Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2003., 03:34   #1
HuNteR X
Registered User
 
HuNteR X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Dugo Selo/ Zagreb
Postovi: 18
Question Invertor za CCFL

Nedavno sam kupio hladnu katodnu lampu u hg spotu kad ono dodem doma spojim i ne radi :mad:. Malo sam gledo po kutiji kad ono pise treba dodatni invertor. Trazio sam malo po netu ali nigdje nisam naso di to ima kod nas za kupiti. Vidio sam da vani dode oko $ 6. Pa bi me zanimo zna li ko di se invertor moze nabaviti u Zagrebu i dali je invertor stručan prijevod na hrvatski?
HuNteR X je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2003., 10:11   #2
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Re: Invertor za CCFL

Citiraj:
Originally posted by HuNteR X
Nedavno sam kupio hladnu katodnu lampu u hg spotu kad ono dodem doma spojim i ne radi :mad:. Malo sam gledo po kutiji kad ono pise treba dodatni invertor. Trazio sam malo po netu ali nigdje nisam naso di to ima kod nas za kupiti. Vidio sam da vani dode oko $ 6. Pa bi me zanimo zna li ko di se invertor moze nabaviti u Zagrebu i dali je invertor stručan prijevod na hrvatski?
To čudo ti pretvara 12V u cca 10000, ne znam točno , koliko treba neonki da probije oblak plina i zasvijetli . Frend je kupio sharkoon u Linksu i sve uredno dobio ( i više nego treba ).

Makar si dobio što si kupovao (neonsku lampu) , možda si dobio neispravno pakiranje, kontaktiraj HG Spot.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 13.08.2003., 12:58   #3
HuNteR X
Registered User
 
HuNteR X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Dugo Selo/ Zagreb
Postovi: 18
Re: Re: Invertor za CCFL

Citiraj:
Originally posted by CatKiller
To čudo ti pretvara 12V u cca 10000, ne znam točno , koliko treba neonki da probije oblak plina i zasvijetli . Frend je kupio sharkoon u Linksu i sve uredno dobio ( i više nego treba ).

Makar si dobio što si kupovao (neonsku lampu) , možda si dobio neispravno pakiranje, kontaktiraj HG Spot.
Jel tvoj frend kupio dvije lampe u paketu ili jednu. Jer ja sam uzeo jednu sharkoon i kad ju probam spojiti na 12V nista se ne dogada. Na kutiji pise Cathode Only Additional Inverter Needed.
Jel ima taj invertor di za kupiti kod nas?
HuNteR X je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2003., 13:18   #4
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Kupio je dvije, ali mislim da u njihovom prospektu piše da se i uz jednu isto dobije taj invertor.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2003., 13:43   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Po opisu ljubitelja mačaka bi rekao da bi se to na domaćem jeziku zvao strater i trebao je za one fluo cijevi. To je neki jeftilen i trebalo bi ga biti u svakom dućanu elektomaterijala
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2003., 16:56   #6
HuNteR X
Registered User
 
HuNteR X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Dugo Selo/ Zagreb
Postovi: 18
Problem je rješen. Danas sam nazvao Hg spot i pitao u servisu kako natjerati to da proradi i nako 15ak minuta na telefonu rekli su mi da nek dofuram lampu i da cu dobiti novce natrag. Naime uz jednu lampu ne dolazi invertor te se treba posebno kupiti a oni ga nisu dobili od dobavljača. pa ču vratiti ovu lampu i nadoplatiti za dvije uz koje dolazi full oprema (invertor, prekidč..)
HuNteR X je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2003., 17:08   #7
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Originally posted by RAK
Po opisu ljubitelja mačaka bi rekao da bi se to na domaćem jeziku zvao strater i trebao je za one fluo cijevi. To je neki jeftilen i trebalo bi ga biti u svakom dućanu elektomaterijala
Misliš S T A R T E R ??? , mislim da ti se potkrao tipfeler , da ne bi Lovac X tražio STRATER ?

Dobro, mišn akomplišt
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2003., 20:20   #8
Rio_Cyber
Registered User
 
Rio_Cyber's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Stubicke Toplice
Postovi: 24
imam ja startera prigusnica zarulja ajvne rasvjete (da onih velkih) ak tko treba sta od toga, kondezatroa za motore, motora, programatora za vesmasine, i tako to , tak i tak ce sve u smece ic :-)))
__________________
Gime, gime more Spe... eeeehm Beer.
Rio_Cyber je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2003., 10:45   #9
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Lightbulb

Ipak je najbolje kupiti sve u kompletu.

Čovjek se začudi: Neki dan otvorim najobičniju "štednu žarulju" kad ono: u grlu mali impulsni pretvarač - sve: graetz, el-ko, v-mosfeti, trafo i to posebno izvodi za grijanja, sve skupa minjaturno, na pločici veličine petokune.

Kad bolje razmislim - ipak je to puno praktičnije, a svakakao i jeftinije od klasičnog startera i prigušnice. Danas je tehnologija sve usitnila... evo, usput, kupih LCD TFT monitor, cijena: pa mogao sam dobiti više od 20kg klasičnog, ali eto, ima mjesta na stolu. Na prvi pogled je jasno kako je prizvesti poluvodički jeftinije ali , božemoj, cijena ovisi o potražnji.
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na