Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2011., 16:29   #1
iggx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zgb
Postovi: 11
(riješeno) Računalo se resetira i slika nestaje

Od nedjelje imam problem s računalom. Na kompjuteru mi je do sad jedno desetak puta nestala slika s ekrana (pomaže jedino reset), par puta se resetirao i dva puta "smrznuo". To se događa pod linuxom i windowsima pa čak i tijekom testiranja memtest programom i u biosu. Nekad se dogodi nakon par minuta, a jučer sam radio 6 sati i tek tad se smrznuo. Kad nestane slika na ekranu, svi ventilatore i dalje rade, ali na tipkovnici se ugase lampice.

-problem se javlja u oba operacijska sustava i u biosu
-temperature su normalne, nema pregrijavanja
-isprobano s drugom grafičkom i isto se događa

Jučer sam i vrtio u amd overdrive programu test stabilnosti sat vremena i sve normalno. U čemu bi mogao biti problem? Ako je napajanje zar se ne bi ugasio pod velikim opterećenjem? Unaprijed zahvaljujem na pomoći
iggx je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 16:31   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Meni to smrdi na napajanje, što kaže Event Viewer (errori)?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2011., 16:38   #3
iggx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zgb
Postovi: 11
Pokušao sam sad, ali odmah prilikom logiranja je nestala slika. Pokušat ću ponovno poslije.
Ako je problem u napajanju, misliš li da bi se to isto trebalo događat na slabijoj konfiguraciji? Jer imam to napajanje već godinu i pol i s ovom konfiguracijom radi cca godinu dana i nije bilo do sad problema, tako da nije preslabo. Mogu sutra isprobat na drugom kompjuteru, samo tamo su komponente znatno slabije pa ne znam trebam li očekivat resetiranje i sva čudesa uz to...
iggx je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 17:02   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor iggx Pregled postova
Pokušao sam sad, ali odmah prilikom logiranja je nestala slika. Pokušat ću ponovno poslije.
Ako je problem u napajanju, misliš li da bi se to isto trebalo događat na slabijoj konfiguraciji? Jer imam to napajanje već godinu i pol i s ovom konfiguracijom radi cca godinu dana i nije bilo do sad problema, tako da nije preslabo. Mogu sutra isprobat na drugom kompjuteru, samo tamo su komponente znatno slabije pa ne znam trebam li očekivat resetiranje i sva čudesa uz to...
A koje napajanje je na tom drugom kompu? I da, dižu li se Winsi u safe modeu normalno?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 18:45   #5
iggx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zgb
Postovi: 11
Na drugom kompjuteru je neko no-name napajanje dobiveno uz kučište tako da se to ni ne usudim isprobavat na svom kompjuteru. Windowsi se dižu i u safe modu i ovako normalno samo je problem kad slika nestane (isto se događa i u safe modu). Eto sad sam pokušavao upalit pa mi odmah na početku nije palio monitor već samo ventilatori rade i nakon reseta ušao u windowse, ali nakon minutu odmah isto -.-.
Kad slika nestane ni dvd-rom ne mogu otvorit već samo resetirat i onda se normalno upali.

Event viewer:
critical: kernel power 41
error: kernel-processor power 6; sidebyside 9; MatSvc 3; sptd 4; Ntfs 55; Bonjour Service 100...

Zadnje izmijenjeno od: iggx. 03.05.2011. u 19:04.
iggx je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2011., 20:27   #6
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
ja bi reko da bi to mogla bit ploca, odnosno oni stabilizatori napona, kak se to vec zove... ima li kakvih vizualnih "ostecenja"? napuhnuti kondenzatori ili tak nekaj?

edit: jesi mozda flashao BIOS nedavno?

imas OVDJE thread od miljon stranica, probaj malo citat i vidi jel se da sto uporabit...

Zadnje izmijenjeno od: perich. 03.05.2011. u 20:36.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 13:15   #7
iggx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zgb
Postovi: 11
Isprobano drugo napajanje i ram memorija i opet isto. Resetirao sam bios, ali nisam flashao strah me da se ne resetira ili ugasi u pola pa se moram još više zezat. Znači ostaje hdd (koji je testiran onim programima i nema errora), procesor i matična. Da nosim matičnu na servis? Procesor ne bi trebao biti s takvim simptomima?
iggx je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2011., 10:37   #8
Vratac18
Registered User
Moj komp
 
Vratac18's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 16
Zanimljivo ja sam imao sličan problem recimo igram neku igru i odjednom se slika smrzne i slika je ljubičasta i onda sam morao reset komp. I promijenio grafu i onda je ok.
Vratac18 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2011., 12:04   #9
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Prema svemu sto si napisao, najvjerojatnije je maticna... Ram si naravno stavio u drugi slot... I probaj za svaki slucaj proc ponovno staviti... A onda nakon toga u servis sa njom...

Nabavi Ultimate Boot CD http://www.ultimatebootcd.com/ pa probaj koji test sa njime napraviti...

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 07.05.2011. u 12:07. Razlog: spajanje postova
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2011., 10:52   #10
bonesmasher
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: kastela
Postovi: 25
u mene je u slicnoj situaciji bija procesor..ako mozes provaj ga zaminit
bonesmasher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2011., 19:30   #11
iggx
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zgb
Postovi: 11
Samo da javim, danas sam dobio novu matičnu sa servisa tako da sad radi.
iggx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na