Rekli su da će neki kabel ili mjenjat ili popravit. Do tad,dali su mi flat na mobu da bar mogu Netflix gledat... To be continued....

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

nisi napisao koliko ti sada mjeri speedtest (preko žice, ne wifi). Jer pošto dijeliš net, sasvim je moguće da ti brat skida istovremeno npr torrente i onda naravno nema dosta za Netfilix...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 21:50   #12112
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,067
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Od prije 20 dana iako mi svi kompovi,mobiteli i bratov net rade ok,Netflix na TV-u koji je spojen bežično neće da izvrti ništa. Spojim li se s telkom na hotspot koji pravim s mobitelom,Netflix vrti ko lud. Napravio sam to 10 puta da se uvjerim da nije do TV-a i da nisam lud i stvarno je tako. Netflix vrti isključivo kad se spojim na hotspot s moba a preko fiksnog interneta samo vrti li ga vrti...
Imas u Netflix aplikaciji na TV-u provjeru internet veze. Test kontrolira jel se TV uredno spaja na sva tri servera, te mjeri upload/download brzine prema njihovom serveru. Koju ti brzinu mjeri na TV-u kad je spojen na router?
Inace, jos za dodatnu kontrolu mozes izmjerit brzinu na kompu, dok ti Netflix na TV-u "vrti", prema Netflix serveru sa ovim linkom: https://fast.com
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 01:40   #12113
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Brata nema, jedino je možda stara spojena s mobom a ona sigurno ne vuče ništa.
Lik me je danas prebacio na drugu paricu i sad je gore. Sad mi je brzina 14 preko žice a bilo je i do 24 ovih dana.
Maloprije sam skidao neku seriju i nije htjelo preko 1,5mb/s a ovih dana cak i 2,1 tako da se pogoršanje vidi na toj drugoj parici koja je lošija od ove lose koja ionako nije htjela vrtit netflix.

Pričali su da mi je neka vrijednost 0,8 a da je to malo i da bi trebalo biti 3,4 ili cak 5, nisam ih skroz skužio, ne vjerujem da su pričali o uploadu. Download je bio uvijek 24 a upload ispod 1 i netflix je radio, sad je recimo isti download i upload al neće netflix da krene,
vjv je do te neke vrijednosti šta su rekli da je mala, ni ja se skroz ne kuzim...

Kako bilo, preko hotspota gledam netflix a bogami ću i torrente preko njega jer je ful brz a džabe mi je internet na mobu dok se kvar ne otkloni. S obzirom da je selendra, download mi je 110 a upload 25 s mobom.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.04.2023. u 15:06.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 15:12   #12114
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Evo pa se informiraj > https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81437
Ovisno koji je router u njemu se vidi info / statistika xDSL linije.

Vjerojatno su pričali o "Signal to Noise Ratio" parametru ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2023., 11:56   #12115
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Budem,hvala!!

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 08:28   #12116
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843


Dn9245X6-10

Novi turbomix ruter - prema starom HA35-11 ovo je spejs šatl, malo sam se igrao i razlike su:

- masu podešavanja i podataka za razlliku od HA35
- bolji 4G signal i brzina
- wifi6 i bolji domet

Malo više sam o svemu napisao i postavio screenshote postavki (dns, otvaranje portova itd.....) na linku ispod pa ako koga zanima...

https://satelitskiforum.com/sf/index...166#post367166

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 03.05.2023. u 08:33.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 16:58   #12117
pizzonia
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: PŽ
Postovi: 41
Ekipa, da li ima netko da mu radi kombinacija ZTE 931 u bridge modu i maxtv? Dosad imao samo telefon+internet i sad kad sam spojio pristigli maxtv prijemnik izbaci gresku 396 i 397.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
pizzonia je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 19:27   #12118
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Jesi li sam "prebacivao" ZTE 931 u bridge mode za Internet ?
Po greški izgleda kao da jesi tj. ne funkcionira dodatna konekcija za MaxTv.
Usput jeli MaxTv STB direktno spojen Lan kabelom na Lan4 ZTE - a ?

Sad se ne mogu sjetiti hoće li ako napraviš factory reset ZTE - a povući default config sa ACS servera.
Ako je uređaj prijavljen na ACS - u trebao bi to odraditi.

Neka te ne iznenadi ako je na ACS - u postavljeno da Internet konekcija std. router mode.
Potom treba ispravno korigirati tu Internet konekciju u željeni Bridge mode
ili
tu konekciju isključiti (prebaciti na Disable) + kreirati novu za Bridge mode.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 07:31   #12119
pizzonia
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: PŽ
Postovi: 41
Ruter je radio godinama u bridgu, nakon aktivacije maxtv resetirali su ga daljinski i vracen je na tvornicke postavke u ruter mod. Preko weba sam ga vratio opet u bridge i nakon toga pokusao spajanje maxtv opreme sto je rezultiralo greskama gore navedenim.
Ulogirao sam se kao admin i u postavkama network wan port binding stavio iptv_vdsl na port 4 i nakon toga sam dobio prolaz u maxtv uslugu i dobio listu kanala na prijemniku no sad imam drugu gresku x711 otezan prijem.
Prijavio sam smetnju i cekat cu tehnicara.
Sad vec vidim cudjenje kad dodje i vidi bridge mod.

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
pizzonia je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2023., 14:25   #12120
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova


Dn9245X6-10

Novi turbomix ruter - prema starom HA35-11 ovo je spejs šatl, malo sam se igrao i razlike su:

- masu podešavanja i podataka za razlliku od HA35
- bolji 4G signal i brzina
- wifi6 i bolji domet

Malo više sam o svemu napisao i postavio screenshote postavki (dns, otvaranje portova itd.....) na linku ispod pa ako koga zanima...

https://satelitskiforum.com/sf/index...166#post367166

Zvao agenta na helpdesk, pitao za bolji ruter jer mi je na ovom HA35 brzina kriminalno loša, kaže on da nemaju ništa novije ni bolje, pa sad ti znaj..
Koga pitati, kako onda doći u posjed ovog rutera što si naveo?
Groowix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na