Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2004., 12:17   #1
jaggy
Registered User
 
jaggy's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: zabreg
Postovi: 29
Question prepoznavanje velicine hdd-a

frend kupio hdd od 200gb i u win xp sp1 mu pise da ima 135gb.
to je najvjerojatnije problem u biosu i valjda postoji opcija kojom se to da rijesit a da nije flešanje bijosa.
pa ako je netko imao sličan problem ili situaciju molio bih da mi da kakvo rješenje ili koristan link.
ploča je abit kd7 (-raid) a hdd wd 200gb.
unaprijed zafaljuvam
__________________
necu stavljat konfu u sig. da se nebi smijali
jaggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2004., 01:51   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Riješenja problema su:
1) da si kupi HDD do 120 Gb
2) ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/kd7ec.exe da si fino skine BIOS i preflesha ploču jer onda se ispravlja:
Change "CPU Disconnect Function" default setting.
Add AMD Duron 1400(133)/1600(133)/1800(133) support.
Fix the issue that the system occasionally hangs at post code 26 if the system is using 133/166 FSB CPU and the power was turned off during boot up procedure when the post code is AE.
Change the BIOS of HPT 372 to version 2.34 for 48-bit LBA support (HDD size larger then 137GB). The RAID function is for KD7-RAID only. This BIOS version is also for non-RAID boards and HPT BIOS will be automatically disabled while RAID controller chip is not detected.
BIOS compile date: 08/28/2003.
Eto, to je to ... nema 48-bit LBA nema HDD veći od 137 Gb i to je to. I ja sam na svojoj Dual mašini morao flashnuti BIOS upravo radi istog probelma s tom razlikom da sam morao i reistalirati Windowse (kako ovo glupo zvuči flashnesh BIOS i onda reinstal:confused: ) ali tako je pisalo i na Promisovim i na SuperMicrovim stranicama da će se to desiti i da oni stvarno nemaju pojma zakaj ali tako bude ... tak da ne paničariš ukoliko ti se Windowski 2k ili XP ne nabootaju nakon flashanja BIOSa, već samo CD i reinstal i rade kao prije i poberu sve stare postavke i samo ne zaboravi staviti zakrpe za sve ove napasnike sa neta
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na