Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2010., 14:44   #1
Benedict
Registered User
Moj komp
 
Benedict's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
HP 1312nfi VS Brother 9010cn

Pozdrav svima.

Trebao bih vaše mišljenje, jer se sam ne mogu odlučiti, pitao sve poznate, nitko ništa ne zna/ ne može reć, ne znam ni sam.

Dakle, stvar je u sljedećem:

treba mi printer u boji sa dobrom kvalitetom i ne pre skupim tonerima (don't we all) i skener.

pa rekoh, da uzmem odmah neki multifunkcionalni laser do tako.. 3500 kn.

znam da inkjetovi imaju puno bolju kvalitetu ispisa ali su im tinte skupe brutalno, a za zamjenske ne znam kakva je kvaliteta/dal se isplati igrat s njima, ako netko zna nešto korisno, bio bih zahvalan

znači moje opcije su

1) uzeti neki inkjet ako mi možete savjetovati neki sa dobrom kvalitetom i niskom cjenom tinti (ili multifunkc. ili sa odvojenim skenerom, ni to ne znam što je bolje uzet)

2) uzeti neki laser i skener odvojeno

3) uzeti neki dobri laser multifunkc.


od njih čine mi se najboljima od svega što sam vidio po netu a dosta sam gledao

HP 1312nfi (to je u biti cp1215 il 1515neznam sa skenerom gore)

i brother 9010cn.


ako sam dobro shvatio:

HP 1312nfi

pro: all in one toneri, sa bubnjem, waste-om, ne treba promijeniti pola printera nakon nekog vremena
kvaliteta ispisa je po nekima presuper, onaj sphere-nešto tehnologija je kao jako dobra, a neki kažu da je smeće ._.

con: ponekad zna profulat margine, ima neki dosadni calibration svako malo
samo 150 papira stane u njega
dobije se samo 1/3 tonera s njim (oko 400 za boju, 700 za crno bijelo, hp ._.)

brother 9010 cn

pro: printa i do 17 strana u boji u minuti, navodno fantastičan ispis i nema pritužbi na printer gotovo opće

con: malo je velik i ružno izgleda xD
morao bi mijenjat bubanj i waste nakon nekog vremena
navodno zna pojest papir, al ne znam koji printeri ne

(osim samsunga koji su valjda pro kad treba pojest papir, imao sam jednog, ždero je papire maksimalno)

iskreno, malo mi je to čudno.. mislim, jest led printer i to sve al ne znam. čini se predobar da bi bio stvarno tako dobar.



šta mislite :/

hvala unaprijed




-zaboravih napomenuti da mi treba jako dobra kvaliteta ispisa u boji, i to po stotine stranica (neki histološki preparati, detalji su dosta bitni).

-čini mi se da je obični 1312 manje više isti kao 1312nfi bez nekih gluposti kao čitači kartica i sl. a da dođe soma kuna manje
__________________
Ako imate tvrdu stolicu, podmetnite jastuk.

Zadnje izmijenjeno od: Benedict. 28.11.2010. u 18:33.
Benedict je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2010., 21:45   #2
Benedict
Registered User
Moj komp
 
Benedict's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Ok, malo sam čitao dodatno o svemu i izgleda da brother i nije tako divan.

sure, performanse su mu kul, no čini mi se nekako da je hp-ov sphere toner puno bolji, no glavna prednost hp-ovih modela su all in one toneri, nema potrebe paziti na bubanj (9010cn ima 4! bubnja po 15000 stranica, nakon kojih se svi moraju zamijeniti, a svaki dođe 800 kn. 15 000 stranica je puno, no ja to strošim za 3 godine jer printam puno gluposti xD)

dakle, što se laserske multifunckije tiče definitivno hp za mene (znam ljude koji mrze hp, no meni je sve uvijek bilo manje više ok)

trenutno gledam izbor između

1312nfi i 1415nf ili fn. ako ima i w (nfw, fnw ima i wireless, taj bi bio dobar)

običan 1312 se da dobit za 2200 kn što je dosta dobra cijena za kvalitetan laser. nedostaci su :150 stranica stane u tray i dost je spor, al to me nije briga
nfi sam vidio za 700kn više, 1415fn sam vidio za 2700-3000kn, fnw nema nigdje kod nas il ih nemogu nać ._.
__________________
Ako imate tvrdu stolicu, podmetnite jastuk.

Zadnje izmijenjeno od: Benedict. 28.11.2010. u 21:52.
Benedict je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2010., 12:44   #3
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Benedict Pregled postova
Ok, malo sam čitao dodatno o svemu i izgleda da brother i nije tako divan.

sure, performanse su mu kul, no čini mi se nekako da je hp-ov sphere toner puno bolji, no glavna prednost hp-ovih modela su all in one toneri, nema potrebe paziti na bubanj (9010cn ima 4! bubnja po 15000 stranica, nakon kojih se svi moraju zamijeniti, a svaki dođe 800 kn. 15 000 stranica je puno, no ja to strošim za 3 godine jer printam puno gluposti xD)

dakle, što se laserske multifunckije tiče definitivno hp za mene (znam ljude koji mrze hp, no meni je sve uvijek bilo manje više ok)

trenutno gledam izbor između

1312nfi i 1415nf ili fn. ako ima i w (nfw, fnw ima i wireless, taj bi bio dobar)

običan 1312 se da dobit za 2200 kn što je dosta dobra cijena za kvalitetan laser. nedostaci su :150 stranica stane u tray i dost je spor, al to me nije briga
nfi sam vidio za 700kn više, 1415fn sam vidio za 2700-3000kn, fnw nema nigdje kod nas il ih nemogu nać ._.
pošto su toneri ?

xxx kn / otisku
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2010., 21:27   #4
Benedict
Registered User
Moj komp
 
Benedict's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
ovako, toner za 1312nfi i 1312 je cb540(1,2,3)a. crni dođe oko 500 kn (+-30 kn u dućanima) i ima za 2200 stranica, kaže hp. to dođe na 0,227


kn/stranici.
što je poprilično, ali prihvatljivo, mislim, najjeftinija fotokopiraona koju sam u životu vidio je 0.17.

boja je 460kn/1400 stranica x3, što je oko kunu po stranici. (nisam računo crno)

ima i zamjenskih boja za po 340 kn/komad mislim, tu negdje, al ne znam kako utječe na kvalitetu(vjerojatno loše) i nemam pojma koji su problemi.



usput zaboravio napomenut da 1312 nema adf-automatic document feeder što je dosta fora jer se ponaša kao kopirka prava.. mislim da svi ovi koje sam naveo imaju od 25-35 strana adf



za printer za koji sam se odlučio, 1415fnw(wireless)

CE320(1,2,3)A
najjeftinije da se dobit za 460 crni, 440 color. ima i zamjenskih naravno.

460/2200 = 0,21kn/stranica - crno
oko ravno kunu i lipu za boju (ne računam crno)

brother dođe na ovako neš

tonere je teško naći al ono što sam našao je sljedeće

576.00 - crni - 2200stranica = 26 lipa
556.00 - boja *3 , 1400 stranica = 1,2 kn

bubnjevi = 870 kn *4 / 15 000 = 0,232 kn - dosta velik dodatni trošak ako se planira nastavit radit s njim, ko novi printer

traka i waste su 1000 kn zajedno za 50 000 stranica. 2 lipe po stranici.

sad kad se to sve zbroji.. hp dođe puno jeftinije sa tim sve u jedan tonerima. samo treba njih promjenit i gotovo.

za urede bi možda bio bolji brother jer je stvarno puno brži i ima mislim veći adf i puno veći paper tray, al za to me sve boli briga.

e da i ružan je.


http://www.trustedreviews.com/printe...ro-CM1415fn/p1
taj ću uzet, samo wireless verziju

inače dosta dobra stranica, čine mi se pouzdani.

osim tog, pa zovu se trusted. xD




napišem dojam kad ga isprobam
__________________
Ako imate tvrdu stolicu, podmetnite jastuk.

Zadnje izmijenjeno od: Benedict. 29.11.2010. u 21:40.
Benedict je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na