Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2020., 18:19   #8521
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Trebao bih savjet oko Note9, dosadio mi trenutni mobitel i htio bih baš Note Samsunga, trenutni Note 10 mi je preskup iz dućana ali vidim da su Note9 sa garancijom (rabljeni) u dobrom stanju nekih 2600-2700 na oglasniku. Da li je to ok cijena za taj uređaj, što mislite?



I ako ima netko ovdje da ga ima, gledam recenzije ali sve su stare, kako se mob ponaša sa zadnjim softverom, da li je Samsung poboljšao battery life i sl. i da li modeli koji su se kod nas prodavali imaju dual sim?


tldr Da li se isplati uzeti Note9 u 02/2020 za nekih 2600 kuna


Ja ga imam od kad je dosao...bojim se da se batetija pogorsala sa A10 ali i dalje gura "cijeli dan" . Za ssda ssm zadovoljan s mobitelom samo malo mi vec sneta tezina i velicina pa bi mozda i ja presao na nesto manje tipa s10e.
Nisam gledao usporedbe al vjerujem da je u nekim stavkama s10e bolji...
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 19:17   #8522
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Nema portret mode, ima live focus koji se može podešavat kako god i live video, čini mi se da je isto jer nemre bit drukčije, nema izbor druge kamere osim glavne, ultra nije. Dobro radi poso, al moglo bi i bolje po meni.
Kod S9+ i N9, live focus koristi (bar na Pie) tele kameru te daje uži kut snimanja što je dobro za perspektivu, no za kvalitetu slike nije, pogotovo u malo slabijem svjetlu, live focus mod daje loše rezultate na tim mobitelima. Na S10e (nisam siguran da li i na S10 jer on ima tele kameru pa možda radi na istom principu kao S9+ i N9) to nije slučaj.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 20:31   #8523
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Imam Note9 malo vise od godinu dana kojeg sam dobio za dzabe. Da ga sutra razbijem kupio bi ga opet (vrlo vjerojatno novog ili maaalo koristenog). Jedini uvjet bi bio da nije updejtan na Android 9, volio bih se vratiti na Oreo i ostati na njemu. Stabilnost baterije je na strani Orea. Ne planiram ici na 10tku.

Mob kao mob je za mene savrseno zaokruzen komad hardvera i autonomije. Kada me OS ne zajebava, imam apsolutno jednaku autonomiju kao i prije godinu dana na Oreu (274 ciklusa punjenja). Necu ga tako brzo prodavati ako nastavi ovako stariti. Kod mene je Snapdragon verzija moba.

Note10 serija me nije (dovoljno) privukla.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 20:33   #8524
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,315
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Trebao bih savjet oko Note9, dosadio mi trenutni mobitel i htio bih baš Note Samsunga, trenutni Note 10 mi je preskup iz dućana ali vidim da su Note9 sa garancijom (rabljeni) u dobrom stanju nekih 2600-2700 na oglasniku. Da li je to ok cijena za taj uređaj, što mislite?



I ako ima netko ovdje da ga ima, gledam recenzije ali sve su stare, kako se mob ponaša sa zadnjim softverom, da li je Samsung poboljšao battery life i sl. i da li modeli koji su se kod nas prodavali imaju dual sim?


tldr Da li se isplati uzeti Note9 u 02/2020 za nekih 2600 kuna




Ovisi kako gledaš i što koristiš. Računaj da će biti zadnji update osim sitni security fixevi.

Cijena čini OK.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 20:40   #8525
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Zahvaljujem svima na pomoći


Još jedno pitanje , ta olovčica, jel to zbilja koristite ili je to kao neki polu gimmick (pretpostavljam da nije pošto je to u stvari glavni feature Note-a)? To me i privuklo kao zgodna stvar ali kad počnem razmišljati da li bi je stvarno koristio...nisam siguran. Za što je koristite?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 21:59   #8526
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Zahvaljujem svima na pomoći


Još jedno pitanje , ta olovčica, jel to zbilja koristite ili je to kao neki polu gimmick (pretpostavljam da nije pošto je to u stvari glavni feature Note-a)? To me i privuklo kao zgodna stvar ali kad počnem razmišljati da li bi je stvarno koristio...nisam siguran. Za što je koristite?
Na roditeljskom da zabilježim informacije za klince... Rijetki su koji olovku koriste svakodnevno ali da je jednom trebaš za recimo potpisati PDF dokument i poslati na brzinu mailom nazad, moćno.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 22:41   #8527
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
cut

Mob kao mob je za mene savrseno zaokruzen komad hardvera i autonomije. Kada me OS ne zajebava, imam apsolutno jednaku autonomiju kao i prije godinu dana na Oreu (274 ciklusa punjenja). Necu ga tako brzo prodavati ako nastavi ovako stariti. Kod mene je Snapdragon verzija moba.

Note10 serija me nije (dovoljno) privukla.
bogmeć i ja bi se vratio na oreo, baterija na novom androidu mi jedva izgura jedan cijeli dan. totalno je loša.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 06:23   #8528
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Za što je koristite?
Remote camera shutter mi je jedina cool primjena, nakoj toga minsko polje koje cesto zaigram (preciznije je) i cesto znam cackati po mobu s olovnom umjesto prstom dok lezi na stolu (npr u uredu). Ne sjecam se kad sam napisao podsjetnik ili se potpisao. Osobno bih mogao bez olovcice, ali ju je cesto fora imati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 10:19   #8529
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Još jedno pitanje , ta olovčica, jel to zbilja koristite ili je to kao neki polu gimmick (pretpostavljam da nije pošto je to u stvari glavni feature Note-a)? To me i privuklo kao zgodna stvar ali kad počnem razmišljati da li bi je stvarno koristio...nisam siguran. Za što je koristite?
Koristim je redovno za pisanje u Samsung Notesu, Sketchbook za crtanje, zabilježavanje po kalendaru, za pisanje po pdfu, ponekad za kameru i ponekad u browseru (pogotovo ako spremam neki tekst).
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 15:33   #8530
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ocito ovdje vlada revolt prema S20 seriji, ni rijeci o njima

Kolko citam, S20U trosi 20% vise baterije pri 120Hz u odnosu na 60Hz..
Sve mi se cini da ce baterije opet patit na novim samsung flagsipima.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 16:07   #8531
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nitko još nije dobio neki S20 model pa je teško reći išta pametno o njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 18:47   #8532
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Jedino što se pametno ima za reći o S20 je da je sad pravo vrijeme za kupnju S10 generacije. Samsung je postao veći Apple od Apple-a, još da prokuže kako da im uređaji drže cijenu kao Apple...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 21:10   #8533
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Vezano za prošlotjednu random notifikaciju:
"Last week, some Samsung smartphone owners saw a strange “1/1” push notification on their phones. The notification came from an app called Find My Mobile, a proprietary tool that allows you to connect with your device should it get lost or stolen. Turns out, this notification was the result of a Samsung data breach."

https://www.androidauthority.com/sam...reach-1086638/
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2020., 22:21   #8534
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Hvala svima na savjetima u vezi Note-a
Danas bio u T-centru malo to vidjeti iz prve ruke, jasno Note-a 9 više nema, ali bili su Note10 i Note10+, i S10+ dolazi u obzir. Običan Note je premalen, manji je od S10+



Lijepo to sve naravno izgleda, jedino me smetaju ti edge ekrani, kad se gleda video se slika prelijeva preko rubova i nisam siguran čemu to točno služi, uz to da se zbog kuta svjetlost reflektira drukčije i sve skupa izgleda zbilja čudno. Nisam siguran koliko je ekran na rubu osjetljiv na slučajne dodire, to nisam imao vremena isprobati.


U svakom slučaju, odlučio sam se malo više protegnuti i sveo izbor na Note 10+, S10+ ili čak P30 Pro (kojeg sam tamo slučajno vidio). Čini mi se da olovčica ipak neće biti presudna stvar.


P.S. u Zagrebu u T-Centru na iblerovom imate izložene i S20+ i S20 Ultra pa kog zanima može si doći pogledati.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 06:03   #8535
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nisi jedini kojem nisu jasni edge ekrani. Siguran sam da bi mnogi voljeli da se Sami vrati na ravne ekrane.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 06:39   #8536
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nisi jedini kojem nisu jasni edge ekrani. Siguran sam da bi mnogi voljeli da se Sami vrati na ravne ekrane.
Pa vratili su se, tocnije imaju 2.5D ekrane na s20/s20+, jedino Ultra ima nesto izrazeniji radijus.
Prave ravne ekrane zaboravi, ne znam dali itko to vise koristi...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 08:57   #8537
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
S10e?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 11:33   #8538
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
S10e?
Takodjer 2.5D... Suptilan radijus, okom se primjeti samo pod odredjenim kutem ali osjeti se pod prstom.
Prakticki to danas mozes smatrati "ravnim ekranom"... Pravi flat screen jos postoji samo na najjeftinijim mobitelima, al nece ni to dugo. S druge strane neki OEM-i se uhvatili zakrivljenih ili jos gore onih "waterfall" ekrana - upravo kad se Sammy nakon 4god. (?) odlucio maknuti od istih... Valjda su skuzili da osim estetike nema neke prakticnosti u tim "edge" ekranima, plus siguran sam da mogu bolje iskoristiti taj prostor unutar mobitela koji bi inace edge zauzeo. Pretpostavljam da su iz tog razloga povecali baterije na s20 seriji, naravno uz micanje 3.5mm jacka...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 13:19   #8539
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
2.5D se može smatrati ravnim ekranom jer je zaobljenje minimalno i nema utjecaja na sliku. Bateriju su povećali zbog 120hz a možda i više zbog toga sto neće imati integrirani modem ni za jednu vrstu veze (2g3g4g) što će rezultirati povećanom potrošnjom baterije.

Uglavnom, trajanje baterije će više manje biti identično prijašnjoj seriji..

Rekao bih da 2020. g. treba preskočiti. Snapdragon 865 će biti vanserijski potrošač baterije zbog neugradenog modema a 5g nam apsolutno ništa neće značiti još minimalno godinu dana.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 13:33   #8540
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
2.5D se može smatrati ravnim ekranom jer je zaobljenje minimalno i nema utjecaja na sliku. Bateriju su povećali zbog 120hz a možda i više zbog toga sto neće imati integrirani modem ni za jednu vrstu veze (2g3g4g) što će rezultirati povećanom potrošnjom baterije.

Uglavnom, trajanje baterije će više manje biti identično prijašnjoj seriji..
Da, kao sto rekoh...
Baterije su povecali ponajprije zbog 120Hz ekrana, istina, a isto tako zbog navodne ustede u prostoru (citaj: no edge, no 3.5mm jack). Ovo s integriranim modemom ne kuzim potpuno, ako mislis na to sto modem vise nije u samom SoC-u - Afaik razlog je kompleksnost samog SoC-a te temperatura, dodavanjem modema unutra bi samo pogorsalo situaciju. 5g modemi se mogu dobrano ugrijati dok su u loadu, na ovaj nacin bolje kontroliraju termalnu disipaciju i dobivaju na vremenu prije nego throttling nastupi.
Ove god i Sammy i QC imaju vanjske modeme (Apple je to vec prosle god napravio sa iP11), no sumnjam da je to ista drasticno povecalo potrosnju sistema - razlika je minimalna...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 10:56   #8541
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
https://arstechnica.com/gadgets/2019...tphone-design/

Budemo vidjeli dal su u pravu..

No svejedno, korisnici plaćaju 5g masno a nit ga traže nit ga trebaju. Nama ionako do (najmanje) nagodinu totalno nepotrebna tehnologija..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 15:10   #8542
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Da, najbolje te prve serije totalno preskočiti, prvi mačići se bacaju u vodu. Huawei ima sve u SoC-u, ali čemu plaćati kada nemaš gdje koristiti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 15:16   #8543
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
GSMA testirala kameru na S20U i usporedila je sa P30 Pro i Note10+
https://www.gsmarena.com/samsung_gal...eview-2071.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 18:35   #8544
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
GSMA testirala kameru na S20U i usporedila je sa P30 Pro i Note10+
https://www.gsmarena.com/samsung_gal...eview-2071.php

Zaključak je da je Samsung nakon godinu dana uspio nadjačati Huawei u zoomu, iako je negdje do 5x Huawei i dalje bolji, 5x-10x su manje više jednaki a od 10x na dalje je bolji Samsung.

No Samsung je u low lightu bolji uvijek.


Isto tako, 100x je naravno (očekivano) marketinška gluparija i praktički je sve iznad 30x neupotrebljivo.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 03:45   #8545
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Je, nekako mi se čini da Samsung konačno ima uravnotežene kamere, a ovdje Huawei odskače jedino u 5x zoomu i sve preko toga je marketing i neupotrebljivo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 15:30   #8546
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Vratio se iz A1, išao isprobati S20 Ultra i naravno, usporedio ga sa Mate 20 Pro.
Nekonzistentan fokus, glupo izoštravanje (gore od Huaweia, mislija sam da je on majstor u tom području), te općenito ne vidim nigdje tu kvalitetu binninga.
U pitanju su bile dnevne slike.

Sve u svemu, preskačem. Čekamo S30 seriju.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 16:07   #8547
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Dosta ljudi se cudi/zali na brzinu (tocnije sporost) autofokusa na S20U, stvar je u tome da glavna kamera od 108Mp koristi "zastarjeli" PDAF u odnosu na S20/S20+ koji imaju Dual Pixel AF (koje btw Sammy koristi u S10, S9, S8 i S7 modelima)... Najavili su softversku zakrpu za kameru, ali sumnjam da ce se situacija tu puno popraviti, mozda uspiju popraviti konstantno gubljenje fokusa pri fotkanju i snimanju videa, ali brzinu fokusiranja nikad nece imati kao DPAF...

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 28.02.2020. u 16:54.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 18:36   #8548
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
https://www.phonearena.com/reviews/S...-Review_id4767

Evo recenzije Ultre, sto rec... Baterija je ok dok je 120Hz upaljen, jako dobra dok je 60Hz upaljen..
Za kameru se ljudi zale, al to ce tak ionako sredit kroz updejtove, tak da tu ne bi trebalo bit problema.
Novost je velika cijena, al ni to vise nece bit novost, s vremenom..

Cekam recenziju obicne 20tke, da vidim kolko ce baterija bit losija pri 120Hz..
Poceo je trend velikih ekrana 6.5"+ i nezgrapnih dimenzija, bas fali od modela koji je ergonomican, a bas je ovaj najmanji model najpogodjeniji.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 21:53   #8549
hardcoree
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: pula
Postovi: 12
Počeo sam gledati Samsung s10 LITE (i note, ali on ima stariji procesor pa me odbija, a i ne treba mi olovka ). Imam pitanja.
Nisam baš na ti sa samsungom pošto otkad znam za smartphone vrtim Xiaomie.
Čini mi se kao solidan mobitel. Muči me šta ima "samo" gg 3 zaštitu, a meni mobitel voli pasti. Hoće to biti problem?

Kakvi su uređaji? Uređaj, u biti, više gledam s10 lite, nego note.
Izgleda ok na papiru. Velika baterija i ok ekran, solidne kamere, dobar procesor. Sve djeluje ok. Ne volim samsung UI, ali valjda bi se naviknuo. Imao sam ga u ruci, čini se ok.
Ima li netko iskustva? Treba mi onaj jedan "super je kupnja, uzmi" da se odlučim. Uzeo bi preko njuškala.

Druge opcije su mi mi Xiaomi mi 9t pro, Samsung A71, redmi k30 pro kad ga bace u global verziju (ako uđe u budžet do 3000kn max. U što sumnjam, ako ne onda globalni k30 vulgaris)...

Gledao sam i realme x2 pro...

Uglavnom, da ne offtopičarim, je ok taj s10 lite?

Najbitnija mi je baterija, pa kamera pa fluidnost/operativni sustav pa ekran. Bilo bi ok da je izdržljiv. Ono, da ne padne dvaput i ćao. Mišljenja.
hardcoree je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 22:36   #8550
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
9T Pro je super (ovaj crni tj. carbonski je vrh), A71 je super, al očito ak pucaš na veće mobitele, nemoj ni gledat A71, jer on je najmanje cijenom super, čak je i pretjerana cijena za plastikanera. S10 Lite baš ak oćeš uzet, uzmi, al nemoj slučajno da ti padne, tj. bilo koji ti nebi trebao past, do 1500kn nek ti padaju mobiteli, a iznad se zapitaj. Neću te ohrabrit da uzmeš S10 Lite, al po meni niš ne fali tom mobu, jedino možda malo bolja kamera, ak već i to nije dovoljno dobro za većinu ljudi. Kad je cijenom na oglasu ko A71 u dućanu, nema se kaj razmišljat. Al da, kolko sam skužio i S10 Lite je iza plastikaner, pa odluči... Ja jedino bi ga uzo radi baterije i proca, ostalo ništa. Volim kompaktne mobove, a najviše od većih mi se sviđa Note 10 običan (koji nije tolko velik). Al nema utor za microsd, šteta...Al kome treba na 256GB mjesta, jedino ak stalno snimaš 4k.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na